Камък на желанието/Dilek Taşı

  • 7 063
  • 62
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 682
Втори фрагман, много тежък.





# 16
# 17
# 18
  • Мнения: 5 209
КАМЪКЪТ НА ЖЕЛАНИЯТА еп.2/Озет и снимки

На 12 септември 1980 г. е извършен преврат и в страната е обявено военно положение. Мустафа отива на екзекуция. Джемре научава от семейството на Рон, че може да има новини за смъртта на баща й. Момиченцето от болка остана обляно в сълзи. Синан, най-малкият син на семейство Рон, е много разстроен от положението на Джемре.
В затвора избухва голямо въстание. Администрацията на затвора потушава този бунт много жестоко. Решено е въстаналите пленници да бъдат депортирани в Диарбекир. Там ще се извършват и техните екзекуции. В резултат на сбиване, възникнало по време на транспортиране, колата е участвала в голяма катастрофа. Мустафа и много затворници бягат. Новината за бягството на Мустафа удря като бомба имението на Рона. Междувременно имението научило за посещението на Фиген в затвора, след което щял да избухне скандал.









# 19
  • Мнения: 7 119
Какъв е този проблем, който Фиген и Севда изпитаха преди години и не можаха да преодолеят?



И още снимки от предстоящия 2-ри епизод



# 20
  • Кърджали
  • Мнения: 10 322
Ох, днес бяха пуснали озета и снимките. Трябва да го потърся и преведа, че акъла цял ден ми беше в Присъда

# 21
  • Мнения: 5 682
Нов плакат на сериала, много въздействащ.

# 22
  • Кърджали
  • Мнения: 10 322
Ей тази снимка ми е любима откак я пуснаха за първи път.

# 23
  • Мнения: 7 119
Художествения екип на Камъка е страхотен, такива красиви постери и снимки ни предлагат, направени с чувство, докосващи...

Вие сте най-невинните в тази история!

# 24
  • Кърджали
  • Мнения: 10 322
Изгледах и втори епизод. Тоя сериал  е диамант, ама от тези дето ти разбиват сърцето....
Серията беше много тежка. Бях решила предварително ако ми дойде много тежка, да го спра и после да го гледам на части, знам на какво е способен Салих и не исках пак да ми докарва кошмари. Но не я изключих де...
Сцените в затвора бяха изпитание за сърцето. Но Мустафа се оказа толкова смел и добър, изключителен човек.
В змиедвореца положението също не беше розово, сърцето ми се късаше за малката Джемре. Тия избори как я манипулираха и пречупиха.
Но цялата мъка си заслужаваше заради края. Мустафа прегърна дъщеря си.
Още не мога да си събера мислите.
Но имаше много хубави сцени.

Да попитам, искате ли да преведа някои избрани откъси от серията? Това не се разказва, поне нещо трябва да се види...

И поне засега


Камък на желанието, еп 3, фр 1
Във ВК https://vk.com/wall609002571_1058
Във Видеа https://videa.hu/videok/film-animacio/3-1-4kZSpemPNXHn3ok3

# 25
  • Мнения: 9 087
Голяма мъка с Мустафа и приятелите му от затвора и как Хюсеин се жертва за него с мисълта ,че ще се събере с неговото си детенце много ми стана мъчно.Салих няма какво да го коментирам вече и хваля.Мисля,че каквото кажа ще е малко



Чакам с 10 очи да излезнат лъжите на яве и да пуснат Мустафа на свобода.
Зад този непукизъм на Кенан стои голям проблем отново с баща който се е обесил до колкото се разбра от разговора със Севда.
Значи е останал само с мама и си няма друг.Баща му е пропилял парите им по павиони и тн....
Привлечен е от Севда ,но се върти и с Фиген това не ми харесва определено и накрая на земята без никоя.Но и Севда и шарят очите.Горката ми Джемре как замъкна Синан със себе си и той верно другарче навсякъде я следва много милинки ми бяха двамата.До колкото виждам г-жа Маджиде най-сетне ще вкара Рючхян в клиника за алкохолизъм а това е мега сериозен проблем.

# 26
  • Мнения: 5 209
Рейтинга на 2 епизод

# 27
  • Кърджали
  • Мнения: 10 322
Страхотно се движи рейтинга. Честно казано очаквах на хората да им дойде много мрачна и тежка серията и да сменят канала....

Да добавя.
Попадна ми този линк.
Превод на епизод 1 /не гледайте че пише 2/


КАМЪКЪТ НА ЖЕЛАНИЕТО еп 1
Не знам от кого е превеждан.
https://www.tubebg.com/157590/kamukut-na-zhelanieto-epizod-2
Сега ще хвърля един поглед на превода. Дано да е хубав, че да мога да почна да почна да тормозя приятелки да го гледат

Оффффф, как играе тоз Салих... Пак застинах пред екрана ....

Последна редакция: пт, 15 сеп 2023, 22:34 от Aлекcандрa

# 28
  • Мнения: 7 119


Аз го гледах с превод тук, но е автоматичен.

Камък на желанието еп. 1

Този път не го гледах онлайн, че ми идва тежко да го гледам по два пъти, ще изчакам превод.
Александра, права си, Салих те кара на застинеш пред екрана и да не отместваш поглед.

# 29
  • Мнения: 5 682
Надявам се, че сцените в затвора са вече зад нас. На всички бе тежко да ги гледаме.
Приятелството на Мустафа и Хюсеин бе много красиво. И прекрасен противовес на мътните отношения в богатото семейство. Мустафа и Хюсеин се подкрепяха като истински братя. Стремежът на Хюсеин към свобода и обичта към сина му - всичко това той завеща на Мустафа.
За разлика от тях в богатото семейство има недоверие, неискреност, съмнения, лъжи.
Може би най- неприятния ми герой е бабата. Тази манипулация на детето бе особено грозна и болезнена. FearfulВсяко малко дете би се уплашило и би поискало да не остане само. Просто отвратително поведени на бабата.
Все повече се опасявам за какво толкова бързат. И всички знаят. Всички приемат това, което ще направят като нещо естествено.
Отношенията Фиген- Севда също са нееднозначни. Да видим каква ще излезе тайната на двете уж приятелки. Няма приятелство там, както и няма искрено отношение от богатото семейство към Фиген. Да, платили са и образованието, но като ги гледам, по-скоро за собствено удовлетворение са го направили. А Севда хем иска да показва превъзходство, хем се дразни и завижда на Фиген. Фиген я заболя много, когато слушаше какви ги приказва Севда на Кенан.
Бащата на Фиген- мек, деликатен човек, очевидно той я е възпитавал. Майката- ясно, сестрата също.
Да, съгласна съм- зад лекия характер и веселото поведение на Кенан стои нещо повече. Той смята, че заслужава повече от живота. Но си мисля, че освен стремежа към това май Севда започва да му харесва. Или просто както видяхме от самото начало- заглежда се по всички жени. Smiley

Общи условия

Активация на акаунт