🍽️ MasterChef България 🍽️ - сезон 8, тема 3

  • 29 182
  • 737
  •   1
Отговори
# 720
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 343
Тоби отдавна трябваше да е аут, остава и този път да беше останала.

# 721
  • Мнения: 1 075
Двете бръмчалки не са там да готвят, а основно да си търсят спонсори, мъже, слава. Да си разнасят подобренията и неподходящите дрехи. БГ реалити. В никоя от двете не видях страст към готвенето, както при другите участници.
Жалко ако белослатинската джука спечели, ама натам вървят нещата.
Ако има следващ сезон очакваме с нетърпение Натали Трифонова да готви макарони и кус кус.

Последна редакция: нд, 12 ное 2023, 11:07 от Medika

# 722
  • Мнения: 346
Браво на Биляна, заслужено е в топ 8 и заслежава да стигне до финалната тройка!

Десертът наистина изглеждаше като излязъл от кухнята на реномиран ресторант, изключително елегантен, ефирен, аз като огромен любител на киселото мляко се радвам,че тя реши да го използва и пропусна типичните лекота/маскарпоне и т.н.

Аз отдавна съм написала,че Биляна ми е фаворит, харесвам цялостното й излъчване и поведение, много е лъчезарна и усмихната, коментарите за външния й вид ме изумиха,тя изглежда.в.ръти по-добре от "миската" Лора, а и от много по-млади жени!

Красотата на една жена е съвкупност от много неща, най-вече чар,харизма, поведение,дух и присъствие, а Биляна ги има и носи с достойнство!

Ииии,да - Тоби си тръгна, отдавна трябваше да е навън, то се изчерпаха кремчетата, пастата и ризотото, които все правеше 🙄
Десертът й беше амбициозен, но има още да учи преди да може да го реализира както трябва - и вкусово, и технически.

Радвам се,че Мелят остана, мисля че има какво още да покаже и ще си вземе бележка от коментарите на журито,че такива семпли ястия са си за гости у вас, а не за МШ.

Даниела - както беше вече споменато, нещо й се прекърши ентусиазмът и желанието, много вяло и по инерция готви.
Жалко, дано се окопити и пак намери мотивация си.

# 723
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 343
Биляна изглежда добре, но поне на мен ми изглежда по-възрастна. Може би заради държанието - умерено и зряло, може би заради цвета на косата, който малко състарява, не знам, но това е положението. Иначе е и моят фаворит, ясно изпъква над останалите.

# 724
  • София
  • Мнения: 15 480
На мен пък овеса, когато го готвя ми седи като сапун. Grinning
Обичам овесени ядки, но сварени с мляко и ми е много вкусно даже.Но моите твърдят ,че им е лигаво. А  дъщерята например си е киснала от вечерта за сутринта овесени ядки, и то в кисело или прясно мляко, само накисване, ами не стават за ядене само с накисване.

# 725
  • Мнения: 15 353
А, Тайне, стават, стават, но трябва да им свикнеш. И е добре да са предварително запечени, така дават много приятен вкус и хрупкавина, а и се накисват по бързичко. Като цяло, ако не ти се налага обаче, не е и необходимо. В смисъл, ако не си на диетичен режим, не виждам смисъл да се консумира овес при все, че е доста полезен. Иначе е чудесен заместител на брашното. Стават и хлябове, и палачинки, и десерти, и солени манджорляци. Но е въпрос на настройка.
Пп Обаче десерта на Осман нямаше място в Мастършеф и наистина, ако гледаха реално на нещата и оценява ха последното ястие, то той трябваше да си тръгне, защото не виждам накиснатия овес как се вмества в направата на класен десерт.

# 726
  • София
  • Мнения: 15 480
А, Тайне, стават, стават, но трябва да им свикнеш. И е добре да са предварително запечени, така дават много приятен вкус и хрупкавина, а и се накисват по бързичко. Като цяло, ако не ти се налага обаче, не е и необходимо. В смисъл, ако не си на диетичен режим, не виждам смисъл да се консумира овес при все, че е доста полезен. Иначе е чудесен заместител на брашното. Стават и хлябове, и палачинки, и десерти, и солени манджорляци. Но е въпрос на настройка.
Пп Обаче десерта на Осман нямаше място в Мастършеф и наистина, ако гледаха реално на нещата и оценява ха последното ястие, то той трябваше да си тръгне, защото не виждам накиснатия овес как се вмества в направата на класен десерт.
В паметта ми се е запечатала овесената боза от едно време, ще взема да си купя брашно и да направя.

А иначе много рядко ям, обикновено овесени ядки купуваме за гълъбите. Само накиснати не бих яла, колкото и да киснат, не са като сварените, още повече, че на Осман десерта държеше форма, което значи, че са доста сухи.

# 727
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 343
Аз не съм съвсем съгласна. Не е важен продукта, а вкуса. Всички се съгласиха, че десерта на Осман е много вкусен, единствено презентацията му куцаше. Аз например не харесвам десерти и хлябове само с бяло брашно, много са ми блудкави. Като цяло предпочитам десерти с минимално количество брашно и максимално крем. В този смисъл за мен десерта на Биляна беше топ.

# 728
  • Мнения: 984
Биляна изглежда добре, но поне на мен ми изглежда по-възрастна. Може би заради държанието - умерено и зряло, може би заради цвета на косата, който малко състарява, не знам, но това е положението. Иначе е и моят фаворит, ясно изпъква над останалите.
И аз не вярвам, че сме на една възраст с нея. Не, че се правя на скромна,  но тя изглежда много по- голяма.

# 729
  • Мнения: 8 911
Ще се шокирате сигурно, но аз ям овесени ядки дори само накиснати в гореща вода. Често това ми е закуската - бавен въглехидрат. Ако съм в настроение за глезотия мога да добавя малко канела или лъжица какао. Нито са ми лигави, нито безвкусни. Но аз съм тренирана от години хранителни режими, не знам как ще е за несвикнал човек.

Самият десерт на Осван не изглеждаше уау и беше някак си грубоват, но явно е бил вкусен - нещо, което не можеше да се каже за този на Тоби поне според реакциите на журито.

Тя отдавна трябваше да си тръгне, защото не само десертите й куцат, а почти всичко, което прави е много компромисно.

Честно казано мисля, че Мелят също се изчерпа. За мен тя не е нищо особено като способности, но просто на фона на останалите тотално вързани в ръцете попада в графата "става".

# 730
  • София
  • Мнения: 11 634
Мелят на солени ястия става, но на десерти е много зле. Не може човек да иска да се представи достойно и да не е научил 10 десерта. Симпатична ми е, но ѝ липсва подготовка.

# 731
  • София
  • Мнения: 8 126
Мелят на солени ястия става, но на десерти е много зле. Не може човек да иска да се представи достойно и да не е научил 10 десерта. Симпатична ми е, но ѝ липсва подготовка.

Тя вчера каза, че никога не е правила десерт с череши. Което си е малко странно.

# 732
  • Мнения: 82
Лора защо още е в това предаване?!

# 733
  • София
  • Мнения: 15 480
Лора защо още е в това предаване?!
И ние това се чудим.Има всякакви предположения.

# 734
  • Мнения: 15 353
Лора защо още е в това предаване?!
Е, как защо?! Защото е атрактивна хубавица с невероятни готварски умения. Тя има стил, визия и зашеметява журито с прекрасните си кулинарни творения. Един самороден талант за който всички се чудят как е останал скрит досега. Автор на горното: Една дърта лисица с пеньоар за която гроздето е кисело. Sunglasses

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт