НОЕМВРИйче сладко в мен бушува, че ще гушне мама скоро се вълнува!

  • 19 555
  • 318
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 321
Момичетаааа, в последния ден на ноември се включвам и аз с младеж - 52 см, 3300 гр Heart

Индуцирано раждане, аз съм с конюнктивит и не мога много да го гушкам, но се надявам всичко да е наред Heart

Сега на въпроса, бях с епидурална упойка и доста ми се вие свят като ставам, навеждам се и т.н. След малко ще питам някоя акушерка дали е нормално, но ако на някоя ѝ се е случвало и за колко време е отшумяло?

# 301
  • Мнения: 437
Момичетаааа, в последния ден на ноември се включвам и аз с младеж - 52 см, 3300 гр Heart

Индуцирано раждане, аз съм с конюнктивит и не мога много да го гушкам, но се надявам всичко да е наред Heart

Сега на въпроса, бях с епидурална упойка и доста ми се вие свят като ставам, навеждам се и т.н. След малко ще питам някоя акушерка дали е нормално, но ако на някоя ѝ се е случвало и за колко време е отшумяло?

Честито! Желаем му да е жив и здрав, щастлив, силен и благословен.

Според мен е нормално. Пий много вода, за да изхвърлиш упойката!

# 302
  • София
  • Мнения: 4 133
Момичетаааа, в последния ден на ноември се включвам и аз с младеж - 52 см, 3300 гр Heart

Индуцирано раждане, аз съм с конюнктивит и не мога много да го гушкам, но се надявам всичко да е наред Heart

Сега на въпроса, бях с епидурална упойка и доста ми се вие свят като ставам, навеждам се и т.н. След малко ще питам някоя акушерка дали е нормално, но ако на някоя ѝ се е случвало и за колко време е отшумяло?

Честито.
Да, нормално е. Както е писала Петя - пий много вода за да се изхвърли и да отшуми тази реакция от нея.


Вчера водих малкия на ортопед ( на 34 дни ). Прегледа го - всичко със ставите и гръбнака е ОК. Каза, че можем да започнем с упражненията, а също така каза че е доста силен и добре си държи главата като седи изправен, като е по корем, а и като го хвана за ръцете малкия започна да се набира + от гръб доста успешно прави опити да се обърне по корем. И аз го забелязвам, че от около 7-10 дни сам се опитва да се завърти по корем.
Времето като позволява си правим разходки навън, но го забелязвам от 2 дни, че в количката не му е ОК да спи. Търси си леглото да го сложа и да заспи. Това да гледаш момче не е лесна работа.....с малката нямахме такива драми, спеше където я сложа. Той дори и на шезлонга не иска да спи.....

# 303
  • Мнения: 437
Днес и аз заведох моето момче на ортопед. Направи му ехография, провери как си държи главата, каза, че всичко му е наред и на 6 месеца - пак. Сходна с твоята информация.

# 304
  • София
  • Мнения: 321
Момичета, при кой ортопед водихте бебешоците на преглед?
Работят ли по здравна каса?
Доволни ли сте от прегледа?

# 305
  • Мнения: 437
Момичета, при кой ортопед водихте бебешоците на преглед?
Работят ли по здравна каса?
Доволни ли сте от прегледа?

Аз го водих в София, в ортопедията в Горна Баня. Дъщеря ми водих в болница "Здравето", но и двамата при един и същи - д-р Стефанов Simple Smile

# 306
  • София
  • Мнения: 4 133
Момичета, при кой ортопед водихте бебешоците на преглед?
Работят ли по здравна каса?
Доволни ли сте от прегледа?

Аз го заведох при д-р Фурлакис. И каката я водих при него. А най голямата я водих при Венелин Алексиев - той работи и с ЗК. Фурлакис си работи на частно - прегледа е 80 лв.

# 307
  • Мнения: 274

Някой бебок да има подобни пъпчици по бузките? Появиха се преди 2-3дни. Вече сме на 20 дни. Възможно ли еэда са от целувките ?

# 308
  • Мнения: 289
Имахме до скоро. Бебешко акне. Не е изключено и от целувки. Ограничавайте пипането на лицето максимално.


Някой бебок да има подобни пъпчици по бузките? Появиха се преди 2-3дни. Вече сме на 20 дни. Възможно ли еэда са от целувките ?

# 309
  • Мнения: 44
Момичета чета ви с тези ортопеди дето  ходите
Това на своя глава или личната на детето ви праща да го погледнете.Да не изтърва, защото не съм наясно.Моята не е казвала нищо, пък се притеснявам, ако трябва да запазвам час, да побърам.Все пак идват коледни празници.Моята шушулка е на 12 дни.

# 310
  • Мнения: 437
Момичета чета ви с тези ортопеди дето  ходите
Това на своя глава или личната на детето ви праща да го погледнете.Да не изтърва, защото не съм наясно.Моята не е казвала нищо, пък се притеснявам, ако трябва да запазвам час, да побърам.Все пак идват коледни празници.Моята шушулка е на 12 дни.

От задължителните профилактични е, прави се между 1 - ви и 3 - ти месец. После отново на 6 месеца. Simple Smile

# 311
  • Мнения: 44
Къде ги пише тези задължителни прегледи, къде да ги търся?

# 312
  • Мнения: 289
Здравейте! Ако не се бъркам, някоя от вас беше писала за стафилококи в нослето на бебето… моля да ме подсети коя мама беше или да ми пише на ЛС. Ако бъркам, да попитам - някоя от вас сблъсквала ли се е със секрет в нослето? Приличащ на задна хрема, защото не тече и видно отпред нослето е празно, а пада едно хъркане и на моменти трудно преглъщане и давене… говорих с педиатърката, по нейн съвет почиствам с физиологичен разтвор, но продължава вече 10 дни и това, което най-много ме притеснява е че наближава датата за ваксина…

# 313
  • Мнения: 437
Здравейте! Ако не се бъркам, някоя от вас беше писала за стафилококи в нослето на бебето… моля да ме подсети коя мама беше или да ми пише на ЛС. Ако бъркам, да попитам - някоя от вас сблъсквала ли се е със секрет в нослето? Приличащ на задна хрема, защото не тече и видно отпред нослето е празно, а пада едно хъркане и на моменти трудно преглъщане и давене… говорих с педиатърката, по нейн съвет почиствам с физиологичен разтвор, но продължава вече 10 дни и това, което най-много ме притеснява е че наближава датата за ваксина…

Мойто момче беше с мораксела. Сега го повтаря, но с аспиратора издърпвах жълти сополи, те ме усъмниха. Вторият път бяха белезникави. Профилактично му пуснах. Изискайте да ви пусне носен секрет с антибиограма, нищо не губите!
Със стафилококи се оказах аз, но няма свободни часове за УНГ за тази година...

# 314
  • Мнения: 289
Как процедирахте с ваксините?

Здравейте! Ако не се бъркам, някоя от вас беше писала за стафилококи в нослето на бебето… моля да ме подсети коя мама беше или да ми пише на ЛС. Ако бъркам, да попитам - някоя от вас сблъсквала ли се е със секрет в нослето? Приличащ на задна хрема, защото не тече и видно отпред нослето е празно, а пада едно хъркане и на моменти трудно преглъщане и давене… говорих с педиатърката, по нейн съвет почиствам с физиологичен разтвор, но продължава вече 10 дни и това, което най-много ме притеснява е че наближава датата за ваксина…

Мойто момче беше с мораксела. Сега го повтаря, но с аспиратора издърпвах жълти сополи, те ме усъмниха. Вторият път бяха белезникави. Профилактично му пуснах. Изискайте да ви пусне носен секрет с антибиограма, нищо не губите!
Със стафилококи се оказах аз, но няма свободни часове за УНГ за тази година...

Общи условия

Активация на акаунт