Любители на котки - Тема 189

  • 30 462
  • 752
  •   2
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 16 197
Пратено.

# 16
  • Мнения: 9 819
Sharky, моля за револют и аз

# 17
  • София
  • Мнения: 39 761
Шарки дай ми револют моля.

# 18
  • Мнения: 6 448
Данък нова тема:
Чуи и новият хартиен плик, пази го като очите си.

Фиона и любимото одеало:

Последна редакция: пт, 03 ное 2023, 14:34 от Mößbauer-Effekt

# 19
  • Мнения: 5 121
Шарки, на мен револут, моля.

# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 518
Моля и на мен Револют

# 21
  • Мнения: 3 984
Моля за банкова сметка

# 22
  • Мнения: 1 104
Здравейте пак, котешки мами… Днес имам проблем пък с по-малката ми котка, на 6-7м. е, снощи всичко си беше наред. Днес като станах учудващо никаква я нямаше предвид това, че е супер стръвна и само чака да отворя сутрин и веднага нахалства да влиза 😅 Цял ден я викам, появи се чак преди 2-3 часа обаче нещо и има, мудна е, няма енергия, не иска дори да помирише храната, като я гушна леко скимти, НО най-странното е, че не иска да си отвори очите.. постоянно е със затворени очи и лежи, отварях и ги, не виждам нещо странно, няма необичаен секрет обаче нещо я дразни със сигурност, личи си, като направи опит да ги отвори веднага ги стиска… много ми е жал, на някой случвало ли се е? Какво може да и е и с какво мога да и помогна поне за сега, тъй като нямам възможност да я заведа в момента до вет…

# 23
  • Мнения: 6 714
Шарки, моля за банковата сметка. Благодаря!

# 24
  • Мнения: 2 887
Forest, очевидно изпитва дискомфорт или болка. Да се е била с друга котка и да е получила някакво нараняване, например. Или започваща инфекция.. Вет ви трябва, без отлагане, според мен.

# 25
  • София
  • Мнения: 39 761
ForestFairy13, консултация с ветеринар.
Може да я дразни светлината.

Моят котарак имаше проблеми с очите, но беше възрастен.

# 26
  • Мнения: 10 601
Здравейте пак, котешки мами… Днес имам проблем пък с по-малката ми котка, на 6-7м. е, снощи всичко си беше наред. Днес като станах учудващо никаква я нямаше предвид това, че е супер стръвна и само чака да отворя сутрин и веднага нахалства да влиза 😅 Цял ден я викам, появи се чак преди 2-3 часа обаче нещо и има, мудна е, няма енергия, не иска дори да помирише храната, като я гушна леко скимти, НО най-странното е, че не иска да си отвори очите.. постоянно е със затворени очи и лежи, отварях и ги, не виждам нещо странно, няма необичаен секрет обаче нещо я дразни със сигурност, личи си, като направи опит да ги отвори веднага ги стиска… много ми е жал, на някой случвало ли се е? Какво може да и е и с какво мога да и помогна поне за сега, тъй като нямам възможност да я заведа в момента до вет…

Здравей! Измери ѝ температурата и не я закачай излишно. Ваксинирана ли е?

# 27
  • Мнения: 1 104
Ами не знам дали се е била, помислих си го, другото което ми дойде на акъла е някой марок да не я е харесал… и да я е травмирал 😅 погледнах и дупето ама нямаше нищо странно.. външни наранявания няма иначе, не изглежда да се е била, отварям и очите колкото мога, но и там не виждам нищо нередно… Знам, че не може да се отлага, но съм с бебе и когато я видях, то спеше.. после заваля дъжд, а аз не карам кола, мъжът ми не беше в града и бях с вързани ръце, а и беше краят на работния ден вече… Утре сутринта ако още е така ще я заведа веднага, мисля си дали да не и промия очите с нещо? Само с вода или може и с друго?

# 28
  • Мнения: 2 887
Дано не е някой вирус... И аз да попитам за ваксина?

# 29
  • Мнения: 36 485
Аз пак имам неприятности с котето - тъкмо се оправи от инфекцията, ден-два беше добре и след това започна да трепери силно (изглежда като тикове по цялото тяло - само когато спи не се проявяват). Заведох я на ветеринар - казаха, че е от вътрешни паразити и не било опасно, и й дадоха лекарство и инжекция с витамини. Също казаха да отида след две седмици за още една доза лекарство.
Котето се храни и ходи до тоалетна нормално, но се чувства зле заради тези тремори. Наистина ли е нормално това при паразити и колко време продължава - седмица, месец, по-дълго??

Общи условия

Активация на акаунт