Отговори
  • Мнения: 107
Няколко дни делят бебенцето ми от навършването на 7 месеца, а признаците за готовност за захранване ги няма никакви.
- Не стои стабилно седнало
- Рефлексът за избутване с езиче още го има
- Уж проявява интерес към храна, но когато я сложа на столчето, много бързо почва да се сърди, пробва това-онова, но изяжда по-малко от пиленце и почва да плаче после, като хвърля храната във всички посоки. Даже не желае ние да ѝ даваме храна. Единствено иска чашката - оставила съм една малка отворена чашка, в която сипвам вода и най-интересно ѝ е да ближе водата от чашката.

Кога трябва да почна да се тревожа, че не изяжда достатъчно количество?

# 1
  • Мнения: 1 786
А каша / пюре с лъжичка не приема ли?
Аз честно казано тая философия ЗВБ не я разбирам… да чакам гладно бебе да се нахрани само ми е странно Neutral Face

# 2
  • Мнения: 107
А каша / пюре с лъжичка не приема ли?
Аз честно казано тая философия ЗВБ не я разбирам… да чакам гладно бебе да се нахрани само ми е странно Neutral Face

Пробвах и този начин, но се изнервя много и плюе

# 3
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Не бързай. Моят син също изяждаше микроскопични количества. Нали пие мляко? Ще прояде твърда храна, но не насила. В крайна сметка до годинката твърдата храна е за запознаване с вкусове и консистенции, а не за нахранване. ЗВБ и аз не съм практикувала, не го разбирам и не го харесвам. При моя син беше и абсурд, той храна в ръка не хващаше и не ядеше нищо, което не е гладко пасирано Laughing

# 4
  • Мнения: 2 476
Аз не разбирам пък как насила можеш да нахраниш бебе. На сина ми първото ядене (по всеобщите разбирания) беше на 9 месеца. До годината нямаше "заместено" хранене. Дъщеря ми ядеше повече в началото, но много, много по-малко неща. И без да цапа! Аз имам само добри впечатления от метода, като изключим цапаницата.
Първо кърмете или давайте мляко, половин час по-късно предложете твърдата храна. Гледайте да са вкусни неща, като например печен сладък картоф, а не блудкави, като тиквичка на пара. Избягвайте да доближава времето за сън, както и очаквайте откази при никнене на зъби, болест, превъзбуда или други неразположения.

# 5
  • Мнения: 107
Аз не разбирам пък как насила можеш да нахраниш бебе. На сина ми първото ядене (по всеобщите разбирания) беше на 9 месеца. До годината нямаше "заместено" хранене. Дъщеря ми ядеше повече в началото, но много, много по-малко неща. И без да цапа! Аз имам само добри впечатления от метода, като изключим цапаницата.
Първо кърмете или давайте мляко, половин час по-късно предложете твърдата храна. Гледайте да са вкусни неща, като например печен сладък картоф, а не блудкави, като тиквичка на пара. Избягвайте да доближава времето за сън, както и очаквайте откази при никнене на зъби, болест, превъзбуда или други неразположения.

Кърмя я половин час преди да предложа твърда храна и наистина се старая с рецепти, просто не иска да яде. Дори нещата, към които проявява интерес ѝ писват бързо и ги плюе

# 6
  • Мнения: 2 476
Тогава може да опитате да предложите храна преди кърменето, но да не е твърде гладна. И имайте повече търпение, не всички деца приемат новата храна с апетит. Ще стане.

# 7
  • Мнения: 1 786
За мен да даваш на детето с лъжичка храна не е "насила" ако детето си отваря устата и яде с апетит.
Насила е да го вържеш за стола и да му буташ със сила храна в устата, докато то се мята.
Ама това не съм го практикувала Joy Виж, да си нахраня детето културно с лъжичка знам как става и това е далеч от моята представа за "насила".

# 8
  • Мнения: 2 476
Цитат
Даже не желае ние да ѝ даваме храна.

Коментирах даването насила в контекста на това бебе, не в общия случай.
Също така имам опита и с метода на захранване, и с неядящо бебе. Нещо, което никой друг писал в темата не сподели.

Последна редакция: пн, 30 окт 2023, 22:44 от Enter Sandman

# 9
  • Мнения: 5 340
Предлагайте, ще прояде.
Моето дете е захранено така, но вече не си спомням кога прояде "стабилни" количества. До годинката храната е само за опитване, млякото е основна храна, не се притеснявайте.

# 10
  • Германия
  • Мнения: 3 431
Имайте още търпение, някои бебета имат нужда от повечко време да проядат. Дъщеря ми прояде на 6м, синът ми чак на 8м. Преди това не близваше нищо, нищо не взимаше в ръка, просто нулев интерес към храната.

Общи условия

Активация на акаунт