Политиката в България - Тема 5

  • 463 249
  • 17 255
  •   12
Отговори
# 12 525
  • Мнения: 18 526
Искането на ГЕРБ е било само за непрекъснат парламент, по думи на Р. Чолаков.

Всеки решава дали да вярва на ППДБ, които доскоро с удоволствие обираха овациите за великата конституционна реформа в цялост, а сега се разграничават, или не.

# 12 526
  • Мнения: 1 157
Вчера или онзи ден, ББ намилаше колко проблемни са машините. Днес същото от ИТН. Няма да се учудя, ако пак пипнат изборния кодекс. Колко свинщини ще натворят до изборите в НС Close
Да махнат машините,нека,пък ще видим.

Всеки мисля си е извадил изводите,решил е за кого ще гласува вече или няма да гласува.

# 12 527
  • Мнения: 503
Ако си нацъкала за някакъв определен момент твърде много Полезно, спира да работи.
Сега ще ти цъкна "Полезно", тъй като тя не може. Sweat Smile

Ясно, че великите конституционалисти вкараха територията и в конституционна криза, но някой знае ли защо КС продължава да мълчи и да гледа сеир?

# 12 528
  • София
  • Мнения: 2 137
По думи на Р. Чолаков е едно, по действия и промени - второ.
ПП-ДБ всъщност говореха за тази промяна, че е дело на ГЕРБ още при самото ѝ гласуване.

# 12 529
  • Мнения: 18 526
Всеки сам решава кога да вярва на ППДБ - когато се хвалеха, че цялата реформа е тяхна, или сега, когато се разграничават Simple Smile
Не им е лесно на феновете, но няма да ги мисля и тях.

# 12 530
  • Мнения: 589
Парите за ремонтите на ремонтите идваха от еврофондове. Така работеше перачницата - строяха некачествено, за да има какво да усвояват после. Освен краденето, по този начин намираха препитание много хора, а още повече хора използваха направеното. Сега европейските пари секнаха и съответно всичко започна за се разпада.

# 12 531
  • Мнения: 5 579
Скрит текст:
Скрит текст:
Скрит текст:
Нали има вече нови предложения. Оставете ББ и ГЕРБ, насочете се към предимствата, ползите и далновидността на новите представители в политиката. Я какви хубави промени правят, малко абстрактни и много неработещи, но промени. Нали това се иска - промяна, цялостна дълбока, невиждана, получаваме го, що не се радвате. Борисов та Борисов.
Аз ББ съм го оставила, но докато ми го вкарват с повече от 1/4 от депутатите няма как той да остави нас.
"Напоследък има доста остри критики, това означава, че се движим в правилната посока." - К.Петков
Как няма ГЕРБ да имат повече от 1/4 в НС, при толкова критика при това агресивна. Хората слушат какво казват "лидерите", вярват им.
Ти това ли виждаш тук в темата, например, агресивна критика към Борисов.
Върни си две -три-пет страници..
Върни се ти и чети. Войната в Украйна е следствие от направеното от ББ при управлението на ГЕРБ. Всичко в държавата се управлява от ББ, защото е негово. Направил е компромис при гласуването промените внесени то ППДБ, затова не работят.
Какво да чета?
Т.е. няма нищо смущаващо при построяването на турски поток?
Няма нищо смущаващо от това, което излиза от прокуратурата ?
Няма нищо смущаващо от това, което излиза толкова години като корупционни скандали?
Няма нищо смущаващо в начина на изразяване на Борисов "даваМ им/ви".
Да, всичко е негово и работи за негова лична полза.
Има една приказка - Де го чукаш, де се пука. Това е твоя начин да отговаряш.
Има смущаващи факти при построяването на Турски поток, но те са същите като при строежа на магистралите и не само. Премествайки фокуса към проруски интереси, истинските проблеми се скриват, никой не пита, не говори за тях, те не само остават, но и продължават да се трупат, там никой не иска да пипа.
Проблемът в прокуратурата беше Гешев, бяха специализираните съдилища. Махнаха ги и какво последва? От какъв зор комисия в НС ще провежда разследване, но работят хората? Не искам да си представям какви са промените в Конституцията свързани с прокуратурата и какво се очаква там, предвид, това което е прието за СП.
Да защитаваш невъзможността на инициаторите на промяната да изпълнят обещаното и да се справят с проблемите, посочвайки един човек, като основна пречка, звучи несериозно.

Единственото, което ти обясних беше, че дори това, което намираш като екзотика за турски поток не отменя основните проблеми и симптоматика на управлението на Борисов.

От зор, че може да има такава комисия затова я има.

 Но нека си права, Борисов не е никаква пречка да се решат проблемите, които той систематично натвори/задълбочи.

# 12 532
  • Мнения: 15 216
Лейди Дувал, излиза, че ГЕРБ предложиха доста от промените в конституцията като това Радев да избира премиери от списък, което може да доведе и до конституционна криза. Така че не са само гласували, докато ПП-ДБ са правили промени. ГЕРБ също са налагали такива. Да не говорим и за натиска от Борисов за промени свързани с ИВСС. Далеч не са само ПП-ДБ отговорни за промените. Всъщност техните промени отстъпиха пред горните зулуми не знам и аз защо.

И, по дяволите, как се хвалят некачествени ремонти, които ще струват доста повече пари на държавата заради ремонтите по-сетне? Този положителен баланс от ГЕРБ отива за ремонти на некачественото и кухо строителство на Борисов.
Подчертанато е предложение на ДБ - Христо Иванов, Надежда Йорданова и т.н. , в отговор на неприетото предложение, правителството в оставка да остане служебно.  Вчера се писа, лично търсих кой, кога и защо го е направил. Проверявайте си информацията.
Приемането му от всички е компромисно решение, но ако компромисите /независимо от кого/ се правят на такава база, жална ни майка.

Единственото, което ти обясних беше, че дори това, което намираш като екзотика за турски поток не отменя основните проблеми и симптоматика на управлението на Борисов.

От зор, че може да има такава комисия затова я има.

 Но нека си права, Борисов не е никаква пречка да се решат проблемите, които той систематично натвори/задълбочи.
Екзотиката взема превес, така е удобно /за повече акъл не стига/. Не съм казала, че ББ не е създал проблеми, но не той ги задълбочава през последните три години, просто подкрепя "решаването" им, инициирано от ППДБ, по начина, по който го правят.

Последна редакция: пт, 29 мар 2024, 09:08 от Mama_Nana

# 12 533
  • Мнения: 5 579
Крадливи, но да правят тук-там и по нещо добро. А ПП-ДБ и това не са.
Това никога няма да го разбера.
Ниско качество в строителство, в образование, в здравеопазване и всякаква друга публична услуга трябва да ме радва, защото я има изобщо, а я плащаме като лукс...


Мама_Nana, "решението", което предложи Борисов е нови избори. Полина Паунова каза нещо много вярно, всяко правителство, което посегне към съдебна реформа ще пада.

# 12 534
  • Пловдив
  • Мнения: 4 705
По думи на Р. Чолаков е едно, по действия и промени - второ.
ПП-ДБ всъщност говореха за тази промяна, че е дело на ГЕРБ още при самото ѝ гласуване.

Точно обратното. Казваха, че те са изготвили промените. И наистина те ги направиха и предложиха, това беше и в централните новини дни наред. И след това в продължение на седмици се дискутираше и в коментарните предавания.
Ти забравяш ли? Simple Smile Как така не знаеш каква е дейността на партията, която браниш толкова всеотдайно?Simple Smile

Последна редакция: сб, 30 мар 2024, 07:30 от marzeliva

# 12 535
  • Мнения: 1 157
Всеки сам решава кога да вярва на ППДБ - когато се хвалеха, че цялата реформа е тяхна, или сега, когато се разграничават Simple Smile
Не им е лесно на феновете, но няма да ги мисля и тях.

За мен по-малкото зло са ППДБ,ако искаш го възприемай.

# 12 536
  • Мнения: 503
Крадливи, но да правят тук-там и по нещо добро. А ПП-ДБ и това не са.
Това никога няма да го разбера.
Ниско качество в строителство, в образование, в здравеопазване и всякаква друга публична услуга трябва да ме радва, защото я има изобщо, а я плащаме като лукс...
Съгласна съм. Не е ок.
Но явно до там я докарахме...
Щом редовно обсъждаме и "по-малкото зло". А то все е зло.

# 12 537
  • Мнения: 2 498
"Вярно, голяма част от еврофондовете се крадяха и построеното с тях беше некачествено. " Винаги ми е било странно как хората това го смятат за някакъв незначителен проблем

Абсолютно! Но е така, понеже парите не излизат от джоботе им. Виж, когато телекомите вдигнат съвсееееем малко таксите, настава вой до небето. Joy

# 12 538
  • Мнения: 15 592
Всички, които са работили върху тези промени в Конституцията и всички подкрепили ги са малоумници.
Да, идиотски са и е смешно да се хвалиш какви велики юристи имаш и да сътвориш подобно чудо, но и да ги подкрепиш само за да направиш компромис не е по-малко идиотско. Освен ако не мислиш, че никога повече няма да има избори и няма да попаднеш в такова положение като сегашното.
Едни за други си бяха ПеПеДеБетата и бойковците. Язък, че им се разпадна брака.

Поправи ме, ако греша, обаче подкрепата за промените в Конституцията не беше ли основното условие от ППДБ, за да се направи сглобката? Т.е., ако ГЕРБ и ДПС не ги бяха подкрепили, нямаше да има сглобка на ротационен принцип и редовно правителство - нали така беше?

# 12 539
  • Мнения: 5 579
Крадливи, но да правят тук-там и по нещо добро. А ПП-ДБ и това не са.
Това никога няма да го разбера.
Ниско качество в строителство, в образование, в здравеопазване и всякаква друга публична услуга трябва да ме радва, защото я има изобщо, а я плащаме като лукс...
Съгласна съм. Не е ок.
Но явно до там я докарахме...
Щом редовно обсъждаме и "по-малкото зло". А то все е зло.
По-малко за мен не е да си седя по стария изпитан начин.
За мен е скъпо, ниско качественият живот винаги излиза скъпо.

Общи условия

Активация на акаунт