Захранване - въпроси и отговори - тема 15

  • 11 233
  • 159
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 1 336
Здравейте , мами 🙂
Вярно ли е , че като почнем захранването бебето спира да наддава така , както си е наддавало преди това
Не.

# 151
  • Мнения: 82
Здравейте!
Моето детенце е с рефлукс, педиатърката предлага да започнем захранване с оризова каша. Искам да ви попитам дали има друга, която е започнала захранване с каши? Благодаря ви! 🙂

# 152
  • Мнения: 6 042
Аз започнах с млечна оризова каша. Моята педиатърка ми даде схема, при която първата седмица трябва през ден да давам млечна безглутенова каша. На следващата седмица отново през ден млечна глутенова и от третата седмица зеленчукови пюрета. Моята девойка е на АМ от раждането (в инструкцията ни пише, че за бебета на АМ кашата винаги е млечна). Не й хареса кашата и едва изяждаше по няколко лъжички. Пробвах с бананово-ябълкова каша, но и нея не хареса. Глутенова още не съм пробвала. Реших да опитам да й дам пюре от картоф. Пак плюе и се мръщи, явно ще видя зор със захранването. На 5 месеца и половина е. Blush

# 153
  • Мнения: 82
Аз започнах с млечна оризова каша. Моята педиатърка ми даде схема, при която първата седмица трябва през ден да давам млечна безглутенова каша. На следващата седмица отново през ден млечна глутенова и от третата седмица зеленчукови пюрета. Моята девойка е на АМ от раждането (в инструкцията ни пише, че за бебета на АМ кашата винаги е млечна). Не й хареса кашата и едва изяждаше по няколко лъжички. Пробвах с бананово-ябълкова каша, но и нея не хареса. Глутенова още не съм пробвала. Реших да опитам да й дам пюре от картоф. Пак плюе и се мръщи, явно ще видя зор със захранването. На 5 месеца и половина е. Blush
Няма да е лесно и аз така си мисля!
А какво количество каша трябва да давате и след това дохранвате ли с Ам?

# 154
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 792
Чистият картоф не се харесва особено на бебетата. Аз дадох морков и й се услади. Пробвайте с друг зеленчук. Можете да сложите първите два-три дни и от АМ на детето, за да е познат вкуса. Аз дадох първия ден доста разредено с АМ пюре, на следващия ден сложих съвсем малко АМ и от третия ден си го прояде чисто.

# 155
  • Мнения: 6 042
А какво количество каша трябва да давате и след това дохранвате ли с Ам?
Педиатърката ми каза да не дохранвам. И понеже моята госпожица почти нищо не изяждаше от кашата, след 2 часа започваше да реве, че е гладна и тогава й давах мляко. Каша й давах по описанието на кутията за съответния месец. За 4 месечно пишеше 25 гр. каша със 100 мл. вода. С толкова започнах.
В картофчето слагам АМ, защото иначе е гъсто. Аз й правя домашно пюре от картоф. Но четох, че вместо АМ може да се сложи и малко от водата, в която е варен картофа. Днес намерих био моркови и ще я пробвам с морков. Дано й хареса повече.

# 156
  • Мнения: 1 745
Аз започнах с тиква. Сладка е и се харесва, а и не рискуваш да се запече. 😊 После продължих с тиква+картоф и т.н.Чист картоф иначе не се харесва от бебетата, особено пък и като няма подправки. 😊 Може да пробваш и с пащърнак. И той е сладък и разхлабващ зеленчук.

Аз започнах с млечна оризова каша. Моята педиатърка ми даде схема, при която първата седмица трябва през ден да давам млечна безглутенова каша. На следващата седмица отново през ден млечна глутенова и от третата седмица зеленчукови пюрета. Моята девойка е на АМ от раждането (в инструкцията ни пише, че за бебета на АМ кашата винаги е млечна). Не й хареса кашата и едва изяждаше по няколко лъжички. Пробвах с бананово-ябълкова каша, но и нея не хареса. Глутенова още не съм пробвала. Реших да опитам да й дам пюре от картоф. Пак плюе и се мръщи, явно ще видя зор със захранването. На 5 месеца и половина е. Blush
Аз дохранвах до количеството мляко, което изпиваше преди захранването.
Аз започнах с млечна оризова каша. Моята педиатърка ми даде схема, при която първата седмица трябва през ден да давам млечна безглутенова каша. На следващата седмица отново през ден млечна глутенова и от третата седмица зеленчукови пюрета. Моята девойка е на АМ от раждането (в инструкцията ни пише, че за бебета на АМ кашата винаги е млечна). Не й хареса кашата и едва изяждаше по няколко лъжички. Пробвах с бананово-ябълкова каша, но и нея не хареса. Глутенова още не съм пробвала. Реших да опитам да й дам пюре от картоф. Пак плюе и се мръщи, явно ще видя зор със захранването. На 5 месеца и половина е. Blush
Няма да е лесно и аз така си мисля!
А какво количество каша трябва да давате и след това дохранвате ли с Ам?

Последна редакция: пт, 03 май 2024, 21:37 от bubastet

# 157
  • Мнения: 14
Здравейте:heart: Аз вчера захраних с морков ,бебчо е на 5 месеца,хареса му,но вечерта имахме доста колики (той по принцип си има),та се чудех за днес ,дали пак да дам

# 158
  • Мнения: 109
Здравейте:heart: Аз вчера захраних с морков ,бебчо е на 5 месеца,хареса му,но вечерта имахме доста колики (той по принцип си има),та се чудех за днес ,дали пак да дам
Ако  не давате пробиотик е добре да започнете, в началото на захранването е често срещано да се върнат или обострят коликите.

# 159
  • Мнения: 14
Здравейте:heart: Аз вчера захраних с морков ,бебчо е на 5 месеца,хареса му,но вечерта имахме доста колики (той по принцип си има),та се чудех за днес ,дали пак да дам
Ако  не давате пробиотик е добре да започнете, в началото на захранването е често срещано да се върнат или обострят коликите.

Благодаря ви  ,био Гайа ползвам Yellow Heart Днес е трети ден с моркова, ще видя при смяната на следващия зеленчук как ще е.

Общи условия

Активация на акаунт