Facebook / Фейсбук – 7

  • 25 858
  • 663
  •   1
Отговори
# 45
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 089
Що е то?...Профил # Създател на цифрово съдържание.
В последно време като вляза в профила на някои приятели, ми излиза това.
Може да се монетизират като в ютюб.

# 46
  • София
  • Мнения: 8 114
Ползвам два месенджъра на телефона личен и служебен. Изведнъж месенджър lite спря и сега търся вариант пак да имам два, че е много неприятно превключване между личния и служебния от един messenger. Има ли други като мен с два? Идеи?

От настройките на телефона го клонираш Месинджъра. И ще имаш два. Както можеш да имаш и два Вайбъра, Whatsapp и др.
Как става това клониране?

Влез в настройките на телефона си, в менюто за приложенията трябва да имаш такава опция. Не знам какъв модел телефон имаш. В моя е така.
Скрит текст:

# 47
  • Мнения: 558
Ако сте публикували клипче на стената във Фейсбук, вижда ли се кой го е гледал или се отчита само брой гледания?

# 48
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 089
Ако сте публикували клипче на стената във Фейсбук, вижда ли се кой го е гледал или се отчита само брой гледания?
На Стори се вижда кой ги е гледал, на обикновен пост не.

# 49
  • Мнения: 558
За обикновен пост е питането ми. Аз досега клипове не съм качвала и затова не мога да се ориентирам какво вижда притежателят на профила.

# 50
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Да попитам за съобщенията в месинджър, от компютър съм. Когато реша да пиша на приятел бутонът "Съобщение" в профила му е син. Ако искам да пиша на някой, който не е в листа ми с приятели, бутонът е сив, все едно не е активен. Наскоро писах на такъв човек и не е получил съобщението. На какво може да се дължи това?

# 51
  • Мнения: 430
Саня  Няма как да не го е получил,освен ако не е направил настройка да му изпращат съобщения само приятели,но ти пък нямаше изобщо да можеш да му пишеш.
Най-вероятно съобщението ти до него е попаднало в раздел заявки за съобщения,не му се получават директно в месинджър.

# 52
  • Мнения: 54 435
И аз така мисля. Моите настойки са така, само от приятели да получавам. Другите идват като заявки. Преди бяха в папка Спам.

# 53
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Благодаря ви!

# 54
  • Мнения: 1 870
Здравейте, има ли някоя от вас, която да е ограничена и да не се появява в търсачките на Фейсбук?

Пояснявам: В момента изглеждам като black-shadowed, ако напиша името си в търсачката (правих си експеримент от на ММ Фейсбука), не излизам въобще. Знам, че имаш опция сам да си ограничиш, но не е това.

Миналата година едно куку си беше направило сметка с моите имена и снимка и публикуваше цинизми под публикации. Докладвах и дори стигнах до някаква комисия, трябваше да се пишат подробни обяснениия, но нищо не направиха.

Дали е възможно да са ме black-shadow-нали заради тази случка?

***

Teddy Bear  Няма да види като си го блокирала.

Да, но ако той получава мейли за рикуести, може да види оттам, дори и да е блокиран.

# 55
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 089
Пояснявам: В момента изглеждам като black-shadowed, ако напиша името си в търсачката (правих си експеримент от на ММ Фейсбука), не излизам въобще. Знам, че имаш опция сам да си ограничиш, но не е това.
Миналата година едно куку си беше направило сметка с моите имена и снимка и публикуваше цинизми под публикации. Докладвах и дори стигнах до някаква комисия, трябваше да се пишат подробни обяснениия, но нищо не направиха.
Дали е възможно да са ме black-shadow-нали заради тази случка?
Нищо не става ясно. Какво е black-shadowed? Има настройка да не излизаш в търсачки, какви ограничения? Много често има по сто души с едно име, ако няко си направи фейсбук с твоето име това нищо не ти се отразява. Какви сметки, какви комисии? Open Mouth

# 56
  • Мнения: 1 870
Пояснявам: В момента изглеждам като black-shadowed, ако напиша името си в търсачката (правих си експеримент от на ММ Фейсбука), не излизам въобще. Знам, че имаш опция сам да си ограничиш, но не е това.
Миналата година едно куку си беше направило сметка с моите имена и снимка и публикуваше цинизми под публикации. Докладвах и дори стигнах до някаква комисия, трябваше да се пишат подробни обяснениия, но нищо не направиха.
Дали е възможно да са ме black-shadow-нали заради тази случка?
Нищо не става ясно. Какво е black-shadowed? Има настройка да не излизаш в търсачки, какви ограничения? Много често има по сто души с едно име, ако няко си направи фейсбук с твоето име това нищо не ти се отразява. Какви сметки, какви комисии? Open Mouth

Не знам дали има такава дума на български, ще поясня. При инфлуенсърите го има това явление (мисля, че се беше случило с Капинова по време на ''Ергенът'', когато хората я бяха докладвали масово). Просто профилът не се появява в търсачките, а и като цяло съдържанието е ограничено.

Моето име не е от най-обичайните и освен онзи гнусен профил, създаден от лудото човече, има неповече от 3-4 жени със същото име.

А за комисиите - доста пъти аз, както и мои приятели докладвахме фалшивият профил и тогава ми дадоха право да пиша жалба пред ''Надзорния съвет'' на Фейсбук, където ти дават входящ номер и можеш да следиш фазата, както и да виждаш и други подобни сигнали.

https://www.oversightboard.com/login/?redirect_url=https%3A%2F%2 … _id%3DFB-JUHZTKAZ

Моят явно им се беше сторил маловажен, в сравнение с други и сигурно затова ме отсвириха:

https://www.oversightboard.com/decision/

Та, сигурно от гледна точка на сигурността ми са ме направили невидима.

Сега се надявам, че обясних по-добре. Simple Smile

# 57
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 089
Та, сигурно от гледна точка на сигурността ми са ме направили невидима.
Фейсбук няма да те направи невидима, това е функция която си правиш сам. Чужд профил няма общо с твоя и не виждам за какво се оплакваш, това че е със същото име няма никакво значение.

# 58
  • Мнения: 4 312
Та, сигурно от гледна точка на сигурността ми са ме направили невидима.
Фейсбук няма да те направи невидима, това е функция която си правиш сам. Чужд профил няма общо с твоя и не виждам за какво се оплакваш, това че е със същото име няма никакво значение.
Защо продължаваш да повтаряш едно и също.Жената каза,че освен имената и СНИМКАТА е била нейна.

# 59
  • Мнения: 1 870
Знам, че може да се скриеш сам от търсачките, правила съм го, когато съм кандидатствала за работа, за да не ровят разни ЧР (личният им живот не е тяхна работа). Сега функцията е активна. Simple Smile

От една страна добре стана, че всякакви хаховци са ме налазвали, но имам познати и приятели, които не ме намират.

Както и да е, явно няма хора с подобен проблем. Приключвам темата. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт