Гнойна ангина ли е?

  • 1 786
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 278
Здравейте, от 3 дни съм с темп.
Днес отидох при личния лекар и ми изписа АБ АМОКСИКЛАВ.

Какво да правя да пия ли? БОЛИ МЕ ГЪРЛОТО МНОГО

# 1
  • Мнения: 576
Според мен е гнойна ангина, защо не започваш антибиотика? Бях по същия начин наскоро и на мен ни изписаха този антибиотик

# 2
  • Мнения: 2 465
И според мен е гнойна ангина. Следвай съветите на лекаря си.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 36 607
И още не си започнал антибиотика, защото...?

Последна редакция: пт, 01 дек 2023, 21:28 от HighSpeed

# 4
  • Мнения: 278
Според мен е гнойна ангина, защо не започваш антибиотика? Бях по същия начин наскоро и на мен ни изписаха този антибиотик
Ами не съм фен на антибиотиците..
ЛК ми изписа този антибиотик без Антибиограма
А и нямам време за Антибиограма ,
Много съм зле лежа полу-умрял много ме боли гърлотооо

Да пия ли антибиотика? Ако не е бактериялна инфекция ,а вирусна?

# 5
  • Варна
  • Мнения: 36 607
Ами докато се чудиш, по-добре няма да става. Колко по-зле трябва да се почувстваш за да ти дойде акъла?

# 6
  • Мнения: 278
39.2⁰ май ще пия антибиотика

Последна редакция: пт, 01 дек 2023, 22:13 от waynubg

# 7
  • Мнения: 12 034
Това чудо от само себе си няма да мине. Освен АБ се пие и пробиотик или витамин В комплекс, ама с поне два часа разлика.
За болката има хапчета - нео ангин, хербитусин, билкови лукчета или сладолед.

# 8
  • Мнения: 535
Гнойна ангина е, колкото повече се чака, по-бавно действа антибиотика. Сестра ми направи абсцес на сливицата, тъй като лекаря реши да чака и не й даде антибиотик веднага. Изобщо не чакайте, веднага антибиотик и то минимум 10-14дни прием. Ангините често рецидивират ако не са напълно излекувани.

# 9
  • Мнения: 752
Гнойна ангина е. И бактериалните, и гъбичните инфекции минават без антибиотик, не само вирусните, но…при много добър здравен стандарт на живот - спорт, пълноценен сън, почивки, добро хранене и трениран да се справя с неразположенията организъм. Ако това не ви е било самоцел досега, ако живеете като масовката, задължително пийте антибиотика, че влошите ли се е още по-голям ужас при хоспитализациите - там ще ви ги вливат по два, въобще… Ако можете бъркате в гърлото, натискате с пръст сливиците и премахвате гнойта. Изписан ви е широкоспектърен антибиотик от групата на пеницилините.

Последна редакция: сб, 02 дек 2023, 15:01 от Rumi11111

# 10
  • Мнения: 278
Здравейте ,отново! Вече съм добре белите налепи изчезнаха .Колко дена трябва да пия антибиотика?

# 11
  • Варна
  • Мнения: 36 607
За колкото е изписан. Не го спирай предварително, защото рискуваш да останеш неизлекуван и да те повтори. А това означава, че ще пиеш пак. Довърши си курса да ти е мирна главата.

# 12
  • Мнения: 2 727
Тотална неграмотност. Не вярва на лекар, пита бг мама.

# 13
  • Мнения: 278
Тотална неграмотност. Не вярва на лекар, пита бг мама.
не вярвам на БГ лекари !!!!!!!!!!! продължават да изписват антибиотици щяло нещяло !

# 14
  • Варна
  • Мнения: 36 607
Напротив, напоследък даже се опъват и не щат да ги изписват.

Общи условия

Активация на акаунт