Седмокласници 2023-2024 - Тема 2

  • 32 660
  • 759
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 285
Luthien, благодаря за вложените труд и време в събирането на информация за новата тема! Flowers Hibiscus

Срам-не срам идвам да споделя, че вчера младежът започна училище с успиване на майка му. Добре, че отдавна не разчита на мен за сутрешното будене и си слага своя аларма, та дойде той мене да събуди и някак успях да го закарам навреме за първия учебен ден. Relaxed Тръгна с голяма радост и вълнение, много си обичал приятелите и учителите. Учителката по БЕЛ му била една от любимите. Питам го защо, а той - щото била строга и преподавала много добре. Flushed  Rolling Eyes Божке... шокира ме направо с тоя отговор. Не знам с какво съм го заслужила това дете и се чувствам като ударила джакпот от лотарията с него. Но да видим докога така... дано нямаме резки смени на настроенията поне до догодина, се моля... И хайде, да повлекат крак и останалите набори. Flowers Four Leaf Clover Чудеса се случват, да знаете. Smiley

С преговорите почнахме ударно още от вчера. 12 страници голям формат домашно по математика писа до нощите. Днес ще ги подбере и българичката и влизаме с двата крака във въртележката.

Кутия за храна, за съжаление, винаги го е било срам да носи. Закусва стабилно в 6:30 сутрин и после си обядва пак вкъщи в 3 ч. Как издържа, не знам. Рядко нещо си купува навън. Но вече го е подгонил оня, големият глад и очаквам да се променят нещата.

Ако несправедливо съм пропуснала някого при даването на парола от пощата, моля да ме извините и да ми пишете на лични.

# 46
  • Мнения: 3 551
И аз платих абонамент за уча се за поредна година. Аз влизам най-често в сайта Smile
Дъщеря ми ме сюрпризира, че вероятно ще забранят на момичетата в училище да ходят с дълги клинове. Има ли наредба, според която мога да оспорвам това решение на ръководството, с оглед на късния срок на въвеждането му или друг аргумент. Има десет клина и само два чифта дънки Flushed
Непрятно с клиновете, дано не ни се случи. Моето дънки не иска, имат често физическо и няма място за преобличане. Анцузи не носи, тя е слаба и ниска, а предлаганите на пазара са и огромни. Едва намерих клинове и дано и при нас не ги забранят.

# 47
  • Мнения: 184
Здравейте, забелязах, че коментирате Физиката и някакви курсове към нея. Има ли нещо в седми клас, което изисква курсове по Физика, нали сега я почват като самостоятелен предмет? Дане би да влиза в някакви изпити?
Извинете за незнанието ми, следя ви заради новостите. И благодаря за добрия тон в групата и разясненията, които правите🌹

# 48
  • София
  • Мнения: 689
Здравейте, забелязах, че коментирате Физиката и някакви курсове към нея. Има ли нещо в седми клас, което изисква курсове по Физика, нали сега я почват като самостоятелен предмет? Дане би да влиза в някакви изпити?
Извинете за незнанието ми, следя ви заради новостите. И благодаря за добрия тон в групата и разясненията, които правите🌹

Моето дете ще кандидатства и с физика. Предполагам и при останалите за това се налагат курсове и уроци.

# 49
  • София
  • Мнения: 1 826
Здравейте, забелязах, че коментирате Физиката и някакви курсове към нея. Има ли нещо в седми клас, което изисква курсове по Физика, нали сега я почват като самостоятелен предмет? Дане би да влиза в някакви изпити?
🌹

За кандидатстване в НПМГ с профил физика. Има курсове и за останалите профили в това училище.

Санака, аз никога не съм била голям фен на Испанската, но снощи, на родителската щях да се разплача като осъзнах, че е последна година. Понеже отидох по-рано и разглеждах родителите. Някак си личеше кои са родители на най-малките по вълнието им. Личеше, че изпитват гордост и щастие. И пожелавам на всички нас догодина да сме така - щастливи и горди родители на деца, учещи в училището за което са мечтали.

# 50
  • при моите любими
  • Мнения: 2 536
Кога изписахме новата тема не разбрах.
Моят син уж носи кутия. Силно казано. Иска да му слагам пакетирана храна. Правя от време на време и сандвичи, но ми го връща редовно. Търси си той сладко или нещо тип солети. Правя домашни солени пръчици, мъфини, бисквити и подобни. От тях обича да си носи. Тази година още не съм на вълна готвене. Да не кажа, че редовно ядем и аламинути. Но като започне застудяването и желанието ми за готвене се завръща.
Има няколко нови учители, но за сега няма много впечатления.
Учителката му по физика е от най-строгите и не харесвани учители в училището и затова предмета не е харесван. Тя му преподаваше и по компютърно моделиране. Дано да не намрази кардинално и физиката покрай учителката.
В школата нещата вървят много активно. Ударно теза и домашно има. По МАТ много задачи за домашно, около 50 примера трябва да реши.
Почнаха новия материал. Но учителят ни предупреди, че до пролетната ваканция ще са взели всичко ново и после пробни и упражнения. В училище със сигурност ще са много по-назад с материала. Днес преговора му се стори много лесен с домашното от училище по МАТ.
Това май от мен. За сега не мисля, че ще ни трябва пощата. Но ако реша да ползвам нещо ще пиша.

    # 51
    • Мнения: 6 306
    https://m.dir.bg/dnes/obshtestvo/mon-publikuva-novite-varianti-n … ite-sled-7-i-klas

    Мон публикувал новите варианти на тестовете

    # 52
    • Мнения: 24 383
    И аз се записвам при вас, колкото и да не искам...седми клас започна.
    Да са здрави и да имат късмет децата. А ние....да оцелеем и доживеем първо класиране Grinning

    # 53
    • Мнения: 1 208
    Има ги и тях на първата страница. Ама, четете, де Joy

    # 54
    • Sofia
    • Мнения: 4 405
    Ние сме се сдобили с нова заместничка по ИИ. Дала е домашно за утре - натюрморт с водни бои и списък с необходими материали, по-дълъг от този на племенничките-първокласнички. Последните две години бяха със страхотен младеж - студент от НХА, който някак си успяваше всички да увлече в предмета. Децата го обожаваха, но директорката гони читавите учители с ниски заплати (в неговия случай половин щат на 80%, защото не беше завършил, което прави не повече от 500лв. месечно) Rage
    Девойката имаше 8 часа и веднага след тях отиде на първото занимание от курса по математика. Програмата ѝ за сряда е наситена с разказвателни предмети, та ще видим кога и как ще учи в този ден Rolling Eyes Днес е харесала химичката, която вчера я беше стреснала.
    ММ ми пусна линк към новите модели на НВО - ти да видиш, чак той се е впрегнал Laughing

    В 73-то при големия е забранено да ходят с долнище анцуг на училище (за момчетата). Не знам за момичетата каква е разпоредбата, но нищо чудно да не може с клин, ако минава за спортен екип, макар че това е доста по-различно Rolling Eyes

    # 55
    • Мнения: 6 306
    Има ги и тях на първата страница. Ама, четете, де Joy
    Ми ние като сме си стари кадри, си мислим че няма какво да ни изненада първата страница🤪
    Аз видях прясна статия, викам си -айдИ

    # 56
    • София
    • Мнения: 85
    Здравейте дами, включвам се и аз да следя седмокласната тема. Имам си едно доста мързеливо тийнче, ученето му е последна грижа. Започна с уроци, тъй като при него не е опция да ходи на курс, то ще е пропиляно време. Преди малко се изказа, че учителката по математика не била готина, понеже всеки път му давала домошно.

    # 57
    • Мнения: 538
    В училището на дъщеря ми от тази година има задължително облекло - бяла тениска и черен или син панталон, или съответно пола. Забранени са клинове, анцузи извън часовете по физическо. Най-голямото й притеснение са белите тениски, защото много се поти, пък на тях личи, но ще трябва да спазваме правилата.

    # 58
    • Мнения: 24 383
    Имам МБ към Виваком. Ако някой иска ще ги подаря на набора.

    # 59
    • Мнения: 229
    Чета,чета и реших ,че все пак ще направя абонамент за Уча се Sweat Smile Прави сте ,че за разказвателните ще е от помощ , а са доста тази година .
      Сандвичи или нещо друго за хапване- плод обикновено, си носи и моето дете, не всеки ден, но често .Тази година в училище върнаха кабинетната система и междучасията им отиват в местене между стаите .В училище няма лавка и за да си купи нещо трябва да излезе извън училище и времето съвсем няма да му стига .
    В училище ще работят с работните листи на Бг учебник ,по математика са на Архимед .Поръчах едни справочни таблици по бел и математика ,като пристигнат ще споделя мнение

    Общи условия

    Активация на акаунт