"Много мина, мъничко остана.Скоро ОктомвриЙче ще гушка мама!" 🤱❤️

  • 18 987
  • 307
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 341
Каккво става, 3 дена се изгубихме 😁?
Май в свободното си време гледаме да наваксаме със съня 😆. Ами не лесно 👶🍼🤱🍼🤱🍼🤱
При мен е оставям едното бебе вземам другото 😄
Абе момичета, тези които сте със секцио, мене много ми опъва и боцка шева от дясно, а от ляво изобщо нищо, вие пръскате или мажете ли шева с нещо и помагали ви, ако е да?

# 271
  • Мнения: 253
Каккво става, 3 дена се изгубихме 😁?
Май в свободното си време гледаме да наваксаме със съня 😆. Ами не лесно 👶🍼🤱🍼🤱🍼🤱
При мен е оставям едното бебе вземам другото 😄
Абе момичета, тези които сте със секцио, мене много ми опъва и боцка шева от дясно, а от ляво изобщо нищо, вие пръскате или мажете ли шева с нещо и помагали ви, ако е да?


Ние се мъчим с коликите вечер, от 18 до 20ч е само рев и се мъчи да се изака. Докато не го направи не се успокоява. Иначе си е кротка през деня и нощта, спи си, особено след като вече минахме само на АМ. Спи по 4-5 часа, дори и нощем.

Относно раната, аз я мажех с терезиен ойл и съм доволна. Иначе и мен ме придърпва понякога от дясно. Мисля, че си е напълно нормално.

# 272
  • Мнения: 437
Каккво става, 3 дена се изгубихме 😁?
Май в свободното си време гледаме да наваксаме със съня 😆. Ами не лесно 👶🍼🤱🍼🤱🍼🤱
При мен е оставям едното бебе вземам другото 😄
Абе момичета, тези които сте със секцио, мене много ми опъва и боцка шева от дясно, а от ляво изобщо нищо, вие пръскате или мажете ли шева с нещо и помагали ви, ако е да?

При мен е горе долу така ротацията с децата. Оставя едното, почвам с другото, нощни ставания... И от умора изпуснах класирането за ясла за каката - заспала съм и съм се успала и заключили системата... 😅 нямам думи... 🤦‍♀️

# 273
  • Варна
  • Мнения: 2 748
Може да опъва повече шева от страната където е по-стегнат. И при мен беше така, но минава . Мажа белега с келокот за белези.
Обаче общо взето белега ми е толкова добре направен, че все едно е на поне 5 години.
Правя сравнение с първия разрев, които до преди това секцио си беше груб. 
При нас минаха 40 дена и все повече се убеждавам , че имам нервно бебе. Не знам дали от колики, но все ръмжи и напъва , реве и от там повръща. Едно и също ще се гръмна. Зле се чувствам психически на моменти с цялата повърня и ръмжене + липса на сън .
Сякаш имам бебе не от 40 дни, а от 140 така го усещам . Рядко се наслаждавам на спокойно беби и въобще периода е ужасен . Нищоооо хубаво не мога да кажа..,

# 274
  • Мнения: 341
Miss не се вини, бързо ще отмине този период, после няма да го помниш 😉. Колкото и да те дразнят тези неща говори спокойно иначе ще става по нервно. Знам го от дълъг опит, изключително трудно е да си здържаш нервите. На бебетата горките им е по трудно, че немогат да си кажат какво им е. Може да опиташ да говориш, разказваш приказка или пееш, да видиш каква ще е реакцията тогава. Когато се научих да владея гнева си, разбрах, че грешно съм гледала първите 2, сега съм доволна от резултата.

# 275
  • Мнения: 2 640
Мис не се обвинявай и не си мисли такива неща.Имаш най-прекрасното дете ❤️ Ясно е че е период, ще отмине.. само се дръж 🤗
Аз ей тук си поглеждам от време на време https://naninanibebe.com/polezno/kalendar-za-rastezhni-skokove/ , и горе долу се подготвям психически като наближавя скока 🫣 Въпреки, че моята госпожица е спокойна, но си търси вниманието и единствено гушкането ми е коза за сега..Като цяло съм на мнение, че трябва от самото начало да си избираме битките, за да не станем "истерички" до 1-вата година 🤭

# 276
  • Мнения: 52
Miss, разбирам те, нормално е да си изнервена. На мен супер много ме дразни, че не иска да спи това дете, спи само в ръцете, оставиш ли го в леглото или на дивана и заплаква възмутен. Взимам го, успокоявам го, пак заспива в мен, оставям го и отново заплаква. Това продължава понякога по 5-10 пъти и докато се унесе станало време да се събужда да яде. Нищо не мога да свърша и някой като ми каже гушкай го и му се радвай. Радвам му се, ама като стоя гладна с часове или не мога да си взема един душ, защото отказва да заспи, ми е трудно да не изнервя. В началото мислех, че са колики, но не плаче неутешимо и май просто иска някой да го дондурка постоянно. Онзи ден правих погача вкъщи с приятелките ми и той спа пред цялото време в ръцете на хората- най-щастливият му ден. Grinning Разбира се, всички казаха колко е кротък, защо се оплакваш. Кротък е, ако го носиш 24/7 хаха.
Иначе Вили аз нямам много опит, но също забелязах, че наистина е по-спокоен, когато съм и аз и обратно. Проблемът е, че аз съм доста емоционална и понякога ми е трудно да запазя спокойствие. Явно ще трябва да го тренирам. Grinning

# 277
  • Мнения: 517
И моя хубосник ръмжи и се напълва,но ще мине.Миналата вечер толкова ми се спеше а той не та не чак като заспа много се чудих дали да не запаля една цигара.Но съвестта не ми го позволи и си легнах

# 278
  • Мнения: 784
Привет и от мен! Губя се и аз между двете деца. Горкото бебе го оставям, докато кърмя или преобличам, за да тичам след баткото😅 Случва се често да кърмя, докато приспивам голямото, да го оправям, за да се изпишка, да го храня, дори и аз се храня на моменти, кърмейки. Хубавото поне е, че таткото го извежда на площадка следобед и имам малко време за мен и бебка. (в което общо взето кърмя, къпя я и подготвям масата за вечеря, но поне е на спокойствие и тишина). Иначе бебка е спокойна, поне засега. Ръмжи и тя, докато се напъва да ака. Много се харесват с бати, той постоянно я гали и целува ❤️ Вдругиден той е рожденик и ще си го честваме четиримата, та се каня да подготвям блатове за торта от тази вечер, а утре да я сглобя.
Аз нямам и помен от операцията. Белегът е добре направен, мажа с Контратубекс.
Съгласна съм с мнението на Вили относно нервите. Особено пък в периода на бебешкия пубертет е доста деликатно. Чета и книги относно позитивното родителство, но наистина понякога е трудно човек да се регулира.

Последна редакция: пн, 06 ное 2023, 14:42 от Pischi

# 279
  • Мнения: 166
Miss напълно те разбирам и аз.
Миналата седмица беше някакъв кошмар от колики, нервно бебе. Ако спи ръмжи, пъшка и се превива, ако е буден се дереше от плач и така без секунда спокойствие. Сред всяко хранене плаче и се свива, успокояваме го дълго време преди да заспи. А като заспи е станало време за следващото хранене и repeat на процедурата.
Но една сутрин се укроти за малко и такива усмивки ми пускаше, че се разтапям още и не мога да му се изнервя дори, въпреки, че не спим и ушите ни са вече пробити от децибелите Grinning
Няколко седмици имам помощ от майка ми, която дойде да го види и успява да го успокои понякога дори като го гушне вместо мен. А в моите ръце се раздира от рев. Изпадам в ужас като си помисля, че скоро си тръгва и ще съм тотално сама, макар, че като се прибрахме първите седмици си го гледах сама основно аз.
И гледам уж да съм и аз спокойна и да го карам по-чилл, но явно не успявам, макар да си мисля, че успявам Grinning

Търся постоянно какво му е. Не мога да приема да се мъчи и всеки да ми казва просто “ще мине, стягай се” или да приема, че е нервно бебе и така ще я караме и да чакаме да се успокои.

# 280
  • Варна
  • Мнения: 2 748
Кротнах се аз Simple Smile) Просто каката ми беше цвете на фона на този ми неспокойния.Тези дни съм не знам по-наспана ли съм или свикнах с малкото сън, или се примирих че имам неспокойно бебе и е период и ще мине, но съм спокойна и гушкам и разнасям колкото трябва.
Ще ходим на детски хирург, че пъпа от рев и напъване и доста изкочил, както и се оказа с висок билирубин и за това е жълт .. Някой с опит с по-големите деца с кърмаческата жълтеница ?
Днес пуснахме каката на градина за сефте откакто се е родило бебето и се усеща липсата й. Не съм мислила , че едно 5 годишно дете може да ми помага толкова много. Можех да ям спокойно , да се изкъпя, да пия кафе .. каката го занимаваше и той я гледаше. А днес ми е едно празно и мързеливо . Цял преди обяд бебето е върху мен и спи или мрънка и суче и аз лежа в затъмнената стая ..

# 281
  • Мнения: 2 640
Мис моята буба я изкара още в болницата.Но там съвета им беше- редовно хранене, повече акане и ще мине 😃 .. Питай педиатъра за нещо друго освен глюкоза, ако има..Или защо не го заведеш в болницата да го пуснат на фототерапия няколко пъти и да се приключи с жълтеницата 🤔

# 282
  • Мнения: 138
Мис, аз съм в твоя отбор - много спокойно първо дете и по-ревливо второ. Но поне сега знам, че е период и ще мине, та гледам по-оптимистично на нещата, с каката бях мн стресната.
За кърмаческата жълтеница - каката ми беше над два месеца с нея, обясниха ми, че се получава така заради определен ензим в кърмата, но че ползите от кърменето са повече и според новите препоръки не трябва да се спира. Ние следяхме билирубина да не е в много високи стойности (имам спомен за 130 при нея, но не помня точното число). В болницата още преди да ни изпишат я слагаха няколко пъти на фотолампа, но въпреки това си я държа над два месеца. Не съм давала нито глюкоза, нито вода.

# 283
  • София
  • Мнения: 239
Здравейте, имам едно питане ако някоя е имала опит. Днес целия ден съм с ужасно главоболие, май се простудих и изпих един упсарин. После се усетих да проверя за противопоказания при кърмене и пише, че е противопоказен понеже съдържа аспирин и преминава в кърмата. Сега се чудя какво да правя - да го храня ли със замразената кърма тази вечер, а моята да цедя и изхвърлям и колко време да го правя, или от едно хапче не би следвало да има проблем Confused Досега не съм го хранила с шише, само замразявам кърмата с доизцеждане след хранене и я съхранявам така в случай, че спре.

# 284
  • Мнения: 2 640
Здравейте, имам едно питане ако някоя е имала опит. Днес целия ден съм с ужасно главоболие, май се простудих и изпих един упсарин. После се усетих да проверя за противопоказания при кърмене и пише, че е противопоказен понеже съдържа аспирин и преминава в кърмата. Сега се чудя какво да правя - да го храня ли със замразената кърма тази вечер, а моята да цедя и изхвърлям и колко време да го правя, или от едно хапче не би следвало да има проблем Confused Досега не съм го хранила с шише, само замразявам кърмата с доизцеждане след хранене и я съхранявам така в случай, че спре.
https://www.e-lactancia.org/breastfeeding/aspirin/product/ Тук излиза че не е проблем, но ако ще се чувстваш по-спокойна, днешната я хвърляй.Поне си имаш запас от кърма.А иначе от утре сутринта си продължи с кърменето, ще са минали достатъчно часове ☺️

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт