Февруарчета 2024 - Тема 5

  • 22 647
  • 745
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 332
Момичета, както казахте ваксини се сетих, че аз тази година трябва да правя по имунизационен календар тази ваксина която се слага на 10 години, но личната каза, че тъй като съм бременна ще я сложим догодина живот и здраве, нямало проблем. Има ли някоя от вас набор 88 която също да подлежи на имунизация тази година?

# 46
  • Мнения: 107
Misha11, на мен ми пуснаха д-димер след като ми излязоха мутации за вродена тромбофилия в 6 г.с. Д- димера ми беше над 2400 при горна граница 1700 за бременни в трети триместър. От тогава съм на аспирин протект всяка вечер и инжекции фраксипарин всяка сутрин.

Ако не си пускала пакет тромбофилии може да е добре да го направиш. Попитай своя АГ.

Имам основен пакет тромбофилии, да.
Аз сега съм в 16 г.с и Д димера ми излезе 1.29. (Бодимед) Докторът каза, че ако е над 1.2 да му звъня, та се чудех какво следва.
Иначе и аз почнах пак аспирина 0,75 всяка вечер. (Пих го в началото, но го спрях заради кървене)

Последна редакция: пт, 15 сеп 2023, 09:09 от Misha11

# 47
  • Мнения: 122
Сега се замислих за тези ваксини. По спомен и аз трябва да я правя, но догодина когато навършвам 25. Ако кърмя тогава? Дали ще пречи?

# 48
  • Мнения: 316
Здравейте бъдещи мами на фефвруарчета : )
Аз скокнах при вас от мартенската тема, за началото на месеца съм и нищо чудно да се окажа с февруарче.
Понеже не видях някой да е коментирал тук бих искала да попитам препоръчваха ли ви да си правите 2ро БХС в 15-20 гс в което се гледало за спина бифида и даун.?
На мен ми е втора бременност, с миналата не ми го предлагаха. Сега след Скрининга в 12гс ми казаха че всичко е ок, няма никакви предпоставки от настоящия резултат,но се препоръчвало и втори бхс , та се чудя има ли смисъл или просто е още една опция да съберат пари. На вас предлагаха ли ви. Правихте ли го и какви са ползите от това?

И за да кажа нещо полезно и аз -
За Бебемания сте споменали - от там взехме ергономична раничка за бебето с много добра отстъпка и консултация с консултант по бебеносене (вече имахме бебе)  така че има и промоции, ако знаете какво искате. Иначе и бременна ходих - налазват те всякакви промоутъри особено тези със стволовите клетки. Тогава нищо не купихме, малко объркващо беше.

Относно ваксините в Бг мисля че няма препоръки за ваксини по време на бременност, за разлика от Германия примерно- там им препоръчват няколко знам и тестове за антитела правят. Тук няма такива практики.
Ако резултатите от първия БХС са наред, няма нужда да се прави втори. Моята АГ не е казала да правя втори 🙂

# 49
  • Мнения: 332
Сега се замислих за тези ваксини. По спомен и аз трябва да я правя, но догодина когато навършвам 25. Ако кърмя тогава? Дали ще пречи?
Ами нямам идея, обаче и аз се замислих че ако кърмя, то през кърмата вероятно се предава , а на бебетата така или иначе всеки месец им слагат ваксини, да не им стане много, не знам. Аз тази година ще я отложа тази десет годишната за догодина, но може би ще я сложа след като спра да кърмя(дано да кърмя) за всеки случай. Тя мисля, че е тази комбинираната тетанус, коклюш, дифтерия.

# 50
  • Мнения: 34
Благодаря много за отговорите ви Simple Smile
В книгата която ми дадоха от болницата пише че тази ваксина против коклюш се прави между 16та и 36та седмица през бременноста или след като спреш да кърмиш.

# 51
  • Мнения: 514
Момичета, не знам какво ми става тези дни. Супер разконцентрирана съм и получавам някакви горещи вълни. Добре че съм сама в офиса, за да си увелича климатика. При вас има ли такива симптоми?

# 52
  • София
  • Мнения: 8 564
Аз съм разконцентрирана отначало още Simple Smile Но горещи вълни не усещам някакви значителни, по-скоро като не пусна климатика, усещам от време на време да ми е твърде топло.
Но пък усещане за стегнат коремен мускул си имам - доки каза, че не е тревожно. За морето каза само Но шпа и магнезий да си взема (аз исках и нея да взема, ама щяха да ме кълнат другите й пациенти) Simple Smile 

# 53
  • София
  • Мнения: 474
И аз напоследък се хващам, че мисля за 100 неща и съм сякаш на друга планета. Днес се поизморих от трепетите от първия учебен ден, ходих и до Надежда да си взема болничния и сега си полегнах блажено да отморя. Бях се ошашкала вчера, че не усещам често бебока, но днес си е отново в ритъма на танца...не знам само защо си е харесал пикочния ми мехур, та направо си е болезнено като бутне там. Още си го усещам твърде ниско.

# 54
  • Мнения: 514
Аз съм в близо 20-та г.с. и все още не го усещам по отличителен начин. От време на време усещам нещо като трептене/пърхане, но до там. По принцип док-и ми каза, че съм с предна плацента и може да го усетя по-късно. Какво е усещането при вас?

# 55
  • София
  • Мнения: 474
Аз съм в близо 20-та г.с. и все още не го усещам по отличителен начин. От време на време усещам нещо като трептене/пърхане, но до там. По принцип док-и ми каза, че съм с предна плацента и може да го усетя по-късно. Какво е усещането при вас?
Аз съм със задна, ниска плацента, а и е втора бременност, което също има значение. Усещанията са все едно някой бута рязко от вътре, вечер дори се надига корема на места, явно заяква и ударите стават по-силни. В 20 седмица съм и аз, но мога да кажа, че с предишната бременност бях с предна плацента и започнах да усещам дъщеря си след 24...25 седмица и усещанията бяха различни (сериозни ритници бяха, не като сега бутане). Също зависи и от коремни мускули, големина на бебето, каква поза е заело и какви ли не още фактори. Не се притеснявай, скоро ще усетиш сладките ритничета 🥰

# 56
  • Мнения: 197
Може да се повтарям с вече коментирана тема, съжалявам, но ме интересува къде в София бихте ми препоръчали да направя фетална морфология и то към 20г.с., което е след 2 седмици макс 3 да има свободен час и да са добри отзивите ви?

# 57
  • София
  • Мнения: 474
Може да се повтарям с вече коментирана тема, съжалявам, но ме интересува къде в София бихте ми препоръчали да направя фетална морфология и то към 20г.с., което е след 2 седмици макс 3 да има свободен час и да са добри отзивите ви?
Днес си преместих часа при Чучумишев за след две седмици, пробвай, може и да има часове. За него само хубави неща чувам .

# 58
  • Мнения: 229
За Фетална във Фемина имаше доста часове преди месец

# 59
  • Мнения: 3 640
И аз съм за Фемина. Изключително доволна съм и ще си направя там и 4те прегледа. 🙂🌻

Общи условия

Активация на акаунт