Дали да го пусна на ДГ или не?

  • 6 494
  • 72
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7 019
Време е детето да се отдели от мама,да си намери приятелчета и покрай тях ще научи бг по-бързо.
Децата си боледуват това е.😔
Моята и преди ясла боледуваше само да вметна,поне се надявам да го израсте бързо.

# 31
  • Мнения: 492
В момента имам няколко примера около мен на деца на 3г, които не ходят на градина. Моите и двете ( 3г и 2г) ходят. Ами да ви кажа разликата е огромна. Тезш, които знаят само мама са: плашливи, по-трудно говорят, не могат да затананикат една песен, по-интровертни и летаргични са.

# 32
  • Мнения: 46 535
Това до голяма степен е до характер. В групата на дъщеря ми имаше момченце, което беше точно такова. Много се измъчи, плачеше до 4-та група.

# 33
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 102
Пускай го, той е на 3 и кусур, не е пеленаче. Време му е за градина.

# 34
  • Мнения: 492
Даа, има изключения разбира се. По-скоро говоря за масата и за тези около мен.
Това до голяма степен е до характер. В групата на дъщеря ми имаше момченце, което беше точно такова. Много се измъчи, плачеше до 4-та група.

# 35
  • Мнения: 8 268
Сега и да не го пуснеш, догодина ще трябва да го пуснеш, защото детската градина е задължителна от 4г.

Да, така е, но аз се инетерсувам за първа група. Много съм объркана. :/
Това децата да тръгват на 3 години в ДГ не е избрано случайно.
Това е момента в който едно дете, трябва да се самоопредели като самостоятелен индиви и да започне да гради социални умения. Дете що се развие много по-добре и психиччески и физически ако общува със себеподобни отколкото с вас.
За съжаление боледуванията са неизбежно зло. Но и имунитета се гради със срещата с болестите.
Моя приятека пусна големият си син , сега студент направо в 1 клас. До тогава го гледаше жена у тях. Детето се скъса да боледува и резлно половината първи клас нищо не научи, та трябваше после и да наваксва с материала.

Не ползвайте детето като оправдание, че сте безработна, че ако то си е у дома има какво да правите - ей на грижите се за неговото добро. Деца растат и ако ние не горазберем навреме релално осъкатяване децата.

# 36
  • Мнения: 325
Пускай го на градина и хич не го мисли. За самото дете е много по-добре така. Трябва да свиква вече да не е само с мама - иначе с времето ще се влошат много нещата. Нека се социализира, да развие имунна система и тн.

# 37
  • Мнения: 519
Щом имате възможност го оставете още малко вкъщи. Но говорите повече на български с детето, водете го на някакви занимания, играйте, разхождайте се... Предполагам, че има някакви приятелчета, с които играе.
Аз също бих си го гледала вкъщи, ако имам възможност за още една година. Почасовите занимания са добър вариант и не мисля, че детето ще изпусне кой знае какво още 1 година. Моето също боледуваше много често в градината и повече се мъкнеше с мен на работа, отколкото стоеше там. В един момент минах почасово и взех глътка въздух.

# 38
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 289
Моята дъщеря не е ходила на градина.
Точно заради болестите.Беше кошмар.И ние също се заразявахме.
Посещаваше една частна занималня за половин ден,когато е искала е оставала и цял ден.
А после я записах предучилищна в училище -пак до обяд.
И на двете места-по-малко деца,не боледуваше много,добра подготовка,после първи клас не го усетихме
Бях много доволна.

# 39
  • Мнения: 6 769
В първа група всички деца са нови, свикват си заедно, създават си някакъв ред и приятелства в групата. После всяко дете дошло след това го третират като "новото" и по-трудно го приемат. Дайте му шанс да отиде, да опознае един друг стил на ежедневието. След като сте си у дома, можете да го спирате примерно януари - февруари когато са грипните епидемии обичайно, няма да се чудите какво и как да завъртите.

# 40
  • Мнения: 2 734
Категорично го пусни, явно си на линия да поемаш болничните като почнат. Няма спасили се/прескочили боледуванията деца в света. Ще боледува, докато изгради имунитет. Не знам какъв стрес искаш да му спестил, животът е стрес, училище, работа, няма как. А ти след време се огледай за работа.

# 41
  • Мнения: 2 224
Сега и да не го пуснеш, догодина ще трябва да го пуснеш, защото детската градина е задължителна от 4г.

Да, така е, но аз се инетерсувам за първа група. Много съм объркана. :/
Това децата да тръгват на 3 години в ДГ не е избрано случайно.
Това е момента в който едно дете, трябва да се самоопредели като самостоятелен индиви и да започне да гради социални умения. Дете що се развие много по-добре и психиччески и физически ако общува със себеподобни отколкото с вас.
За съжаление боледуванията са неизбежно зло. Но и имунитета се гради със срещата с болестите.
Моя приятека пусна големият си син , сега студент направо в 1 клас. До тогава го гледаше жена у тях. Детето се скъса да боледува и резлно половината първи клас нищо не научи, та трябваше после и да наваксва с материала.

Не ползвайте детето като оправдание, че сте безработна, че ако то си е у дома има какво да правите - ей на грижите се за неговото добро. Деца растат и ако ние не горазберем навреме релално осъкатяване децата.

Тези смели твърдения на каква база се крепят? На мен ми се струват доста осЪкатени. 
Авотрке, никакви оправдания, че си до детето си през първите години от живота му. Озъртай се за работа вместо да губиш време осЪкатявайки детето. Ако пък си останеш вкъщи поне ще можеш да си го гледаш болно. Къде - къде по-добре от здраво No Mouth

# 42
  • Мнения: 8 268
Сега и да не го пуснеш, догодина ще трябва да го пуснеш, защото детската градина е задължителна от 4г.

Да, така е, но аз се инетерсувам за първа група. Много съм объркана. :/
Това децата да тръгват на 3 години в ДГ не е избрано случайно.
Това е момента в който едно дете, трябва да се самоопредели като самостоятелен индиви и да започне да гради социални умения. Дете що се развие много по-добре и психиччески и физически ако общува със себеподобни отколкото с вас.
За съжаление боледуванията са неизбежно зло. Но и имунитета се гради със срещата с болестите.
Моя приятека пусна големият си син , сега студент направо в 1 клас. До тогава го гледаше жена у тях. Детето се скъса да боледува и резлно половината първи клас нищо не научи, та трябваше после и да наваксва с материала.

Не ползвайте детето като оправдание, че сте безработна, че ако то си е у дома има какво да правите - ей на грижите се за неговото добро. Деца растат и ако ние не горазберем навреме релално осъкатяване децата.

Тези смели твърдения на каква база се крепят? На мен ми се струват доста осЪкатени. 
Авотрке, никакви оправдания, че си до детето си през първите години от живота му. Озъртай се за работа вместо да губиш време осЪкатявайки детето. Ако пък си останеш вкъщи поне ще можеш да си го гледаш болно. Къде - къде по-добре от здраво No Mouth
На чисто педагогически Simple Smile по някаква случайност.

# 43
  • Мнения: 2 224
А, ако работиш в ДГ разбирам. Значи едно дете се развива ПО-ДОБРЕ психически, та дори и физически, ако общува със себеподобни (които също трябва тепърва да се развиват психически и физески), отколкото с родителите си? За първи път чувам за такава педагогическа теория, при която едното замества другото. Мислех, че и двете се необходими за едно дете: най-вече грижата от страна на обичащи и отдадени родители и осигуряването на подходяща среда ПЛЮС общуване с други деца, както ПО-МАЛКИ, така и ПО-ГОЛЕМИ.

# 44
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 102
И аз смятам, че е по-добре за детето да е на градина. И аз съм педагог по образование. 😀

Общи условия

Активация на акаунт