Болничен и пътуване в чужбина

  • 3 375
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
…..

Последна редакция: ср, 18 окт 2023, 16:01 от Galiapets

# 1
  • Мнения: 5 790
Здравейте. Преди няколко седмици трябваше да пътувам до Лондон, но ми отмениха полета в последния момент, съответно екскурзиятя ми по време на отпуск пропадна. В нашата фирма нещата с отпуските се случват доста трудно, а вече съм си презаверила датите за новата екскурзия. Става дума за 3дни, мислете ли , че ще е някакъв проблем, ако ползвам болничен за пътуването ?
Доста голям при това. Когато фирмата ви подаде болничния в НОИ ще установят, че сте напускала страната. Това от своя страна е нарушение на режима. Попрочетете в интернет - мисля, че имаше опция доктора да напише, че можете да пътувате в страната и чужбина. Тогава всичко е ОК. Но пък трябва да уговорите лекаря.

# 2
  • Мнения: 711
Или просто да си пусне нов отпуск. 🙂

# 3
  • Мнения: 12 770
Могат да ти оспорят болничния, не се захващай.

# 4
  • Мнения: 5 790
Или просто да си пусне нов отпуск. 🙂
Написала е, че трудно дават отпуска във фирмата, в която работи.

# 5
  • Мнения: 1 249
Отиваш и говориш открито, за 3 дни надали ще е такъв проблем вместо да шикалкавиш.

# 6
  • Мнения: 5 790
Отиваш и говориш открито, за 3 дни надали ще е такъв проблем вместо да шикалкавиш.
Присъединявам се към горни съвет. Така е най-правилно и най-добре и за теб. Като ти видят Фб активността от Лондон и ще си първата на изхода при съкращения.

# 7
  • Мнения: 5 003
Не е задължително да е активна във фейсбук.

# 8
  • Мнения: 5 274
Къде в НОИ се вижда, че някой е напуснал страната? Интересно ми е.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 36 604
Предполагам, че ако поиска трите дни да да неплатен, едва ли чак толкова трудно ще се случат нещата...

# 10
  • Мнения: 5 790
Къде в НОИ се вижда, че някой е напуснал страната? Интересно ми е.
НОИ пускат запитване в МВР, когато и за когото преценят.
А там има мноооого подробни данни, дори и когато не са ви проверява ли личната карта, защото пътувате с кола в чертите на ЕС.

# 11
  • Мнения: 1 249
Къде в НОИ се вижда, че някой е напуснал страната? Интересно ми е.
НОИ пускат запитване в МВР, когато и за когото преценят.
А там има мноооого подробни данни, дори и когато не са ви проверява ли личната карта, защото пътувате с кола в чертите на ЕС.

Когато излизаш от България задължително те проверяват без значение през коя граница минаваш, съответно информацията е налице, сканират документа за самоличност.

# 12
  • Мнения: 5 274
Когато и за когото преценят не звучи като - Ще ви хванат със сигурност. По-скоро, че има възможност да бъдете открит/а, ако решат да проверят. Което е далеч от категоричността на поста по-горе.

# 13
  • Мнения: 5 003
В чужбина се ходи и на преглед и консултации.

# 14
  • Мнения: 1 328
На свободен принцип проверяват. Моя позната беше цяла бременностт болничен и ходеше в гърция всеки уикенд. Не я хванаха.

Общи условия

Активация на акаунт