💪"Игри на волята: България" - сезон 5, тема 11 (13.11 - 20.11)

  • 152 663
  • 3 673
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 571
Ех, Дяволо, не се ядосвай за анкетата, все пак Момчил изглежда по-добре от Рълев, пък ние тук сме мнозинство от бг мами, та дори и да не осъзнаваме, това си оказва влияние при решенията...Joy (иначе и аз гласувах тази седмица за Рълев, постарах се да съм обективна)...Stuck Out Tongue Winking Eye
А, не. Рълев категорично си изглежда по-добре от Момчил, но няма да пиша на какво ми напомня Момчил Grinning Не е лошо, но все пак Joy

Плюс това, ако класираме само по красота и двамата би трябвало да са след Мастагарков, Радо, Мишо, Цецо, Калоян ... тук бих сложила Рълев, Момчил е още по-назад Grinning

На какво ти напомня? Кажи де, тук сме си говорили всякакви неща (щях да напиша "простотии", но да не се обидиш). Любопитно ми е просто.
Момчил не е красавец, красавец е Мастара, ама между двамата, кой избираш? Ся, да не изброявам, че пак ще ме обвинят в "обожествяване" (глупости на търкалета), или изтрият за непристойно поведение, недей си Боже Innocent
Момчил на външен вид съвсем не е мой тип. Но отчитам колко добър е в игрити, в някои брутален, също и че е интелигентен и умен.

Напомня ми иначе на едно пухкаво животинче, което постоянно си хрупа нещо - ядки, пелети - и обичащо да си кара колелото Joy

Любимец номер едно този сезон ми е Рълев, номер две към момента Мастагарков и номер три Момчил.

Никой от тях за нищо не избирам обаче Joy

От любопитство да попитам - по височина води Мастагарков, след това Рълев, а след него Момчил. Колко са високи обаче?

# 31
  • We are free to choose, but we are not free from the consequences of those choices
  • Мнения: 3 090
Дяволо, благодаря за темата, трудът и уникалната корица :beer.
С нетърпение чакам днешния епизод и дали в крайна сметка няма да се постави началото на едно мега странно приятелство между Виолета и Мартин. Надявам се и Рълев да се е пооправил, че без него не е същото Heart.

# 32
  • Мнения: 3 883
По мой вкус красив в Игрите в момента няма. Момчи ми е симпатичен. Рълев ми е отблъскващ.

# 33
  • Мнения: 1 099
Дяволо, благодаря за новата тема! Радвам се, че не си слагаш на сърце някои от критиките. В крайна сметка, така както ние си тълкуваме събитията в игрите според личните ни виждания за добро и зло, разумно, хитро или пълна идиотщина, така и ти имаш пълното право на пристрастия. Относно критиката, че не сме много обективни в анкетите и гласуваме за нашите си любимци, ами какво да правя, сърце не ми дава да призная успеха на някого, когото не харесвам. Понякога гласувам с пълното съзнание, че не съм обективна.

За епизодите тази седмица само се надявам Марто и Вила да не се нахвърлят дружно на Мастагар, че ще стане негледаемо. Дано се изядат помежду си.

Успешна седмица на всички!

# 34
  • Мнения: 6 493
Благо е към 1.90, според мен, но след него по ръст не е ли Мартин? Марто ми се вижда над 1.80 и там някъде Рълев. Все пак топ-плувеца Дани е 2 метра.

# 35
  • София
  • Мнения: 3 411
Цоп в темата и благодаря!
Грабвам от форумните кафета и отивам по задачи.
Лъвът е закусил. Информирам ви, да сте спокойни, че нали снощи най-нагло го прибрах Stuck Out Tongue Winking Eye
А довечера съм за сините.
Animal Lion Heart

Отдъхнах си, щом е нахранено лъвчето Wink

Нямам търпение за сеира и сериала довечера, вече съвсем го удрям през просото аз.

В анкети повече няма да гласувам. Не че съм гласувала винаги, но ми идва в повече и за това да ми се карат.

# 36
  • При семейството си
  • Мнения: 6 589
Благодаря и аз за темата.
Това последна седмица преди обединението, с териториални, капитански и т.н битки ли е или предпоследна?

# 37
  • Мнения: 7 197
Ако трябва да сме честни и оставим настрана пристрастия, най-красив чисто физически, като дадености и визия е Мастагарков. Висок, много добре сложен, приятно мускулест, в лице е хубав.


January_, с анкетите и аз приключих.

# 38
  • Мнения: 709
Корицата е най-най! Heart
Имаше мнения, че в началото Рълев не е изпъквал. Според мен не е така, още в началото Рълев и Радо изпъкваха сред гладиаторите на битките и самите гладиатори също го виждаха, но не им беше удобно да ги споменават, да говорят за тях и т.н., беше едно непрестанно мачкане. И то защото бяха закъсняли с цели 24 часа за великата мъжка сбирка и за церемонията по даване на мъжка дума. Какво щеше да постигне Рълев, ако се беше разправял с тях постоянно? Те така и така ги номинираха с Радо, ако стигнеха до съвет, просто нямаха толкова много съвети, иначе щяхме да сме се нагледали на елиминации с тяхно участие.

# 39
  • Мнения: 9 283
Ако трябва да сме честни и оставим настрана пристрастия, най-красив чисто физически, като дадености и визия е Мастагарков. Висок, много добре сложен, приятно мускулест, в лице е хубав.

  Hands Plus1 Не напразно е модел човека, а пък и като на футболист са му много прави краката Hands Ok Hand

 Мача се доиграва, благодаря за темата .

# 40
  • SF
  • Мнения: 21 177
Корицата е най-най! Heart
Имаше мнения, че в началото Рълев не е изпъквал. Според мен не е така, още в началото Рълев и Радо изпъкваха сред гладиаторите на битките и самите гладиатори също го виждаха, но не им беше удобно да ги споменават, да говорят за тях и т.н., беше едно непрестанно мачкане. И то защото бяха закъсняли с цели 24 часа за великата мъжка сбирка и за церемонията по даване на мъжка дума. Какво щеше да постигне Рълев, ако се беше разправял с тях постоянно? Те така и така ги номинираха с Радо, ако стигнеха до съвет, просто нямаха толкова много съвети, иначе щяхме да сме се нагледали на елиминации с тяхно участие.

И на мен тези двамата ми станаха любимци от пръв поглед.
Основната шесторка ми беше неприятна до един - от първия до последния. Цецо се открояваше в положителна посока, но го наблюдавах - запее ли песента на шестицата, вкарвам го в торбичката с шестимата и завързвам възела, разклащам и почват да дрънкат, да се мешат вътре. Кого ще извадим, за да изгоним - все едно!
Аз много си харесвам аутсайдерите. Подкрепените с подплънки, коалиции, стиропор и найлон на балончета, не са ми симпатични. Опаковано, готово не ме привлича.
Радо и Рълев докоснаха сърцето ми, усетих емпатия, макар и съжалителна, но е емоция, която съм изпитала към тях. И си ги заобичах. После, за да не са голи чувства и хормони, всячески си заслужиха обичта ми. Сега само Рълев й се радва.
При Радо имаше и една емоция, която съм изпитала, от преди Игрите. И Дунев се ползва от стари неръждясали любови. Simple Smile

# 41
  • София
  • Мнения: 27 179
Игри на волята България: Сезон 5
Подробно по епизоди

 
Седмица 6 (епизоди 33-38 / 09.10 - 14.10)
Скрит текст:
Епизод 33 (09.10.2023 г. понеделник)
Скрит текст:
Чудно начало на епизода...
Никол се ежи на синхрон на Радо?
До нея Вили отново злобее
 
Мартин и Дени пък нападнаха Мастагарков.
 
Виолета се опитва да пречупи психически Радо и го погна.
Евала на Радо, че не се дава на заразното зло.
Радо е уникален стоик и даже се забавлява, хахаха
 
Рълев се опитва отново да прикотка Цвети, но тя отказа.
 
Румен Радев се обиди на Мудева и Оряшкова, че си говорят с Момчил.
В лагера на Амазонките има голямо напрежение между Момчил и Румен Радев, като това идва най-вече от неговото поведение към него.
И се сопна и на приятелката си и дори не слезе на вечеря.
 
Добре, че е Гатьо да разведри обстановката.
Гатьо си търси жълтия екип, няма жълт екип.
И договор ще подпише.
 
Цвети докладва на Крум и Калоян, че искат да я прилапат, а те и казаха да се прави, че все едно е тяхна като троянски кон.
Калоян се изцепи:
‘’Троянски конник’’
хахахаха
 
Избор на капитани:
 
Амазонки
Румен Радев 5 гласа (Мудева, Оряшкова, Ива, Ситнилска и Теодора)
Гатьо 3 гласа (Момчил, Гатьо и Румен Радев)
 
Гладиатори
Крум 3 гласа (Калоян, Цвети и Михаил)
Михаил 1 глас (Рълев)
 
Старейшини
Мартин 3 гласа (Дени, Вики и Мартин за себе си)
Мастагарков 2 гласа (Мартин и Дунев)
Дунев 1 глас (Мастагарков)
 
Преди битката за територия Мартин заяви на глас пред трите племена, че Мастагарков го е предал, като е гласувал за Дунев за капитан...
 
Битка за територия:
Четирима носят висящ на носила воин през препятствия. 5 поста.
Трябва да съберат кубовете по трасето. Първо има греди / след това има въжен лабиринт / следва двуметров ров / стълба с гадните гъбки
Двама воини строят кулите на рубик, като цветовете не трябва да съвпадат от нито една страна. Но слепец ще мести кубовете. С превръзка на очите.
-
Оряшкова няма да играе за Амазонките
 
Пост 1: Мастагарков, Михаил и Гатьо
И трите отбора тръгват много слабо и падат от гредите. Но сините все пак първи тръгнаха по гредите. Червените след тях. Жълтите не могат да отлепят след падания на Момчил и Ситнилска
И пак Момчил падна. Много изостанаха жълтите.
Мастагарков изкопа куба, а Мишо е веднага след него. Ива падна от гредата. Момчил падна?! Какво става бе? Не могат да тръгнат жълтите?!
 
Пост 2: Мартин, Калоян и Момчил
Сините са без грешка. А Калоян падна за червените. Мартин се гмурна и извади куба. Момчил падна за пореден път. Трагедия са жълтите в тази игра.
Сините се върнаха с два куба, а гладиаторите едва тръгнаха за своя 2 курс.
Разгеле минаха амазонките най-накрая първите греди.
 
Пост 3: Дунев, Рълев и Румен Радев
Сините не могат да тръгнат с Дунев, а червените два пъти подред падат. Шанс за жълтите! Гатьо изкопа своя куб. Калоян пък извади своя куб от водата. Сините покориха дълбокия ров.
Дунев изкопа своя куб. Червените на 3-ия курс паднаха малко преди финала на гредите. Изпокараха се червените. Крум най-много беснее. Рълев си изтърва нервите.
Рълев към Крум:
‘’Ще стана и ще ти вкарам един шамар вече’’
Жълтите преди връщането от гредите решиха да почиват.
Старейшините пренесоха 3 куб! Гладиаторите са в началото на курса за 3-ия куб, а жълтите още не са се върнали с 1-ия си куб.
Червените забиха в рова. Излязоха все пак.
 
Пост 4: Вики, Крум и Ситнилска
Вики и Рълев изкопаха своите кубове. 4-ти за сините и 3-ти за червените. А жълтите паднаха отново за 1234 път в началото на курс 2
Мартин падна от гредите при връщането за курс 4. Без грешка при 2-ия опит и те вече имат 4 куба!
Ива се развика, че тактиката им е грешна. След поредното падане от гредите при прибирането на Момчил. Червените също паднаха.
 
Пост 5: Дени, Цвети и Ива
Докато другите се карат и падат, Дени извади от водата 5-ия куб.
Разгеле, 3-ти куб за гладиаторите!
Ааа, амазонките паднаха на сантиметри от финала. И после пак паднаха. Ива и Гатьо се сдърпаха.
Червените без никакъв проблем с носенето на Крум.
 
А сините си редят пъзела вече.
Дени обяснява на Марто, Марто е с превръзка на очите.
Жълтите успяха най-накрая да завършат своя 2 курс/куб. Крум изкопа 4-ти куб, а амазонките вървят добре на 3-ия си пост и крачат през въжения мост.
Дени е към края на пъзела, остана и един куб.
И да! Наредиха пъзела. Победа за Старейшините и резиденцията е тяхна!
Червените се връщат с куб 4, а РР извади куб 3.
Червените паднаха от гредите малко преди края след падане на Калоян, а жълтите вече се връщат. И пак Калоян падна?! Жълтите ги минаха на гредите, но имат все пак цял курс разлика.
Жълтите успяха да минат с куб 3!
И червените минаха с куб 4.
С Цвети на носилката червените направо полетяха по трасето и на гъбките застигнаха жълтите, даже щяха да ги задминат, но паднаха. На връщане обаче ги задминаха и ги затвориха вече с повече от 1 курс.
Много бавно копаене на Ситнилска!
Червените пренесоха като перце Цвети.
Огромна преднина за червените. Калоян обаче не е назубрил този куб и започна да се чуди и мае. Паникьоса се и поиска смяна. Димо не позволи. Крум спря играта и успокои Калоян и му каза какво да прави.
А жълтите пренесоха без проблеми куб 4 и започнаха да носят Ива на пост 5!
Калоян пак поиска смяна, Димо пак отказа. Сякаш се събра, да видим. Крум не го напряга. А жълтите вече минаха по гъбките на връщане.
И о, Еврика! Калоян най-накрая реши пъзела. 2 място за Гладиаторите!
Румен Радев обвини съплеменниците си, че твърде често почивало по трасето.
 
1. Старейшини с огромна преднина
2. Гладиатори с клизми на пъзела
3. Амазонки
Амазонките се изложиха яко, като стратегията им беше много грешна и тук вината носи Момчил, който се наложи с тази си грешна тактика.

 
След играта се разрази така чакания от публиката скандал относно нечуваното нарушение на правилата в Игри на волята.
Оказа се, че Албена Ситнилска е вкарала телефон със зарядно явно за многократна употреба в сезона (стара Нокия) и е била хваната. От кой и кога не беше казано.
Димо и Ралица бяха бесни и в крайна сметка последва нещо неправено досега. Ситнилска стана първият участник в историята, който е дисквалифициран служебно!

По-късно стана ясно, че и Ива е знаела за цялата тази работа.
Но това беше само черешката на тортата. Преди ‘Телефон гейт’ от продукцията изкараха три бъчви с цветовете на трите племена и върху им бяха наредили всички опаковки и обелки от хранителни продукти, които те са пренасяли от една територия на друга и са криели по всвъзможни места. Кюшета, цепнатини, дори в кучешката колиба на стопанството. Имаше какво ли не, но и без кой знае какви фрапантни неща. Нормална ‘’контрабанда’’ каквато има всяка година.
Никой не възрази, а дадоха как Рълев на синхрон едва ли не се извини от името на всички участници.
 
Най-големия стожер на морала беше Краси Дунев, който не спря да критикува и кълне, че това е срам. Хм, а той дали е похапвал от контрабандата и дали е знаел?
 
Наказанието беше, че капитанската битка се отменя и вместо нея ще се проведе извънредна елиминационна битка, като трите племена имаха 3 мин. да определят своите представители.
Румен Радев
, въпреки че има най-малка вина за случилото се (цял месец на Чистилището) се предложи като капитан да отиде и въпреки, че и Гатьо поиска същото, то РР се наложи. Момчил единствен открито го поздрави за постъпката му и беше нахокан от Ралица.
Ралица попита Момчил, той като капитан през миналата седмица дали е знаел за храната и той потвърди, но бил казал, да престанат с това нещо. Да спрат.
Гатьо фуча, че не е той, жените се снишиха без Оряшкова, която предложи да теглят чоп и така. Румен Радев заяви, че капитанът трябва да е последен на потъващия кораб! Е, в случая пръв...
 
Крум със същите думи заяви, че той като капитан ще представя гладиаторите, а при Старейшините и Мартин и Мастагарков вдигнаха ръце, като Благо беше по-настоятелен и Мартин в крайна сметка попита племето какво мисли по въпроса и Вики, Дени и Дунев гласуваха за Мастагарков, така че той ще бъде представителя на сините в тази битка.

Епизод 34 (10.10.2023)
Скрит текст:
Дени обвини Ситнилска за проявата и
 
При гладиаторите си казаха някои истини. Крум се кротна сякаш, а Мишо искрено иска да бие и да се върне.
 
Гатьо обвини Ива пред всички и каза, че повече няма да игра е за това племе!
КРАЙ!
 
Момчил отново се застъпи за Ситнилска.
 
Мартин прости на Мастагарков и му стиска палци да спечели дуела. Отново му вярва.
 
Извънредна елиминационна битка
Румен Радев / Крум / Мастагарков
 
Теглят 15 кг. варели
Плуват до понтона за 1 от 4-те ключа.
Трябва да съборят два от кубовете с топчета от пясък
30 кг. вериги през рова и пирамидите
С кокили минават над Арката на басейна
 
Румен Радев издърпа първи варела, ама му се скъса въжето и дърпа само един варел близо 20 м.
Крум и Мастагарков веднага след него. Димо даде 15 сек. наказание за РР, да било честно. Хехе.
Мастагарков плува бруст. Бавничък е. Крум поиска жилетка. Румен Радев на връщане с бруст. Крум изостана.
Две повалени кубчета за Мастагарков. Румен Радев и Крум не успяват да повалят кубчетата. Слаба тяхна стрелба.
Мастагарков тръгна с веригата. Мастагарков мина с кокилите, когато най-накрая Крум порази двете кубчета. Румен Радев също ги повали, но когато Крум вече беше на първия куб.
Мастагарков се забави много на връщане с кокилите. Румен Радев си забрави ключа и трябваше да се връща и се забави с 20, 30 секунди. Въпреки това Румен Радев задмина Крум на кокилите на обратния курс.
Мастагарков се връща с ключ 2, а РР влиза във водата. Крум пък завърши връщането с веригите. Крум изостана доста след РР. Мастагарков е далеч напред.
2 от 2 на стрелбата, но този път по-бавно отколкото първия път.
Продължава трагичната стрелба на РР. Крум дойде и го задмина... А Мастагарков вече се върна от басейна и нарами веригите на връщане.
Разгеле РР повали двете кубчета, когато таман Крум тръгна обратно след кокилите. Поздравиха се двамата с докосване. Крум вече плува, а РР отключва сандъчето си.
Мастагарков пък вече стреля след курс 3 в морето.
Мастагарков е на кокилите. Крум повали първото кубче, а Румен Радев излезе от брега. Второ попадение за Крум и тръгва с веригите. РР дойде да стреля и той.
Мастагарков влиза в морето, а Крум се върна от кокилите и нарамва веригите. Румен Радев все още стреля и все така вяло и неточно!
Мастагарков дойде и свали последните си 2 кубчета, а РР таман повали първото си.
Крум се връща от морето, а Мастагарков минава за последно с веригите.
РР повали пустите кубчета и тръгна с веригите, а Мастагарков успешно мина с кокилите и развя знамето си!
Смазваща победа за Мастагарков! Браво на Благо!
Крум стреля по последното си кубче, а Румен Радев минава с кокилите. И да, Крум повали пустото последно кубче и тръгна за последно с веригите.
Крум тръгна и с кокилите и Румен Радев се отказа да влиза отново в морето.
Крум е спасен, а Румен Радев беше елиминиран!
 
1. Мастагарков
2. Крум
3. Румен Радев
 
Предпоследна битка на Чистилището за влизане в племената!
Радо - Вили - Никол
-
Домино, 30 плочки.
Плъзгат топчето по улей и слагат плочка и така трябва да си наредят плочките и после да бутнат всички плочки.
След това има и пъзел. Вили е много зле в началото.
Радо има вече 8 плочки, Никол с 6, а Вили с 5.
12 / 11 / 10. Паднаха плочките на Вили и Никол.
Радо дръпна след това и водеше с няколко плочки на Вили, а Никол изостана доста.  На Радо малко преди финала, 4 плочки му оставаха и си събори всичко.
Това върна в играта Виолета. И въпреки това Радо завърши първи. Вили и паднаха плочките малко преди края.
Браво, Радо, железен! Финишира първи и започна да реди пъзела.
Виолета мистериозно успя с доминото малко след Радо?! Тук как се получи не стана ясно за хората, но карай да върви. Николче затъна яко. И хем Димо и казва как трябва да постави на разстояние първата плочка от втората, за да не я бутне и тя дори и това не прави...
На пъзела Радо започна бавно и методично. Виолета дойде със задоволството, че това е нейният пъзел, но уви заби по средата, когато малко бе дръпнала пред Радо.
И докато Никол пуфтеше и проклинаше съдбата си, а Вили си тананикаше злорадо, мълчаливият стоик и непукист, Радо бавно и методично напредваше с пъзела.
И да, Радо нареди пръв пъзела и то с голяма преднина пред Виолета! Радо през цялото време мълчеше, обади се само веднъж, на края, когато каза ‘ПОБЕДА’
Браво момче, герой!
Спечели тази игра 2 пъти. Първо само на топчето със само една грешка и после и на пъзела бе най-бърз.
Радо превъртя играта!
 
Димо шокира всички на финала, като каза, че Радо ще трябва отново да изпрати някого обратно на Чистилището, но за този гладиатор, който ще дойде тук няма да има битка, а ще има един последен съвет, трима на трима.
Без имунитет за гладиатора и без служебен глас за Никол.
Който събере най-много гласове си тръгва завинаги. А последните двама ще играят една последна финална игра в която победителя се завръща, а загубилия си тръгва.

 
Радо превъртя играта.
Много рядко се е случвало някой играч да надцака продукцията и да спечели игра, която не е трябвало да печели...
Снощи казаха за Радо в Чакалкаста, че е над нещата и над телевизията.
Е, днес го доказа.
Спокоен, сигурен, методичен.
 
Победи на топчето със само една по-груба грешка.
Победи и на пъзела, която беше изненадата.
 
Браво, Радо, браво момче! Simple Smile

Епизод 35 (11.10.2023)
Скрит текст:
Посрещнаха Мастагарков герой в синия лагер.
Румен Радев казал на Мастагарков, че Момчил се е покрил и той е трябвало да отиде и го подхвана.
 
При жълтите е като на погребение... Мудева обвинява Момчил.
 
При червените едните чакат Радо, а другите Крум, но в крайна сметка дойдоха и двамата!
АУ!
Радо дойде и Цвети посърна, а сега няма и грошове.
 
Гатьо с нова тежка алергична реакция и едвам е изкрал нощта, но се е спасил.
 
Дойде злощастния лаптоп и сбогуването на Румен Радев с племето.
Румен Радев с тежки обвинения към Момчил и Ива. Момчил за арогантността го подхвана, Гатьо да се научи да търпи критика, а Ива да не се прави за по-хитра от останалите.
Теди пък да била по-решителна.
Гатьо придърпа Момчил и му каза, че той го смята за гладиатор. И винаги ще му е опора!
‘’Не е важно кой какво мисли за тебе, важното е аз какво мисля’’!
 
Гатьо за жените в племето
‘’Амазонките били като термити’’
Не пожелава на никого такава жена вкъщи
Тези Амазонки ще ви разкажат играта’’
 
Мудева пък стана капитан на жълтите!
 
Радо взе тежкото решение и изпрати Крум на Чистилището!
Това вече беше взел решение да си отмъсти на Цвети, но Михаил го накара да размисли. Рълев също, но основно Мишо.
Така червените взимат и капитанството.
 
Преди да започне номинационната битка се разигра част 2 от ‘Телефон гейт’
Ралица и Димо попитаха дали някой друг е звънял от телефона на Ситнилска и всички при Амазонките си замълчаха.
И после казаха цифрите на номера и тогава от немай къде, Ива вдигна ръка и каза, че това е номера на майка и. Значи и тя е звъняла до вкъщи.
И така Ива получи наказание, да бъде изпратена на Чистилището, като вместо това в игра върнаха Крум, който отново си стана капитан и гладиаторите са в пълен състав.
 
Номинационна битка

Минават по въжената мрежа над басейна и след това плуват до понтона да вземат частите за лодката.
След това сглобяват лодката на брега и гребат с нея до конструкции във водата за четири стъпала. 4 курса за 4 стъпала.
След това стъпалата се редят върху стълба, като всяко стъпало си има символ и позиция.
На финала има пъзел, като четирима ще държат талигата при решаването на пъзела, а един или двама ще висят във въздуха и ще решават пъзела.
-
Всички минаха без проблем по стълбата над басейна, но Теди падна.
Дунев мина два пъти. Също и Гатьо мина два пъти. Оряшкова и Мудева минаха по женски.
Гладиаторите са далеч напред в морето.
Гладиаторите вече събарят парчетата от лодката от понтона.
Гладиаторите се забавиха много заради Цвети, но първи стегнаха лодката си. Старейшините са малко след тях заради Цвети.
Гладиаторите обаче сглобяват лодката си на пясъка, което е грешка, защото е много тежка, докато Старейшините вече поведоха, защото те сглобяваха във морето, на самия бряг.
От това местене на лодката тя се разпадна в морето, но я сглобиха пак. Старейшините стигнаха до понтона.
Жълтите не могат да сглобят лодката, много зле.
Червените дръпнаха пред жълтите.
1 курс с лодката за сините преднина пред червените.
Корабът на жълтите се разглоби в морето, хах. Момчил тръгна да събира частите от лодката с плуване, което не трябва ли да доведе до санкция, Димо? Хаосът е пълен на всички нива, хаха.
Сините увеличиха преднината си на почти пълни 2 курса, защото лодката на червените също се нуждаеше от един бърз ремонт. Лодката на жълтите е много зле.
Сините вече си подредиха и стъпалата, а червените гребат за последното си четвърто стъпало.
Дени преполови пъзела, когато червените приключиха със своята стълба.
-
Пъзел:
Дени решава пъзела, тримата мъже и Вики я държат.
Цвети и Калоян решават пъзела на червените и много бързо отлепиха. Момчетата ги държат. А жълтите в момента едва започнаха да редят тяхната стълба.
Дени обаче е готова! Тя реши пъзела. Поредна синя победа! Победа за Старейшините! Страхотна Денислава!
Червените също станаха готови, малко след нея. 2 място за гладиаторите.
Амазонките на съвет! Падението при тях е пълно.
 
След играта Мастагарков се подигра с Гатьо, че видял жилетка на пясъка и Гатьо на синхрон каза, че ще го бушонира в Пловдив извън играта.

Епизод 36 (12.10.2023)
Скрит текст:
Ива акостира на Чистилището и там Вили и Никол изпаднаха в шок като разбраха за телефона.
Вили е очаквала Ситнилска да отиде дори на финал, хаха.
 
Преди съвета на Амазонките, Гатьо се видя на живо по телефона с жена си и детето си.
Беше трогателна сцена
 
Племенен съвет на Амазонките
Гатьо 2 гласа (Теди и Оряшкова)
Момчил 2 гласа (Мудева - 2 гласа)
Мудева 2 гласа (Гатьо и Момчил)
-
Мудева като капитан изпрати на битка, Гатьо и Момчил.
 
След съвета Мудева искаше да изговорят нещата, Гатьо ги сиктердоса и си легна, а Момчил спокойни и обясни своята гледна точка. Мудева също.
И общо взето не се разбраха, а то и нямаше за какво. В случая Мудева определено не беше права, а и не Момчил е виновен за отпадането на Румен Радев. А Ива, която трябваше да се обади тогава и да отиде на битката.
 
При Старейшините, Дунев и Дени нахендриха Вики, че не готвила и се контила дълго време. Интересно, те защо не я приготвят? Никой не им е длъжен, готви, който иска.
Храна така или иначе има.
 
Мудева нарече Момчил, ‘келеш’?!
 
Номинационна битка
Един зрящ напътства слепите воини
Трябва да се съберат 9 ключа от двойки.
Накрая те ще решават и пъзела.
-
Калоян и Денислава ще са зрящите навигатори!
-
1 пост: Радо и Мишо / Мартин и Мастагарков
Топка за сините и балата сено за червените. Сините са по-бързи, но защото червените взеха най-далечната цел.
-
2 пост: Дунев и Вики / Крум и Рълев
Червените отново атакуват втората най-далечна цел.
Рълев е адски бърз по трасето. И червените настигнаха сините.
-
3 пост: Мартин и Мастагарков / Михаил и Цвети
Трета най-далечна цел за червените. Калоян едвам се чува вече, Дени го надвиква отвсякъде и сигурно и в Приморско са я чули...
-
4 пост: Дунев и Вики / Рълев и Радо
Лека преднина на сините
-
5 пост: Мартин и Мастагарков / Михаил и Крум
И обрат! Червените изпревариха сините по трасето!
-
6 пост: Рълев и Цвети / Дунев и Вики
Рълев отново хвърчи по терена, сякаш вижда. УАУ. Червените трупат все по-голяма преднина.
Много слаб пост за Дунев и Вики.
-
7 пост: Радо и Мишо / Мартин и Мастагарков
Радо и Мишо почти затвориха с 1 обиколка и сините
-
8 пост: Рълев и Крум / Дунев и Вики
Отново много бърз Рълев и 8:6 ключа за червените.
-
9 пост: Радо и Цвети / Мартин и Мастагарков
-
Червената гъсеница тръгва, като Рълев е локомотива!
Калоян вече отключва, а Мартин и Мастагарков се прибират по трасето.
Синята гъсеница се води от Мастагарков.
-
Калоян отключи сандъците, но по-бавно от Денислава.
Дени предварително е пробвала кои ключове ще станат явно, защото беше много бърза при отключването, докато Калоян много се забатачи и изяде голяма част от преднината, която имаха червените по трасе!
Калоян напътства Крум, защото Крум вече беше със завързани очи, а Дени ще напътства Мастагарков, който в последния момент изяви желание, а трябваше да е Мартин по принцип.
Много е бърз Калоян. Браво. Отличен синхрон между него и Крум.
Браво на Калоян, страхотно се справи.
Победа за Гладиаторите! АУ!

 
Шести пореден племенен съвет за Старейшините?!
 
След играта Мартин и Мастагарков се скараха, защото Мартин трябвало да реди.
Дори и Мартин да беше, нямаха шанс, защото червените бяха много бързи.
 
Племенен съвет на Изгубените
Ива се разкая, а Ралица попита Вили и Никол дали искат да има една последна битка вместо съвет и така да се даде шанс и на Ива или да я изгонят на съвета.
Вили и Никол отказа предложението.

Ива 2 гласа (Вили и Никол)
Вили 1 глас (Ива)
 
Успех в живота, Ива!
Топ плувец, пропилян потенциал и шанс. Вината тук е изцяло в продукцията, че я набутаха в това обречено женско племе.
Разбира се вина има и Ситнилска, че е вкарала телефона и така и изкушението за Ива.
Пропилян шанс, птичето каца веднъж на рамото.
Нелепо е така да напускаш риалити формат, но това е положението...

Епизод 37 (13.10.2023)
Скрит текст:
Преди съвета, Мартин и Дени атакуваха Благо за решението му на битката да изземе функциите на редящ пъзела от предварителния план на Мартин.
Забравиха, че Дени носеше тежката палка тук, а и че Гладиаторите просто бяха много бързи.
За мен виновни нямаше, но изкараха Мастагарков по-черен и от Дявола. Не им прави чест!
 
Мастагарков е и болен. Повръща. Хванал е ‘’летния вирус’’
НО, няма значение, явно ще коткаме Дунев до откат.
Браво, големци сте!
 
Дунев пък стана за резил и насмете Вики за това, че не му готви и отсервира?!
Както са казали мъдрите хора, ‘Никога не е късно да се изложиш’
Браво на Вики, че не се даде на Дунев и Мартин (отново, захапал поредната си жертва) и им отвърна подобаващо с точен изказ и думи.
Браво, момиче!
 
При амазонките, Мудева пита момчетата, как са?!
При положение, че са на номинационна битка, как да са?
Мудева продължи да дразни Момчил, а Момчил най-накрая и влезе малко по-остро и поиска тихо и кротко обяснение защо мисли така за него и с какво е заслужил това отношение?
Момчил си изпусна малко нервите, но само малко и напълно нормално в крайна сметка след като не получи това което искаше да чуе. От другата страна само хъката мъката и едно и също като ‘латерна’
Момчил се отчая, вдигна ръце и си тръгна.
 
Племенен съвет на Старейшините:
Мастагарков 2 гласа (Дени и Мартин)
Вики 2 гласа (Дунев и Мартин)
Дени 1 глас (Мастагарков)
Дунев 1 гласа (Вики)
 
Реално капитан Мартин с двата си гласа реши всичко.
 
Номинационна битка

Гатьо, Момчил, Мастагарков и Момчил
-
Всички държат варели тежащи 60% от личното им тегло.
Вики държи 30 кг. Момчил 45 кг. а Благо и Гатьо 50 кг.
След 10 минути краката няма да държат контра.
След 1 ч. ще държат само с една ръка.
-
Минаха 10 минути и вече няма контра с краката.
Гатьо първи изпусна. След 38 минути!
Минаха 60 мин. и вече държат само с една ръка!
Момчил тръгна да си сменя ръцете и се задържа с двете ръце за момент и получи предупреждение от Димо.
Вики е най-стабилна от всички!
Мастагарков отпадна!
Двете майни една срещу друга!
Останаха Момчил и Вики.
И двамата започнаха да треперят, а Момчил се хвана с другата ръка за втори път. Димо не го дисквалифицира тогава и Вики получи 5 секунди бонус да се държи с двете ръце и да смени хвата. Но тя не се възползва.
И Момчил пусна и Вики победи!
Браво на Вики!
Една от най-престижните женски победи този сезон. Браво!
Вики получи четка и паста за зъби от Парадонтакс до края на сезона.

 
В племето на Амазонките, Момчил каза пред жените, че е можел да я бие Вики, но е пуснал да не се контузи излишно и Мудева веднага го нахрани на синхрон.
 
Елиминационна битка
Гатьо - Мастагарков
Херкулес битката! На Алекса и Зорница от сезон 4
-
Благо първи мина по ринговете и първи изкопа двете си стъпала. И двамата минаха по успоредката от дънери
Благо се изкатери по гредите и мина по въжетата като маймунка и успя. Гатьо трудно се изкачи. Загуби време.
Следва баланса по гредата. Благо мина, мина и по хималайската стълба. Гатьо падна от дъската.
Следва тролея. Пак падна Гатьо. Мастагарков се движи с въже балансирайки върху бъчва. Е, не, падна за 3 път Гатьо.
Мина с клизми Гатьо. И после се нахендри яко на последната греда от хималайската стълба.
Благо мина тролея бавничко. После мина по везната започна да кове. Много време загуби в коване Благо и Гатьо започна да кове заедно с него!
Много лошо коване на Благо. Гатьо си е фермер. И да, Гатьо поведе!
Гатьо стигна до тролея, а Благо още ковеше.
Гатьо се оплете във въжето преди това и Димо отиде да го спасява. ‘’Благодаря, брат’’ вика Гатьо към Димо.
-
Димо: - Как се оплете така, бе, Гатьо?
Гатьо: - Ох, благодаря ти, брат!
-
Гатьо заби светкавично двете дъски, а Благо когато дойде пак се измъчи отново с коването.
Гатьо падна 3 пъти от ринговете и това му изцеди силите. Гатьо поиска 2 мин. наказание за изкачването на стената на Херкулес.
Мастагарков също поиска наказание.
Гатьо винаги трупа аванс на коването. Този път Гатьо мина само на ръце и бързо по ринговете, а Благо минава на лакти, много иновативно, но и опасно.
Гатьо пак поиска 2 мин. но Димо не даде, а каза, че могат да ползват фермата отстрани. Аа, Гатьо падна от въжетата. Благо задмина Гатьо. на въжетата.
Гатьо опита нова система, да мина по въжетата отгоре с крака. Благо пък падна много пъти от дъските. Ужас. И двамата се изпотрепаха.
Гатьо пак падна. Иска наказание. Димо се смили и даде 2 мин. наказание. Благо също поиска наказание.
Не му даде Димо. Гатьо се сети за ново преминаване. По дупе над гредата. Браво, Гатьо. Благо е на тролея вече.
Гатьо е по-бърз на тролея от Благо и на коването също. В останалите елементи, Благо е по-уверен.
Гатьо се забърза много и падна от тролея.
Мина и пак навакса на коването. Благо мина добре на ринговете, но се забави много на въжетата
Гатьо мина като стрела по халките и над гредата с въжетата с дупето си. Много се забави после Гатьо с търсенето на последната си дъска/стъпало.
Благо пак се позабави с коването и Гатьо пак навакса.
-
Следва пъзела, като двамата слагат затъмнените очила и трябва да прокарат ръкохватката през лабиринта.
Мастагарков дръпна доста, имаше си и аванс. Много бърз Мастагарков с ръкохватката, няма шанс Гатьо.
И да, край! Мастагарков спечели и Гатьо е АУТ!
Голяма победа за Мастагарков в дуела на сезона и в един от най-паметните дуели за всички времена.
Браво Мастагарков!
+100 гроша за Мастагарков!
 
Гатьо, каквото и да напиша ще е малко, брат!
Цар Гатьо!
Направи сезона, увековечи се и стана легенда и всенароден любимец.
 
Изпратиха цар Гатьо като победител.
Браво на продукцията тук!
 
Успех в живота, Гатьо.
Здраве и щастие ти желая и дано да те видя в Ол Старс!

 
За финал бисерите на Гатьо от битката:
 
Димо:
Как се оплете така, бе, Гатьо?
Гатьо: - Ох, благодаря ти, брат!
 
Гатьо: Димо - наказание! Бързо, бързо!
Димо: Не.
Гатьо: Няма не! Давай!
 
Гатьо: Димоо, няма плочка
Димо: Там е
Гатьо: Къде е, няма я, има ама няма
 
Гатьо (към Мастагарков при пъзела):
''Тоя да не гледа отнякъде бе''
 
Гатьо за амазонките при изпращането си от Димо и Ралица:
''Гладна амазонка, резиденция сънува''
 
"Който не е бил тука, той не може да го изживее"

Епизод 38 (14.10.2023)
Скрит текст:
Кастинг битка
Ако гладиаторите познаят залога ще имат богато угощение
Ако загубят залога ще загубят член на племето си.

11 изпитания Херкулес - Битката от снощи
10 курса
-
Милен (победител сезон 2) - Георги Гешев (шампионът от кастинга на Фифо)
Гладиаторите заложиха на Милен!

-
Равни са на ринговете, като Георги първи откри своята дъска.
Георги мина и по коварната стена. После падна от гредите. Милен едва, едва мина коварната стена.
Равни са след гредите. Милен падна от тролея. Георги премина!
Георги вече е с дъска 2, а Милен още кове. Милен падна от ринговете. Пак падна Милен. И пак падна.
Георги затвори Милен с цяла обиколка. И пак падна Милен за 3 път. Наказание 2 мин. за Милен.
А Георги вече е с 3 плочка. Георги 2 мин. наказание на коварната стена. Милен също поиска 2 мин. наказание и не можа да навакса.
Продължава Георги да води с цял курс. 3 на 2 дъски.
Георги падна от ринговете. Но и Милен падна. И пак Жоро падна. 2 мин. и за двамата. И се отказаха и двамата от халките. Вече няма да минават по тях, край!
Милен мина стъпвайки върху въжетата и после Жоро преписа от него. Минаха така.
Вече слагат по две дъски. 5 на 4 дъски. Милен е бавен и на коването.
Георги с по-бързо минаване върху въжетата от Милен. Георги е по-бърз отново на баланса върху тролея.
7 на 6 дъски за Жоро. Пак много по-бърз на коването Жоро.
Георги увеличи аванса си пред Милен на въжетата и на баланса.
9 на 8 дъски за Жоро!
10 на 9 дъски за Жоро.
-
Пъзел:
Георги започва пъзела, а Милен още кове предпоследната си дъска.
1/3 от пъзела вече е мината за Жоро, а Милен е на въжетата.
Жоро е вече на средата на пъзела си, а Милен току-що дойде на пъзела.
И да, Георги спечели с голямо предимство. Милен беше в своето начало на пъзела!
Георги Гешев е първият кастинг претендент, който печели на Арената, а Милен е първият загубил!

 
Милен го изпратиха без почести. Ужасно държане на продукцията към свой шампион.
 
Браво Георги! Кросфита рулира!
 
Проведе се гласуване за това кой гладиатор да бъде изпратен при Амазонките.
Михаил 3 гласа (Цвети, Калоян и Крум)

Цвети 2 гласа (Радо и Рълев)
Крум 1 глас (Михаил)



Седмица 7 (епизоди 39-44 / 16.10 - 21.10)
Скрит текст:
Епизод 39 (16.10.2023)
Скрит текст:
Мишо акостира при мухоморките, пардон амазонките!
Поредната им жертва...
Така разбраха и за съдбата на Гатьо
 
Мастагарков беше посрещнат радостно и като герой при Старейшините
 
А при гладиаторите поне на пръв поглед, конфликта бе потушен заради предстоящата много важна и тежка битка, като целта да не бъдат разпаднати и разхвърляни.
 
Гатьо бил наравно с ‘’Пастагарков’’
Хахахаха
Гатьо ги съсипа с видеообръщението си.
Към Оряшкова, да не е лицемерна.
 
Михаил не се чувства добре при Амазонките и не го усеща това племе.
А Мудева се надява да играят заедно, защото е бил близък с Румен Радев на Чистилището.
 
Оряшкова се опасява от саботаж на Момчил в играта за територия.
 
Момчил е обиден на Мудева...
Дал и е шанс да преосмисли нещата и или да се извини или да се аргументира защо го е обидила с тези думи, че е фалшив.
Не приема обяснението, че това нейното е на ‘чувства’ ‘Така била го почувствала’
 
Гатьо е казал на Момчил, че ще се чувства най-добре при гладиаторите.
Момчил предпочита да отиде при гладиаторите.
Момчил не иска вече да е част от Амазонките и би искал по някакъв начин да се разпаднат, но иначе ще даде всичко от себе си в играта, защото е подло да симулира...
 
Крум беше откровен с Радо и му каза, че няма нищо против него и това е просто една игра. Коалиция срещу коалиция. И той е настроен по-стратегически, а не толкова само за играта и битките.
Радо го разбра и каза, че няма да саботира, защото е под достойнството му, но има една молба към Крум. Да вземе брат му, за да си имат една резиденция и да се изкефят...
Крум каза, че ще си помисли, но първо ще го обсъди с Калоян и Цвети, защото не може да взима еднолично решение.
 
Дунев посредничи между Мартин и Мастагарков да се разберат един път завинаги и да заровят томахавката.
Двамата проведоха разговора. Да видим дали ще има ефект...
 
Избор на капитани
 
Амазонки:
Оряшкова - единодушно
 
Гладиатори:
Крум 4 гласа (Крум, Калоян, Цвети и Рълев)
Рълев 1 глас (Радо)
 
Старейшини:
Мартин единодушно
 
Териториална битка:
Загубилото племе ще бъде разформировано!
Племето победител отива в резиденцията и ще има правото на първия избор.

-
пренасяне на 25 кг. чувал с пясък за жените и 50 кг. за мъжете.
Гребат с каяка до понтона, катерят се на стената и прокарват чувала през нея и го измъкват на брега.
После един играч – вкарва едно топче в центъра на лабиринта.
-
1 пост:  Рълев, Момчил и Вики
Рълев отвя Момчил на катеренето. И страхотно гребане. Вики отвя Момчил, а Момчил бедства с каяка.
Рълев взе мокър чувал, а Момчил и Вики сухи чували.
Рълев е първи! Натрупа огромна преднина. Момчил на финала е малко пред Вики.
-
2 пост: Калоян, Михаил и Дени
Калоян падна от каяка при стената. Но се оправи.
Денислава падна и се нагълта с вода. Тотална криза за Дени. Срив голям. Мишо се замота яко с чувала. Дени дерайлира.
И пак падна Денислава и с все чувала падна.
Най-накрая Денислава се оправи. Загуби страшно много време.
-
3 пост: Радо, Мудева и Дунев
Радо още повече увеличи аванса на червените. Мудева е много зле с каяка.
Дунев задмина Мудева на стената, но след това допусна груба грешка и си изтърва чувала. И го закъса яко. Няма вадене вече чувала.
Мудева го задмина. Дунев дерайлира!
Дунев се насочи към нов чувал...
-
4 пост: Крум, Теди и Мастагарков
Отличен и за Крум!
Теди затвори сините с 1 обиколка, а Крум с 2 обиколки!
Теди мина много добре.
Мастагарков герой! Извади чувала на Дунев от дъното на морето, който тежи сигурно 70 кг. и се пребори Мастагарков. Браво! Уникален!
-
5 пост: Цвети, Оряшкова и Мартин
Цвети заби яко на стената с чувалите.
Оряшкова падна от каяка.
Цвети изтърва чувала в морето! Край! Но не, пребори се милата. Браво, голямо геройство от Цвети. Успя.
Слабичък пост за Мартин. На няколко пъти падна на брега.
-
6 пост: Рълев, Момчил и Вики
Рълев пак ги отвя! Преднината на червените стана убийствена. Момчил този път се справи по-добре от първия път.
Отново прекрасен пост за Вики!
-
7 пост: Калоян, Михаил и Дени
Шанс на гладиаторите да затворят с 2 обиколки сините, но Калоян изтърва чувала си в морето, но се гмурна и го извади. И да, гладиаторите затвориха старейшините с 2 обиколки
Отличен Калоян и добър Михаил.
-
8 пост: Радо, Мудева и Мастагарков
Уникален Радо. Взе най-трудния чувал. Най-високо горе. Най-трудния.
Мудева се справи много добре.
Браво на Мастагарков отново.
-
9 пост: Крум, Теди и Дунев
Теди падна от каяка. Дени я задмина с гребане
Крумката пак много уверен.
Този път Дунев се справи.
-
10 пост: Цвети, Оряшкова и Мартин
Цвети тръгна да се дави и изпусна чувала.
И пак се пребори Цвети. Добре!
И гладиаторите започват играта с топчетата и лабиринта!
Мартин се справи добре.
 
Топчетата:
Рълев започва лабиринта!
Момчил също започва лабиринта!
Слабо начало и за двамата. Рълев обаче постепенно му хвана цаката и се адаптира.
И да, първо топче за гладиаторите!
Калоян обаче с някаква безумна маневра и изкара топчето на Рълев от дупката?! Шок!
Все пак Калоян се овладя
Момчил за съжаление е зле с това топче и не може и не може. Калоян също го събори.
Голям шанс за сините!
Ее, разгеле, най-накрая Момчил вкара.
 
Амазонки 1 топче (Момчил)
Калоян е много зле.
Сините също започват с топчетата.
 
Михаил е на топчетата. Калоян за 2 път вкарва топчето във фалшивата дупка.
Разгеле, Калоян вкара! 1-во топче за гладиаторите.
Дени е много зле с лабиринта.
 
Уникален Радостин! Най-бързото и качествено вкарване. Мастър клас!
Уникален. Човек хладнокръвие.
 
1-во топче и за сините, дело на Дени след доста мъки
Гладиатори 2
Амазонки 1
Старейшини 1
 
Мишо вкара топчето си и веднага след това и Мастагарков вкара.
Гладиатори 3
Амазонки 2
Старейшини 2
 
Оряшкова и Дунев взеха третите топчетата
Цвети е много зле. Оряшкова изтърва топчето.
Дунев вкара, 3-то топче за Старейшините!
 
Гладиатори и Старейшини 3 на 3!
Оряшкова също вкара! 3-3-3!
Теодора взима 4-то топче!
 
Всичко е в ръцете на Цвети, Мартин и Теди!
 
Мартин вкара първи топчето си, Цвети завърши малко след него и така, Амазонките се разпаднаха!
 
Крум полудя буквално. Въпреки че все пак неговото племе завърши на 2 място.
Блъска бъчви, псува, вика, пуфтя. Истинско тазманийско дяволче. Бесният бушмен!
 
Опитаха се неговите съплеменници да му налеят малко акъл в главата, но уви, Крум не желаеше да вземе Мишо.
Не послуша дори думите на Калоян.
 
И така, първи избор за Старейшините:
Момчил
Крум взе Мудева (?!) ; Мартин взе Оряшкова ; Крум взе Теодора и за Старейшините остана Мишо.
Е, поне Мишо ще отиде най-накрая на резиденция и ще се нахрани като хората.
Много грозни думи на Дени към Мудева:
''Не ни трябват кифли''
 
Рълев се закани на Крум, изобщо при гладиаторите стана тежко.
На Радо пък се насълзиха очите.

Епизод 40 (17.10.2023)
Скрит текст:
* Старт на Фаза 2 *
 
Михаил е единственият участник в историята на Игри на волята, който е бил на всички локации и във всички племена! 🙂
Стопанство, река и резиденция + Чистилище
Изгубени ; Гладиатори ; Амазонки ; Старейшини!

 
Всички се радваха много за Мишо, а Мишо е в една стая с Момчил.
 
При гладиаторите Рълев очаква извинение от Калоян за издънката му в играта, но такова нямаше...
Но всички се държат и не мърморят.
Крум чрез Цвети като посредник отправи оферта към Мудева и Теди да играят заедно и така ще ги пазят, като ще предлагат себе си за елиминационни битки. Искат петимата ако могат да се запазят до обединението.
 
Капитанска битка
Крум - Мартин
трасе. 6 курса за 6 плочки. Трябва да изпишат името ПОБЕДА на клатещия се дракон.
Като за всяка плочка минават по ? на смъртта ; хималайската стълба ; стените от гуми ; гъбките и трябва да метнат торбичка върху бъчва
-
Зверско темпо наложи Крум.
Крум с отлична тактика да стреля докато е свеж най-далечните бъчви с торбичките, а Мартин стреля върху най-близките.
Крум затвори Мартин с 1 обиколка.
4-3 торбички за Ханът!
5-3 торбички. Феноменална игра на Крум.
6-3 торбички!
Размазване на трасе!
-
Крум вече постави 5 кубчета на лодката/змей
А Мартин има още 2 курса.
6 кубчета на Крум, а Мартин чак сега дойде на лодката.
7 кубчета за Крум, само още едно последно кубче!
Марти бърза ол ин и сложи 5 кубчета. Много се клати.
Кулата на Мартин се срути!
Аааа Крум си изтърва последното кубче на земята, то падна до лодката просто и нямаше как да го вземе без да паднат кубчетата. Малшанс.
Нищо, пак има голяма преднина, сега ще трябва да си нареди кубчетата и да започне отново последния си курс.
Пак падна кулата на Мартин и пак на Крум и пак на Крум. Крум се изнерви и започна да мята кубчетата си.
Изтърва победата Крум, а я заслужаваше. Жалко.
Пореден мачбол за Мартин. И кулата му се срути! А беше взел в ръка последното си кубче. Сега мачбол за Крум.
И пак рухна кулата на Мартин. Крум взе в ръка последното кубче, а Мартин отново си срути кулата!
Крум си сложи последното кубче по диагонал и тръгна назад! Кулата му е готова.
Айде, Круме!
Върна се назад и успя.
Победа за Крум!
Браво, уникална победа след зверска доминация на бушмена!
 
Крум отказа нечувани оферти и може би разочарова продукцията.
Избра да нахрани племето с щайга орехите, а и така да бетонира името си сред новите.
Отказа 50 гроша и огърлицата на безсмъртието.
Отказа 100 гроша и огърлицата
Отказа и нечуваната оферта от 200 гроша и огърлицата на безсмъртието!
И прибра щайгата на орехите.

 
Цвети отправи офертата към Теди и Мудева и то без натиск.
Те я оцениха и ще им трябва време да помислят. Мудева искала да го усети с кого ще играе. Хех...
 
Мартин отнесе писмо от продукцията до племето си.
А това писмо беше до Краси и Дени да отидат да гледат последната битка на дъщерята на Краси и на майката на Дени.
Те отидоха и видяхме трогателна сцена с много сълзи от всички. Дори и водещите се разреваха.
 
Последна битка на Изгубените за последното място в племената
Никол - Вили
-
Теглят варел от 20 кг. с ключе, за да се освободят от клетката.
Трябва да съборят 2 кубчета ; минават куба и после по въжения мост над басейна ; 4 курса общо.
След това имат и пъзел, който е игрословица от 3 думи.
-
Виолета първа издърпа варела си.
Никол не е много далеч от нея.
Слаба стрелба от двете.
Все пак 1-во точно попадение от Никол. Вили изравни. Второ кубче за Вили и две греди за Никол.
Вили мина само на ръце стълбата. 3-то кубче за Вили, а Никол още мята за второто си. 4-то кубче за Вили. 2 кубче за Никол. Разгеле.
Никол минава по женския начин. Вили мина пак на ръце. Уникална!
5 и 6 кубче за Вили и 3-то кубче за Никол. 4-то кубче за Никол.
Вили пак на ръце. За 3 път! Никол мина по женския начин за втори път.
7 кубче за Вили. 8 последно кубче за Вили. Последно преминаване по стълбата за Вили. И пак на ръце. 4 пъти на ръце.
5 кубче за Никол. Вили започна пъзела. 6-то кубче за Никол.
Виолета изписа едната дума, а Никол мина по женския начин за трети път моста.
7 и 8 кубче за Никол. Шак-шак! Последно минаване по въжения мост за Никол. А Вили заби над думите!
Дали пък не е чакала просто Никол да мине моста...
Веднага след това се сети за думата.
А думата е, ‘’Състезанието започва сега’’
Вили успя. И да! Виолета хвана последния билет за играта!
Виолета за своите 47 години има уникална физическа подготовка и би била пример за много жени.
Истински терминатор на арената!

След играта, имаше много сълзи и прегръдки.
Вили се разфуча срещу Мартин и го нарече, ‘Черво’ и го почна. Дунев стана по-нисък от тревата. Разфуча се защо Мартин е капитан два пъти подред и кой го избира и т.н.
Хаха, падна като разбра, че Дени играе с него, но каза, че ще го сравни със земята като се върне.
Само дето Виолета бе изпратена при гладиаторите на дивата река. Истински ШОК за нея, но и за гладиаторите, хах.

Епизод 41 (18.10.2023)
Скрит текст:
Крум се върна като герой и беше посрещнат от всички като такъв. Дори и Радо бе истински признателен. Само Рълев бе леко резервиран, усещайки каква е истинската причина на Крум с този му ход.
Заради деликатесите.
Мудева е горда с него.
Крум скри истината обаче за огърлицата на спасението, за да не знаят за нея, че се таргетира.
Но пък им каза, че грошовете са 300, а не 200, за да засили нещата.
Крум с хода си спечели Теди и Мудева и така те двете ще играят с него, Цвети и Калоян.
 
Радо и Рълев изобщо не са направили опит да говорят с Мудева и Теди?! Голям пропуск от тяхна страна. Меко казано учудващо.
 
Мастагарков ‘’ухажва’’ Мишо, но той иска да играе с Дени заради чистилището
 
Дени и Краси се върнаха от чистилището и разказаха какво се е случило, но не знаеха къде е Вили и защо не идва.
Дунев би искал да замени мястото си в предаването с това на Никол. А защо не го направи там на място след загубата на дъщеря му?
Щял да се отказва, сега пък ще играе за нея. Как? Като се крие?
 
Вили пристигна при гладиаторите и беше посрещнато добре от всички. Особено от Рълев, който би искал да играе с нея.
Крум обаче също би искал да играе с Виолета.
 
Виолета събра жените и иска да направи коалиция с тях?!
Те обаче и отказаха, защото вече са дали дума на Крум и Калоян.
Обаче скроиха шапката на Радо. Той ще е първия отстрелян?!
Накрая искаха да си стиснат ръцете, двете Тедита стиснаха ръцете, но не и Цвети.
Цвети след това издаде всичко на Крум и Калоян.
Вили говори и с Рълев, като му каза, че може да пази само 1 мъж, но последен във веригата. И не може да спаси Радо каквото и да прави.
 
Тук стана истинска лудница.
Рълев не предаде Радо и ще се пробва да го спаси, въпреки че вече е цел номер 1 на жените.
Ето сега иска да говори с Крум, за да стрелят по Тедитата.
Виолета се зае с твърде голям залък.
Ако беше Сървайвър отдавна да са я изритали ама тук в ИВ може да си прави каквото си поиска...
 
Цвети каза на Мудева и Теди, че това са две различни коалиции и че не може да играят и на две места.
 
Крум и Рълев си подадоха ръка, само и само за да не позволят на Виолета да им превземе племето.
Временно заравят томахавката за да изгърмят момичетата.
 
Номинационна битка
8 кръга: 5 на 5 мъже / 3 на 3 жени
минават през басейна, тунел, мрежа и да пренесат два скачени ринга в кръга за своя отбор.
1 победа, 1 точка
Играят до 6 точки
Цвети няма да играе за гладиаторите като най-лека.
-
1 кръг: Момчил – Радо 2-0
Радо е по-бърз по трасето. Но Момчил тренира бразилска борба и е с по-нисък център на тежестта. Никакъв шанс няма Радо.
2-0 за Момчил, но Радо не се даде без бой. Даже беше на косъм да вземе единия рунд. Но Момчил два пъти успя да го пренесе като чувал с картофи, хаха.
Браво на Момчил. Голямо браво и на Радо!
-
2 кръг: Оряшкова - Вили 2-0
Свирен мач.
-
3 кръг: Крум – Михаил 2-0
Крум го размаза! Уникално бушменче! Баси кучето. За рунд 2, Мишо нямаше сили вече.
-
4 кръг: Рълев - Мастагарков 2-1 (1-0/1-1/2-1)
Рълев удиви всички, защото все пак има огромна разлика в килограмите. Уникален 1 рунд за Рълев. Уникален 2 за Мастагарков.
И трети решителен рунд. Рълев стигна ринга още преди Мастагарков да стигне до половината от трасето.
-
5 кръг: Вики – Теди 2-0
2-0 за Вики. Теди се бори, но Вики беше доста по-добра.
-
6 кръг: Мартин - Калоян 2-0
По-бърз Калоян, но разлика в килограмите. А във втория рунд, Калоян и издъхна.
-
7 кръг: Дени - Мудева 2-0
Никакъв хъс в Мудева. Дени я отнесе като куце пиле домат.
-
8 кръг: Крум - Дунев 2-0
Много бърз Крум и Дунев дори не стигна до ринга!
Същото се повтори и в рунд 2
Уникален бушмен, нямам думи!
-
9 кръг: Рълев/Виолета - Оряшкова/Момчил 0-2
Рълев е бърз като светкавица, но това е недостатъчно. Момчил взима 2 точки
Момчил пренесе и Рълев в ринга за втората точка, както стори с Радо на два пъти.
 
Гладиатори 3:6 Старейшини (0:1 / 0:2 / 1:2 / 2:2 / 2:3 / 2:4 / 2:5 / 3:5 / 3:6)
 
Победа за Старейшините!
Заслужен и логичен завършек.
Големия герой за тях е Момчил!

 
Моите пендари, упс грошове за днес отиват при:
 
1) Крум и Момчил - единствени с две чисти победи, въпреки че технически Момчил при втория дуел беше в смесен отбор. Само дето момчетата бяха толкова бързи, че Виолета и Оряшкова още не бяха стигнали ринга... 😀
За Момчил обаче това е силна страна, все едно да дадем игра с бягане за Крум. Така че да, слагам ги на 1 място, но ако на стълбичката за днес трябва да има само един човек, то той е Крум за мен.
 
2) Рълев. Тъй като съм статистик, все пак той приключва с 1 победа и 1 загуба и не мога да му дам 1 място. Но пък Рълев от всички победи днес записа най-впечатляващата такава, защото се пребори с много по-тежък от него участник - Мастагарков. Танкът на сините.
 
3) Радо
Загуби дуела си от Момчил, но щеше да тресне всеки друг от старейшините. Поне според моето скромно мнение. Малшанс да излезе срещу най-добрия. И беше много близо да открадне 1 рунд от него. И още нещо. Когато Момчил беше избран за първи в битката от страна на сините, от червените само Радо посмя да вдигне ръка. Крум и Рълев може би тактично отказаха... Не ги виня разбира се. А и Радо доста бързо вдигна ръката си...
 
4) Вики
В много оспорван дуел победи Теди
 
5) Дени и Мартин
Дени отнесе като куцо пиле домат по-тежката от нея Мудева, но за мен тук моделката се даде прекалено лесно.
Мартин победи Калоян, но тук имаме разлика в килограмите при горе-долу еднакъв ръст.
Като цяло Калоян доста ме разочарова. Не може плувец да пада така от покерджия. Браво на Мартин между другото, евала за пореден път.
 
Оряшкова също записа победа над Вили ама какво да го коментирам това, няма смисъл просто... Свирен мач.

Епизод 42 (19.10.2023)
Скрит текст:
Племенен съвет на гладиаторите:
Мудева 4 гласа (Крум - 2 гласа, Цвети, Калоян)
Цвети 3 гласа (Вили, Мудева и Теди)
Крум 2 гласа (Радо и Рълев)
 
След съвета, Вили съжаляваше каква глупост е направила и че не е преброила гласовете.
Слаб 2 на Вили за стратегия. Наигра се и Мудева го отнесе.
В перспектива обаче лоши новини за Крум, защото те остават само трима, а отсреща са Теди, Вили, Радо и Рълев.
 
Цвети и Вили влязоха в словесен спор, в който Цвети излезе с по-точните аргументи, но като цяло не е имало кой знае какви скандали.
 
Мастагарков няма никакви сили. Болен, контузен. Ужас.
Дени също е болна.
 
Радо е контузен, лошо.
Момчил и той.
 
Вили е склонила Мишо да играе с нея. И имат коалиция, Дени, Мишо, Вики и Оряшкова.
 
Мартин каза на синхрон, че Дунев вече няма да бъде пазен и при номинация ще е на пангара.
 
Култова ситуация при гладиаторите между Радо и Рълев. Антисоциалния Радо пак изригна мощно, хахаха
Трябвало е да гласува за Мудева, а той в последния момент гласува за Крум.
И Рълев се чуди как да го пази... Хех
Ох, Радо, Радо, кефи ме това момче.
Рълев се черви до него и се мъчи, Радо му казва:
Мии, аз искам да си играем само ние двамата. Simple Smile
-
Рълев: Сега разбираш ли ми идеята?
Радо:...?? Ммм да
Рълев все едно си блъска главата в стената. Не знам какъв непукист е Радостин, но Рълев със сигурност има биволско търпение. Аз бих се отчаяла, особено след думите "това е много мислене за напред", ако знам, че аз мисля за напред и за двама ни от първия ден...
 
В крайна сметка, Вили и Рълев се обединиха срещу Крум, който иначе е много силен и умен.
 
Имаме новина!
Радо разбра Виолета, браво, браво!
Рълев : “На Радо му блесна“
 
Номинационна битка
Сляпа баба / колелата
В колелото се върти един зрящ, а двама слепи бутат.
И после трябва да навигират останалите да вкарат 4 топчета в лабиринта.
-
1 пост: Оряшкова/Момчи са слепи, а в колелото е Мартин ; Рълев е в колелото, а бутат Радо и Вили
Лека преднина за Мартин и сие.
Топчето: Мартин се справи много по-добре от Рълев и сините дръпнаха много.
-
2 пост: Крум и Мудева / Мишо и Дени
Отново много бързо вкарване за Мартин.
Мартин рулира!
Този път Рълев по-бързо вкара топчето.
-
3 пост: Мастагарков и Вики / Теди и Калоян
Огромна синя преднина!
Пак вкараха бързо топчето.
3-3 топчета. Ама много бавно, Мартин вече навигира за последното 4-то топче.
-
4 пост: Дунев и Мишо / Крум и Цвети
КРАЙ, ПОБЕДА ЗА СИНИТЕ И МАРТИН!
Поредна синя победа!
Браво на Мартин! Отличен навигатор. Честита победа на Старейшините! Няма 7 от 7. За първи път няма да има син съвет!

Епизод 43 (20.10.2023)
Скрит текст:
Цвети се чувства нарочена за гонене и недостатъчно подкрепена от Крум и Калоян, особено Крум.
Остава им вярна, но се тръшка и Крум се изнерви.
 
Племенен съвет Гладиатори:
Цвети 5 гласа (Вили, Теди, Мудева, Рълев и Радо)
Вили 4 гласа (Крум - 2 гласа, Цвети и Калоян)
 
Мартин и Денислава не се спряха да осмиват и злословят по адрес на Мастагарков...
 
Битка на съюзниците:
Капитанът избира кой от номинираните да избира пръв. Крум каза на Цвети да избира и тя избра Крум. Мудева избра Рълев
-
Номинираните движат лоста и пречат на съюзниците да стрелят и да вкарат топките в коша. Има два по-големи и два по-малки коша/ринга.
Съюзниците трябва да вкарат 4 топки в местените кошове
-
Бързи два коша на Рълев, но Крум изравни след това. 2-2
Тук обаче Рълев или постъпи умишлено нечестно или в бързината и не видя, но се случи следното:
Рълев изкара една от топките от ринга си. От големия ринг. И я вкара в малък! Димо къде блее?
Трети кош за Крум! 3-3! Ще има драма!
Греда за Крум! Греда и за Рълев! И да! Кош за Рълев и победа!
Браво на Рълев! +30 гроша за Рълев!
Страхотна битка, браво и на двамата.

НО остана леката горчилка от ‘’измамата’’, недоглеждането от продукцията.
За мен Рълев не го е направил умишлено, неволна грешка в бързината както се казва.
-
4-3 за Рълев!
Момичетата също въртяха добре.
Тази година тази битка се получи по-добре от миналата, когато Генчо победи Гого.
 
Елиминационна битка:
Цвети - Мудева
Предимството на Мудева е да има вече една закована дъска.
Битката е тази на Чакала с Фифо от миналата година
-
60 метра плуване ; теглене на 100 кг. шейна върху трупчета, които трябва да местят ; сечене с брадва на дъска
Мост от греди, който да се скове ; Стреля с фунийки по балони ; с всеки уцелен балон бягат по хималайската стълба и след това отварят кутии с еднакви символи/цветове. Общо 10 символа!
-
Мудева очаквано дръпна доста на плуването. Но Цвети стопи изоставането си при шейната. Мудева води, но с малко.
Мудева сече по-добре и с по-голяма сила. Мудева първа се справи с летвата, но Цвети е малко след нея. Добре кове Мудева.
8-6 пирона за Мудева. И двете момичета се справят добре, браво.
10-8 пирона накрая. Запази се това предимство за Мудева от Рълев. 2 пирона/1 дъска повече.
Цвети обаче стреля по-добре с фунийките и поведе с 1 курс. Цвети минава по-бързо по стълбата, без грешка.
И двете имат проблем със запаметяването на цветовете.
Цвети обаче дръпна с два символа! 2-0 за Цвети!
Оф, голям проблем е хималайската стълба за Мудева. Мудева започна да върти масата.
Мъка голяма и на двете с тези цветове. И все пак 3-0 за Цвети! Иии да, 4-0 за Цвети. И 5-0 за Цвети!!! Разгеле, Мудева уцели! 5-1, 6-1, 6-2 и след това серия от 4 поредни за Цвети.
10-2 за Цвети!
Победа за Цвети! И +100 гроша за Цвети!
 
Ами поздравления за Цвети!
Категорична победа. Без предимство и с елемент плуване.

 
Всичко най-хубаво на Мудева. Добър сезон за нея.
Успех в живота и любовта за Теди!
 
Simple Smile
 
Цвети беше посрещната като герой и с голяма радост от Крум и Калоян.
Вили гледаше доста посърнала, хехе

Епизод 44 (21.10.2023)
Скрит текст:
Кастинг битка
Габриела Олимпиева (треньор по плуване) - Джералдин (сезон 2)
-
Битката е същата като елиминационната между Мудева и Цвети.
-
Ако старейшините познаят залога един от тях ще се чуе на живо с близките си
Ако загубят залога един от тях ще бъде изпратен като пленник при гладиаторите
-
Старейшините заложиха на Джери.
-
От следващия път на кастинг битките ще присъстват само съюзниците и номинираните за елиминационна битка
-
Габриела натрупа преднина на плуването, но не голяма. При дърпането на шейната имаш обрат и Джери поведе с малко.
При сеченето нов обрат и Габи поведе.
-
Трагична е Джери на коването. 10:1 пирони. Олимпиева я попиля. Много е зле Джери с коването. Гали пироните.
Олимпиева от раз свали първия балон, но хималайската стълба и е проблем. Преби се зверски.
Джери си кове. 4 пирона за нея само, а Габи не може да мине стълбата.
2 от 2 на Габи с фунийките.
1 съвпадение за Габи. Браво. 3 от 3 на фунийките. Габи пак падна от стълбата.
1 от 1 с Джери на фунийките. 2 от 2 при фунийките. 3 поредни пропуска за Габи.
1 съвпадение за Джери. 1-1. Габи пак се преби на стълбата.
Грозно провикване от Момчил: "Давай Джери, тя вече се срина"
тц тц
2-1 за Габи. 2-2, Джери отговори бързо. 3-2 за Джери. 4-2! Зацикли Олимпиева. Контузи се сякаш на стълбата. 5-2 за Джери.
6-2, 7-2, 8-2, 9-2, 10-2
Победа за Джери! Браво! Честит и Ол Старс
Достойно представяне и на Габи. Страхотна, много сърдечна жена, която дано видим в сезон 6.
 
Старейшините избраха Мартин да се чуе с щерките си след като Дунев се отказа!

# 42
  • София
  • Мнения: 27 179
Седмица 8 (епизоди 45-50 / 23.10 - 28.10)
Скрит текст:
Епизод 45 (23.10.2023)
Скрит текст:
Дени и Мартин продължават да плюят по адрес на Мастагарков?!
И искат да го нахендрят като капитан, защото могат да го жертват.
 
Дунев натопи Мастагарков пред Дени, Вики и Мартин, че Дени е добре да бъде направен за капитан, а пък Мартин го натопи пред Дунев, че му бил предложил да го направят капитан.
Тази четворка: Мартин, Дени, Дунев и Вики решиха да жертват Мастагарков първо за капитан и след това на елиминационна, но Мартин ще го реши допълнително това след няколко дена (за съвет).
 
Новият съюз при гладиаторите пък решиха да гърмят по Цвети първо и по Крум второ.
 
Вили разговори Радо край огъня и той толкова не беше говорил цял сезон, хехе
 
Мудева с хубаво и положително видео за всички участници. Особено към Вили и Дени на които пожела крайната победа.
Леко жегна Цвети по самочувствието и и че е бушон за Крум и Калоян. И тя и се ядоса.
 
Избор на капитани:
 
Гладиатори:
Иван Рълев - единодушно!
 
Виолета с много крайни реакции срещу Цвети след това. И трябваше да я успокояват след това...
 
Старейшини:
Мастагарков 6 гласа (Вики, Дени, Михаил, Оряшкова, Дунев и Мартин)
Михаил 2 гласа (Мастагарков и Момчил)
 
Териториална битка
7 ключа
Минават през мрежата и халките, след това плуват и един тегли въже.
След това теглят лодката по пясъка, като водещите се в лодката трябва да вадят дънери от 50 до 100 кг. Общо 4 бр.
След това се тегли лодката за последната част от пъзлеа и се дърпа отново от понтона до брега. И следва корабния рул.
-
Пъзела ще е за Виолета и Оряшкова.
-
Преди битката Ралица изложи страхливите старейшини нахендрили Мастагарков като на елиминационна битка
-
Дунев и Рълев минаха
Цвети и Мартин
Теди и Мастагарков
Крум и Момчил
Радо и Мишо
Калоян и Вики
Рълев 2 преминаване и Денислава
-
Червените водят с 1 обиколка.
Радо и Мишо теглят въжетата!
Виолета тръгна с лодката наобратно! Появи се вълнение обаче, бая високи вълни има.
-
Гладиаторите си запазиха аванса след халките.
Вили атакува първия дънер!
Оряшкова и тя пристигна на лодката теглена от съплеменниците си, но Вили си задържа натрупания аванс!
Мария обаче има повече груба сила и съкрати изоставането си на втория дънер.
Оряшкова издърпа първа дънер номер 2. Имаме обрат!
Оряшкова вече килна и последния 100 кг. дънер тулуп. А Вили чак тогава изкара втория дънер.
Вили вече пристигна на дънер 3, но Оряшкова го изкара! УАУ!
Вече голямо предимство за Старейшините!
Оряшкова изкара и последния 4-ти дънер, който е и най-малкия.
Старейшините минаха арката. + 2 мин. преднина за сините!
Вили изкара и третия дънер!
Вили изкара и последния 4-ти дънер.
Но Старейшините вече се връщат от понтона с последната част от руля!
Потъна лодката на Старейшините. Голяма вълна ги заля и обърна лодката и частите от пъзела отидоха в морето! Ахахахаха
И какъв обрат на гладиаторите!
Радо и Калата дърпат яко лодката, УАУУУУУУ!!!
 
Пъзел:
Вили вече реди руля, а Мишо, Момчи, Краси и Мартин намериха разпилените в морето части от руля.
Вили има аванс пред Оряшкова.
Оряшкова я позастигна, но Вили със силен финален спринт я изпревари!
Браво Вили, герой!
Браво и на Оряшкова!
 
Моят прочит на нещата:
За да има интрига, драма и фанфари, е имало допълнително заснемане с уж как намират частите.
Но реално частите на пъзела няма как да се намерят в морето.
Какво остава за бурно море.
Победата вече е била червена, но са решили на този си ход, за да има игра и интрига, но с ясен край на финала.
И да има сега как всички са герои.
 
Голяма радост и голямо ядене за червените герои днес.
Крум ще шпионира от балкона какво си говорят долу противниците.
Крум няма да се даде и без бой. Решил е да се бори докрай и ще говори с Рълев да стрелят по Теди, за да не може Вили да има предимство с жените и после вече да останат 3 на 3 и каквото стане.
Шансовете са малки, но какво друго им остава, да се дадат без бой ли?

Епизод 46 (24.10.2023)
Скрит текст:
Оряшкова изяви желание да отиде и смени Мастагарков като капитан, защото е видяла по време на териториалната битка, че рамото наистина го боли и го щади.
Но той и отказа, след като и благодари.
 
Момчил каза, че Мастагарков преиграва и че не е напълно искрен.
Каза обаче и Мартин също е интригант, само че той е спечелил конкретната битка в момента. И двамата са интриганти, но Мартин е спечелил рунда.
 
Цвети сготви за всички и останалите гладиатори бяха очаровани от бутерките. Цвети готвила много добре.
 
В двете племена дойдоха писма, че към капитаните ще трябва да се изпратят и двама съюзници.
Мастагарков избра Момчил, а Рълев избра Радо
 
Капитанска битка

Мастагарков и Момчил - Рълев и Таро
-
Картите таро:
Голямото надцакване:
Съюзниците остават на кулата, а капитаните пълзят по тунела с гуми, търкалят 100 кг. куб, минават по гъбките. В края на трасето има 30 карти с 15 различни символа. Трябва да познаят символите. По една двойка съвпадения. Общо 15 съвпадения има.
На връщане се изкачват по въжето и бият камбаната на кулата.
-
Двамата са равностойни по трасето, но Мастагарков падна веднъж от гъбките и втори път след сблъсък с Рълев.
Ново падане за Мастагарков от гъбките. 1 дължина преднина за Рълев след поредно падане от гъбките за Мастагарков.
Рълев избърза и отвори карта, а не изчака Радо, който знаеше отговора. Пропуснат шанс!
1 двойка за старейшините. И веднага след това 1 двойка и за гладиаторите!
Мастагарков настигна Рълев по трасето, но пак падна от гъбките.
Хаха прегърнаха се на гъбките.
2 двойка за старейшините!
Нова грешка на Рълев. Каза октопод, а то е медуза. Медуза вече имаше. Нова негова грешка, тц тц.
2 двойка за гладиаторите. И 3 двойка за гладиаторите! Много добри са и Радо и Момчил. 4 двойка за гладиаторите. 5 двойка, 6 двойка! УАУ, Радо е уникален!
3 двойка за старейшините. 4 двойка! 5 двойка! УАУ! Момчил отговаря подобаващо.
7 двойка за Рълев! И отвори риби след това, като Радо му каза, че знае къде са рибките. 6 двойка за гладиаторите! 7 двойка за гладиаторите! 8 двойка! 9 двойка! УАУУУ, 8 двойка за гладиаторите. 9 двойка за червените, 10 за сините. 11 за сините.
12 за сините. Момчил изби рибата! 13, 14 и 15!
Невероятна игра на Момчил! 7 поредни съвпадения и без грешка при Момчил!
 
Победа за Мастагарков и Момчил от Старейшините!
 
Старейшини 15:9 Гладиатори (1:0 / 1:1 / 2:1 / 2:2 / 2:3 / 2:4 / 2:5 / 2:6 / 3:6 / 4:6 / 5:6 / 5:7 / 6:7 / 7:7 / 8:7 / 9:7 / 9:8 / 9:9 / 10:9 / 11:9 / 12:9 / 13:9 / 14:9 / 15:9)
 
Мастагарков избра да вземе лични благини пред предимство за племето си.

Димо предложи 50 гроша, но Благо отказа. После Димо предложи 50 гроша + 2 допълнителни гласа и Мастагарков прие.
Хех, Мастагарков не е любимец на продукцията... За него нямаше оферта от 200 гроша и огърлицата?!
 
Старейшините приеха гузно, гузно как Мастагарков се върна. Особено Дени и Мартин. Мастагарков им каза за грошовете и без гласовете. Мартин е сигурен, че има още нещо, а не само грошовете, но естествено Благо не каза нищо.
 
Радо с много хубаво изказване, че трябва да можеш да губиш, иначе се сриваш психически и след това си носиш последствията.
Радо отдаде заслуженото на Момчил, като просто каза, че е бил по-добър.

Епизод 47 (25.10.2023)
Скрит текст:
Рълев иска да ходи на елиминация срещу Цвети, за да и вземе грошовете и да спечели още 100 гроша. И най-вече да не дава шанс за това на Крум.
Радо не бе никак очарован от това негово решение и не иска да го рискува.
Ще го разиграят пак сценария...
 
Крум се сети за един последен и отчаян ход да направят предложение на Рълев да отслабят коалицията на Вили като стрелят по Теди, а пък после да им оставят капитанството и пак ще си имат превес с 4:3.
Крум изпрати Калоян да говори с него, защото се разбира по-добре с тях (Радо и Рълев), но Калата удари на камък. Очаквано... Той самия също си каза, че не очаква да има някакъв резултат.
 
Мастагарков и Момчил решиха да стрелят по Мартин ако се стигне до съвет. Мастагарков ще се опита да говори с Дунев и евентуално Мишо, а Момчил ще говори с Оряшкова.
 
Номинационна битка:
Сблъсъци един на един на платформа в морето. Трябва да изблъскат противника във водата. Бутат се с щитове.
2 от 3 рунда.
До 6 точки.
-
Мастагарков няма да играе, защото е най-тежкия в племето и за да са равни като бройка.
-
Калоян - Мартин 2:1 (0:1 / 1:1 / 2:1) - много оспорван дуел! Но в интерес на истината доста неспортсменски прояви на Калоян...
Дунев - Рълев 2:0?! Дунев го избута като бръмбар сламка.
Радо - Мишо 1:2 (1:0 / 1:1 / 1:2)
Момчил - Крум 1:2 (1:0 / 1:1 / 1:2) - Епична битка и много, много корав Крум!
Теди - Вики 0:2
Оряшкова - Цвети 2:0
Вили - Дени 0:2 - много безкомпромисна Денислава срещу майка си, която видмо не игра срещу нея.
Оряшкова - Цвети 2:0
 
Категорична победа за Старейшините!
 
Старейшини 6:2 Гладиатори (0:1 / 1:1 / 2:1 / 2:2 / 3:2 / 4:2 / 5:2 / 6:2)
 
Племенен съвет Гладиатори:

Трети пореден съвет за тях във фаза 2!
Цвети: 5 гласа (Радо, Вили, Теди и Рълев - 2 гласа)
Теди: 2 гласа (Калоян и Крум)
Рълев: 1 глас (Цвети)
Ралица си направи на уста да даде 1 допълнителен глас за 30 гроша на Рълев. Нали бяха по 50? Защо тогава на предложи на Цвети 3 гласа по 30 гроша???
Иначе предложи на Цвети 2 гласа за по 50 гроша, което е безсмислено.
 
На съвета се скараха Рълев и Цвети. Цвети го обвини, че той не се държи уважително спрямо нея. Той категорично отрече.
След съвета пред резиденцията, Виолета много грубо в типичния си стил нападна Цвети. Цвето се почувства ужасно, но удържа момичето на грубиянщината на Виолета.
Калоян я посети в стаята преди лягане да и вдъхне кураж.

Епизод 48 (26.10.2023)
Скрит текст:
Дени, Вики и Дунев решиха да гърмят Момчил ако загубят, защото очакват Крум да е номиниран и искат да го отстранят.
 
Рълев каза на Вили, Теди и Радо за полученото предложение от Крум...
И каза, че иска той да бъде номиниран срещу Цвети, за да и вземе грошовете.
 
Преди да започне битката много ясно се видя как Дени и Вини обменят информация?! WTF?!
 
Номинационна битка
Стоножката
вървят заедно вързани един за друг.
11 части от пъзела (племенен тотем) на трасето
9 от влакчето и 2 сами
Парчетата от тотема: след мрежата ; змейка ; лабиринт стена ; гъбки - дотук са вързани през глезените, след това ги махат за останалите препятствият при които ще са вързани само за кръста. И следват: тунел ; човешки мост ; решетка ; ров ; дълга греда.
Двете последни парчета: да се изровят две парчета в пясъка от двама ; отбора минава Тарзана.
Двойките, които ще редят пъзела са Дени/Момчил и Вили/Калоян.
-
Водачи на стоножките са Рълев и Момчил.
Равни са след първото парче, след мрежата
На змейката гладиаторите паднаха веднъж и сините взеха лек аванс. Интересно, Калоян е бос!
Червените изпревариха сините на лабиринта на стената (отмотаването от въжето)
На гъбките са без грешка и двата отбора, като гладиаторите запазиха аванса си.
Гладиаторите отново водят след човешкия мост (движат се с ръце и крака хоризонтално бутайки платформи).
На гредата старейшините позастигнаха гладиаторите заради бавната Виолета, която изпитва големи болки в ребрата и колената (явно след контактните двубои)
Вили и Калоян копаят за частите, както и Дени и Момчил.
Отново гладиаторите водят с малко.
Тарзан: Дунев отвя Радо ; но след това Рълев буквално отнесе Момчил ;
Калоян и Мишо са равни ; Крум прелетя буквално ; Теди изпревари Вики ; показно на Цвети. Благо и Мартин също минаха. Виолета падна и поискаха наказание. 2 мин. наказание за Вили! Дени падна от Тарзана, падна и втория път. Наказание за Дени - 2 минути. Изложи се Денислава комплексната. Теди мина само на ръце...
Защо обаче Оряшкова не мина тарзана???
-
Пъзел: Имат малко повече от 2 мин. аванс червените!
Момчил и Денислава отвяха Калоян и Виолета на пъзела/тотем.
За мен Виолета саботира! Тръгна да разваля тотема на Калоян...
 
Победа за Старейшините! Поредна!
 
След играта Мартин на въпрос на Ралица разкри пъкления план на Виолета да саботира. Реално това тръгна от продукцията, просто Мартин каза на глас техните думи.
Виолета каза, че не е саботирала, защото е контузена и племето го знае това.
 
Племенен съвет Гладиатори:
Четвърти пореден съвет на гладиаторите. Да видим дали ще настигнат старейшините с техните 6 съвета.
-
Виолета се сопна яко на Ралица по време на съвета и направо я насмете, хаха! Лоол!
Крум много хубаво им каза на Вили и Рълев, че не е мъжко и достойно да изпращат мъж срещу Цвети, а след като преди това именно Крум беше обвинен в същото след като искаше да се изправи срещу Мудева.
Ралица на финала каза, че някой от гладиаторите е погазил правилата и им показа видео:
На него се вижда как Вили комуникира с Дени и им каза, че Цвети е номинирана от тяхното племе!
Съвета и гласуването бяха анулирани и Виолета беше служебно номинирана!
 
Въпрос към продукцията:
Защо не изправихте майка срещу дъщеря??? Защото в случая и Денислава предаде племето на Старейшините, като и снесе информация за Дунев.
 
Дуелът трябваше да е Денислава - Виолета!

Епизод 49 (27.10.2023)
Скрит текст:
Момчил сподели с Оряшкова за играта на Мартин и как той иска да гони силните играчи от отбора, а не слабите...
 
Рълев тегли чоп (къса и дълга клечка) за това кой да избира пръв съюзник и Цвети изтегли дългата клечка и избра Крум, а Вили избра Рълев.
 
Битка на съюзниците
Крум - Рълев
30 гроша + възможност да залага на Кастинг битка
-
15 плочки слайд пъзел + гума от 80 кг. На всеки 90 сек. ще обръщат гумата 8 пъти.
-
Крум победи Рълев с около 10 сек. при гумата на 1-ия курс.
След 2-ия курс разликата стана 15 сек.
След 3 курс с гумата: 20 сек.
След 4 курс с гумата: 32 сек.
На пъзела и двамата са зле. Крум има 1 ред, а Рълев има 2 реда
След 5 курс с гумата: +23 сек.
Крум с 2 реда, а Рълев с 3 реда!
-
Победа за Рълев!
Крум пак се прояви и обърна масата и започна да фучи, хах.
+30 гроша за Рълев, стават 60 гроша.
 
Миналата година Фифо нареди този слайд пъзел много по-бързо.
 
Дунев пак не знае, пак нищо и пак клинчи. Ужасно поведение не едно безгръбначно...
Мартин много точно го определи, че от ден първи е така.
Мастагарков се опита да го привлече на своя страна Дунев и да направят Мишо капитан, а Дунев както винаги уклончив.
 
Елиминационна битка:
Цвети - Вили
4 пинг-понг топчета
2 топчета са на сушата и 2 на морето. Т.е. има 2 курса плуване.
Предимството на Вили е огромно: 1 топче в целта?!
-
3 курса по пресечена пирамида и куб, които трябва да се преодолеят.
Цвети отвя Вили тук.
Следва целене. Трябва да повалят 3 мишени.
3 пропуска за Цвети. Дойде и Вили.
Шак, шак и Цвети е с 3 повалени мишени. 1 мишена и за Вили.
Следва и минаване над басейна по напречна греда, като тръба.
Пинг-понг за Цвети. От 2-ия опит успя! Браво. Виолета повали 2 мишена.
За 2-ия курс за пинг-понга, Цвети мина през пирамидата и куба, пак над басейна и после пак повали 3-те мишени/трупчета.
Цвети ги повали много бързо и пак вкара бързо топчето. Виолета обаче дойде и вкара също бързо своето топче.
Така общо 2-2 топчета!
Цвети сложи жилетката и започна плуването, а Виолета с голяма мъка и усилия мина трасето втори път.
Цвети с голяма мъка се изкачи на понтона и след това трябваше да мине по гредата между понтона. Цвети падна. А Виолета през това време стреля за 3-то топче!
Цвети започна да минава седнала гредата и така успя. Цвети продължи с плуването.
Цвети стигна до втория понтон със сандъка с топчето.
Виолета много се забави с топчето си. Няколко пъти влезе и излез от ринга. Най-накрая успя.
3-2 за Виолета.
Цвети се изкачи по мрежата на Спайдърмен. А Виолета плува към първия понтон.
Хах, Цвети тръгна да плува по гръб да се щади и обърка посоката. Ужасно. Реално направи 1 курс повече. Виолета мина гредата по дупе.
Следват големите обръчи. Т.нар. Ферма.
Цвети останала без сили мина обръчите с краката напред. Женския/сейф начин.
Виолета пък мина мрежата на Спайдърмен.
С голяма мъка Цвети мина обръчите, а Виолета също пристигна на обръчите.
Никакъв шанс няма вече Цвети заради профила на битката и заради огромното предимство на Виолета.
Цвети отново го вкара много бързо топчето, браво бе момиче!
3-3!
Виолета адски бавно мина през фермата. Голяма мъка.
С голям зор би камбаната, за малко да падне.
Виолета отива да стреля с последното си топче, а Цвети се изкачи на понтона за да минава гредата, стигна до средата, когато Виолета дойде и от раз вкара топчето си.
4-3 за Виолета след чудовищното предимство от 1 топче.
+100 гроша за Виолета за победата.
+100 гроша за Виолета след като заграби и 100-те гроша на Цвети.
Общо и стават 200 гроша!
Чудесна награда от продукцията за пладнешкия грабеж, който и устроиха от продукцията.
С цялата си наглост, Ралица пита Цвети как ще се чувства баба и.
Ами аз знам как ще се чувства баба и. Погнусена и отвратена от този фарс!
Пълни нещастници!

Епизод 50 (28.10.2023)
Скрит текст:
Кастинг битка
Виктор Русинов - Георги Янев

Рълев ако познае залога печели личен имунитет, ако не познае той и племето му ще гладуват една седмица.
Рълев заложи на Жоро. Логично.
-
Виктор е по-добър плувец в момента от Жоро.
Жоро каза, че не е ставал от дивана 1 година.
-
Същата битка като на Вили и Цвети, но на сушата ще са с тежка верига тежаща 20 кг.
Минават и по тарзана над басейна на отиване и по тарзана на връщане, като имат и още един курс плуване.
5 топчета. 2 на сушата и 3 в морето.
-
Жоро започна ударно, но остана без сили рано, рано и Виктор поведе уверено.
Без проблеми на Виктор на Тарзана. Виктор мина като маймунка с крачка тръбата.
Жоро мина тарзана нечестно, но Димо му го призна и мина тръбата като Виктор.
Първо попадение за Виктор с пинг понга, а Жоро веднага го изравни. 1-1 топчета.
После целене. Много бързо поваляне на мишените на Жоро, а при Виктор се закучиха нещата.
Жоро мина тарзана и тръбата, а Виктор още стреля... Жоро от раз вкара топчето си. 2-1 за Жоро.
Леко плуване на Жоро по гръб. Георги падна от гредата. Щеше да падне пак, но седна на дупе и я мина така. Лесно мина по мрежата на Спайдърмен.
Виктор най-накрая дойде и вкара второто си топче, 2-2.
Жоро мина на Фермата по женския начин и вкара и третото си топче. 3-2 за Жоро.
Бързо плуване на Виктор, но и той падна от гредата. И той мина по дупе. Виктор бавно мина и мрежата.
Жоро затвори Виктор с цяла обиколка след Фермата! 3-2 топчета и цяла дължина и малко преднина.
Първи пропуск на Жоро на пинг понга, но вкара от втория опит. 4-2!
Жоро направи шоу за публиката при новото си плуване и вкара турбото. УАУ. Виктор от раз вкара и 4-3 топчета за Жоро.
След мрежата на Спайдърмен, Жоро вкара и бътерфлай! ШОУ!
От раз и 5-3 топчета за Жоро
Тотална доминация на Аквамен!
Ще гледаме торпедото в Ол Старс!

 
Рълев излъга Крум, че ще трябва да прати един при Старейшините и да вземе от там един за племето. Размяна.
Всички се вързаха, не само Крум. Крум си стегна багажа и когато тръгна към Старейшините и Рълев го върна, хаха
Рълев си показа и имунитета. Явно ще е само за седмица, щом е толкова явно...



Седмица 9 (епизоди 51-56 / 30.10 - 04.11)
Скрит текст:
Епизод 51 (30.10.2023)
Скрит текст:
Мастагарков се опитва да вербува Оряшкова, но тя е доста уклончива...
Но има подкрепата на Момчил.
 
Цвети отправи своето видеообръщение с което разсърди отново Рълев и Вили.
Но реално поласка само Крум. На Калоян каза да се заявява по-открито... Всъщност е права за всичко.
А Виолета да не знае много, защото за втори път е в сезона по милостта само и единствено на продукцията.
 
Избор на капитани:
 
Старейшини:
Мастагарков 6 гласа (Мартин, Михаил, Оряшкова, Вики, Дени и Дунев)
Михаил 2 гласа (Мастагарков и Момчил)
 
Изключително агресивно поведение на Мартин, който нападна Мастагарков пред всички.
Оряшкова и Дунев (но той е ясен отдавна) се изложиха много.
 
Гладиатори:
Радо - единодушно
Рълев 1 глас (Радо)
 
Териториална битка:
По двама ще са вързани за дънери с ластични въжета, двама висят на люлките.
Трябва да пренесат 30 парчета.
Втори етап: 8 торби по препятствия: люлката на смъртта, хималайската стълба, кулата от гуми и гъбките
Двама решават пъзела
-
Калоян събира торбичките, както и Мастагарков
Първи люлки: Радо и Дунев
Втори люлки: Рълев и Мартин
Топките се прибират от: Крум и Мишо
-
1-0 за гладиаторите ; 2-1 за Старейшините ; 2-2 ; 3-2 за гладиаторите ; 3-3 ; 4-3 за сините ; 5-3 ; 5-4 ; 6-4
Вики смени Мартин, който беше много зле.
Вики е страхотна, браво!
Радо обаче спъва червените. Не се смениха.
Е, смениха се при 4-6, като Рълев стана 1 пост, а Радо 2 пост.
7-4 за сините, страхотен синхрон между Дунев и Вики. 8-4! Крум смени Радо! 9-4! ; 10-4 ; 11-4 ; 11-5, разгеле, отлепиха червените.
12-5 ; 12-6 ; 12-7, сработиха се Крум и Рълев.
И така, сините имаха преднина от около 4 торбички средно. Победиха на този участък с 30-26
Около 30 секунди преднина за старейшините.
-
Втори етап:
Денислава изпусна една торбичка, мхмхм?!
-
Момчил мина на 1 пост за сините и Рълев за червените. И двамата страхотни.
Дени и Крум ; Дени падна от гъбките. Дени пак падна и Крум я отвя! Страхотен Крум.
Радо за червените и Оряшкова. Проблем за ,ария на стълбата. Две падания, а Радо падна от гъбките. Оряшкова пак бе върната. Пак падна и Радо. Мина Мария най-накрая. И пак падна Радо.
Мина Радо. Мария падна от гъбките. Мина от 2-ия път.
Калоян и Вики. Калоян с проблем на хималайската стълба. Калоян падна и от гъбките. Калоян пак падна. Вики дойде. Калоян мина на мъка. Вики обаче с три поредни падания.
Теди и Мастагарков ; Теди падна от хималайската стълба, после стъпи встрани и после пак падна. Теди пак падна, а Мастагарков я отвя. Теди пак падна, но след това мина. Теди и на гъбките е зле. Две поредни падания. Страхотен Мастагарков. Теди пак падна.
Мишо и Рълев ; Мишо с две поредни падания на гъбките, но мина. Уф, мина Теди, добре. Рълев с второ перфектно минаване.
Мартин и Крум ; Мартин с безпроблемно минаване. Крум буквално летеше. Падна от гъбките, но от втория опит мина.
Дунев и Виолета ; Дунев падна от гъбките и пак падна, от третия път успя. Вили с тежко падане на хималайската стълба. И с втори падане и пак тежко. И с трето поредно падане. Трагична Виолета! 2 мин. за Вили. Нямала разкрач?! Виолета с мъки и на гъбките. Две падания. И нека са четири. И пет! ТРАГЕДИЯ! И нови 2 мин. наказание!
-
1-0 ; 1-1 ; 2-1 за червените, обрат ; 2-2 ; 3-2 ; 3-3 ; 4-3 ; 4-4 ; 5-4 за сините, нов обрат! 6-4! 6-5 ; 7-5 ; 7-6 ; 7-7 ; 8-7 за сините с около 2, 3 минути преднина.
Огромна преднина за сините. Дени и Момчил редят пъзела. И имат огромно превъзходство.
На пъзела Момчил изигра решителната роля, Дени само суфлираше.
На пъзела на червените са Виолета и Теди.
+7.30 мин. преднина за сините!
Замотаха се сините на пъзела?!
Готови са, но им липсва парче?! Хахахаха, това парче, което Денислава умишлено или без да иска срита... Дали не е по сценарий, за да има драма до последно, просто недоумявам как е възможно...
Момчил го намери и Димо го накара да минава през препятствията, хахахаха, циркът е пълен.
Момчил прелетя през трасето, но падна от гъбките на косъм от финиша, а последната част беше в него. А на червените останаха само 3, 4 парчета?!?!
На повторението обаче се видя, че Момчил лизна с обувката стапенката. Димо ми го призна.
И победа за Старейшините. Благодарение на Момчил и въпреки Денислава!
Резиденция за Старейшините и дивата река за гладиаторите благодарение на Виолета!

Епизод 52 (31.10.2023)
Скрит текст:
Мартин не иска вече да спи с Мастагарков в една стая, че е лицемерно.
Със своята сестричка е, Денислава...
 
Рълев е много унил и разочарован от реката и от представянето на своята коалиция.
 
Мастагарков отписа Радо и смята Мастагарков за фаворит.
 
Рълев отправи забележки към цялото племе с много хубава реч. Отправи и лека и конструктивна критика към Радо.
Вили си призна, че тя е най-виновна.
Според Калоян, Радо си чака индивидуалните битки и не приема сериозно междуплеменните битки.
 
Мартин стратегически омота Мастагарков и му гарантира, че няма да го номинира, с целта да не използва нещо срещу тях (той и Дени) на съвет (скрито оръжие).
Като му каза и да си трае, да не се разбира в племето.
Дунев му е целта на Мартин. На следващ съвет.
 
Капитанска елиминационна битка
Това е първата елиминационна капитанска битка този сезон

Победителят освен всичко друго ще може и да избере в кое племе да продължи играта си
-
Трябва да вземат двата винкела с които да достигнат до последния ключ, който е най-високо.
Първо трасе за двата ключа – обичайното: люлката на смъртта, хималайската стълба, стената от гуми. 2 курса за 2 ключа.
С двата винкела се придвижват по стълбата като ги вадят и слагат и се движат по тях.
Накрая 6 торби с части от пъзел - 6 курса по второто трасе
Второто трасе е: въртенето на въртележката ; две везни ; змейка ; гъбки
Пъзелът е танграм
-
Леко предимство на Мастагарков по първото трасе.
Но след 1-ия ключ Радо го изпревари на свой ред с малко.
След 2-ия ключ, Радо си запази аванса, който е малък. Мастагарков падна в един момент, но всичко е ОК.
Радо е много по-пъргав с винкелите. И Радо взе своя ключ. Натрупа аванс и на връщане/слизане с винкелите го увеличи.
-
Започва второто трасе:
Първа торбичка за Радо. Зави му се свят на Радо. Мина все пак. Падна от везната, но след това. Мина и по змейката и по гъбките.
Два пъти падна Мастагарков от змейката. И нека са три пъти!
Радо натрупа солиден аванс. Без грешка на Радо във втория курс. Радо може да затвори Мастагарков с една обиколка.
Обаче отлично второ минаване за Мастагарков.
Радо падна от гъбките. Мастагарков искаше да мине метър с въртенето ама Димо не му позволи, хехе. Мастагарков падна 2 пъти от змейката. Ауу, пак падна Мастагарков баш на финала.
Трета торбичка за Радо! Радо вече нави въжето от въртележката, а Мастагарков продължава да пада и да пада от везната.
Като балерина на музикална кутийка се върти Радо, хехе.
Радо затвори Мастагарков с една обиколка! Мастагарков падна два пъти от везната.
Четвърта торбичка за Радо! Трета за Мастагарков.
Пак падна Мастагарков на везната.
5-4 за Радо!
Пак падна Мастагарков от змейката, за 15-ти път сигурно, а Радо пак без грешка!
6-та торбичка за Радо! 5-та за Мастагарков.
-
Радо започва пъзела!
Мастагарков пак падна.
Дойде на танграма и Мастагарков.
Оказа се, че Мастагарков се е подготвял за този пъзел и го реши за секунди. Радо така и не успя да отлепи...
Победа за Мастагарков! Браво, поздравления!
Радо с усмивка на лицето отпадна. Моят топ любимец. Най-чистата душа този сезон. Едно невинно и наивно дете.
Успех в живота момче. Ти си моят герой!

 
Пред Мастагарков има дилема. Дали да стане гладиатор или да се върне при старейшините.
Мастагарков избра да стане гладиатор!
А сините неблагодарници останаха и без знаме!

 
Мастагарков пристигна в племето на гладиаторите и им разказа всичко. Посрещнаха го с шок и ужас...
На Рълев му стана много мъчно за Радо.
Ехх... Мъка.

Епизод 53 (01.11.2023)
Скрит текст:
Старейшините без Момчил лицемерничат по адрес на Мастагарков. Е, ще бъдат изненадани...
 
Страхотни думи на Радо.
Най-позитивното видеообръщение дотук в този сезон!
Дори нямаше и намек за нещо лошо.
 
Крум сключи съюз с Мастагарков! Имаме нова коалиция и трима на трима!
 
Преди битката, Мишо прие много тежко отпадането на Радо. Горкия. Ехх...
Мастагарков натопи Мартин как е сключил съюз с него и как е вдигнал мерника на Дунев. Хах, накисна го ужасно.
 
Избор на нови капитани преди битката:
Старейшини: бързо избраха Момчил
Гладиатори: тук няма бързо решение. 3-3. Последния капитан има решаващ глас и това е Рълев.
 
Номинационна битка

Барикадиране на тунела.
Плуват до понтона за частите. Има междинка и основния понтон. 14 поста с плуване!
-
1 пост: Момчил и Рълев. Логично Момчил го отряза! Доста се забави Рълев на връщане.
2 пост: Михаил и Калоян – страхотни и двамата!
3 пост: Дунев и Теди – много слаб пост на Теди. Голямо изоставане на гладиаторите! Мартин я затвори с цяла обиколка.
4 пост: Мартин и Вили. Вили куцука.
5 пост: Вики и Крум – страхотна Вики! А Крум намали изоставането на своите
6 пост: Дени и Мастагарков
7 пост: Оряшкова и Рълев
8 пост: Момчил и Калоян
9 пост: Михаил и Теди
10 пост: Дунев и Вили
11 пост: Мартин и Крум  ; Мартин почти затвори Теодора с 2 поста или около 4 минути!
12 пост: Вики и Мастагарков ; Вики затвори Вили с 3 обиколки!
13 пост: Дени и Рълев
14 пост: Оряшкова и Калоян
-
С 2 и половина обиколки преднина, Старейшините започват да барикадират!
Общо имат около 4.30 минути преднина!
Имат общо 10 минути да редат! А Старейшините имат 4.30 минути повече.
-
Лоша стратегия на сините и в частност на капитана им Момчил да барикадират центъра на тунела.
Рълев реши да залости входа и успя. Браво!
Въпреки огромния си аванс, Рълев и Крум пробиха и всички червени минаха, докато от сините само Вики успя да се провре.
 
Крум предложи да промушат въжетата през дупките на кубовете и така да направят конструкцията по-трудна за разваляне.
Крум с въжетата през кубовете, Мастагарков със затягането им и прехвърлянето на възлите най-отзад, Рълев с това препятствията да са на самия вход - и тримата заслужаваха да бъдат похвалени за идеите си, но в епизода само Рълев обра овациите.
 
Край на синята хегемония!
Победа за Гладиаторите! АУ!

 
Стана скандал между Мартин и Дунев вечерта в резиденцията, защото Дунев бе обиден на Мартин за съюза му с Мастагарков.
Казаха си и двамата доста истини. Но като цяло Мартин е прав, защото всички минаха през битки без Дунев. Еми, няма как, Краси...
 
Племенен съвет на Старейшините
Момчил се самопредложи да бъде номиниран, но естествено никой не го послуша.
Дунев 4 гласа (Вики, Оряшкова, Дени и Мартин)
Момчил 2 гласа (Дунев и Михаил)
Михаил 1 глас (Момчил)
Оряшкова 1 глас (Момчил)
 
Мартин с много тежки обиди на синхрон към Мастагарков. Ужас.
И по-късно пак той и Дени не спряха да злословят по адрес на Мастагарков. Тц тц тц

Епизод 54 (02.11.2023)
Скрит текст:
Мастагарков сключи съюз с Крум и Калоян и си дадоха мъжка дума!
 
Рълев отиде да говори с Мастагарков, но закъсня. Крум го изпревари.
Поне двамата засега поне няма да играят открито един срещу друг.
 
Дунев страни от тези, които го номинираха и не говори с тях.
Мартин не издържа и каза, че ако паднат ще се предложи да го номинират, ще му подари победата на Дунев да спи спокойно и да спечели Игри на волята.
 
Преди битката, Мартин брутално и много грозно нападна Мастагарков
 
Номинационна битка
Морска битка!
7 карабинери по морското трасе
Калоян ще минава 2 пъти
Плува се до близката конструкция и се минава по лост, след това се плува до понтона и се минава по гредата. След това се плува до втория понтон с кораба, за да се освободи първата верига.
След това се плува до конструкцията и се минава по тънко въже.
Голям резил, сложили само една тръба и едно въже и трябва да се изчакват?!
След това се плува до лодката, издърпва се до брега и се гребе до понтона да се взима пояс, който после се мята висока конструкция в стълба.
-
1 пост: Момчил и Калоян
Момчил отвя Калоян. Калоян падна от гредата, иначе нямаше грешки, но беше по-бавен от Момчил.
+1.30 мин. за Момчил!
-
2 пост: Михаил и Вили
Мишо отвя всички, страхотен! Освободи и втората верига.
Виолета трагична.
-
3 пост: Вики и Рълев
Истинско удоволствие е да се гледа Вики! Невероятна!
Много силно минаване за Рълев!
-
4 пост: Дунев и Мастагарков
Дунев падна от гредата. И пак падна. И пак?!
Мастагарков падна веднъж от гредата, но иначе стабилно преминаване.
-
5 пост: Мартин и Теди
Мартин мина бавно, но сигурно. Теди мина добре
-
6 пост: Дени и Крум
Бавна Денислава и много бърз Крум на тръбата! Бърз Крум и на въжето!
-
7 пост: Оряшкова и Калоян
Оряшкова падна от тръбата! И пак падна! Ужас!
3 минути наказание за Оряшкова!
Калоян отвя Оряшкова!
 
Рълев, Мастагарков, Крум и Калоян се хвърлят да приберат кораба
Рълев махна котвата, а Калоян тегли лодката плувайки.
 
С големи мъки Оряшкова мина въжето. Браво!
Червените започнаха да гребат, когато Оряшкова без сили акостира на брега.
Михаил и Момчил откачиха и докараха лодката.
Гладиаторите са бавни в гребането, но завършиха курса си и взеха пояса, а Старейшините още са в началната фаза на своето гребане.
Крум ще мята пояса. Успя от 2-ия опит. 1-0 за гладиаторите!
Грешно хвърляне за Момчил, а Гладиаторите вече взеха втори пояс. Момчил също от 2-ия опит успя! 1-1
Гладиаторите се блъснаха в железата, а Старейшините също с много лош заход в морето.
Трагична Виолета при изкачването на конструкцията. Рълев и подава пояса. 5 поредни пропуска на Виолета. А Вики взе втория пояс за Старейшините. Успя от 6-ия опит., но
Михаил ще мята, но с пропуск! И нов пропуск! 3-ти пропуск! и 4-ти?! И 5-ти?! WTF?! Успя от 6-ия опит. Разгеле.
Рълев щя мята за червените! От раз! Уникален!
Дени ще мята! Успя от 2-ия опит. 3-3 пояса!
Гладиаторите подминаха маркера! И трябваше да се връщат и да минават обратно. После щяха да се сблъскат двете лодки. Трагедията е пълна.
Вики успя от 4-ия опит, а Теди успя от 3-ия опит. Но сините вече имат лек аванс. 4-4 пояса
Сините увеличиха своя аванс!
Дунев от раз уцели. 5-4 пояса за сините!
Гладиаторите пак се забиха където не трябва. Никакъв синхрон. Рълев се метна в морето да избута лодката им. Трагедия.
Сините затвориха червените с цяла обиколка.
От раз и за Мартин, 6-4 за сините. Мастагарков успя от втория си опит. 6-5 за сините.
Оряшкова с мачбол! И да, 7-5 за сините. Оряшкова от раз! Край на червената трагична мъка. Червените се блъснаха пак в конструкциите. Трагедия. Ужасна тактика на червените, да сложат най-тежкия Мастагарков най-отпред?! Най-тежкия винаги е последен, отзад!!!
Синя победа! Червените на съвет!

Епизод 55 (03.11.2023)
Скрит текст:
Преди съвета Крум инструктира Мастагарков да гласува срещу него, защото той е уверен, че ще победи и иска грошове и награда!
 
Племенен съвет на гладиаторите
Преди съвета Вили си купи 2 гласа за 100 гроша
Калоян 6 гласа (Рълев 2 гласа, Теди и Вили 3 гласа)
Крум 3 гласа (Мастагаков)
Вили 2 гласа (Крум и Калоян)
 
Мартин се опита да се извини на Дунев и да го надъха за битка, но Краси каза на синхрон и после пред Момчил и Мишо, че никога няма забрави и да му прости...
 
Избор на съюзници:
Крум и Момчил. Ясна е работата
 
Съюзническа битка
Държат лост от 20 кг. с допълнителни тежести (дискове и торбички)
-
Започват с 40 кг. Следват 50 кг. 60 кг. 70 кг. 75 кг. 80 кг. 85 кг. 90 кг.
Крум изпусна.
Победа за Момчил! Браво! А Крум разочарова за първи път на битка. Но има и логика. Изнемощял е на дивата река.
+30 гроша за Момчил!
 
Елиминационна битка

Трябва да бутнат бала от 300 кг.
Дърпат гума върху конструкция на релси, която тежи 80 кг.
Трябва да сложат 6 стъпала, за да бутнат балата, това са 6 курса.
Трасето е люлката на смъртта и кулата от гуми. + минаване с лост по летящия мост и гъбките.
-
Дунев има 1 курс по-малко, защото вече има едно стъпало.
-
Дунев рано поведе още след дърпането на гумата. Дунев падна от лоста, после махна ръкавиците и вече мина. Калоян падна 3 пъти, но го мина и той. 1 падане за Калоян и от гъбките.
Доста дръпна Дунев.
2 курс: Дунев пак падна от лоста. Въртял се и не може само с ръце. И реши да го прегърне с рамене да мине. И успя. Калоян имаше проблем с тегленето, но мина летящия мост с лекота и изпревари Дунев. УАУ!
3 курс: Калоян дръпна още повече след моста. Дунев е много зле. Калоян дръпна с около половин трасе.
4 курс: Още повече дръпна Калоян
5 курс: Калоян дръпна много, но ужас, падна на лоста на финала точно и трябваше да минава отново. Ееее.
6 курс: Калоян тръгва за своето последно стъпало, а Дунев вече е на летящия мост и ако го мине край.
Цял курс разлика!
Калоян с мъка издърпа за последен път шейната с гумата от 80 кг.
И таман щеше да тръгва към лоста и Дунев избута балата сено.
Дунев с поредна скандално незаслужена победа в елиминационна битка в този разочароващ сезон. Спечели и 100 гроша.
Отделно Дунев избута балата извън нейните релси, което беше много по-лесно. Поредно погазване на правилата!
 
Калоян се разплака при изпращането си.
 
Успех в живота, Кала!

Епизод 56 (04.11.2023)
Скрит текст:
Виолета отправи оферта на Мастагарков преди да се е завърнал Калоян да избере да играе с тях и му гарантира мястото на Радо в тяхната коалиция. Но трябва да отговори веднага, а не да чака дали ще се върне Калоян или не.
Мастагарков започна да увърта и не каза нито ‘да’ нито ‘не’
По-късно Вили сподели с Теди, че Мастагарков е загубил своя шанс и че вече ще е късно за него да играе с тях. Не че Мастагарков се е загрижил много и му трябват... Поне не е давал такива индикации, дори и на синхрон.
Явно не я харесва и толкоз.
 
Момчил бъзна Мартин, че ако познае залога може да му се падне да направи разместване в племената или да изпрати син при червените. И този син щял да бъде той, хаха.
Мартин сам си призна, че това е правилния ход, но се притесни видимо. Още повече се притесни обаче Денислава, на която все едно и взеха бъбрека. ‘Ай сакън’
 
Кастинг битка
Ако Момчил познае залога ще гарантира храна за старейшините, защото ще се озоват на стопанството. Ако загуби обаче залога ще гладуват независимо къде са.
-
Божидар Темелков (джудист) – Алекса (победител в сезон 4)
Същата битка като на Дунев и Калоян.
-
Момчил заложи на Алекса.
-
Алекса дръпна още след 1-ия курс, като се справи много по-бързо с шейната. Нямаха проблеми с другите препятствия. Дишаха обаче доста тежко, явно не са в топ форма, а и е сигурно е много горещо.
Алекса продължи да увеличава аванса си във втория курс и таман щеше да минава за 2 път летящия мост с лоста и Божидар падна лошо върху рамото си от кулата с гумите и се оказа, че го е извадил.
Така битката приключи и Алекса спечели служебно. Алекса ще участва в Ол Старс!
 
Момчил позна залога, но Димо му отправи дилема. Да отпадне стопанството и за гладиаторите. И така до края на сезона да няма вече дива река. Може да реши да е великодушен или както каза, ‘Момчил щедри’ или пък ‘Момчил страшни’
Момчил избра да е ‘Щедри’ и така вече дива река няма да има!

 
Дунев се върна и беше доволен само от посрещането на Михаил. И е решил да прави коалиция с Момчил, Мишо и Оряшкова срещу Мартин, Дени и Вики, като целта е да изгърмят Мартин, главата на ламята.

# 43
  • Мнения: 709
Esmee, напълно съм съгласна с теб. При мен също събудиха първо емпатия, защото всичките изпълнения на Гатьо, който даваше тон на цялото това отношение, бяха ужасни. И никакви смешки, жестове и не знам си какво не можаха да го направят поне малко симпатичен в моите очи. Цецо и може би Калоян сякаш не бяха съвсем ок с цялото това отношение, но най-сигурно си беше да пеят в общия хор. Simple Smile
Скрит текст:
Корицата е най-най! Heart
Имаше мнения, че в началото Рълев не е изпъквал. Според мен не е така, още в началото Рълев и Радо изпъкваха сред гладиаторите на битките и самите гладиатори също го виждаха, но не им беше удобно да ги споменават, да говорят за тях и т.н., беше едно непрестанно мачкане. И то защото бяха закъсняли с цели 24 часа за великата мъжка сбирка и за церемонията по даване на мъжка дума. Какво щеше да постигне Рълев, ако се беше разправял с тях постоянно? Те така и така ги номинираха с Радо, ако стигнеха до съвет, просто нямаха толкова много съвети, иначе щяхме да сме се нагледали на елиминации с тяхно участие.

И на мен тези двамата ми станаха любимци от пръв поглед.
Основната шесторка ми беше неприятна до един - от първия до последния. Цецо се открояваше в положителна посока, но го наблюдавах - запее ли песента на шестицата, вкарвам го в торбичката с шестимата и завързвам възела, разклащам и почват да дрънкат, да се мешат вътре. Кого ще извадим, за да изгоним - все едно!
Аз много си харесвам аутсайдерите. Подкрепените с подплънки, коалиции, стиропор и найлон на балончета, не са ми симпатични. Опаковано, готово не ме привлича.
Радо и Рълев докоснаха сърцето ми, усетих емпатия, макар и съжалителна, но е емоция, която съм изпитала към тях. И си ги заобичах. После, за да не са голи чувства и хормони, всячески си заслужиха обичта ми. Сега само Рълев й се радва.
При Радо имаше и една емоция, която съм изпитала, от преди Игрите. И Дунев се ползва от стари неръждясали любови. Simple Smile

# 44
  • София
  • Мнения: 3 042
Гласуването днес ми беше най-лесно - все едно ми е кой ще победи.
За да има интрига сигурно ще са старейшините, а Мартин да се нерви пак в стопанството, но наистина ми е все едно.

Мислех си нещо друго - как щяха да се разпределят силите в Гладиаторите, ако всички бяха заедно от първия ден?!

Diavolo, благодарности за огромния труд. Още по-впечатлена съм, че си творил през телефона днес.

Общи условия

Активация на акаунт