Любители на кучета - 138

  • 26 621
  • 746
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 2 430
Здравейте, имам следният въпрос. Харесахме си кученце йоркширкски териер. От познат развъдчик, добре гледано, на почти три месеца, с две ваксини. Въпросът ми е - колко време според вас трябва да има някой вкъщи целодневно с кученцето, докато то се адаптира в новия си дом? Не мога да преценя, а искаме да си планираме работните ангажименти. От друга страна пък всички вкъщи, нормално имаме работа, и не можем да отсъстваме безкрайно много... Искам да се напаснем, да му отделя време и да придобия реална представа колко точно...
Другият ми въпрос - предлагат ни мъжко кученце, а на мен ми се искаше женско. Смятаме да го кастрираме така или иначе, но знам, че мъжките често си маркират територията и след кастрация... Може и да не е вярно...

# 736
  • Бургас
  • Мнения: 6 020
Първата седмица - по цял ден, да не кажа и първите месеци.
Ако ще го учите да ходи по нужда навън, то излиза през два часа, почти денонощно.
Ако нямате това време, то ще ходи където свари и трудно ще го научите на хигиенни навици.
Първата година е много важна за възпитанието, социализацията и адаптацията. Инвестирате ли в нея, ще имате цял живот относително безпроблемно животно със стабилна нервна система.
Много стопани на дребни породи неглижират обучението, щото е "куче играчка за чанта", а не бива.

# 737
  • София
  • Мнения: 5 725
Най-добре е като се натиснем в мама, да не забравя, че трябва да има нещичко от масата и за принцесата.

# 738
  • под тепетата
  • Мнения: 9 295
Ох, много е гальовна, Артемис! Гушкава! Sparkling Heart

# 739
  • Мнения: 4 762
Здравейте, имам следният въпрос. Харесахме си кученце йоркширкски териер. От познат развъдчик, добре гледано, на почти три месеца, с две ваксини. Въпросът ми е - колко време според вас трябва да има някой вкъщи целодневно с кученцето, докато то се адаптира в новия си дом? Не мога да преценя, а искаме да си планираме работните ангажименти. От друга страна пък всички вкъщи, нормално имаме работа, и не можем да отсъстваме безкрайно много... Искам да се напаснем, да му отделя време и да придобия реална представа колко точно...
Другият ми въпрос - предлагат ни мъжко кученце, а на мен ми се искаше женско. Смятаме да го кастрираме така или иначе, но знам, че мъжките често си маркират територията и след кастрация... Може и да не е вярно...

Ние сме с мъжка малтийска болонка на година и половина. Взехме го от развъдник, когато беше на два месеца. И като съвсем бебе, и сега го извеждаме около 4-5 пъти дневно, защото можем да си го позволим. Майка ми живее с нас, аз работя почти изцяло от вкъщи. Случва се, макар и рядко, да не можем да спазим времето за разходки - кучето пишка на пелени у дома. Научи се на тях още като бебе за максимум седмица. Оттогава само там, инциденти никога не сме имали. Вечер го извеждаме за последно към девет и сутрин към осем и половина. Рядко успява да устиска толкова време, при необходимост пак на пелените.

Не знам от какво зависи - порода ли, характер ли, селекция ли - но нашият Пикачу е изключително питомно животно. От първия ден спи в леглото си, което се намира в хола. Никога не е скимтял, ревал. Бели вкъщи имаме само една - малко наяде дървения перваз в антрето, но само веднъж, беше на около три месеца. У дома не лае, лае по кучетата навън, които не познава. Със съседските авери пада голяма игра. Пътува без проблеми навсякъде - веднъж го водихме до България (два часа и половина със самолет) и веднъж с кола на 400 км в къща под наем. На пролет пак ни предстоят десет дни ваканция с него.

Единственият ни проблем е яденето. Веднъж яде нещо, после не го иска. Определено предпочита човешка храна пред кучешка - умира за всякакви сирена. И има склонност да се глези при мен - когато е навън и ме види, че тръгвам на някъде с колата, започва един кански рев, въпреки че е с майка ми или сина ми. Както казва един съсед, ‘сълзите му текат’.

Ей ни тук на Северно море, ама ни валя много сериозно. Добре че имаме специална раница за Пикачу. Идеална е също за колело, и за планина. Тази година водихме Пикачу на Родопите, догодина ми се иска Седемте рилски езера.

Последна редакция: сб, 30 дек 2023, 21:46 от Nedinka

# 740
  • На ръба..
  • Мнения: 2 116
От 2-3 седмици насам доста често пускам заря от Youtube с постепенно увеличаване на звука, за да не реагира остро.. Отчитам успех, понеже първоначално се оглеждаше откъде идва звука и лаеше, а сега си играем докато е на макс звука и не му обръща внимание. На разходките също се държи момченцето на 5 месеца доста добре, но днес гърмяха точно до кучешката градина, при което вече имаше реакция от негова страна.
За утре съм планирала музика на макс около зарята + аспиратора на макс и да си играем за да се разсея, че ако почнат да гърмят докато спи се стряска и почва лай.

И официално казвам Здравейте, казвам се Бари, но често ми викат и Баренцо.
Аз съм малък, но много игрив и дружелюбен Парсън териер..


prolet_inchen моя съвет е да си планирате времето с половинката, така че първите 2-3 седмици да се сменяте, но да осигурите някой да остава с кученцето. Или, ако излизате да е след като го приспите. С желание, воля и постоянство ще станат нещата бавно и полека.

# 741
  • под тепетата
  • Мнения: 9 295
Добре дошъл, Бари! Много си сладък!
 Ние треперушкаме по време на заря, гръмотевици, гърмежи.

# 742
  • София
  • Мнения: 8 563
О, много е захарен Бари - сладък, пък сладък!!! От Бари Уайт ли идва името му?

# 743
  • На ръба..
  • Мнения: 2 116
О, много е захарен Бари - сладък, пък сладък!!! От Бари Уайт ли идва името му?

Първоначално още преди да го видим на живо се бяхме спрели на името Бари, ако е мъжко понеже имахме право на избор м/у мъжко и женско. Но да, дойде си с името де,  Бари Уайт Laughing

# 744
  • Мнения: 27
Много готин Бари.Много радостни моменти да имате.
Покрай Никулден тук се гърмяха пиратки и Кало направо полудя.Погалих го,обясних му как стоят нещата (като че ще ме разбере),ефект никакъв.Няколко дни по-късно пак се гърмеше и той пак започна да лае и да бяга по стаите.Отново го взех да го галя и да му обяснявам,че това са пиратки и хората понякога ги използват,и е нещо нормално...Не знам дали ме разбра,но от Коледа насам всяка вечер се гърми,а Кало само се изправя,поглежда ме,аз от своя страна му казвам "спокойно,Кало.Това са само пиратки" и той си ляга или продължава да играе.

# 745
  • Мнения: 2 907
НОВАТА ТЕМА е готова и нека се пълни само с добри преживявания и емоции.

Откраднах си няколко идеи за довечера, че Макс лае безспир при зарята, а пък Вивата се чуди къде да се скрие от страх. Мисля на Вивата да постелим в банята, а защо не и на Макс до нея. Като се замисля той застава до прозореца и гледа зарята и лае. Та се чудя дали на тъмно не би реагирал. Варианта ми е в спалнята на спуснати завеси или в банята при Вивата. До преди няколко години въобще не реагираше, но явно покрай Вивата става пазач и явно като усеща нейния страх, той скача да пази. На вън не реагира кой знае колко, освен да се озърта има ли нещо за лаене. Вивата пък е ходила на лов и нямаше проблем с единични гърмежи, но покрай първата й нова година в града започна да я е страх от всякакъв гърмеж. Чуе ли гръм и иска да се прибира.

# 746
  • Мнения: 2 328
Добре дошъл, Бари!

Общи условия

Активация на акаунт