Най-доброто за вашето бебе е майчиното мляко! Спечелете награда от Lactil!

  • 5 001
  • 65
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1
За стимулиране на кърма-жито, овесени ядки, бира, копър, анасон, сминдух.
Храненето по време на кърмене трябва да е разнообразно и здравословно.

# 46
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 176
В момента съм точно в период, в който кърмя малкото си момиче затова доста четох по темата с храненето.
На първо място е много важно да се пият големи количества вода, също чайове. Храната трябва да е богата на витамини и минерали, да се приемат здравословни продукти, предимно прости и лесно усвояеми храни-например супи, салати, готвени храни. Трябва да се избягват цитрусовите плодове, за които се твърди, че са алергени, шоколадът, бобовите храни. Майка ми казва, че вареното жито помага за повече кърма, но дали е така, не знам 😊

# 47
  • Мнения: 231
Знаете ли кои храни и напитки са най-полезни за кърмачки? - копър, течности, супи, зеленчуци, плодове, ядки, мед

Какво не бива да се консумира по време на кърмене? - алкохол, напитки с кофеин, магданоз, бобови, люти и пикантни храни

# 48
  • Мнения: 1 155
Знам, че е добре да се избягват високите алергени - мед, ягоди и т.н. Също мисля и бобовите е добре да се избягват, особено в периода на коликите.
А полезни предполагам са разнообразната храна, която не съдържа високи алергени.

# 49
  • Мнения: 1 938
Нямам никаква представа. Скоро ми предстои раждане, живот и здраве през март, до тогава ще бъда добре информирана.

# 50
  • Мнения: 5 698
Да се приема разнообразна храна с много плодове и зеленчуци, да се пият големи количества вода, чайове и фреш сокове.
Да не се приемат пикантни, люти, мазни храни, алкохол, енергийните напитки.

# 51
  • Мнения: 53
Набляга се на вода, житни култури, плодове и зеленчуци - доста здравославно и балансирано хранене. А пък не бива да се консумират алкохол и кофеин.

# 52
  • Мнения: 303
Задължително е приемането на голямо количество течности и здравословна и балансирана храна-плодове, зеленчуци, риба, мляко, яйца.
Хубаво е да се избягват кафето, шоколада, ягодите и като цяло алергените.

# 53
  • Мнения: 595
Полезни са плодове, зеленчуци, риба, месо, мляко и яйца. Вредни са пържено, силни подправки, пикантни храни, пушени меса и мъхести плодове.

# 54
  • Мнения: 2 744
Балансирано хранене, включващо протеини, полезни мазнини- плодове, зеленчуци, ядки, риба, млечни.
Трябва  да се внимава с пържено, пикантни храни, транс мазнини и всякаква джънк храна.

# 55
  • Мнения: 2 069
При кърмене са полезни храните, богати на белтъчини и витамини, както и много течности. Разнообразното хранене е препоръчително.
Избягват се фъстъци, мед, алкохол, кафеи шоколад, както и други храни - потенциални алергени.

# 56
  • Мнения: 420
Течности много и доста калории от хубава храна.
Без алкохол, цигари, кофеин.

# 57
  • Мнения: 1 507
При кърмене може да се хапва почти всичко, избягват се черен чай, кафе и алкохол. От храните се препоръчват протеини, пълнозърнести култури, плодове и зеленчуци, бобовите също сс позволени, само да не се прекалява с тях.

# 58
  • Мнения: 83
В момента кърмя своето момченце на 2 месеца, което е с колики. Не ям пържено, пикантно о разхлабващите бобови храни. Пресни плодове и зеленчуци, супички и печена или варена храна. Месо и риба задължително. Малко млечни продукти. Кафе само безкофеиново.
Пия и копърова вода и мисля, че има ефект при бебчо.

# 59
  • Мнения: 96
Полезно е да се приемат много течности, ядки, разнообразна храна.
Не се препоръчва газирано, газообразуващи храни, кафе, тютюнопушене.

Общи условия

Активация на акаунт