Страх от започване на нова работа

  • 7 822
  • 140
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 135
Ако намерите западна страна в която по цял ден се пушат цигари, коментират се колеги и се говори за промоциите в Лидъл, елате и ми се обадете. Тук още от комунизма са останали тези неща, имам опит и с чужденци, разликата е огромна. Тук мързела и негативизма са номер 1.

# 136
  • Мнения: 711
И пак обобщения на едро. 🙂 С този начин на мислене няма да ти е лесно и занапред.

# 137
  • Мнения: 2 903
Еййй, спомних си как Бай Тошо говореше за промоциите в Лидл...
Satisfied

# 138
  • София
  • Мнения: 818
Ако намерите западна страна в която по цял ден се пушат цигари, коментират се колеги и се говори за промоциите в Лидъл, елате и ми се обадете. Тук още от комунизма са останали тези неща, имам опит и с чужденци, разликата е огромна. Тук мързела и негативизма са номер 1.

Somebody12,  съжалявам, че ще го кажа, но с тази настройка няма да си щастлив никъде. Ми те хората те дразнят само, защото дишат!
Понеже доста работя с Германия, мога да ти кажа следното: цигари се пушат точно толкова, колкото и в България. Те също си говорят и по непрофесионални теми. Сега, не знам дали точно за промоцията в Лидъл, но не си говорят само по работа. Обедната почивка е закон, но в същото време грам не им пречи да забравят часовата разлика и да блокират цялата моя. Съвсем не им пречи да скатават и то здраво, както и да се оплакват на мениджмънта, че съседа по бюро не им отговаря на мейла. Същото мога да кажа и за Унгария, подобно е положението и в Щатите, щото и това видях с очите си.
И ей сега ще те учудя на макс - доста германци са ми казвали, че искрено завиждат за екипа и начина, по който сме организирали нещата тук. Чудят се какво да измислят, за да идват до Бг.

В България изобщо не е зле, ама никак даже.

# 139
  • Мнения: 1 725
Авторе, живеем във време, в което е лесно да си събереш багажа и опиташ другаде, ако в България не ти харесва. Истината е, че ако си образован, има смисъл да опиташ навън и да видиш как ще ти хареса. Колкото и работещи с чужденци онлайн да ти обясняват, друго е, ако отидеш и опиташ сам. При нас се напълни с индийци, защото не могат да намерят квалифицирани кадри от Европа. Не си губи времето, опитай, докато си още млад. После ще останеш само със съжалението.

# 140
  • Мнения: 542
Не съм чела цялата тема, но е напълно нормално това, което изпитваш. Наистина опитай в чужбина. Там е интересно, динамично. Има опции да работиш 3 дни в седмицата, по 4 часа и т.н. Това , че си учила за нещо си, не означава, че си длъжна да го правиш или да търпиш някакви ограничени хора, с които никога не би общувала. Има варианти, но наистина помисли за опция да напуснеш България.

Общи условия

Активация на акаунт