Февруарчета 2024 - Тема 5

  • 23 488
  • 745
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: X
ние всъщност ходихме на семейна но нее моето това , той там говори неща които нямат нищо общо и просто ще предложа да ходи сам. Тя тази и на семейната заемаше такава позиция все едно всеки трябва да разлеля вижланията за въспитанието на другия което е така разбирасе но има неща които аз не съм съгласна категорично и не отстъпвам за нищо на света. Това с да го перееш ако те изнерви и да си супер строг за шяло и не щяло нее норма за моите разбирания. Всичко друго сьм ок да обсъдим градини училища други простотии ноооо като цяло при нас основно е че той помага много , играе с нея облича храни приспива . Но сиигне ли се до въпрос свързан например с съня на детето в който аз минах 3 лекции 2 книги и 4 консултации по сън с консултанти . Той си налага мнението и грам не принма факта че всъщост нее нормално детето да ляга на 2 години в 11 веяерта и да става в 10


ПС корема ми е като на тир 😀

# 721
  • Мнения: 319
Пу, пу..много ти е сладурски даже

# 722
  • Мнения: 333
Бочиии, ама това ли е голям корем, стига. Аз ако ти снимам моя колко по щръкнал е напред ще паднеш 😀 а пъпа ми вече стърчи като тапа за шампанско, все едно ще гръмне всеки момент. От 53 в момента съм 58 кг и явно всичките 5 кг при мен са на корем, защото изглеждам като в  8 месец 😂

# 723
  • Мнения: X
е айде качи го 😀и моя е на половина щръкнал вече 🤣отвратително

# 724
  • Мнения: 333
Моя целия е щръкнал, ужасно е. Ама аз по принцип не съм с пъп тип дупка и моя и с първата бременност и сега изпъква от рано.

# 725
  • Мнения: 183
gvendolinka, ти си като мен. Почнах на 52кг, сега съм 56, ползваш дори същите витамини като мен с малко допълнения. Аз пия Б12 betteryou,  сега ще започвам втори спрей, след него ще правя две седмици пауза и тогава ще тествам нивата. Така ми каза и хематоложката. На 17 август бях със 129 хемоглобин, б 12 ниско и феритин нисък. Почнах спрея, и Сорбифер 2х1. На 8 септември депата феритин бяха пълни и хемоглобинът 134.
Сутри рано като стана б12, метафолиева киселина, закусвам с млечни и пия кафе. По обяд Сорбифер с месо и зеленчуци, следобед пак Сорбифер. Вечеря свободно.
Чукни в Гугъл кой с кой витамин е несъвместим , има таблица. Желязото не се пие с поне 4 часа интервала от млечни, пълнозърнести, кофеин, яйца. Б12 се пие заедно с фолиевата, а б12 неутрализира също желязото и там с паузи.

# 726
  • Мнения: 333
LaFille , много то благодаря за отговора, значи ще търся таблици. Иначе ето го моите изследвания от онзи ден. Досег не съм изследвала желязото, стойност 10 е без да съм пила нищо, чак сега ще почвам Сорбифер 2×1 , та стойност 10 много ниско ли се води, някой има ли идея? Хемоглобина от125 миналия месец сега е паднал на 115, но то е нормално.
Обаче Б12 със спре Бетер ю , първия месец се вдигна със 160 единици, а сега за месец не е мръднал,даже е леко надолу.
Хемостазата ми каза АГ че е перфектна, това е изледването без да съм пила аспирин и нищо кръворазреждащо цял месец, и за сега няма и да пия, ще я следим.

# 727
  • Мнения: 117
Здравейте, момичета! Извинявам се, ако въпросът ми е малко глупав! От няколко дни усещам и виждам понякога ниско долу на корема една издутина като топка на едно място, която се появява и си изчезва след секунди. Това контракции ли са или е движение на бебето?

# 728
  • Мнения: 1 007
Това са контракции! Свържи се с лекаря си да ти каже какво да пиеш!
(Не, че ние не можем..)

# 729
  • София
  • Мнения: 478
Възможно е и да е бебето. В коя седмица си? Предна или задна плацента?  На мен по време на преглед ми се случи и си беше дупето на бебето, което се наместваше за по-голямо удобство 😁 В по-напреднала бременност е съвсем нормално да виждаме ръце, крака и всякакви издатъци.

# 730
  • Мнения: 333
LaFille На мен спрея на Better you Б12 ми свършва и понеже никъде не ги намерих , лекарката каза че мога да започна ето тези таблетки Netural factors Метилкобаламин  по 1 таблетка дневно. Помня че някой ги беше вземал, доволни ли сте. Нз обаче с тая стойност 320 на Б12 дали по 1 ще е достатъчна, но ще пробвам и ще тествам след месец. Те спират ли се за някакъв период преди изследването, че аз до сега нищо не спирам и Вигантола пия и се тествам без да го спирам.

За контракциите мисля че ако е една подутина може да е бебето, на мен с първата бременност про контракции ми се издуваше и от двете страни под пъпа.

Ето ги таблетките.

# 731
  • Мнения: 319
Аз като съм леглана често ми се издува корема на определено място само от едната стана и знам, че е бебчето. И аз като Кристина ще кажа, че на преглед също ми потвърди док къде и как е застанала и се виждаше как се издува от едната страна корема. За себе си мога да кажа, че контракциите ги усещам като стягане за няколко секунди, корема ми става много твърд.

# 732
  • Мнения: 117
Със задна плацента, 20 г.с. Ниско долу е, по-скоро вдясно, горе долу на едно и също място и се забелязва в легнало положение по гръб. Иначе приемам Магнерот 3х2

# 733
  • София
  • Мнения: 478
Със задна плацента, 20 г.с. Ниско долу е, по-скоро вдясно, горе долу на едно и също място и се забелязва в легнало положение по гръб. Иначе приемам Магнерот 3х2
Коментирай с АГ, но според мен е бебето 🙂 Вече са по половин килограм и около 25...30 см. Нормално е да се намества и да издува корема. Все пак се консултирай с лекар за да си спокойна.

# 734
  • Мнения: 117
Да, имам запазен час за понеделник. Но все пак исках да попитам, ако и вие сте имали подобно усещане. Много сте мили и отзивчиви! Благодаря Ви за отговорите! ❤️

Общи условия

Активация на акаунт