перде и има ли капки за премахването му без операция.

  • 6 419
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 204
хомеопатични?

# 16
  • Мнения: 7
С капки перде не се лекува.

Глупости!!!

Капките квинакс много помогнаха на моята майка! Затова Алкон ги спря! Защото пак те произвеждат и лещите, които струват хиляди! Тоест не искат да оставят избор на пациентите между оперативно и консервативно лечение, а да ги изнудват да плащат на едро!

Каталин също отдавна няма, а витайедорол още по-отдавна. А в САЩ са пуснали на пазара капки за катаракта на кучета!!!

https://www.ebay.com/itm/196018503610?hash=item2da39cffba:g:flYA … %3ABk9SR6LduOjiYg

Можете да си направите медени капки с чист акациев мед или някакви билкови. В руските сайтове препоръчват най-различни билки за катаракта, но за съжаление всички тези домашно приготвени капки вкисват бързо и често трябва да се правят. Добре е да се държат в хладилник. Каквито и да си направите, би следвало да ги слагате поне два пъти на ден, за да очаквате ефект.

Необходимо е оплакване до европейската комисия за това изнудване на хората!!!
Да попитам дали има и капки при късогледство?
И още......Капките квинакс се произвеждаха по японска технология.

# 17
  • Мнения: 2 480
Капки, които да лекуват късогледство?

# 18
  • Melmak
  • Мнения: 2 991
Ако имаше такива капки, всички късогледи щяхме да ги слагаме. Късогледството се случва благодарение на формата на окото. Не го обяснявам добре, но всеки може да го прочете в нета. Лазерната корекция помага в такъв случай. Аз си направих и живея втори живот!

# 19
  • Мнения: 1
Catalin-k бях купувала от чужбина преди години за мои познати. Не зная дали помогнаха.
Помагат за перде в начална фаза, лично наблюдение. Сега могат да се купят в Русия, Япония.

# 20
  • Мнения: 2 480
Вчера един приятел ми каза, че Каталин има и в Полша. Добре е да се провери дали е истина.

# 21
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 795
Намерих информация за тези капки във видеото на английски:
https://youtu.be/DWOOo2VsyRQ?si=kmy16ley2aZE7e-g
Капките са N-Acetyl-Carnosine - NAC
Лекарят във видеото казва, че не могат да се поръчат по Амазон, вероятно в Европа да не е възможно изобщо.
Също, че е добре да се приемат с цинк, вътрешно, таблетки, не казва колко мг. но профилактичната доза е 3-7 мг, знам, че цинкът е добър за имунитета, но не бива да се прекалява, защото това е метал. Натрупването в прекомерни количества може да доведе до деменция, както с алуминия.
Намерих сайт в САЩ, който продава капките, поръчах 2 шишенца по 10 мл, и трябва да са при мен до една седмица, аз съм в Испания. Доставката беше доста дълга, около месец. Сега видях в куриерския сайт, че доставката е вече в Мадрид.
Ще почна да ги ползвам, ако забележа подобрение до месец, ще поръчам пак. Не бяха евтини, общо с доставката излезе към 90 и нещо евро. Не знам дали става да се доставят до България.
Сайтът е този: https://nacdrops.com/
Ще пиша след като мине време, дали има някакъв ефект. Имам катаракта, в начална форма, но доста лошо виждам, трудно чета, с лаптопа ми е доста трудно, размазват ми се буквите.

# 22
  • Мнения: 2 480
Колко % е зрението ви?

На мен приятел ми подари една опаковка Каталин от Русия и каза, че цената е 13лв., но доставката била изключително трудна през други държави.

# 23
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 795
Колко % е зрението ви?

На мен приятел ми подари една опаковка Каталин от Русия и каза, че цената е 13лв., но доставката била изключително трудна през други държави.
Нямам никаква представа, къде пише процентите? Имам някакъв скенер, не съм наясно как да го чета.
Имам и някакъв процес в ретината, виждам понякога светкавици, казаха ми да не вдигам тежко.
Правих две изследвания в БГ, на едното в Токуда взеха 140 лева а скенер, нищо не ми дадоха и ми казаха един куп страшни диагнози, вкл. и макулна дегенерация, катаракта, отлепване на ретината. Отделно от доста години
съм с късогледство, астигматизъм и повишено очно налягане, но нямам глаукома. Изкарах си акъла, отидох в Пентаграм, там ми направиха още един скенер, всичко 200 лева, дадоха ми шарените изследвания, и пак нищо не разбрах, освен че нямам макулна дегенерация, но имам катаракта и да не вдигам тежко.
Тук в Испания съм от ноември, чак в януари можах да мина на очен лекар, и същото, казаха че имам катаракта, не съм за операция, да не вдигам тежко и да дойда през септември на контрола.
Така че не съм на ясно, освен че имам катаракта, и сега започна да ме притеснява ретината. Още една консултация направих в Хийли, но за отлепването не можаха да ми кажат нищо, защото не било ясно от скенера.
Ако ме упътите какво да гледам в шарените картинки, ще разбера може би колко процента е катарактата.

Получих писмо от испанските пощи, че трябва да попълня митническа декларация на сайта, и да пратя фактура, потвърждението за  плащане за капките. Не знам наистина дали ще ги пуснат, възможно е да не може. Ако е нещо, което тук не е одобрено като субстанция за ползване. Въпреки че като чета на сайта за състава на капките, това което съдържа Н-ацетил-карнозин, е някакъв пептид, каквото и да означава това, който се съдържа в човешкия организъм, т.е. не е химия , а нещо като естествена добавка.
За съжаление, правилата на ЕС са такива, че могат да ги спрат.
В Русия имам един познат, той идва лятото тук на морето, има апартамент, но капките трябва да се слагат непрекъснато поне шест месеца, а може би и нататък, така че с едно шишенце няма да мине, трябва да ги слагаш по-дълго. Мислех да видя как ще се чувствам, и ако има добър ефект, да поръчам още.
Но това е положението, няма мърдане, явно това вещество е нещо евтино,  няма как да се патентова, ако е естествено, и биг фарма няма да пусне да се ползва в ЕС, пък и акулите в болничния бизнес искат да печелят от операции.
До пет дни трябва да пратя документите, ще пиша, ако го пуснат.

# 24
  • Мнения: 2 480
Преди 2дена един приятел ми каза, че Каталин имало и в Полша, но не е ходил там, а само е чул.

Всичките ваши диагнози ме навеждат на мисълта за сериозна некомпетентност! Как е възможно да ги имате накуп??? Просто не е за вярване......И това повишено очно налягане, което не е глаукома.......Обикновено е! Само, ако е краткотрайно повишено и след месец най-късно се понижи до нормалното и остане така, може да се смята, че не е глаукома. Но като ориентири за глаукомата са екскавацията и периферното зрение. Нормалната екскавация е 0,3. Процентът на зрението се определя от таблицата. Най-големите букви и цифри горе са зрение 0,1 или 10%, а предпоследния ред долу означава зрение 1 или 100%.

Алкон спря квинакс, защото бяха ефикасни и щяха да заместят в голям % лещите, които те произвеждат! Някои това цинично го наричат конспирация.......Никаква конспирация не е, а изнудване и ограбване на нещастните пациенти!

# 25
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 795
Преди 2дена един приятел ми каза, че Каталин имало и в Полша, но не е ходил там, а само е чул.

Всичките ваши диагнози ме навеждат на мисълта за сериозна некомпетентност! Как е възможно да ги имате накуп??? Просто не е за вярване......И това повишено очно налягане, което не е глаукома.......Обикновено е! Само, ако е краткотрайно повишено и след месец най-късно се понижи до нормалното и остане така, може да се смята, че не е глаукома. Но като ориентири за глаукомата са екскавацията и периферното зрение. Нормалната екскавация е 0,3. Процентът на зрението се определя от таблицата. Най-големите букви и цифри горе са зрение 0,1 или 10%, а предпоследния ред долу означава зрение 1 или 100%.

Алкон спря квинакс, защото бяха ефикасни и щяха да заместят в голям % лещите, които те произвеждат! Някои това цинично го наричат конспирация.......Никаква конспирация не е, а изнудване и ограбване на нещастните пациенти!
Напълно съм съгласна, но всички тези диагнози, които ми поставиха, ми се стовариха през октомври, като отидох на преглед с направление, за да си направя нови очила. От преди два-три месеца бях усетила, че не виждам добре с очилата, което периодично се налага. И в Токуда, д-р Хаджиева, или Хаджийска, мисля че се казва, ми каза че трябва да ми направи този скенер, аз се съгласих и тя ми изсипа тези диагнози. Каза че няма корекция, да си карам със старите очила, и че дегенерацията води до слепота и не се лекува. Толкова се стресирах, че въобще не се сетих да поискам някакъв документ за скенера, прегледа и диагнозите.
Трябваше началото на ноември да пътувам за Испания, нямах много време, отидох в Пентаграм, и там поне се успокоих че нямам макулна дегенерация. Но от там нататък, нищо пак не ми обясниха, и не написаха в изследването. Тук в Испания ми казаха че не съм за операция, но трябва да ме следят.

За налягането слагам капки, част се плаща по здравна каса, монопрост. В Испания се плащат напълно. Винаги в БГ на преглед ми подчертават, че нямам глаукома, а само повишено налягане. С капките наистина не стига високи стойности - 17-18. Не знам, наистина. Може би защото глаукомата предполага че трябва да ме диспансеризират, което е по здравна каса, може би за това не искат да сложат тази диагноза.

Та като се върна в БГ, ще търся добър специалист, за сериозна диагностика и мнение какво да правя.
Но всичко за съжаление, се прави само за да ти вземат парите.
 
Намерих изследване на английски, върху 49 пациенти с Н-ацетилкарнизин, от две групи, с истински капки, и с плацебо, като една част са лекувани 6 месеца, а другите 2 години, и при всички с истинските капки има подобрение, групата която го прилага 2 години с по-добър резултат, като резултата е траен. При никой няма странични ефекти или влошаване.
Позната история, от ковида, това лечение, което помага го крият,защото няма печалба. 
https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0196978101004077
На сайта има и други изследвания, ако знаете английски, може да видите дали имат подобни резултати.

# 26
  • Мнения: 2 480
Глаукомата и катарактата могат да увеличат късогледството или да го предизвикат, ако липсва.

Моята глаукома я крепим успешно от 1997г. с доц. Наталия Петкова. Тя е най-добрия специалист в тази област в Бг.
Беше шеф на глаукомния кабинет в Александровска и на първа очна клиника. Чела е лекции по глаукома на доста лекари в Бг по семинари и конференции. И сега не спира да посещава конференции и конгреси в странство. Отдавна е член на дружеството на американските офталмолози.

Щом вашето налягане е такова с монопрост може да се предполага, че имате глаукома. Затова е важна екскавацията, а също и компютърния периметър. Добре е да направите и денонощна крива на налягането.

Последна редакция: чт, 15 фев 2024, 22:02 от vl

# 27
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 795
Глаукомата и катарактата могат да увеличат късогледството или да го предизвикат, ако липсва.

Моята глаукома я крепим успешно от 1997г. с доц. Наталия Петкова. Тя е най-добрия специалист в тази област в Бг.
Беше шеф на глаукомния кабинет в Александровска и на първа очна клиника. Чела е лекции по глаукома на доста лекари в Бг по семинари и конференции. И сега не спира да посещава конференции и конгреси в странство. Отдавна е член на дружеството на американските офталмолози.

Щом вашето налягане е такова с монопрост може да се предполага, че имате глаукома. Затова е важна екскавацията, а също и компютърния периметър. Добре е да направите и денонощна крива на налягането.
Благодаря, това изследване с денонощната крива къде го правят? Някакъв уред ли се слага?
Това което ми казват, като ми мерят налягането е, че е под контрол. И да продължавам с капките. Правиха ми изследване на периметъра, преди две-три години, но какво от това, нищо не последва. Ескавация не знам какво е, но ми правиха изследване с няколко уреда.
При мен тези изследвания не са по здравна каса, няма проблем ако трябва да ги платя, но имам чувството, че болниците си правят изследвания, за да вземат едни пари, а от това няма никакви последствия, нищо не ти обясняват, нищо не те съветват, какво да правиш, дали има проблем. Като нищо не ми казват, освен да слагам капките и да дойда пак след време, мисля си, че всичко е нормално.
Ще търся консултация с по-добър лекар, не всички са такива, но той като до сега не съм мислела, че имам сериозен проблем, не е стоял въпроса. Засега съм в Испания, като се върна в България, след два месеца.
Видях, че във вижън дава консултации един белгийски лекар, който е специалист и по отлепване на ретината. Искам да разбера трябва ли да се прави нещо в моя случай.
От тези, които ме изследваха, разбрах че имам проблем с ретината, но не разбрах доколко е спешен, какво може да се направи нещо за подобряване на състоянието. Чета, че се прави операция и се слага някакъв медицински силикон, изобщо сложна операция е. 
Четох също из интернет, че операцията от катаракта е противопоказна при опасност от отлепване на ретината. Така че става дума за две диагнози, при които лечението на едната води до рискове за другото състояние. Опасявам се от некомпетентна намеса на някои лекари печалбари, и за това искам да получа точна диагноза и съвет какво да правя.

# 28
  • Мнения: 2 480
Денонощна крива обикновено се прави в болница 5-6дена. Измерва се налягането рано сутрин, следобед, късно вечер. И така всеки ден поне по 3пъти в различни часове. Може и без да сме постъпили в болницата, но трябва да се намерят лекари, които дават нощни дежурства и са съгласни да ни мерят налягането.
Екскавацията я преценяват най-добре глаукомните специалисти. И е най-добре те да изписват монопрост или друго за налягането, защото те са най-компетентни.
Високото налягане може да влоши екскавацията, тоест да повреди очния нерв, както и ретината. Дали може да я отлепи не зная.

# 29
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 795
Една от потребителките в темата ми пусна линк с капки, които съдържат N-acetylcarnosin - NAC, и още няколко антиоксиданта и вещества, полезни за очите.
Капките се казват Visglyc Neo, има ги в повечето вериги аптеки. Не знам дали съдържанието е 1%, това  пишеше в изследването за капките, в него е прилаган такъв разтвор на НАК. На снимките на сайтовете не се вижда, ако се купи, може би вътре в листовката да има такава информация.
Който желае, може да си ги купи в България да види как действат, но това което пишеше в изследването, че са прилагани на една от групите 6 месеца, имало е добър резултат, но по-добър е бил в групата, в която са прилагани 2 години.
Между другото, пуснах търсачката за наличност на Visglyc Neo тук в Испания, излезе на много места, обаче навсякъде пише че няма наличност или че е изчерпан. Не може да се поръча тук.
На митницата още не са ми пуснали пратката от САЩ с капките, които поръчах там, гледам на сайта на куриерската фирма, не мърда от митницата, въпреки че преди седмица пратих всички документи. Изобщо, странна работа с тези капки.

Общи условия

Активация на акаунт