Майски бебета 2024г. - Тема 2

  • 21 092
  • 742
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 2 836
Аз все още нищо не усещам Sad Тази седмица влизам в 16та. Уикенда имах много странни, като разпъващи болки в корема. Пих Но Шпа, но честно казано се попритесних и се чудех нещо дали не лежа/спя неправилно. Чак се замислих дали не се пренатоварих на тренировката в петък.

# 691
  • Пловдив
  • Мнения: 331
Iffsy, добре дошла Simple Smile
Аз съм 15+1, втора бременност, и от няколко дни ми се струва, че усещам някакви движения, но подхождам с голямо съмнение - струва ми се много рано.
С баткото нямам ясен спомен кога започнах да усещам, но определено беше по-късно.

# 692
  • Мнения: 705
Аз ходих при моята АГ.Нямам никакво отлепване,зацапването почти е спряло което много ме радва.Изписа ми още едно лекарство-Алеракт.Някоя от Вас са го е пила?Една девойка  от нас днес ме пита за замайване от Утрогестана-да,и аз го получих .Чувствам се направо зашеметена.Излезли са ми и резултатите от БХС.АГ каза,че са добри. Heart

# 693
  • Мнения: 7 076
Бях на 6.11 на док.все едно съм била преди месец ....много бавно минава времето 😁🙈
На 22 съм пак.

# 694
  • Мнения: 201
Здравейте. Доста изчаках, за да се включа в темата, все още не сме казали и на почти никого. В 13 г.с. съм с предполагаем термин 21.05.2024г. Втора бременност ми е, имам момченце, което ще навърши 2г. през декември.

# 695
  • Мнения: 211
Аз също пия Алеракт от може би месец. И аз бях дълго време със зацапване, пише че предотвратява аборт.

Аз ходих при моята АГ.Нямам никакво отлепване,зацапването почти е спряло което много ме радва.Изписа ми още едно лекарство-Алеракт.Някоя от Вас са го е пила?Една девойка  от нас днес ме пита за замайване от Утрогестана-да,и аз го получих .Чувствам се направо зашеметена.Излезли са ми и резултатите от БХС.АГ каза,че са добри. Heart


# 696
  • Мнения: 294
mokka, точно защото и аз бях с малко по-силни болки през последните дни, изобщо не предполагах, че другото усещане може да има нещо общо с движението на бебето. А и странното е, че винаги се появява само от лявата страна.  Според доки в следващите седмици трябва да стане по-отчетливо, пък ще видим. Simple Smile Сега вече нямам търпение!  

Deni Tsvetanova, чудесни новини! Simple Smile И аз пия Алеракт от 2 месеца в комбинация с Утрогестан и Но шпа. Засега доки не ми е казвал да го спирам, според него може само да помогне.
Иначе най-после плавно намалихме дозата Утрогестан от 3x2 на 2х1. През цялото време го приемах през устата и в началото страничните ефекти бяха ужасни - виене на свят, замаяност, сънливост. Особено сутрин, тогава ми трябваше околко час да се съвзема напълно след изпиването на дозата, а вечер заспивах светкавично. Трябваха ми няколко седмици, за да свикна с него и да изчезнат неприятните ефекти, но пък очевидно помага.

# 697
  • Мнения: 976
Предната бременност изкарах на комбинация магнерот с алеракт, защото на някои по-добре им се отразява. Спря ми всички контракции и съм доволна от него. ☺️
Иначе и утрогестан пиех през устата не съм имала проблем.
Аз усещам също движения понякога, но ми се струва рано , особено с предна плацента. Предната бременност чак януари усетих, но баткото ми не риташе като цяло, усещах го само ако хълца, чак не знаех какво да отговарям, когато ме питаха дали се движи....

# 698
  • Мнения: 1 787
Момичета, нещо кръста започна да ме боли. Знам, че Но Шпа може да се приема. Гледам, че има два видя. Кой да взема?
Скрит текст:

# 699
  • Мнения: 705
Аз пия първия Blush Не са ли еднакви

# 700
  • Мнения: 976
Аз пиех втория, защото не дразни стомаха, иначе са еднакви.

# 701
  • Мнения: 1 787
На този комфорт повече болежки са изброени.😅 Благодаря ви!

# 702
  • Мнения: 787
Момичета, вие как се вижите с кг.?
На мен най-накрая ми се възвърна апетита (нормален, не е повече от преди да забременея), последната седмица си хапвам съвсем нормално и от всичко. Днес се теглих (13г.с.) и не съм качила нито грам. Теглих се на два различни кантара, показват едно и също. Вярно е, че аз тръгвам от повече килограми, но ми се струва странно ако през 1 триместър не качиш нищо?

# 703
  • Мнения: 383
Аз съм качила само 1,5 кг., а не спирам да се тъпча. В 15 г.с. съм, според мен е нормално, тепърва ще започнем да качваме по-интензивно през втория триместър.

# 704
  • Мнения: 705
За последните 2 месеца съм качила 4 кг.Последния път,когато се измерих при АГ,бях 63 кг.Това беше преди 1 седмица.Наистина откакто разбрах,че съм бременна,започнах да ям като луда.Незнам дали е внушение или симптом,по постоянно бях гладна.Сега от 3,4 дни мисля,че апетита ми намалява.Закусвам доста по късно,а преди като се събудех още бях гладна.Някак си тоя вълчи глад глад го няма вече.Дано си остане така,защото ако продължавам с това ядене постоянно,много ще кача до края.Вече съм в края на 1-ви триместър, може и да отшумяват симптомите. Blush

Общи условия

Активация на акаунт