Начини за прогонване на котки от двор

  • 3 937
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 18 996
Аз от много години съм в контакт с изключително много котки и дори токсоплазмоза не съм карала. Обаче след като никой не ги храни тия котки там, по-добре да се отучат да идват. При нас често се случва, докато пресичат, за да дойдат да ядат разни бездомни котки, да ги сгази някоя кола.

П.П. ние само суха храна и консерви им даваме. Изобщо не произвеждаме толкова остатъци от манджа, че да храним десетки котки. Но те са си свикнали явно на манджи и на хляб. Ходят, ядат хляба на кокошките, разкъсват дори сух изостанал хляб в опаковка, който съм събрала за по-късно. И манджа, ако видят изхвърлена, я предпочитат пред сухата храна.

Последна редакция: ср, 25 окт 2023, 11:48 от кукумицинка

# 16
  • Мнения: 12 770
...И пак питам, защо никой не подкрепя прогонването на неприятните съседи - хора?
Има такива теми, за съседи - опасни психопати, за шумни съседи, за мърляви съседи, за съседи, които живеят в смрад и какво ли не.
Има и съвсем законови начини за прогонването им. Не винаги действат, но има.
Затова, след като хора могат да се прогонват, явно трябва да може да се прогонват и котки, които нежелано наторяват и разнасят бълхи.

# 17
  • Мнения: 321
Ами и аз ще се запиша при вас. Ужасно е. При нас пишк@Т на поразия. Каквото и да оставя на двора, после не става за нищо. Кафе, портокали и разни пръскала нищо не помага.

# 18
  • Мнения: 2 133
И на кого му докривя от публикацията ми, че не бива да храним уличните котки, за да не увеличаваме изкуствено популацията им…

# 19
  • Мнения: 4 572
На когото му е докривяло и от моята, че не може да се задължи човек да храни всички котки...

Sun_in_your_eyes, куче, друго няма да помогне, щом  не бягат от миризмите. Да не би наблизо да има непокрити хранителни отпадъци?

# 20
  • Мнения: 236
Популацията на котки в София е анормално увеличена, наскоро имаше репортаж по БНТ, че от 2 котки за 5 години се получават 13 000 котки. “Ядосали”сме ги с това, че не оставяме храна в двора, затова акат по тревата и не си го заравят. И освен, че се носи смрад, се носят и зарази, не можеш да пуснеш малко дете да си играе свободно в собствения си двор, тези изпражнения трябва да се почистват преди всяко косене на тревата, иначе ще се разнесат.

# 21
  • Мнения: 321
Куче не ми е опция изобщо. "Нашите" котки пишкат дори и по терасата по парапета.

# 22
  • Мнения: 4 572
А спрей от ветеринарна аптека?

Имахме проблем с котарак, който скачаше и ако не го хванеш, пишкаше по прозорците. Ад! Замина си, когато взехме кученце.

# 23
  • Мнения: 1 991
С вода ще ги прогоните. Евтино за вас и безопасно за тях.
Аз съм котколюбителка и си храня няколко броя на двора, но има зона в която не искам да идват. С малко упоритост и шише с вода ги отучих да ме следват там.
Отделно съм забелязала, че когато се включат пръскачките, сичкото котка потъва вдън земя😆 Даже и сьомгата от котешките реклами да размятам, докато има вода на двора няма кьораво коте😆

# 24
  • София
  • Мнения: 76
Няма висящи клони, но мисля, че всички знаят, че котка и по косъм може да ходи Grinning Прескачат от съседни огради, идват по покрива на гаража, няма как да ги спреш.
Да взимаме друго животно да гони котки не е опция засега, за кастрирането и ние обмисляхме, но ще е доста трудоемък и скъп процес.
Може да потърсите 4 лапи.Имат капани,ловци и кастрират безплатно за град София,

# 25
  • Мнения: 2 872
Никога не съм разбирала хора, на които им пречат животните. Аз ще се чувствам поласкана, ако котки идват в моя двор.
Вземете малко се научете от западняците, на които толкова искате на подражавате.
Котките не са заразни.

# 26
  • София
  • Мнения: 38 498
При нас на вилата има много котки от съседката. Не им давам нищо за храна. Наскоро сменихме дивана на верандата, че го ползваха за родилно.

# 27
  • Мнения: 1 050
Ако се замислим колко човешки отходни канали се изливат в морето и реките и това, вероятно, не е приятно за рибите, ще разберем, че не сме по-различни от котките, които ни цапат двора. Природа му се казва. Все някой на някого не е симпатичен, но да водим война никога не е добра идея.

# 28
  • Мнения: 7 945
кастрирате една, две женски, които след кастрацията храните в двора си, за да свикнат там и да пазят, след което те сами ще разгонят останалите..и пиле няма да прехвръкне от там..
ако не, преместете се в апартамент и няма да ви дразнят животните..

# 29
  • Мнения: 54
Мисля, че едно дворно джобно зверче порода Джак Ръсел, би ви решил проблема Wink Страшни образи са щом стане въпрос за прогонване на всякакви чужди животинки.

Общи условия

Активация на акаунт