"Много мина, мъничко остана.Скоро ОктомвриЙче ще гушка мама!" 🤱❤️

  • 18 991
  • 307
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 239
Много благодаря, направо ми се свива сърцето да хвърлям нещо дето едва събирам, но хич не съобразих днес в тия болки какво изпих Sad

# 286
  • Мнения: 64
Здравейте, надявам се всички бебоци са добре.
Ние от 4 дни сме със запек два пъти бъркам термометъра не действа.
Отделно и 4 дни съм с мастит и гърдата не омеква.
Имам чувството, че няма да имат край 😭

# 287
  • София
  • Мнения: 239
Здравейте, надявам се всички бебоци са добре.
Ние от 4 дни сме със запек два пъти бъркам термометъра не действа.
Отделно и 4 дни съм с мастит и гърдата не омеква.
Имам чувството, че няма да имат край 😭

Пробвахте ли студени компреси за гърдата? За запек има и едни клизмички с билки, ако се задържи много и го мъчи Confused

# 288
  • Мнения: 1 010
При запек нашата педиатърка препоръка клизми Мелилакс.
Моето момче го тормози нещо като хрема, която се появява предимно нощем. На този етап му капя физиологичен разтвор, но за съжаление ефект не виждам. Попитах лекарката за медикамент, обясни ми, че в момента третирането с разтвор е единственият възможен подход

# 289
  • Мнения: 437
При запек нашата педиатърка препоръка клизми Мелилакс.
Моето момче го тормози нещо като хрема, която се появява предимно нощем. На този етап му капя физиологичен разтвор, но за съжаление ефект не виждам. Попитах лекарката за медикамент, обясни ми, че в момента третирането с разтвор е единственият възможен подход

Нормално е да им хъркат нослетата. Ако вече има течащ секрет, особено с цвят - пуснете му носен секрет и да се види има ли нещо притеснително. Аз бях писала, че ден след изписването почна да има жълто - зелени секрети, пуснахме изследване, оказа се мораксела и лекувахме с антибиотични капки.

# 290
  • Мнения: 341
Здравейте мами, да попитам тези със секцио носите ли колани за пребиране и поддръжка на корема /не тези като бельо, а от другия вид/ и какви. Ако и преди сте ползвали или сте чували от други мами споделете за някой ефективен. В нета има много видове, но немога да добия представа изцяло и най вече не е сигурно дали наистина ще действа така както пише.

Пагане пробвай с Маример спрей, почиства добре нослето и подобрява дишането.

# 291
  • Мнения: 64
Здравейте, надявам се всички бебоци са добре.
Ние от 4 дни сме със запек два пъти бъркам термометъра не действа.
Отделно и 4 дни съм с мастит и гърдата не омеква.
Имам чувството, че няма да имат край 😭

Пробвахте ли студени компреси за гърдата? За запек има и едни клизмички с билки, ако се задържи много и го мъчи Confused
След всяко кърмене слагам студени вече 4 дни също и зелеви листа,преди това топли компреси нищо не действа а и с риванол,мед също пробвах върху гърдата

# 292
  • Варна
  • Мнения: 2 748
Знаете ли, че с групата майки от темата тук с голямото ми дете си направихме група във ФБ и дори 5 години по-късно понякога си пишем, а и доста полезни си бяхме в първите години на децата ни и обсъждахме какви ли не теми.
Знам, че има вайбър група, но и знам, че много от нас не са там , а други не са активни.
Искате ли да си направим затворена група във ФБ, от там лесно може и чат и да пишем там, защото съм сигурна,  че тук разговора ще замре скоро, а и май по-рядко влизаме. Майките от вайбър групата, които не пишат тук също ще е яко да се включат.

JY, благодаря за споделеното за жълтеницата. Неговия е 70 и освен, че е жълтичък друго няма. Храни се изцяло на кърма, наддава  добре ...за 13 дни - 480 гр. засякохме пак с прегледа.

Колан не нося,  защото просто около секциото кожата ми е по-чувствителна и не търпя нищо.

Снежина, бебето на АМ ли ? Аз също съветвам за Мелилакс, както и за повече упражнения на краката, лек масаж на корема, стоене по корем. Бъркането с термометъра е толкова отживяло, като препоръка , че крие повече опасности вече.

Пагане и моят е от вчера с хрема. Сопол не излиза, но носа е запушен, похърква, рядко се прокашля, но киха доста.
Слагаме физ рр и аз и дърпам от време на време да изкарам, ако има нещо.

# 293
  • Мнения: 3
Здравейте! Казвам се Християна и съм от октомврийските мами Simple Smile Може ли да ме присъедините към групата във Вайбър, фейсбук нямам, а бих искала да обменяме опит? Благодаря! Номерът ми е 0876569989

# 294
  • Мнения: 437
Знаете ли, че с групата майки от темата тук с голямото ми дете си направихме група във ФБ и дори 5 години по-късно понякога си пишем, а и доста полезни си бяхме в първите години на децата ни и обсъждахме какви ли не теми.
Знам, че има вайбър група, но и знам, че много от нас не са там , а други не са активни.
Искате ли да си направим затворена група във ФБ, от там лесно може и чат и да пишем там, защото съм сигурна,  че тук разговора ще замре скоро, а и май по-рядко влизаме. Майките от вайбър групата, които не пишат тук също ще е яко да се включат.

JY, благодаря за споделеното за жълтеницата. Неговия е 70 и освен, че е жълтичък друго няма. Храни се изцяло на кърма, наддава  добре ...за 13 дни - 480 гр. засякохме пак с прегледа.

Колан не нося,  защото просто около секциото кожата ми е по-чувствителна и не търпя нищо.

Снежина, бебето на АМ ли ? Аз също съветвам за Мелилакс, както и за повече упражнения на краката, лек масаж на корема, стоене по корем. Бъркането с термометъра е толкова отживяло, като препоръка , че крие повече опасности вече.

Пагане и моят е от вчера с хрема. Сопол не излиза, но носа е запушен, похърква, рядко се прокашля, но киха доста.
Слагаме физ рр и аз и дърпам от време на време да изкарам, ако има нещо.

Ако решите да създавате фб група - аз искам! 😁

# 295
  • Мнения: 322
Здравейте, имам едно питане ако някоя е имала опит. Днес целия ден съм с ужасно главоболие, май се простудих и изпих един упсарин. После се усетих да проверя за противопоказания при кърмене и пише, че е противопоказен понеже съдържа аспирин и преминава в кърмата. Сега се чудя какво да правя - да го храня ли със замразената кърма тази вечер, а моята да цедя и изхвърлям и колко време да го правя, или от едно хапче не би следвало да има проблем Confused Досега не съм го хранила с шише, само замразявам кърмата с доизцеждане след хранене и я съхранявам така в случай, че спре.
ragazza , Следя си лекарствата само в е-лсктанция. Не вярвам на лекари, нито на фармацевти, нито на листовки. Допуснах сега грубата грешка да се доверя на фармацевт, който ми даде лекарства категорично несъвместими с кърменето, но преди да проверя бях пила два пъти. И много ме хвана яд на мене си.
Аз не бих хвърляла кърма и да мъча детето с шише. Това ще е мъка и за двама ви, а не мисля, че има какво да се случи.
Здравейте, надявам се всички бебоци са добре.
Ние от 4 дни сме със запек два пъти бъркам термометъра не действа.
Отделно и 4 дни съм с мастит и гърдата не омеква.
Имам чувството, че няма да имат край 😭

Пробвахте ли студени компреси за гърдата? За запек има и едни клизмички с билки, ако се задържи много и го мъчи Confused
След всяко кърмене слагам студени вече 4 дни също и зелеви листа,преди това топли компреси нищо не действа а и с риванол,мед също пробвах върху гърдата
Снежи, пробвай да изцедиш под душа на ръка. Сапунисай гърдата обилно със сапун калъп, ако имаш - твърд. И започни да цедиш от над запушеното място надолу. Обикаляй гърдата няколко пъти. Всичко това под гореща вода, колкото можеш да търпиш, като внимаваш да не се изгориш. Така 3-4 минутки. После като излезеш сложи студен компрес или начукано зелево листо, като не покриваш зърното. Също така, за да помогне бебето да се отпуши канала, трябва нослето му да сочи запушването, обаче ако е на лошо място, при Малки бебета може би не е добра идея да го въртиш. Иначе на спалнята легнали може да му насочиш нослето на където трябва.

Моята Юлия е на 10 дни и вече сме доста по-добре. Започнахме да влизаме в ритъм. От петък сме си вкъщи и малко трудно се адаптирахме към ситуацията, но мисля, че ще се напаснем скоро.

# 296
  • Мнения: 254
Ние се мъчим с тези колики гадни. През деня и е криво на Калина, само мрънка. Стане ли вечер и се почва с един рев. Пробвах всичко и нищо не помага.От лекарства до топли хавлии, възглавници с черешови костилки. Дори чай от копър дето бил от народната медицина. Ми с чай и без чай детето си реве поне един час и то стабилно. Става червена на домат.
Хубавото е, че се изхожда поне два пъти в деня. Имам такова кротко бебе, но тези колики направо ни разказват играта. Много ми е гадно детето ми да плаче, а аз да не мога да направя нищо.

Последна редакция: чт, 09 ное 2023, 15:49 от PaolaIvanova

# 297
  • Мнения: 322
Ние се мъчим с тези колики гадни. През деня и е криво на Калина, само мрънка. Стане ли вечер и се почва с един рев. Пробвах всичко и нищо не помага.От лекарства до топли хавлии, възглавници с черешови костилки. Дори чай от копър дето бил от народната медицина. Ми с чай и без чай детето си реве поне един час и то стабилно. Става червена на домат.
Хубавото е, че се изхожда поне два пъти в деня. Имам такова кротко бебе, но тези колики направо ни разказват играта. Много ми е гадно детето ми да плаче, а аз да не мога да направя нищо.
Поли, за съжаление коликите просто трябва да се израстат. Всички лекарства, капки, спрейове за мен са за успокоение на родителя, а не на детето. Червата им свикват с новата среда.
И аз имам съмнения, че Юлия е с колики, въпреки, че ми се струва много рано. Но има характерното свиване на крачета, плач от 7 до 8, който не можем да успокоим. Неспокойна е в съня си. Но все още не съм купувала капки и се чудя има ли смисъл въобще да купувам. Ще си се гушкаме, ще се носим, пък все ще минат .. ще дойдат зъбите и така Grinning

# 298
  • Мнения: 166
Ragazza, ако не е късно не хвърляй кърмата.
Може да му я слагаш във ваничката при къпане, омекотява кожата и им действа много добре.
Аз така една вечер се отпуснах и си пийнах с приятелки, които ни направиха посрещане и после 12 часа само цедях и запазих да ползвам за ваната.

# 299
  • Мнения: 413
Вили26, на мен докторът ми препоръча стягаши гащи за прибиране на корема. Купох си от магазина за бельо. Сега ше ходя за по малък номер, че взеха да не ми стягат много вече. За колан си ползвах този за бременността, като му ползвам само късата част без удължителя и стягам доста. Доволна съм, но съм по доволна от бельото

Общи условия

Активация на акаунт