перде и има ли капки за премахването му без операция.

  • 6 418
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1
Намерих информация за тези капки във видеото на английски:
https://youtu.be/DWOOo2VsyRQ?si=kmy16ley2aZE7e-g
Капките са N-Acetyl-Carnosine - NAC
Лекарят във видеото казва, че не могат да се поръчат по Амазон, вероятно в Европа да не е възможно изобщо.
Също, че е добре да се приемат с цинк, вътрешно, таблетки, не казва колко мг. но профилактичната доза е 3-7 мг, знам, че цинкът е добър за имунитета, но не бива да се прекалява, защото това е метал. Натрупването в прекомерни количества може да доведе до деменция, както с алуминия.
Намерих сайт в САЩ, който продава капките, поръчах 2 шишенца по 10 мл, и трябва да са при мен до една седмица, аз съм в Испания. Доставката беше доста дълга, около месец. Сега видях в куриерския сайт, че доставката е вече в Мадрид.
Ще почна да ги ползвам, ако забележа подобрение до месец, ще поръчам пак. Не бяха евтини, общо с доставката излезе към 90 и нещо евро. Не знам дали става да се доставят до България.
Сайтът е този: https://nacdrops.com/
Ще пиша след като мине време, дали има някакъв ефект. Имам катаракта, в начална форма, но доста лошо виждам, трудно чета, с лаптопа ми е доста трудно, размазват ми се буквите.

Аз ги купувам от Амазон в Англия. Мисля, че помагат - със сигурност поне забавят процеса, не става по-лошо. https://www.amazon.co.uk/Cataract-Clear-holistic-treating-N-Acet … _bag_pd_gw_rp_4_i

# 31
  • Мнения: 1
Някой чувал ли е за капки против катаракта, произведени по рецепта на д-р Aсланова? Моя позната сподели, че преди много години е поръчала такива капки за очи от България и са помогнали при катаракта на очите на майка й (тя е била в Сърбия по това време). Не успявам да открия д-р Асланова, но ако някой е чувал за нея или знае откъде могат да се намерят такива капки, ще съм много благодарна за информацията. Благодаря

# 32
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 795
Намерих информация за тези капки във видеото на английски:
https://youtu.be/DWOOo2VsyRQ?si=kmy16ley2aZE7e-g
Капките са N-Acetyl-Carnosine - NAC
Лекарят във видеото казва, че не могат да се поръчат по Амазон, вероятно в Европа да не е възможно изобщо.
Аз ги купувам от Амазон в Англия. Мисля, че помагат - със сигурност поне забавят процеса, не става по-лошо. https://www.amazon.co.uk/Cataract-Clear-holistic-treating-N-Acet … _bag_pd_gw_rp_4_i
Ами капките в Амазон, ако сте гледали видеото, за тях лекарят казва, че са само за животни. Прочети и написаното за капките в този линк, който посочва, те са за кучета.
Не съм сигурна все пак, дали е добре да се ползват от хора. По принцип, изискванията за производство може би са различни за животни, за стерилността може би. За състава трябва да се види също, в човешките капки трябва да е 1% Н-ацетилкарнозин. Прочети колко е в тези.
Някой чувал ли е за капки против катаракта, произведени по рецепта на д-р Aсланова? Моя позната сподели, че преди много години е поръчала такива капки за очи от България и са помогнали при катаракта на очите на майка й (тя е била в Сърбия по това време). Не успявам да открия д-р Асланова, но ако някой е чувал за нея или знае откъде могат да се намерят такива капки, ще съм много благодарна за информацията. Благодаря
В Гугъл не излиза българска лекарка офталмолог Асланова, излиза информация за някаква докторка на руски. Но нищо за капки не видях.

Най-важното обаче - капки които съдържат Н-ацетилкарнозин 1% се предлагат в България, в интернет сайтове!!! Казват се Кен си - Can C.

Пуснете в търсачката Кен си капки за очи, и ще ви излезат няколко сайта, които ги предлагат. Скъпички са, общо взето всички сайтове ги дават на една цена, за две опаковки по 5 мл, т.е. 10 мл, струват около 83-4 лева. Това е доза за по-малко от месец. Който иска, може да поръча и да ги пробва. Аз поръчах на адрес на мой близък, но не съм в България, ще ги пробвам като се върна след месец-два.  Споделяйте, моля ви, ако ги пробвайте, да знаят и другите, струва ли си.

# 33
  • Мнения: 4 204
т.е цената на една леща е равна на цената на 10 мес капки.

# 34
  • Мнения: 2 480
т.е цената на една леща е равна на цената на 10 мес капки.

Обаче с каталина не е така! Струват 13лв. Един приятел скоро ме снабди. Има ги в Русия и Япония. Някой спомена и Полша, но трябва да се провери.

Действат по-добре от медените капки и не дразнят очите.

Време е да потърсим сметка на МЗ и на агенцията по лекарствата защо не ги внасят у нас! Преди повече от 20г. ги внасяха!

Предишните години писах на Мария Габриел за изчезването на квинакса, но тя не благоволи да ми отговори.
Квинакс струваше 12лв.

# 35
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 795
Съгласна съм с вас, фармацевтичните компании печелят стотици милиарди, за сметка на болестите и нещастието на обикновените хора. Писах вече, че когато става дума за вещество, което не може да се патентова, те нямат интерес да произвеждат, и особено на реалните цени, защото те са обикновено много ниски. Опитват се да прикрият че има такива, за да наложат скъпи, неефективни препарати със съмнително действие, от които печелят неимоверно много.
Така беше по време на ковида с ивермектина, обявиха го, че не бил за хора, само за животни, което изобщо не е така. Няма странични ефекти, и производствената му цена е 5 долара за 100 таблетки, в Индия.
Действа противовирусно, въпреки че е създаден първоначално като антипаразитно лекарство за хора и за животни. Резултатите, съгласно клиничната практика при болни от ковид, в някои щати в САЩ, където е бил допуснат, са били впечатляващи.
Тук го имаше и го купих, по съвет на приятелка от Чехия, където също е бил изписван от лекари. ЧЕхите имат добро здравеопазване, запазиха социалните си придобивки от онова време. Имат и силен държавен сектор, запазиха си кооперациите в селското стопанство.
Наше родно производство ивермектин, купих 30 таблетки за 90 лева. Каква надценка е това, си представяте.
Същото се отнася за капките, щом ги има на тази ниска цена някъде, те струват толкова реално. Никой няма да иска да е на загуба, но разликата е, че в една нормална държава има регулация на тези производства, или има държавни производители, които налагат стандарта.
Тук е дивашки капитализъм, управляван от мафия. И никаква държава няма. Съжалявам, ако това звучи грубо, но който следи какво се случва у нас, ще разбере.

# 36
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 795
Глаукомата и катарактата могат да увеличат късогледството или да го предизвикат, ако липсва.

Моята глаукома я крепим успешно от 1997г. с доц. Наталия Петкова. Тя е най-добрия специалист в тази област в Бг.
Беше шеф на глаукомния кабинет в Александровска и на първа очна клиника. Чела е лекции по глаукома на доста лекари в Бг по семинари и конференции. И сега не спира да посещава конференции и конгреси в странство. Отдавна е член на дружеството на американските офталмолози.

Щом вашето налягане е такова с монопрост може да се предполага, че имате глаукома. Затова е важна екскавацията, а също и компютърния периметър. Добре е да направите и денонощна крива на налягането.
Благодаря за тази информация, възползвах се от нея и отидох при доц.Наталия Петкова. Невероятен специалист, много внимателна, така не са ме преглеждали до сега никъде.

В Токуда ми д-р Хаджийска ми беше казала, че зрението ми не подлежи на корекция. Бях там с направление, специално за определяне на диоптрите, за да си направя нови очила. Нямало смисъл, няма как да виждам по-добре, така ще я карам.
Не ми даде никакъв документ и за Компютърната томография, въпреки че я платих.
Оттогава се мъча, не виждам добре, но реших че сигурно ще си бъда така, щом казва лекарката, че не може да се оправи. Просто тя не си направи труда да ми провери астигматизма. Отделно ме наплаши, че имам отлепване на ретината и макулна дегенерация.

Доц. Петкова ми направи всички изследвания, и се оказа че астигматизмът ми се е увеличил много, и за това не виждам. Направи ми корекцията, определи ми диоптрите, даде ми рецептата, и си поръчах очила. Каза, че имам отлепване на стъкловидното тяло. Препоръча да направя компютърна перифернометрия. След това, ще прецени дали да ме насочи за лазерно укрепване на ретината.
Вече болниците не правят денонощна крива на налягането, но тя ще ми премери налягането в течение на няколко дни, без да слагам капки, за да се определи дали имам наистина глаукома или просто повишено вътрешноочно налягане. Има такова състояние, но ако е глаукома, тя ще може да постави диагнозата точно.
За пердето каза, че още е в начална форма. Не препоръчва операция на този етап.
За капките каза, че забавят развитието на катарактата, не я лекуват, но не ги отрича.
Много добър лекар наистина, накрая се ориентирах какво се случва.

Въобще истината е, че в болниците гледат да ти вземат парите и изобщо не ги интересува състоянието ти, гледат само това, от което могат да печелят.
Такива специалисти и истински лекари като доц. Наталия Петкова вече почти не са останали.
vl, благодаря още веднъж!

Общи условия

Активация на акаунт