Сто и трета плетаческа тема

  • 17 757
  • 426
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 000
https://www.instagram.com/reel/Cy_ZWgnRaCS/?igshid=MzRlODBiNWFlZA== аз пък идвах с това, просто обличаш наобратно Joy

Това е трябва да плетеш едно дълго парче , след това да зашиеш краищата и да оплетеш ластика ако искаш да има. Това е добра идея защото може да се носи по няколко начина . Само трябва да се плете малко по широко за да обхване и кръста да не стане късо .

# 61
  • Мнения: 4 752
Трудно ще ти обхване кръста , да не напиша невъзможно. Кройката е такава, че за да стои добре трябва да е опънато по широчина към ръкавите и това автоматично свива височината.
Ако се уплете да покрива кръста, ще виси и няма да стои красиво.

# 62
  • Мнения: 48 014
Зависи какво търсиш, аксесоар и акцент или да ти топли Simple Smile
За мен е повече акцент, да е ефектно, някакво дантелено, или интересен цвят, плетка. Аз лично го харесвам отдавна, а сега пуловера с джвъчка ме подсети и го давам като идея.

# 63
  • Мнения: 2 000
https://www.youtube.com/watch?v=JUi-S16B43E&t=13s
https://www.youtube.com/watch?v=au8IsfMDZME
https://www.youtube.com/watch?v=kiJneUFBe3k
 Цвет зависи как се усуква . Отвори последното клипче и виж .
Там можете да видите и начините на обличане.
От тук можете да видите и други клипчета , които са подобни .

# 64
  • Мнения: 4 752
Явно имаме различно разбиране за покриване на кръста😄За мен е дължина до средата на дупето, а  за снимка може да застане някой от показаните модели, но опитай за цял ден ?!
Преди години когато слугуването на модата беше преди комфорта имах един сив правоъгълник със свивания в китките - ефектен беше, но с годините  предпочитанията, стилът се променят  , та вече съм- не.

# 65
  • Мнения: 2 000
Разбира се дължината и ширината са по избор , тъй като някой ще иска по късно, друг по дълго , един по тясно ,друг по широко . Но като цяло е добра идея и аз със сигурност ще си оплета такова .

# 66
  • Русия
  • Мнения: 862
Двете парчета отпред правоъгълни ли са или са някаква по-особена форма? Ако може да скицирате кройка, ще е супер. Имам едно дропс бейби мерино, което ми се струва подходящо за този модел.


Изглежда много интересен модел. Предните детайли явно не са прави. Мисля, че са горе-долу с такава форма:



Горе едната част е рамото, втората е за извивката на ръката. По долната линия предната част се съединява със задната. Отзад, както виждам, кройката е обикновена.
Всяка мека и фина прежда, според мен, ще е добра за тоя модел. Започвайки от метраж 100 гр/250м.
Може да се плете както от най-горния ъгъл отгоре надолу, така и от долния десен ъгъл отдолу нагоре.

# 67
  • Мнения: 6 941
Ако беше с такъв наклон, нямаше да се гъне толкова в талията. А и при ръкавите няма такава чупка. Те са прави, изхлузени. Виж на тези снимки, моделът се вижда много по-добре.
https://eur.shein.com/Wrap-Cross-Bishop-Sleeve-Marled-Knit-Jumpe … 307-cat-1734.html
Всички събирания и разпускания са заради плетката. Английският/респективно полуанглийският ластик се разпъва и събира много по ширина.

# 68
  • Мнения: 4 752
Според мен са  изплетени един гръб, два правоъгълника за предна част и ръкавите отделно.

# 69
  • Русия
  • Мнения: 862
Ако беше с такъв наклон, нямаше да се гъне толкова в талията. А и при ръкавите няма такава чупка. Те са прави, изхлузени. Всички събирания и разпускания са заради плетката. Английският/респективно полуанглийският ластик се разпъва и събира много по ширина.
Аха, да, рамото е право. За долната част все пак мисля, че е с ъгъл. Иначе щеше да има голяма гънка точно по средата. Реших да проверя емпирично. Simple Smile Извинявам се за калпавите снимки.
Вземам си любимия шал, той е широк, правоъгълен и еластичен. Няма да режа, затова му сложих два маркера, за да набележа условната права линия по рамото.
Ето как стои, когато долният ъгъл е прав:


Ето как стои, ако долният ъгъл е 45 градуса:


И двата варианта стават, но аз бих предпочела втория.

# 70
  • Мнения: 48 014
То па не стига, че ще е по хубава прежда от "оригинала", Ами и по хубава кройка ще докарате Simple Smile

# 71
  • Мнения: 204
Благодаря на всички, които отговориха Sparkling Heart
Докато не видях поста на Naili, почти се бях отказала да се занимавам, но след това нещата почнаха да се изясняват. Ще докладвам, ако все пак се заема и стигна до някакъв резултат.

# 72
  • Мнения: 7 410
Naili , така както си сложила шала на първата снимка ще виси и още как. Обърни внимание на оригиналната снимка на модела - наклонът на предницата е около 45 грдуса, а ти си го спуснала под по - голям ъгъл. Шалът трябва да се постави  от рамото до подмишницата и ..... тогава няма да виси и си е чисто правоъгълно пърче. Това,че е правоъгълно парче си личи на розовата блуза. В талията има лека гънка , която няма да се получи при парчето с ъгъл,а  даже и ще придърпва защото е ластична плетка.
             Зарибихте ме и ако утре не ме домързи ще изплета този модел на внучката.След 2-3 дни ще е готов Yum

# 73
  • Русия
  • Мнения: 862
Не разбрах, как да се постави от рамото до подмишницата.
Ъгълът е такъв, защото тялото ми е такова, доста съм по-едра от момата от оригиналната снимка. Simple Smile Забележи, че най-долната част на шала завършва точно там, където завършва и моделът.
Според мен, ако ъгълът е прав, моделът ще е красив, но не практичен. Ще се вижда всичко в пазвата, особено ако се наведеш. На голо тяло е... провокативно, но с блуза отдолу може.

Чакам 3 дни, да видим, какво ще излезе, че и аз съм хлътнала по въпроса. Simple Smile

# 74
  • Мнения: 7 410
Не разбрах, как да се постави от рамото до подмишницата.
......
Чакам 3 дни, да видим, какво ще излезе, че и аз съм хлътнала по въпроса. Simple Smile
               Предницата ,краят от към врата , трябва да завърши там където започва ръкава.На твоята снимка завършва на талията и виси свободно ,защото не е поставено точно. И за това на втората снимка си го прегънала под ъгъл. На снимките на розовия модел ясно се вижда ,че има гънка под дясната ръка на модела.

https://img.ltwebstatic.com/images3_pi/2022/10/20/166625776406bb … umbnail_600x.webp
               Утре отивам за подходяща прежда  и цвят по желание  на малката госпожица,че да не ми иде амбицията зян с нещо дето няма да е по нейния вкус. Yum

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт