Дългото чакане след трансфер – тема 108

  • 33 333
  • 750
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 386
Момичета, предстои ми трасфер и скоро ще чакаме заедно. Имам голяма чуденка колко броя ембриони трябва да се върнат, 2 или 1 (изследвани с PGD, балансирани). Биолозите не дадоха твърдо мнение. Док каза че няма проблем и да са 2. В повечето статии, които чета пише, че обикновено се препоръчва връщане на един.
Ако някой е чувал/чел препоръки от доктори, моля да сподели. Hands Pray Лични мнения от сорта "аз бих..", по-скоро биха ме объркали, затова предпочитам да си ги спестя Hands V

Последна редакция: пт, 01 дек 2023, 17:40 от bu2020

# 706
  • Мнения: 33
Момичета, предстои ми трасфер и скоро ще чакаме заедно. Имам голяма чуденка колко броя ембриони трябва да се върнат, 2 или 1. Биолозите не дадоха твърдо мнение. Док каза че няма проблем и да са 2. В повечето статии, които чета пише, че обикновено се препоръчва връщане на един.
Ако някой е чувал/чел препоръки от доктори, моля да сподели. Hands Pray Лични мнения от сорта "аз бих..", по-скоро биха ме объркали, затова предпочитам да си ги спестя Hands V
И двята доктора при  които бяхме  ни посъветваха да са 2 ембриона защото шамса поне  едно да се  задържи е по голям
И освен  това има логика
Успех ти  желая
Амин

# 707
  • Мнения: 386
Благодаря ти!
Аз толкова съм емоционална в момента, че съм пропуснала най-важното. Ембрионите са с PGD и са балансирани. Коригирах горе.

# 708
  • Мнения: 1 425
Благодаря ти!
Аз толкова съм емоционална в момента, че съм пропуснала най-важното. Ембрионите са с PGT и са балансирани. Коригирах горе.


Тогава един се препоръчва. Вероятността всичко да е успешно е висока и затова един ембрион. Но ако искаш близнаци вкъщи, върни два.

# 709
  • Мнения: 7
Здравейте и пак съм аз! Защото вчера казах че симптоми нямам и затова снощи вечерта така заболя корема, че ставах поне 10 пъти да проверя да не би да ми е дошло. Та за капак на всичко ставам аз тази сутрин и ми е лошо, та така си го карам цял ден,сега малко ми посветна пред очите. Реших да направя пиклив тест да видя аз дали нещо ще излезе ама е -. Утре сутрин ми е теста, ден 8 от трансфера на моето бластоцистче,  та вече да се разбира бебчо вътре ли е или не. 

Много много успех и ТЪРПЕНИЕ пожелавам на всички!🌸🌸🌸

# 710
  • Мнения: 236
Toshev P, не е ли рано 8ми ден за тест? От клиниката ли така ти казаха или ти самоинициативно си решила да е утре? Стискам палци! Simple Smile
Късмет и стиснати палчета и за всички останали тръпнещи - NadezhdaML, Mama2288 и другите, които вероятно пропускам без да искам! 🙏🙏🙏🍀🍀🍀
P.S. Хайде, че ви чакам заедно да направим тема за августовски бебчета 2024 😉😘

Последна редакция: пт, 01 дек 2023, 18:17 от Ivchoni

# 711
  • Мнения: 38
Здравейте,имам спешен въпрос,имам 3 опаковки Progestan Dex,една жена ми ги беше подарила,ще ми стигнат за около 10 дни,проблема е че са със срок на годност 11.2023.Ще има ли проблем да ги използвам от утре или няма да има?

# 712
  • Мнения: 7
Ivchoni понеже се връщам в Англия и няма как да го направя по късно, да попитах акушерките от Селена дали има смисъл изобщо да правя и те казаха, че все ще трябва да има ЧХГ на ден 8. Предпочитам така, за да знам изобщо да се интересувам  ли как стоят нещата в Англия, защото там е доста по различно от тук. Дано всичко е наред. Признавам много ме е страх.😕

# 713
  • Мнения: 236
Toshev P , дааа, вярно, че така беше ...  помня, че беше писала за твоите перипетии с връщането в Англия.
В такъв случай, пусни го, стискам палци за прекрасен +++ резултат!!! 🍀🙏❤️

Ivchoni понеже се връщам в Англия и няма как да го направя по късно, да попитах акушерките от Селена дали има смисъл изобщо да правя и те казаха, че все ще трябва да има ЧХГ на ден 8. Предпочитам така, за да знам изобщо да се интересувам  ли как стоят нещата в Англия, защото там е доста по различно от тук. Дано всичко е наред. Признавам много ме е страх.😕

# 714
  • Мнения: 112
Здрасти, Георгиева,
Ако не е обилно и не е тъмно не се тревожи. Аз имах розовичкаво течение, което продължи доста дълго между 4 и 5 седмица, но беше оскъдно и чудото се случи 🌸
Не би трябвало прегледа да е направил беля. И мен така ме гледаха в 6гс.
Та спокойно, най-вероятно е нормално.
Стискам палци и на теб и на всички чакащи! До Коледа да ни замервате само с положителни тестове ❤❤❤

Здравейте,момичета!
Днес бях на преглед , док установи,че бременноста е вътрематочна,каза,че отговарям на 5с2д ,но след прегледа имах розовеникаво течение,звъннах му,той каза да спра фраксито и аспирин@ и ако продължава да отивам… възможно ли е да е от прегледа това пусто течение,гледа ме на вагинален… сега лежа и не смея да мръдна😟

# 715
  • Мнения: 1 425
Здравейте,имам спешен въпрос,имам 3 опаковки Progestan Dex,една жена ми ги беше подарила,ще ми стигнат за около 10 дни,проблема е че са със срок на годност 11.2023.Ще има ли проблем да ги използвам от утре или няма да има?

И моите са с такъв срок на годност. Какво може да им стане за десетина дни? Ползвай смело. Ти по 2 ли слагаш на ден?

Много се радвам за новите плюсчета Gift Heart Тихичко честито и до термин!

Надежда и всички, които скоро са направили ЕТ, както и тези, които скоро ще правят, пожелавам чувал от ++++++ Nature Sparkles Nature Snowman

# 716
  • Мнения: 895
Аз също имах зацапване след прегледа в 5 седмица, спрях клексана за 3 дни и увеличихме прогестерона.
Относно броя на върнати ембриони -  ние върнахме един заради рисковете, които крие многоплодната бременност. Имаме си момиченце на 8 месеца от този трансфер.

# 717
  • Мнения: 16
За прогестерона нищо не ми казаха,но аз бия инжек.2х1 Пролутекс и имам дуфастон и утрогестан.За сега нямам,но днес две ежедневни превр. доста бързо се напълниха.Според мен беше от прегледа,дано да съм била права🙏И да попитам, утрогестана сега май е по-добре орално от колкото вагинално или?Желая късмет на всяка една❤🍀

Последна редакция: пт, 01 дек 2023, 20:21 от georgieva27

# 718
  • Мнения: 35
Здравейте и от мен отново. Аз имам 4 ЗЕТ с по едно 5 дневно минало ПИД и нито един успех. Имам едно замразено с ПИД 5 дневно 3БА, май не е много добър грейда, но с док стартирахме днес следната схема. Започнахме стимулация и ще направим фреш трансфер, но комбиниран. Ще трансферираме замразеното ембрионче + едно от новите. Останалите ще ги замразим. Някой дали има опит с подобно чудо 😅 Само това не сме пробвали. Имах замразени и две 6 дневни, но ги тествахме и не минаха ПИД, днес получихме резултатите. Док смята, че неуспехът ни се дължи на проблем в ембрионите въпреки, че са минали пид. Това е 8мата ми стимулация, май започвам да губя надежда. Стигат до 5ти ден, минават ПИД и имплантация няма ..

# 719
  • Мнения: 35
Здравейте дами,понеже по рано попитах дали евентуално,има група в някоя Социална мрежа в която да си пишем и споделяме а и да ни е по лесно. Направих отворена група в телеграм "БГ МАМА" идеята добра ли ви се струва, бихме ли могли да се съберем повече дами и да обсъждаме също и там? Ако прецените,че не е окей ще я изтрия.

Общи условия

Активация на акаунт