Термин юни 2024

  • 24 244
  • 741
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 350
Аз си купих. На мен също ми е дискомфортно впиването на ластика както и на дънките колана. Има такива с регулируема лента и става и на малки коремчета. Супер удобно ми е.

Към момичетата, които спортуват. Клиновете ми за йога много ми стягат на корема, иначе ми стават. В 9гс+3 ми се струва мн рано да си взема клин за бременни. Вие как процедирате с това?

На коя марка/кой магазин си взехте с регулираема лента?

# 691
  • Мнения: 617
Момичета,при вас намаляха ли болките в гърдите?

# 692
  • Мнения: 150
Да.
Все още ги има, но не е като първите седмици.

# 693
  • Мнения: 17
Ето отговора от НОИ
Здравейте, момичета
Някой знае ли дали може да се излиза извън страната, (някъде на почивка) когато вече съм в болничен

Последна редакция: вт, 28 ное 2023, 17:52 от Stoyanova11

# 694
  • Мнения: 3 709
Мисля, че не. Не знам вече какъв контрол оказват на границата, но съм чувала, че не е желателно да се пътува. Все пак сте в болничен, а отивате на почивка. Ако е пътуване с цел лечение, тогава вече е друго.

# 695
  • Мнения: 616
Не мисля, че някой следи за това. Нито пък има законова забрана. Ако съм натрупала стрес и напрежение и това ми е причинило синдром на раздразненото дебело черво, което доказано се случва най-често от стрес, нормалнл би било да искам да замина някъде, да си почина и отпусна. Спокойно си пътувайте и релаксирайте.

Lina от Уайкики ги взех. Гледайте платката да е дълбока, че имам едни стари, чиято платка стига до пъпа и е неприятно.

Здравейте, момичета
Някой знае ли дали може да се излиза извън страната, (някъде на почивка) когато вече съм в болничен

# 696
  • Мнения: 350
@LucyFord благодаря 🤗

Относно пътуване по време на болничен направо си е забранено от закона. Аз съм минавала турската граница няколко пъти по време на болничен, но се лекувах там, никой не ме е спирал да ме пита. Мои приятелки и в Гърция са ходили с кола пак и със самолет в Европа, никой не им е направил проблем. Нз дали е било до късмет…

# 697
  • Мнения: 33
Здравейте! Може ли да споделите какво включва БХС и къде ще го правите?

# 698
  • София
  • Мнения: 355
Момичета,при вас намаляха ли болките в гърдите?

При мен намаляха (в 9+5 съм днес). Чувствам гърдите си наедрели и с по-ралична консистенция, на моменти леко ме боцкат жлезите, но нищо общо с първите седмици, в които ме болеше нон-стоп и не можех да спя нормално.

Вие съобразявате ли се в каква позиция спите? Аз бях чела, че не е добре да се спи на дясно, защото се притиска някаква голяма артерия. Бях питала АГ и той ми каза да си спя както искам, но някак си не мога да се отпусна и си спя само по гръб и на ляво и това зверски ме схваща и изнервя нощем Grinning таа как е при вас?

# 699
  • Мнения: 73
Мисля че на самия болничен има да се отбележи дали е за домашно лечение или свободен принцип или нещо такова. Виждала съм личната как ги отбелязва тези полета и сигурно от тях зависи, защото примерно болничния след раждането не виждам логика да не може да се пътува ....
Здравейте, момичета
Някой знае ли дали може да се излиза извън страната, (някъде на почивка) когато вече съм в болничен

# 700
  • Мнения: 416
Мисля че можеш да си позволиш да пътуваш ако не го разгласяваш много много. Няма коя инстанция да и хрумне да те търси къде си ако някой специално не отиде да сигнализира за теб, според мен.

Мисля че на самия болничен има да се отбележи дали е за домашно лечение или свободен принцип или нещо такова. Виждала съм личната как ги отбелязва тези полета и сигурно от тях зависи, защото примерно болничния след раждането не виждам логика да не може да се пътува ....
Здравейте, момичета
Някой знае ли дали може да се излиза извън страната, (някъде на почивка) когато вече съм в болничен

# 701
  • Мнения: 3 709
Няма болничен след раждане. Това си е майчинство. Има болничен 45 дни преди раждане, но едва ли някой ще мисли за почивка извън страната точно в тези дни. Поне аз не бих рискувала. А и честно казано и през цялата бременност не бих излезнала от страната, защото ме е шубе да не ми се случи нещо неприятно и няма да успея да намеря адекватна лекарска помощ. Но това съм аз. Всеки сам решава за себе си Simple Smile

# 702
  • Мнения: 73
Има болнични сред раждането и чак след тях фактически започва майчинството. Копирам текста от сайта на Кенгуру, че няма да се справя с преразказа 😄
"След раждането вече лечебното заведение ще ви издаде втория болничен лист, който също се предоставя на работодателя.

...

42 дни след раждането педиатърът на детето или вашият личен лекар издава последния болничен.  Той е за 48 дни, ако сте родили на термин, или за разликата до 135 дни, ако бебчето е избързало или е прескочило термина."
Няма болничен след раждане. Това си е майчинство. Има болничен 45 дни преди раждане, но едва ли някой ще мисли за почивка извън страната точно в тези дни. Поне аз не бих рискувала. А и честно казано и през цялата бременност не бих излезнала от страната, защото ме е шубе да не ми се случи нещо неприятно и няма да успея да намеря адекватна лекарска помощ. Но това съм аз. Всеки сам решава за себе си Simple Smile

# 703
  • Мнения: 3 709
Странно. Не бях чувала за болничен след раждане. Мислех, че тогава започва майчинството, което е две години - до 2-я рожден ден на детето. Тогава излиза, че майчинството е 22.5 месеца, а не 2 години. Не съм раждала до сега и не съм предоставяла документи на работодател.

# 704
  • Мнения: 1 538
Болничния за бременност и раждане няма общо с този за общо заболяване. Изчислява по друга формула и други проценти. "Майчинството" никога не е било 2г., а 410 дни. Затова формулите и сумите за изчисления са различни.

Общи условия

Активация на акаунт