💪"Игри на волята: България" - сезон 5, тема 12 (22.11 - 27.11)

  • 69 729
  • 1 712
  •   1
Отговори
# 30
  • SF
  • Мнения: 21 172
Честите синхрони не са гаф. Пускат синхрони с тези участници, които умеят и искат да кажат нещо интересно. Няма закономерност в синхроните. Много  участниците не желаят или не искат да говорят пред камера. Някои мислят, че така си издават ходовете и продукцията може да злоупотреби. Други просто не умеят да се изказват. За миналата година Филип беше тегав за синхрони. Умее да говори, но на синхрон отговаряше кратко, без да споделя, без да разказва. Интроверт, ще кажете. Не знам каква беше причината, но той не говори много на синхрони. Фейгин също не умее да каже какво мисли. Само на въпроси на редакторите отговаря. Не се разкрива по никакъв начин. Не е от неумение да се разкрие, а от някакво нежелание да споделя мислите си. Притесняваше се и все с нежелание отиваше на синхрон цялата червена от срам.
Тази година Мартин и Виолета имат порив да говорят. Винаги имат какво да кажат, кого да наредят. Денислава си страда от логорея - тя е винаги готова. Всички участници отиват на синхрон. По-късно се преценява колко и кои от тях да излъчат. Ми..., ма..., му - такива не стават. Ако участникът нищо особено не е казал, не се досажда на зрителите.
Виолета и Мартин не чакат редактора да задава въпроси. Бълват изречения - голям кеф за редакторите!
Снощният епизод се поизчерпа. Епизод, който се въртеше около проблема с краката на Виолета.
Накрая пълнят време със синхрони и празни приказки между Дени, Мишо и Дунев, седнали ни в клин, ни в ръкав на масата. След като по-рано в епизода, Мишо сподели, че ЗМИОРКАТА му е голям проблем и го плаши, отново имаше "неподправен разговор" за проблема със змейката. Каквото кажеше Мишо, Дени го повтаря:
Мишо: ами на този етап... Дени: ами на този етап... (това по повод, че Рълев е взел предимството за себе си). И два абсолютно идентични синхрона, в които отново повтарят, че на този етап от играта. Пуснаха синхроните им почти един след друг - това е грешка в монтажа. За 3 минути се чува 10 пъти "на този етап" как било нормално Рълев да вземе наградата - калашници, пушки, ножове. Дени повтаря като папагал. То хубаво, нямат написан сценарий пред себе си, но защо трябваше да ни бъде излъчено!!!

# 31
  • София
  • Мнения: 27 178
Накратко за понеделник и вторник

ЧРД на Вили и Момчи.
Сития Лъв на 26 с 27 победи вече!
Вили, респект за физическата си подготовка на тези години.

Логичен избор на капитани.
Логична победа на Рълев. Много солиден, много бърз и събран. Никакъв шанс на Дунев, който беше затворен с почти обиколка и то при кратки 4 курса.
Очаквах Рълев да се справи по-добре с топчето, но и там беше достатъчно бърз и добър.
Защо му дадоха и огърлицата на безсмъртието? При положение, че има сабите? Аде... Според мен просто са искали да си ги пробутат, че е последна седмица от фаза 2 и после вече няма да има и капитански битки. А и Рълев е от тези, които умеят да се пазарят. Много участници изобщо не се пазарят или не представляват интерес за продукцията.
Въпросът е защо не дадоха тази огърлица на Момчил за предната капитанска срещу Теодора? Дали защото не е била чиста капитанска битка, ами по-скоро елиминационна?
Друго обяснение нямам. Или явно Момчил е сгафил с нещо и вече не е фаворит номер 1 на продукцията както беше в голяма част от сезона...

За териториалната битка

Вили е много зле, потроши се яко и вече не е това което беше в началото на сезона. Уви.
Въпреки това гладиаторите наваксаха, защото Рълев е отлични в стрелбата, а Благо и той беше солиден.
Обраното, слаба стрелба на Дени и Мишо (особено).
Математическата задача беше лесна ама само на прима виста. Първо много хора са отвикнали да смятат на ръка, а там има и много адреналин и изхабени сили. Така че не бих тръгнал да видя участниците и кой колко се бил изложил.
Като цяло заслужена победа за Старейшините.

Последна редакция: ср, 22 ное 2023, 20:06 от Diavolo

# 32
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 206
вижда се края на формата.Smiley

# 33
  • SF
  • Мнения: 21 172
Вили не кърти с физическа подготовка на тези години. Нахвърли се барабар Петко с мъжете и спука гума. Боли я и косата й даже.
Тя е от тези, бойните мадами, които са се канили преди и по време на кастинга: Те мене ли бе!! Аз ли няма да ги сбия, бе!! Аз ли, бе!!!
Да, де, ама....
Мастагарков беше нарязан целия, пък ей го нА - тича като звяр из трасето. Рълев също. Вили не може....

# 34
  • Мнения: 1 414
И аз благодаря, но се чудя дали да гледам тая стъкмистика или Новите съседи за 18-ти път..

# 35
  • Мнения: 145
Рълев с много правилни решения, ама бива ли толкова много предимства да има, защо е толкова явно ненужно бутан от продукцията като си е силен играч?

# 36
  • SF
  • Мнения: 21 172
На Виолета са й се затворили очите от подуване. Вода ли събира??
Айде пак се започва повторение на вчерашния епизод - краката на Виолета и дали ще се откаже.

Пример със синхроните: Мартин я имитира на синхрон, Мастагарков се притеснява да говори зад гърба й. По принцип мисли, че Виолета няма място на финал, но от лоялност не иска да го изрече. И затова няма синхрон с Мастагарков. Неговият синхрон по въпроса е: Е, какво да кажа. То се вижда, че не й е добре. - Ще гласуваш ли за нея на съвета, ако загубите? - Не ми е удобно да гласувам за човек, в такова състояние.

# 37
  • При семейството си
  • Мнения: 6 587
В предишния сезон имаше ли капитанска едновременно с елиминация и лични предимства, наистина не помня?

# 38
  • Мнения: 45
Защо не преименуват предаването на "Марто и Вила"?!

# 39
  • Мнения: 72
Наистина не разбирам защо се държи човек, който е толкова зле физически? За по-малко от това са им прекратявали участието?

Явно не е за шоу, защото тя и за това не допринася. Няма нищо интересно в 3 срещу 1. Трябваше да я пратят в Старейшините, ако искат да го правят интересно.

# 40
  • Мнения: 14 830
Дунев като чуе номинация и елиминация, чак физиономия та му се променя

# 41
  • Мнения: 4 355
Съгласна съм, че това със синхроните не е гаф. Теодора-близначката почти нямаше синхрони, а стигна до късен етап, Гатьо, русото Вики и Теодора Мудева отпаднаха доста по-рано и ги даваха повече да говорят. Esmee го е обяснила хубаво защо е.

Синхроните по време на битки за мен са големият издайник, дори и в темата за Спойлерите да не е имало сигурно инфо кой пада, още на първия-втория синхрон се ориентирам. И не споделям мнението, че само с глас ще се подобри - аз и по гласовете ги усещам в повечето случаи.

За топ 8 гласувах за 7 от сега останалите участници + Радо. Не гласувах за Рълев и Момчил, защото по ред причини не успях да им стана фенка, а и знам, че и за двамата ще има подкрепа. Колебах се дали да не заменя Дунев с Крум, но вторият игра с хора, които не харесвах и заради това играта му не ми е чак толкова любима.
Изненадвам се, че Мартин има близо 4 пъти повече гласове от Виолета, мислех, че са еднакво неприятни. Grinning

# 42
  • Мнения: 932
Дунев върти суче, все едно го вълнува.. "бием и се връщаме да хапваме"
А за мисията да елиминара Мартин толкова го е грижа, че чакаше на Оряшкова да върши това.

# 43
  • София
  • Мнения: 5 757
Благодаря за новата тема!
Не можах да избера 8 човека, за някои ми е странно, че има и по 1 глас даже Simple Smile

# 44
  • SF
  • Мнения: 21 172
Да, на тези синхрони, ако си психолог, може по езика на тялото да се усети как е завършила битката.
Дунев оратор!

На Димо поздрава на Гладиаторите му се стори много лек. За мене си беше като всички останали.
Сега повод и Ралица да покритикува малко.

Общи условия

Активация на акаунт