Да се реша ли на 4-та бременност

  • 6 535
  • 157
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 13 151
Аз имам 5 деца. Последните родих на 40 и на 47. Но са от един и същи мъж, с когото вече бяхме отгледали предните 3. Последните 3 раждания са ми секцио.
Самото раждане и гледане не са ми били никога проблем, защото съм наясно с негативите и бях готова да ги изтърпя още преди това.
С човек, с когото не живея и не съм го опознала, не бих се осмелила.

# 31
  • Мнения: 8 806
Ферита1,
Поживей поне 3-4 месеца с този човек на семейни начала.  Ти вече можеш да преценяваш хората, ако сърцето ти казва "Да" направи го, щом си здрава, права, със секцио или без секцио, ще го родиш. В Англия масово раждат след 40, никой не казва, че са закъснели.
Ти щом имаш 3 деца, изглежда, че обичаш децата, дори и случайно да са станали, си и отговорна, гледаш ги и без партньор. Пък сега трябва да задържиш партньора. Той пък щом няма дете, детенцето ще е обичано и обгижвано. Рисковете са някои изневери от страна на младия ти партньор - все пак не си е изживял някои неща сигурно. Помисли и за брак с подпис - защото 4 деца е сериозна работа.

# 32
  • Мнения: 1 803
Възрастовата разлика е голяма.Децата продължават да са ангажимент и като са пълнолетни.Този мъж сега е на 33,ще може ли да понесе отговорността за 4 деца? И като имам предвид,че жените по-лесно се състаряват и грижите по децата падат основно върху тях,как ще е след 10 год?Да не говорим за финансовия аспект.

# 33
  • София
  • Мнения: 13 151
Обичайно децата след пълнолетие си поемат пътя. Отиват да учат някъде, започват работа. Създават семейства. Спират да са ангажимент.
Авторката написа, че най-голямото момче е самостоятелно. Вероятно и второто отива към това.
Жените се състаряват, когато не се грижат за себе си, а не от грижите за децата си.
Единствено това, че мъжът иска от нея дете, а те дори не съжителстват, ми звучи много странно на мен.

# 34
  • Мнения: 7 268
Как би могъл форумът да отговори на този въпрос? Всеки решава за себе си. Аз не бих. За мен е лекомислено и с нищо неоправдано. Може би целиш да задържиш младия си партньор, но какво всички знаем детето не задържа един мъж.

# 35
  • София
  • Мнения: 38 498
И аз съм не. Твърдо не. Аз моята работа с децата съм я свършила. Колкото и да съм влюбена в някое младо лъвче, не може да ме навие на бременност и бебе. Бррр.

# 36
  • Мнения: 3 770
Струва ми се абсурдно и безотговорно към самата теб, настоящите ти деца и евентуалното бъдещо дете. Вие никога не сте живели заедно, реално не знаеш какъв е този човек в битов план, а говорите за дете. Струва ми се безумно. Едно е да си ходите на гости и да излизате като гаджета, съвсем друго е да живеете заедно, да се сблъсквате с битовизми всеки ден и този мъж да се нагажда към децата ти и те към него.
Разликата във възрастта не ми се струва проблемна, аз съм по-голяма от тебе, излизам само с мъже около възрастта на твоя приятел, че и с по-малки. Такива ми харесват, без деца, предишни ангажименти и драми около тях. Но аз нямам намерение нито да раждам, нито да се събирам с някого да живея, така че такъв вариант ми е идеален. За друго не бих си и помислила.

# 37
  • Мнения: 14 845
Оставам с впечатлението, че е подхвърлено нещо, което не е доизговорено, а ти вече обмисляш сериозно. Убедена съм, че сухата статистика показва, че конфигурации като вашата стигат само до следващата стъпка - съжителството - преди да се разпаднат и то бързо. Мисля, че казусът ще се реши от само себе си. Иначе и от мен - не. На години си и две не съвсем пораснали деца разчитат на теб. Рисковете за семейство от трима души доста надвишават някакви приказки на един новопоявил се.

# 38
  • София
  • Мнения: 38 498
Ти си самотна майка с две деца при нея, предполагам жилище и професия.
Той какво предлага?
Да се настани при златното милфче за сметка на две капки сперма? А ти да отнесеш 4 то майчинство? Много съм брутална, но имам някакъв опит и трезва мисъл.

Последна редакция: сб, 11 ное 2023, 12:43 от Rockstar

# 39
  • Мнения: 10 411
Аз не бих.
Деца след 32-3 също не се бих.

# 40
  • Sofia
  • Мнения: 5 944
От чисто биологична гледна точка е хубаво да си приключил с ражданията до 30г. Обаче когато срещнеш точния партньор след 35г примерно, какво правим? Да се откажем от деца, защото възрастта не е идеална за възпроизвеждане? Аз не бих и не съм се ограничила. Щом тялото може да забременее, щом я има енергията/нервите за отглеждане, както и нужните финанси - за мен възрастта за раждане е вече въпрос на личен избор.

Последна редакция: сб, 11 ное 2023, 21:47 от Brin de muguet

# 41
  • София
  • Мнения: 13 151
Пък и не само партньорът е определящ. При репродуктивни проблеми често се изисква повече време. Също и за раждането на повече на брой деца.
Едно е да родиш 2 деца до 30, ама може да не искаш да останеш с 2, нито да имаш сили за всички накуп. Ако бях родила всички 5 преди 30, преди 40 сигурно щях да си говоря сама. Wink

# 42
  • Sofia
  • Мнения: 5 944
Едно е да родиш 2 деца до 30, ама може да не искаш да останеш с 2, нито да имаш сили за всички накуп. Ако бях родила всички 5 преди 30, преди 40 сигурно щях да си говоря сама. Wink
JoyJoyJoy
Точно. Вече третите/четвъртите или петите поред деца трудно ще ги вместиш до 30г.
В случая колебанието е за 4-то.

# 43
  • Мнения: 12 770
Предпочитам да имах някакво много оригинално мнение, но за съжаление не ми се получава. И аз не бих, защото съм от тези, дето сме си отбили номера преди 30. Децата някак не са ми самоцел.

Значи този мъж е на 32-33 години. Предполагам, че майка му е започнала да му пили на главата: - Ти какво сега, без внуци ли ще ме оставиш! - И затова сега той от нищото повдига въпроса, след като всеки знае за торбата сол, която трябва да изядете, докато се опознавате.
Дава си и той сметка, че няма много време за опознаване заради, нали знаеш, оня биологичен часовник.

Труден избор за теб, наистина разбирам и него, но ако бях на теб, нямаше да искам пак да се захващам раждане, рев по цяла нощ, наакани памперси... Виж за теб какво е най-добре, нашите житейски ситуации все пак са съвсем различни.

# 44
  • София
  • Мнения: 13 151
Има и още един тънък момент. Репродуктивните специалисти обикновено съветват след 43 да се използва ДЯ, за да се избегнат някои генетични аномалии, а и яйцеклетките не са вече качествени.
Ако този мъж толкова държи на дете, готов ли е да финансира цялата процедура, а авторката да я понесе само физически? И дали ще се грижи в това време за дома и децата й, след като не съжителстват заедно?
Авторке, да не би той да ти е подхвърлил, че иска деца по принцип, а не конкретно сега и от теб и затова сега да мислиш по въпроса?

Uncommon, децата обичайно няма как да са самоцел, освен ако не става дума за психически проблем. Вкл.за авторката надали имането на още едно дете е самоцел (не прочетох да примира за бебчИ), а по-скоро вероятно е средство за постигане на целта (запазване на тази връзка).

Последна редакция: сб, 11 ное 2023, 20:02 от Fever Ray

Общи условия

Активация на акаунт