Най-доброто за вашето бебе е майчиното мляко! Спечелете награда от Lactil!

  • 4 977
  • 65
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 392
Зная, че изключително полезни са пресните плодове и зеленчуци, пълнозърнести зърнени храни и месо. Да се предпочита прясна и готвена храна. Не се препоръчва употреба на алкохолни напитки, кафе, тонизиращи напитки, пържена храна, преработено и пушено месо.

# 31
  • Мнения: 1 324
Полезни са храните богати на протеин и омега 3 ❤️ орехи, рибка, качествено месо, качествено сирене.. най - добре домашно.
Не е добре да се приемат много захари, полуфабрикати, прясно мляко.

За повече кърма на мен ми помогна Лактил и варено жито ❤️❤️❤️

# 32
  • Мнения: 87
"(...)изключителното кърмене прехвърля голям мост, изравняващ здравните разлики на родените в бедност и родените в богатство…" (Дж. Грант - УНИЦЕФ) - това е така, именно защото няма значение каква е диетата на кърмещата жена, с какво конкретно се храни. Природата се е погрижила и в недоимък и краен глад майката да може да произвежда качествена и питателна кърма. Изброяването на конкретни храни и препоръчването им да се ядат точно те е необосновано. По-важно е да се знае кои вещества трябва да се избягват и че приемът на вода е от първостепенно значение.
Какво трябва да не се приема по време на кърмене: кофеин (в големи количества); алкохол (прием, несъобразен с времевото отстояние между последното и следващото кърмене); някои лекарствени продукти; билки, влияещи върху хормоналния баланс; тютюнопушене.
Природата е създала кърменето като вариант на оптимално хранене, независещ от околните влияния в толкова висока степен, в колкото ние си мислим.
Аз имам въпрос - приемът на този продукт откога трябва да започне? От 9-ти месец или след раждането?

# 33
  • Мнения: 688
Копър,анасон, витамини и протеини.Също така е важно да се приемат достатъчно течности.

# 34
  • Мнения: 141
Полезни са плодовете и зеленчуците, млечните продукти, храните богати на белтъци и много вода. Не е препоръчително да се консумира мазнини, цигари, алкохол, кафе, газирани напитки и пикантни подправки.

# 35
  • Мнения: 71
При кърмене са полезни храните, богати на белтъчини, витамини и много течности. Разнообразното хранене е препоръчително.
Избягват се фъстъци, мед, алкохол, не се прекалява с варивата, кафето и шоколада.

# 36
  • София
  • Мнения: 13 150
Трябва да се избягват пикантни храни, алкохол, кафе и да се наблегне на здравословно меню с повече течности,плодове, зеленчуци.

# 37
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 778
Полезни - плодове, зеленчуци, овесени ядки.
Какво не ям - люто!

# 38
  • Мнения: 73
При кърмене, най-полезна е консумацията на пресни плодове и зеленчуци, храни, богати на протеин, зърнени храни напр. овесени ядки и разбира се, много вода. Избягват се алкохол, кафе, бобови храни, шоколад.

# 39
  • Мнения: 1 421
Повече течности, най-точно вода. Балансирана здравословна диета включваща пресни плодове, зеленчуци и месо (печено/на пара/варено, не пържено). Риба и храни съдържащи омега мазнини (авокадо, ленено семе, сьомга). Ядките също много помагат за лактацията  и вече отделно - копър, анасон, сминдух (ако няма проблем със щитовидната жлеза) от подправките. Хем стимулират производството на кърма, хем помагат и при коликите.

Трябва да се избягват алкохол, кофеин/какао. Намалена консумация на бобови, тъй като е възможно да причинят колики.

# 40
  • Мнения: 1 457
Препоръчват разнообразна храна и много течности. Да се избягват прекалено пикантни храни и подправки, и алкохол.

# 41
  • Мнения: 230
Най полезно за кърмата е майката често да яде суров червен лук. Също през ден по 1 сварено яйце, шепа орехи сурови всеки ден също стимулират лактацията . Също морковите са богати на витамин А (ретинол), който спомага за подобряване качеството на кърмата. Хапват си сурови в салати, под формата на прясно изцеден сок!   Не бива да се консумира алкохол, цигари!  И кафе в голямо количество. Кайсиите са чудесни за овладяване на хормоналния дисбаланс и е добре да се консумират както преди, така и след раждането. Полезни са за стимулирането на кърмата, а освен това са и богати на калций и фибри. Можете да се добавят към закуската  или да се хапнат самостоятелно между основните хранения. Следва едно много важно допълнение – последно, но в никакъв случай не на последно място – вода!

# 42
  • Мнения: 1 357
Хубаво е да се приемат повече течности и най-вече вода. Храната , трябва да е разнообразна, като най-добре да се заложи на зеленчуци, ядки, риба и месо.
Трябва да се ограничи приема на пикантни, люти и мазни храни, както и алкохолът и енергийните напитки.

# 43
  • Мнения: 341
Здравейте! Въпреки дългия ми опит като майка на 5 деца от които последното в момента е на 1м. този път с помоща на Lactil успях да започна кърменето още в болницата тъй като каналчетата бяха запушени. Учуди ме факта че подейства невероятно бързо още след 2-рата капсула 😉👍. Някои от децата ми са кърмени поти до 2 годишни.
Имайки предвид, че всичко което ядем и пием отива право в кърмата трябва да се избягва редовната консумация на люти, както и с твърде много подправки храни от които следователно бебето получава колики в някои случаи доста силни, от плодовете не бива да се ядат цитроси и да се пие сок от тях, употребата на алкохол също е забранена, кафе може по едно на ден след като сме накърмили бебето и има време да се разреди ефекта му до следващото хрнене
. Може да се ядат плодове които не предизвикват запек и тези които нямат слабителен ефект. Може да се яде месо /не тлъсто/, като пилешко, пуешко, телешко и бяла риба. Честата употреба на течности, като вода и сок увеличават значително кърмата.
КЪРМАТА Е НАЙ ДОБРИЯ ИМУНОСТИМУЛАНТ!

# 44
  • Мнения: 682
Препоръчва се балансирано хранене и прием на много течности.
Трябва да се изключат бобови, цитруси, газообразуващи храни, люто, алкохол и цигари.
Като много полезни за лактацията съм чувала за тиква, лук и боза, но дали наистина оказват осезаемо влияние не съм сигурна.

Общи условия

Активация на акаунт