Майски бебета 2024г. - Тема 2

  • 21 072
  • 742
  •   1
Отговори
# 720
  • Пловдив
  • Мнения: 330
zoya. те да ти го приемат, за да си имаш обратната разписка, пък после ако искат да ти го връщат.
Другото, което се сещам, е да излезеш болничен за няколко дни с причина, която ясно индикира бременност - тогава искат-не искат трябва да го входират. Само не знам доколко ще ти се занимава и лекарят доколко ще съдейства, но в случай, че се притесняваш...

# 721
  • Мнения: 2 832
А защо по имейл да не се счита за официална комуникация?

# 722
  • Мнения: 233
Скрит текст:
Мами, аз днес съобщих на работа за бременността най-сетне и им занесох амбулаторен лист от АГ, който до колкото разбрах те трябва да задържат и входират в деловодството и след това да ми дадат входящ номер.. Да, ама сега ми върнаха амбулаторния лист и ми казаха, че те никъде не го входирали това, а чак като станело време за майчинството трябвало да им дам болничен лист. Разговарях очи в очи с HR ръководителя и реално никъде няма доказателство, че съм съобщила официално. Може ли да споделите при вас как е било? Обмислям да пусна и един имейл с копие на амбулаторния лист, за да имам поне черно на бяло доказателство, но липсата на входящ номер продължава да ме притеснява..

Нещо май искат да се измъкнат по бели гащи. Трябва да го вземат и веднага да ти дадат входящ номер. Напиши и едно уведомление в свободен текст, че ги уведомяваш че си бременна. Закачаш ги заедно и при ЧР - да ти дадат входящ номер. По мейл не е официално и не се брои.

Качила съм около 3 кг, но най-накрая започнах да ям нормално що годе. Даже се връщам към салатите и плодовете. 15+5гс съм

Ами не искат да ми го приемат и твърдят, че нямат нужда от физическия документ, защото нямало какво да го правят. Официалната кореспондеция в компанията е по имейл и казаха, че е достатъчно да прикача копие и да напиша в свободен текст уведомление и да не съм се притеснявала. Мога да го пратя и с куриер, както казва Karina*, но те най-вероятно ще ми го върнат.. Ще разчитам да не са гадове и да не се опитат да ме прецакат и ще го мисля ако стане нещо..

Лошото е, че така не си защитена от закона. Не дай си Боже, при едни уволнения те могат да се направят, че не знаят. Дано все пак да са Хора и да не се стига до там. Аз не бих оставила така нещата колкото и голямо доверие да имам във фирмата. Не знам някъде по законите дали го пише - да им го покажеш черно на бяло. Аз съм близо 9 години във фирмата и колкото и да са ми мили, предпочитам законово да съм си уредила нещата.

mokka, докато не получи входящ номер, нищо официално няма за съжаление - нито на ръка, нито по мейл. Може би както Karina каза - само с обратна разписка по куриер, че са взели документите.

# 723
  • Мнения: 1 787
Защо не им кажеш, че това е задължително изискване, че си се свързала с НАП/НОИ (не знам кой се занимава с майчинство) и ще имаш проблем с майчинството ако не го направят по този начин.

# 724
  • Мнения: 257
Аз за сега съм качила 1.5-2кг, в 15та седмица съм. Проблеми с гадене и повръщане не съм имала, но със стомаха имам от самото начало. От всяка една храна се подува и започва да къркори и да се образуват газове. От близо 2 седмици мога да кажа, че и запека е на лице (пробвах вече какво ли не, круши, киви, сироп Лактулоза ( с първата бременност ми помогна), вода с лимон ... ). Корема ми в момента сигурно отговаря на 6-ти месец, а като почнат и газовете, ги виждам как се движат. Добре ще си работя от вкъщи, че с този дискомфорт нямаше да ми е приятно на работното място Rolling EyesRolling Eyes

# 725
  • Мнения: 783
zoya, аз работя в HR отдел в корпорация и при нас също не се дава вх. номер.
Приемаме амбулаторния лист, пазим го в досието на служителката, но не го входираме, просто нямаме такава практика. Също, при нас се счита за официално увевдомление, ако амбулаторния лист се изпрати сканиран по мейл до прекия ръководител и HR отдела и като цяло комуникацията по мейл се счита за официална. Simple Smile


Цитат на: Precious girl
Защо не им кажеш, че това е задължително изискване, че си се свързала с НАП/НОИ (не знам кой се занимава с майчинство) и ще имаш проблем с майчинството ако не го направят по този начин.
Няма как да каже, че ще има проблем с майчинството и НАП/НОИ, защото всеки HR ще знае, че това не е вярно. На НАП и НОИ не им трябва входящ номер от амбулаторен лист и това няма общо с майчинството

Последна редакция: вт, 14 ное 2023, 15:04 от pauly

# 726
  • Мнения: 805
Благодаря, хора! Засега ще оставя нещата така, дори и да решат да ме уволняват пак имам един месец предизвестие време да пратя документа по куриер.
pauly, това което казваш ме успокоява донякъде щом и в други компании я има тази практика.

# 727
  • Мнения: 126
А този амбулаторен лист си го взимате специално от АГ за работодател ли?
Иначе, за кг, аз бях качила към 1, но последните дни установих, че съм свалила 2. А ям доста тестено.

# 728
  • Мнения: 805
Gellerbing, стандартен амбулаторен лист, който получаваш при прегледите. Аз предадох този от първия преглед с установяването на бременността.

# 729
  • Варна
  • Мнения: 712
Моята АГ също ми каза, че по Здравна каса прегледите са на 1 месец, но пък след еди коя си седмица били по-честно и ми каза , че щом искам сега ще ме запише след 3 седмица,  пък "после ще разреждаме" Simple Smile Друг е въпроса, че на записване за женска консултация с направление ми пусна изследвания и ме гледа на ехо граф и пак си ми взе 60лв Joy

# 730
  • Мнения: 178
Здравейте,
При мен гаденето продължава... вече много се уморих психически всяка сутрин едно и също, вечер също.

Аз много се тъпча, гледам да не оставам гладна, понеже все ми се подгажда. Качила съм 1.700 кг за съжаление. А съм тепърва в 11 + 5 дни.... Попринцип съм с нормално тегло, надявам се за напред като премине гаденето да намаля тъпченето....

# 731
  • Пловдив
  • Мнения: 330
Моята АГ също ми каза, че по Здравна каса прегледите са на 1 месец, но пък след еди коя си седмица били по-честно и ми каза , че щом искам сега ще ме запише след 3 седмица,  пък "после ще разреждаме" Simple Smile Друг е въпроса, че на записване за женска консултация с направление ми пусна изследвания и ме гледа на ехо граф и пак си ми взе 60лв Joy

Прегледите са всеки месец, но се полагат само 2 безплатни ехографа (за рискови бременности - 3, а за над 35 г. - общо 4)

Стандартните прегледи всеки месец включват:
- измерване на кръвно налягане
- измерване на тегло
- сърдечна дейност на плода (от 5 лунарен месец, 9 и 10 месец по два пъти)

Цитонамазка и микробиология при първо посещение и микробиология в 9 лунарен месец.

Подробности тук - https://www.nhif.bg/upload/2527/DLFE-1188.doc

zoya, може да добавиш линк към файла в началния пост.

# 732
  • Мнения: 948
Хей , момичета , дали някоя от вас знае - високият пулс предпоставка за секцио ли е ? 🤔

Последна редакция: вт, 14 ное 2023, 19:58 от Италия

# 733
  • Мнения: 1 787
Аз като ви чета хич няма да се записвам на тази женска консултация. Че аз сега давам 75 лв., гледа ме с нов ехограф, за 15 лв. разлика просто не си заслужава.

# 734
  • Мнения: 975
Хей , момичета , дали някоя от вас знае - високият пулс предпоставка за секцио ли е ? 🤔
Не.

Здравейте,
При мен гаденето продължава... вече много се уморих психически всяка сутрин едно и също, вечер също.

При мен мина към 14 г.с., много дълго този път. Сега вече много рядко, чак се чувствам почти небременна 😅.

Четвъртък съм на преглед и нямам търпение, днес бях за противогрипна ваксина надявам се да нямам странични ефекти.

Качила съм може би половин кг, надявам се да кача под 10 кг тази бременност, но ще видим накрая не ми е най-важно.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт