КОЛЕДА 2023/2024

  • 92 215
  • 1 156
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 353
Правилно ли разчитам промоцията - двете са за 8 лева, или греша ??  Съмнително евтино е ако е така. Взимала съм Мохарх от Лидъл, беше страхотно, но това преди време. Аз немското изобщо не го хаерсвам, много бързо замирисва на мухъл.
Благодаря за темата, както винаги - най любима.
Миналата година избих рибата с едни ветрилообразни красоти от Пейдж, напра о се топяха в устата, толкова вкусна коледна сладка не бях правила досега, макар че от една доза излязоха неповече от 10-12 броя.
Тази зима чакам децата си и  ще правя  та ще се скъсам. Почвам и аз да се оглеждам за добро масло, но накрая ще заложа на турското  - това в синята опаковка един килограм ми е с най добър вкус от всичко друго на пазара. И ирландското  също е хубаво.

# 31
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 374
Правила съм сладки с Monarch, вземано на предна промоция в Билла. Цялата къща ухаеше на масло. Ще рискувам и ще заредя отново. Благодаря, че споделихте! Flowers Hibiscus

Може ли линк към рецептата за тези ветрилообразни красоти, моля?

# 32
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 106
Има ли някой нов коледен сладкиш или сладки които са модерни тази година, нещо нашумяло напоследък?

# 33
  • Мнения: 3 271
Благодаря за новата тема.Най любимата ми и чакам с нетърпение сладко правенето.

# 34
  • Мнения: 14 081
И аз го харесвам маслото Монарх. При предната такава промоция в Била си взех, доволна съм. Сега планирам поне четири да взема, та да имам за Коледа. Миналата година нямах никакво коледно настроение и дори елхата не извадих, дано сега не е така.

# 35
  • Мнения: 25 350
Скрит текст:
Правилно ли разчитам промоцията - двете са за 8 лева, или греша ??  Съмнително евтино е ако е така. Взимала съм Мохарх от Лидъл, беше страхотно, но това преди време. Аз немското изобщо не го хаерсвам, много бързо замирисва на мухъл.
Благодаря за темата, както винаги - най любима.
Миналата година избих рибата с едни ветрилообразни красоти от Пейдж, напра о се топяха в устата, толкова вкусна коледна сладка не бях правила досега, макар че от една доза излязоха неповече от 10-12 броя.
Скрит текст:
Тази зима чакам децата си и  ще правя  та ще се скъсам. Почвам и аз да се оглеждам за добро масло, но накрая ще заложа на турското  - това в синята опаковка един килограм ми е с най добър вкус от всичко друго на пазара. И ирландското  също е хубаво.

За кои точно ветрилообразни красоти става дума? Може ли рецепта?

# 36
  • Мнения: 1 639
Аз започнах да се запасявам за голямото сладкоправене за Коледа. Обичам да правя сладкиши и да гощавам колегите в офиса, а те не са никак малко Smirk

# 37
  • там където има винаги вятър
  • Мнения: 2 396

Това е маслото в момента в Била. И срока на годност.

# 38
  • Мнения: 5 353
Моля peych да даде линк, моите са на хартия разпечатани и все още н есъм извадила папката с рецептите от миналата година. Помня че рецептата беше от линк който peych сподели, от личния си блог. Квадрат се цепва по четирите страни , прегъват се ъглите като ветрило и в средата се поставя лъжичка сливов конфитюр, или нешо от сорта. Мажат се преди печене. Наистина уникални сладки,


допълвам се:
https://ipeychev9.blogspot.com/2021/12/joulutorttu.html

# 39
  • под тепетата
  • Мнения: 9 308
Благодаря за новата тема! Ще трупам рецепти и килограми с вас.
G.D., мъчих се да си представя ветрило, но то се оказа вятърна мелница Stuck Out Tongue Winking Eye

# 40
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Благодаря за темата!

Срам, не срам, вече съм си купила маслото даже Joy - възползвах се от една промоция на Монарх.
Хаха, и аз вече имам определено количество.

# 41
  • Мнения: 18 508
Масло и аз поддържам в известни количества, когато наближи Великден или Коледа. Вчера заредих с краварката, утре ще заредя и това на монарх - на една цена идват, - ще взема и на вършец, което може би ще бъде леко по-скъпо, и с детето подпукваме рецептите за сладки Simple Smile

# 42
  • Мнения: 6 776
peych, багодаря, че се грижиш за темата.

И тази година ще процедирам със сладките като миналата година. Започвам в началото на декември, правя един вид и като се изяде, правя следващия и така до нова година. Правя някои любими и задължително пробвам нещо ново.

Миналата година новото беше Мини коледните пайове на Йоана. Много ни харесаха и тази година отново ще ги направя. Меденки, линцери и бисквитките с боровинки на Марчева са редовни. А, какво ново ще е тази година още не съм решила, но има достатъчно време да си избера.

# 43
  • Мнения: 8 526
Да се запиша в темата

# 44
  • под тепетата
  • Мнения: 9 308
За тези пайове бях питала миналата година. Дъщеря ми беше донесла една Коледа, само трябваше да ги изпека. Очарована бях от вкуса. Благодаря, че сподели 2 в 1!
И аз започвам запасите от масло. Купувам и от маслото на Добротица.
Задължителни вкъщи са линцерите, меденките на Джули, на labrex мини щолените , браунис бисквитите..

Последна редакция: чт, 19 окт 2023, 21:51 от bilqna_69

Общи условия

Активация на акаунт