Частни училища -информативно - дискусионна тема- 62

  • 58 285
  • 761
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 2 148
ТЕ - 7100 евро без храна и транспорт. Транспортът е 1510 евро, за храната още не е подписан договор.

# 721
  • София
  • Мнения: 5 259
Е как само в СС да има такова разделение. И при нас е така. Дължи се на факта, че до 3ти клас са до 31.05, а след това са до 15.06. Мисля, че и на доста други места е по същият начин.

# 722
  • Мнения: 8 292
Леле какви цени станаха, добре че затворихме този етап.

Когато Иззи започнаха цената беше 1000 лева за месец, което беше преди 5-6 години май Simple Smile за този период увеличенеито стана 50%.

# 723
  • София
  • Мнения: 5 259
Даже, ако платиш на една такса беше 9000 лв, ехеее.... То тогава и БШ беше 8500 лв. Искрено завиждам на всички вече излезнали от това. Цените растат наистина ужасно бързо.

# 724
  • Мнения: 702
Интересно дали с времето ще намалее интересът към ЧУ ако продължат да растат така цените? Аз имам едно бъдещо ПУКче и не виждам алтернатива на добро ЧУ до 4ти клас. ДУ + школи не е вариант за нас и предполагам за много родители не е. Нито като време, нито на всеки му се получава да участва в учебния процес на детето си. Реално доброто ЧУ точно това ти спетява, плюс среда от деца на родители, за които доброто образование е важно. Но истината е, че имам познати, които не е като да не могат да си позволят ЧУ и образованието им е важно, но избират ДУ.

# 725
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 349
Не мисля, че ще намалее интересът към ЧУ. Има достатъчно хора с пари и желание.

# 726
  • София
  • Мнения: 691
Ами от моя опит и наблюдения над познати с деца в ДУ, там е въпрос на много късмет. Имам познати, чиито деца са в прекрасни класове с отдадени, грижовни, вдъхновяващи учители. Затова, особено ако човек има информация за даден випуск и преподавател, има доста родители, които предпочитат да си спестят тези немалко пари и да ги използват за други неща. Проблемът по-скоро е в периода 5-7 клас, доколкото знам, но пък тогава е и по-трудно да влееш в добро ЧУ, та хората се борят за няколкото добри ДУ или просто разчитат на школи. Особено на фона на многото коментари, че дори в добрите ЧУ децата в 7-ми клас ходят на школи за НВО...

Нашият личен избор е различен, но с две деца и нарастващите такси, не мога да кажа, че не се питам дали е най-правилният... Като цяло не мисля, че ще намалее интересът, но и се надявам таксите да се кротнат в някакъв момент.

# 727
  • Мнения: 1 813
Аз чувам,че и в ЧУ се ходи на уроци в 7 клас. Не знам до колко е така,силно се надявам да е ежк.

# 728
  • София
  • Мнения: 2 148
За съжаление не е ежк и не са единици. Естествено в добрите ЧУ децата са по-напред с материала и ходят повече, за да се презастраховат отколкото поради необходимост. Но все пак ходят.

# 729
  • Мнения: 528
Една тема се дъвче по няколко пъти. Някои деца ходят на уроци, защото имат нужда, някои за да се презастраховат, но има и много деца, които не ходят и изкарват отлични резултати с подготовката в училище. Трудно е да се правят обобщения.

За мен е проблемно, че и държавните, и частните училища с прием след 4 клас са почти без изключение с профил с много интензивно изучаване на математика, което не е за всяко дете.

# 730
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 304
Това отразява търсенето.
След 4 кл прием има в СМГ, НПМГ и пчмг. Както и в НГДЕК за нематематици. Ти какво имаш предвид друго? Кои др ДУ и чу са с прием след 4 кл

# 731
  • София
  • Мнения: 12 105
По принцип от гимназиите към МОН, само математическите гимназии имат право на прогимназиален етап и съответно да осъществяват масов прием след 4-ти клас, затова е така.

# 732
  • Мнения: 19 326
НГДЕК е толкова зле с проблемите с директорката, че не е опция и остават само математически училища.

# 733
  • Мнения: 9 771
А те нали са толкова много тези  училища ..
Има си прием и в нематематически, при това цели класове. Човек просто трябва да се заинтересува.

# 734
  • София
  • Мнения: 12 105
Къде това? Може ли пример? Защото, както вече казах, държавен план-прием в 5-ти клас има само в профилираните гимназии към МОН с профил математика и природни науки. НГДЕК е към МК и тези училища са с различен режим, но училищата към МОН - само МГ имат масов прием след 4-ти клас. ЧУ могат да приемат цели класове, когато си решат, но освен Златарски и ПЧМГ /което пак е МГ/, не знам други да правят масов прием след 4-ти клас.

Общи условия

Активация на акаунт