Кърмене или хумана

  • 1 569
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 57
Здравейте бременна съм за 2 път ❤️ с първото си дете не му давах кърма защото гърдите ми бяха станали много голями и боляха за това си спрях кърмата, дъщеря ми чиеше аптамил до почти 3 годишна възраст, после от самичка го отказа,
Но сега се надявам да не ме болят толкова много гърдите и да мога да храня бебчето ❤️ обаче и има втори проблем след раждането 2/3 месеца искам да започна работа за около 3/4 часа на ден и въпросите ми са две, трудно ли се отказва кърмата след като детето вече е пораснало например 3 години, и колко време след изцеждане на кърма тя може да се пие благодаря предварително за коментарите ✌🏽❤️

# 1
  • Мнения: 5 275
С първото си раждане не сте кърмили детето, защото сте имали много кърма и не сте отпушили каналите. Какво ви води на мисълта, че сега ще успеете? Питам, защото се изисква усилие от ваша страна.
Второ, явно вече сте начертали план да кърмите до 3 годишна възраст второто си дете. Дали трудно или не се отбива дете на такава възраст предполагам зависи от вас и детето. Аз не приемам кърменето до такава възраст за необходимо или приятно за мен действие.
Кърмата може да се замразява. След това се размразява и може да се дава. Как ще кърмите двумесечно бебе докато работите по 3-4 часа е въпрос на организация. Проблемът за мен в подобен сценарии е, че бебето може и да отказва да пие от шише ако е кърмено. Освен това в началото някои бебета сучат по 40-50 мин. Понякога и през два часа. А вие ако ще работите е много вероятно да е необходимо да се цедите, а и често кърмата сама тръгва около момента на кърмене. Нямам идея какво ще работите, много зависи дали от вкъщи или от офис (т.е. извън дома ви и далеч от бебето).
Лека бременност и успех с логистиката.

Последна редакция: чт, 05 окт 2023, 00:23 от Не се сърди, човече

# 2
  • Мнения: 57
Така значи по принцип аз кърмех дъщеря си някъде 2/3 седмици всичко си беше отпушено но има прекалено много кърма аз по принцип нямам голями гърди но тогава станаха около 4/5 пъти по голями не можех да ходя на края не издържах и го спрях
Това че може да ае замразява ми беше много полезно благодаря ти от ново

Последна редакция: чт, 05 окт 2023, 00:24 от Не се сърди, човече

# 3
  • Мнения: 5 275
Не съм била разбрана правилно. Не упреквам никого за решенията, които взема. Самата аз кърмих три месеца първото ни дете, с много усилия, проблеми и т.н. С второто една седмица. Ако искаш да кърмиш, трябва да знаеш какво е нужно да направиш, защото при някои хора не е като по филмите.
И аз имах много кърма, ама какво да правим - хормони и организъм. На някои явно им се отдава леко, на мен - не.

# 4
  • София
  • Мнения: 8 646
Вероятно сте имала хиперлактация. Това наистина е неприятно състояние, но напъшно поправимо и освен ако не желаете да кърмите, спирането на кърмата не е изход. Просрп се взимат някои мерки, правят се някои неща в посока намаляване на кърмата.
Можете ли да споделите, с голямото дете от раждането до спирането дали освен самото кърмене сте цедяла допълнително?
Имате ли спомен колко пъти за 24 часа сте кърмила?
Питам, за да разберем заедно каква може да е причината и да дам насоки със следващото бебе какво да правите и какво да не правите.
Кърменето и работата са напълно съвместими, просто се изисква организация.
Има няколко варианта.
Да кърмитез когато сте заедно и да цедите, за да оставяте кърма за бебето, когато не сте с него. Вероятни ще се налага(поне в началото) да изцеждате и докато сте там, поне 1 път, за да облекчавате гърдите.
Друг вариант е бебето да се храни с адаптирано мляко, когато не сте заедно, а като сте си- да кърмите. Това носи риск бебето постепенно да откаже да суче, както и кърмата да намалее с времето. Но много жени се справят и успешно им се получава. Вероятно така или иначе ще се налага да изцеждате за облекчение, когато не сте с бебето.
Трети вариант е да спрете да кърмите изцяло.
Вие решавате кой вариант ви устройва. Разбира се, всеки ден в повече с кърмене е ценен, всяко хранене с кърма или дори всяка капка. Но ваше право е да прецените за себе си дали имате ресурс да положите усилия, дали ежедневието ви позволява.
Ако искате споделете тук какви са плановете ви или се свържете с консултант по кърмене, за да си споделите в личен разговор.

# 5
  • Мнения: 57
Скрит текст:
Вероятно сте имала хиперлактация. Това наистина е неприятно състояние, но напъшно поправимо и освен ако не желаете да кърмите, спирането на кърмата не е изход. Просрп се взимат някои мерки, правят се някои неща в посока намаляване на кърмата.
Можете ли да споделите, с голямото дете от раждането до спирането дали освен самото кърмене сте цедяла допълнително?
Имате ли спомен колко пъти за 24 часа сте кърмила?
Питам, за да разберем заедно каква може да е причината и да дам насоки със следващото бебе какво да правите и какво да не правите.
Кърменето и работата са напълно съвместими, просто се изисква организация.
Има няколко варианта.
Да кърмитез когато сте заедно и да цедите, за да оставяте кърма за бебето, когато не сте с него. Вероятни ще се налага(поне в началото) да изцеждате и докато сте там, поне 1 път, за да облекчавате гърдите.
Друг вариант е бебето да се храни с адаптирано мляко, когато не сте заедно, а като сте си- да кърмите. Това носи риск бебето постепенно да откаже да суче, както и кърмата да намалее с времето. Но много жени се справят и успешно им се получава. Вероятно така или иначе ще се налага да изцеждате за облекчение, когато не сте с бебето.
Трети вариант е да спрете да кърмите изцяло.
Вие решавате кой вариант ви устройва. Разбира се, всеки ден в повече с кърмене е ценен, всяко хранене с кърма или дори всяка капка. Но ваше право е да прецените за себе си дали имате ресурс да положите усилия, дали ежедневието ви позволява.
Ако искате споделете тук какви са плановете ви или се свържете с консултант по кърмене, за да си споделите в личен разговор.


Благодаря ти за разбирането ❤️ така аз хранех дъщеря си прес час и половина а и от двете гърди но проблема беше че точно след 20 минути те бяха препълнени изцяло и  до такава степен че аз бях на легло докато отивах до тлалетна само и с 300 зора се предвижвах до там, изцеждах на ден по 5/6  но това не облекчаваше защото след 10/15 пак се пълнеха доста зле беше мислех че не намалее но не стана, мисълта ми е че след като вече не ми е първо дете и вече кърмех няма да имам толкова много мляко ще имам нормално колкото всичките нормални майки бях на лекар прегледаха ми гърдите демек ги пипнаха казаха че всичко е на ред не знам😊✌🏽

Последна редакция: чт, 05 окт 2023, 00:24 от Не се сърди, човече

# 6
  • Мнения: 5 275
Вие вече сте родила второто си дете ли?

# 7
  • Мнения: 57
Вие вече сте родила второто си дете ли?
Вие вече сте родила второто си дете ли?

Не след около 2 месеца ❤️

Общи условия

Активация на акаунт