Седмокласници 2023-2024 - Тема 2

  • 32 659
  • 759
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 12 056
Входните по БЕЛ и МАТ са в сряда. Днес са правили входно по английски. Нов учител имат само по история. Не я е харесал на първо четене - строга му се е сторила. Joy Най-недолюбваният предмет е това при нас.

Условието за даване на достъп до пощата е писане в три поредни теми. Няма как да се даде достъп на потребител с един пост във форума, при положение, че всеки, влязъл в пощата, може да прави с нея каквото си поиска , а това са материали, събирани с години. Lithien, ако искаш, сложи го това правило в първи пост /въпреки че практиката показва, че никой не чете първи пост. Joy

# 16
  • Мнения: 401
Благодаря и аз за новата тема.Тази година за първи път направих абонамент за Уча се. Надявам се да е от помощ.
Аз също искам да намаля теглото на раницата , като купя още един комплект учебници. Дъщеря ми отказва да ползва електронните варианти.

# 17
  • Мнения: 229
Чудя се и аз за Уча се, имахме една година абонамент - в 5 клас, но като че ли не го използва много .
Входни ще имат със сигурност следващата седмица по БЕЛ и математика, за други още не знаят .Добре поне, че учителките съвестно пускат в школо датите на всички тестове,входни,класни ,че нашето дете все е пропуснало Joy
Mama Ru, не сме решили окончателно, но май по- вероятно е да остане в града , иначе трябва да е на квартира .

# 18
  • Мнения: 401
Чудя се и аз за Уча се, имахме една година абонамент - в 5 клас, но като че ли не го използва много .
Входни ще имат със сигурност следващата седмица по БЕЛ и математика, за други още не знаят .Добре поне, че учителките съвестно пускат в школо датите на всички тестове,входни,класни ,че нашето дете все е пропуснало Joy
Mama Ru, не сме решили окончателно, но май по- вероятно е да остане в града , иначе трябва да е на квартира .
Направих абонамента най-вече заради разказвателните предмети. Има и тестове , които се надявам да са от полза.

# 19
  • Мнения: 12 137
Mama Ru, не сме решили окончателно, но май по- вероятно е да остане в града , иначе трябва да е на квартира .
По принцип има и общежития. Преценете си. На общежитие има възпитатели.

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 4 405
Lúthien, благодаря за новата тема и за изчерпателната информация в първия пост NerdGrin Позагледах му се аз, но този навик придобих към 19-тата година от членството си в БГ-мама.

При нас разказвателните също не са любими, но пък учи, както по всичко останало, и има много знания за моя радост. По БЕЛ и мат в 7.клас слагат най-добрите налични учители. Настроила се е негативно към химията, но се опитвам да я убедя, че не е трудна. Моя милост навремето ходеше на олимпиади по всичко, даже и по химия. Ще се наложи да връщам знания. С брат ѝ в 7.клас чертах едни изпъкнали и вдлъбнати огледала по физика, сега ще изравнявам формули (все още нямам идея какво ще учат).

# 21
  • Мнения: 123
При нас Уча.се се оказа доста полезно. От 5-ти клас го ползва предимно за разказвателните предмети . Четенето някакси му изглежда по-трудоемко и предпочита да изгледа видео урок.В последствие на изпитване се представя добре и за мен не е проблем откъде ще реши да учи. И тази година взех абонамент.

# 22
  • Мнения: 234
Благодаря за новата тема!
Ледено момиче, и моята стартира с първи час физика. Също каза, че не е разбрала всичко (това беше и моят най-неприятен предмет) и се беше притеснила така ли ще е цяла година.
Има ли някой друг, който още разнася кутии с храна? Иска да носи, понеже не харесва лавката и времето е малко. В същото време, доста често връща някаква част. Количеството явно трябва да се коригира. Хубавото е, че от миналата година тя предимно си прави кутиите, но тази седмица съм я съжалила заради ранното ставане.
Уроците почнаха също. Трябва да напомня за домашното по математика. Ще я записвам на пробни изпити по другите школи, така че благодаря, когато споделяте информация за вече известни дати 🙂

# 23
  • София
  • Мнения: 4 561
kbl, моят не носи кутии. Но сутрин закусва в нас. В училище избягва да яде заради брeкетите. Знам, че взима някакви солети или сок. Ако изобщо вземе.

Последна редакция: вт, 19 сеп 2023, 08:54 от ves+

# 24
  • Мнения: 9
Вече имаме дати в shkolo за входни по всички предмети.Явно събота и неделя ще се учи,иначе входните особено следващата седмица са почти всеки ден.

# 25
  • Мнения: 6 306
Sali, двете помагала са различни като замисъл. Оранжевото е със синтезирани в табличен вид най-важните неща от литературните произведения, герои, ключови думи и насоки за теза, а синьото е с тестове.

# 26
  • Мнения: 9
Като стана дума за допълнителнителни помагала, може ли да споделите какви помагала ще използват вашите деца по български и математика.

# 27
  • Мнения: 6 306
Цяло лято са споделяни периодично всякакви помагала, направете си усилие да изчетете една тема назад и ще ги видите.

# 28
  • Мнения: 1 208
Условието за даване на достъп до пощата е писане в три поредни теми. Няма как да се даде достъп на потребител с един пост във форума, при положение, че всеки, влязъл в пощата, може да прави с нея каквото си поиска , а това са материали, събирани с години. Lithien, ако искаш, сложи го това правило в първи пост /въпреки че практиката показва, че никой не чете първи пост. Joy
Санака, сложила съм го Joy

# 29
  • Мнения: 12 137
Като стана дума за допълнителнителни помагала, може ли да споделите какви помагала ще използват вашите деца по български и математика.
В училище по БЕЛ им искат само работните листове на БГ учебник, в школата още не са имали занятие, започват октомври и не знам.
По математика в училище работят по сборник/ книга за ученика на изд. Архимед, в школата работят и по сборника на изд. Веди.
Лятото бях купила два вида тестове по математика по формата на НВО, не помня издателствата, решавахме малко и до там.

Общи условия

Активация на акаунт