АС и други романтични К-драми - тема 4

  • 16 970
  • 736
  •   1
Отговори
# 15
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 12 034
Ауууу, завидях за тайната градинка Марги. Heart
Учудващо, плейтюб е проработил. Не знам какъв беше тоя ад миналата седмица.

Уин, току що пробвах с 9 еп. и си има суб.
https://www.vbox7.com/play:4fa7ccd7df?p=playlist&id=2377304

# 16
  • Мнения: 6 858
Благодаря за темата Flowers Sunflower.

Рори, чак се чудя как си си го причинила този филм. Аз още при прочитането на резюмето и като видях трейлъра се отказах нищо, че главната, Ким Хье Су, ми е една от големите любимки от много години. А "дъщерята" е главна в Кралят: Вечен монарх и в Гоблин.

Главният в Чудовището, Со Ин Гук, накратко Гуки, е главен и в Отговори 1997, но на теб нещо не ти допадна сериала.
В Love Rain е приятел на главния герой от събитията развиващи се в 70-те години на миналия век. Романтична драма за обратите в любовта. През 70-те двама млади се влюбват, но не успяват да се преборят за любовта си. В наши дни синът на мъжа и дъщерята на жената се влюбват, но дали и тяхната любов няма да последва съдбата на тази на родителите им или те ще успеят да я съхранят. Тук главната е Юна, която изпълнява 2 роли - майката в 70-те и дъщерята в днешно време.
В The Master's Sun не е баш главния, а негов бодигард, но сериалът е приятна смесица от драма, романтика, хорър (заради духовете, които са малко стряскащи първоначално, но в последствие се свиква с тях), комедия, че и крими. Плюс, че главен е Со Джи Соп. Един от предишното поколение "сърцеразбивачи".
High School King of Savvy е "нуна романс" или по нашенски "кака и агнешко" Smile. Повече в комедийния спектър е, макар, че си има и малко драма. Той е ученик, но му се наложи да се прави на по-големия си брат и да заеме мястото му в една фирма. Там се запозна с каката и кашата се забърка. Като негов опонент тук е И Су Хьок, който познавате от вампирския сериал с Джун Ки.
Squad 38 е крими-комедия, а Гуки е мошенник, който обаче помага на полицията.
Hundred Million Stars From the Sky/The Smile Has Left Your Eyes е психологическа криминална драма. Честно казано не бих го повторила, макар че Гуки се справи добре с ролята си.
Shopping King Louis някои го харесват, но аз не съм от тях. Вторият главен е Оска от ТГ.
В Doom at Your Service е нещо като парламентьор между Бог и хората и се замесва с главната, която е гневна на съдбата, защото разбира, че е болна от рак. Смес от романтика и мелодрама.
В Cafe Minamdang е бивш криминален профайлър, но в момента е собственик на кафене и се прави на гадател като хем мами хората за пари, хем донякъде им помага.

С Ко Гьонг Пьо можеш да хвърлиш по едно око на Love in Contract, романтична драма, в която си партнира с Минка. Тя сключва с него договор да е нещо като негова съпруга в понеделник, сряда и петък. Във вторник, четвъртък и събота има договор с друг, а в неделя почива.
Jealousy Incarnate - романтична комедия, в която се бори с главния за сърцето на една синоптичка.
Strongest Deliveryman - да започнеш от доставчик със скутер и да стигнеш до шеф като между другото и се влюбиш.
Chicago Typewriter е сериал за едни писатели от 30-те години на миналия век, които са се преродили в днешно време като популярен писател на бестселъри изпаднал в криза и писател в сянка и анти-фен на популярния.

Малко kiss сцени от различни сериали, някои от които не сме обсъждали тук, но пък може така да ви заинтригуват Wink.
Romantic Doctor, Teacher Kim 1
Another Miss Oh
I Need romance 1
Reply1997
High Society
Goong/Princess Hours
Coffee Prince
Me too Flower


I.V, кураж и всичко да се нареди по най-добрия начин Hug.

# 17
  • Мнения: 6 206
2 в 1, благодаря!

Е, как си го причиних, като видях, че участват и Бо, и приятелят приемен брат от 1988г. нямаше как да го подмина. Даже и не четох и резюмето. Главната ми хареса, но какво от това. Историята е отврат. Да, все някак трябва да се покаже и грозното лице на корейската действителност, но защо по този начин. Съжалявам, че загубих тези 2ч. по този начин.

Да, 1997г  не ми допадна, обаче сега имам причина - Гуки да му дам още един шанс. Но не веднага. Предполагам, че донякъде причината е, че много ми харесаха героите и актьорите зад тях в 1988г. и затова не мога да започна 1997г. без да се сещам за другия Отговор.

Прочетох, че целувката на Тек и Док Сон е получила някаква награда, не помня каква, но и не разбрах коя от двете, макар че и двете са нежни, чисти и вълнуващо представени от актьорите. Знаеш ли нещо за тази награда? И ако традиционно има такава награда за целувки би било интересно да видим наградените кисс сцени.

# 18
  • Варненска клюкарка
  • Мнения: 15 466
Честит празник!

Проф, да разбирам личе вече имаш Плейтуб?

2в1 изгледах ги всичките, ама засега обсъжданите на предната страница по изпълнение ми остават №1 Joy Като визирам само сцените, не историите за които нямам представа. Романтичния доктор и той ми е в плановете, но преди него има още 3 неща които искам да видя.

Секси Джуно, друго търсех от този концерт на 2РМ, но не го намерих.
https://www.youtube.com/shorts/y56NCxMBjFc танци-манци

Сцена отработена първо с режисьора Joy Марги преди време се смя как режисьора почти си легна при Бинчо, да му обяснява кое как трябва да изглежда, ама и тука двамата мъже отработват забавен момент Joy
https://www.youtube.com/shorts/gFf7zy3jRQ0

Уинона, ще ме умориш  с гова чеквмедже, посмях се като си представих че сигурно и моето е изглеждало като твоето, направо зяпнах и аз Joy Другите да не си мислите нищо лошо, бяха много красиви моменти, отново ни един кат дрехи не падна от никого, но изпълнението беше чувствено с много реализъм..
Роца, обикновено Шортс ми вади много неща и много неща научавам от там, като нямам идея за тях, не съм ги и търсила на друго място, та така видях Джуно с още 2 колежки и отново хич не беше зле. Уинона в пресните изпълнения го класира като за десятка, а на предишните мога да му дам към 7-8 получава му се, Joy

Джуно и Юна от години танцуват заедно, но това не е просто изява за веднъж, това са седмици репетиции от които се показват само избрани моменти, пробват и по-смели неща но много от първоначалната хореография отпада. Повече от 90% от танцуващите двойкки стават такива и в живота, почти неизбежно е. Тук агенциите отричат, но историята помни как и други са отричали...Що се отнася до мъжко-женското приятелство- единият винаги, винаги, ама винаги иска нещо повече и така се поддържа едно  "приятелство" дето не е баш такова. Замислете се колко итервюта сте чували/чели когато стигнат до частта с половинката и думите  "дълго време бяхме само приятели...." Говоря само за млади хора, при които тези неща лесно се обръщат.

Рори, аз гледах награждаване за най-красива целувка на сцена от ТГ. Вече им бяха дали всичките награди, но им казаха че има и специална награда, май на зрителите и ги повикаха отново, предполагам за всички други са били наясно и са ги очаквали, но последното беше и шоу за гостите в залата. Отново застанаха насцената, казаха им за какво е наградата и тикнаха микрофона на Бинчо, той първо отвори уста да каже нещо, после се отказа, а после обърна един художествен гръб на публиката, много се смути Joy Колежката му също в първите 10-на секунди не можа да каже нищо, после прихна като си видя колегата, после каза някакви неща, като говореше много бавно и личешие че си подбира думите много внимателно, като го поглеждаше на всяка дума, а той продължаваше да стои до нея, но  с гръб към залата, определено не очакваха такава награда  Joy

По тази тема да кажа нещо което чух в неделя докато вървях напред назад из нас, даже не видях кой е канала, сутрешно предаване по Нова или Бтв беше - интервю с Башар Рахал който говореше че един актьор за да представи нещата достоверно се превръща в героя си, изцяло влиза в кожата му. В този смисъл каза и че било много трудно за акторите да не се влюбят в екранната си половинка. Просто се случвало и било много трудно за тези които имали половинка в живота. Описа и нещо като борба със себе си, някои се справяли бързо със ситуацията и от околните никой не разбира, но често не ставало и се развалят връзки/семейства, някои пък след приключване на снимки се усещали че не можели  без този човек и тогава наново избухвали нещата, дори по-силно от времето на общата им работа....Не съм го гледала в нищо, български сериали не гледам та не знам подробности, но явно гтовореше и за себе си и по принцип за колегите си.

Марги, мерси за китките и за страхотната тайна градинка, моите прецъвтяха, вече чак догодина ще ги чакам....

ПП От суринта далдисах в разговора за късните часове на деня, ама снощи не можах да се включа да се доизкажа за Джуно и Юна.

# 19
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 12 034
Честит празник и от мен!  bg 

Белл, да Плейтюб проработи. Вече у дома имам нормален достъп до него. В работата няма да имам никога, ама това е друга бира. Joy

Чакам Марги да подскаже нещо. Ама ако не се появи, ще подскажа после аз.

# 20
  • Мнения: 6 206
Аз пак съм изгубена в датите.

Честит празник!

Установих, че целувка и въобще романтична сцена може да ме докосне и развълнува само ако съм гледала сериала/филма. И в тази връзка мога да оценя само сцените между героите, които познавам "лично". И много често подобни сцени са режисирани така че се вижда, че устните на единия са встрани от устните на другия, но заради историята, химията на актьорите тези сцени пак ми харесват и ме радват. Обаче в Отговор 1988г. всички показани целувки са много истински и убедителни и без историята и химията на актьорите зад тях. Явно режисьорът не се е притеснявал от местния СЕМ. Шегувам се, ама ето сега първата целувка на героите в Чудовището макар, че не са на по 18г. както в Отговора не е така красива въпреки, че харесвам и главния, и главната като герои и актьори.

В тази връзка, Уинона, не бихме могли да правим никакви други класации, освен по външен вид на актьорите и видеа с концертни изпълнения видени от всички, защото класации свързани със сцени или герои от филм или сериал могат да бъдат правени само от тези, които са ги гледали. Но и не виждам смисъл от такива класации, защото различно виждаме дори и когато гледаме едно и също.

# 21
  • Мнения: 3 293
Честит празник и от мен! 🇧🇬

С Профи прибавихме още нещо към заглавния пост, ако искате може да хвърлите по едно око🙃

И ви поздравявам с една от любимите ми песни

# 22
  • Русе
  • Мнения: 2 264
Рори, права си - изказа ми за класация само показваше изненадата да открия нещо, което изобщо не съм търсила! За никаква класация не може и да става дума?!!

# 23
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 12 034
Марги, сега е екстра. Flowers Hibiscus
Случайно попаднах на нещо любопитно, не от Корея, а от Токио. Но когато става въпрос за това да видим как изглеждат някои реалности от онзи край на света, не мога да не донеса намереното тук. Все пак огромна част от корейските селебрита страшно харесват Япония, говорят поне малко японски и често ходят на фенмийтинги там.
Съжалявам, че няма възможност за преведени субтитри, но дори и не знаещите английски ще се ориентират по картината.
https://www.youtube.com/watch?v=bDxEQY7wFlg

Последна редакция: ср, 06 сеп 2023, 12:12 от profi_1

# 24
  • Мнения: 6 858
Честит празник bg .

...................................
Установих, че целувка и въобще романтична сцена може да ме докосне и развълнува само ако съм гледала сериала/филма. ......................

Напълно съм съгласна с мнението на Рори.
И за мен емоциите, които ми дават подобни сцени се влияят от това какво се случва или се е случило преди тях. Ето, например, целувката от Романтичния доктор.
Скрит текст:
Тя е специализант в спешното отделение, има си сериозен приятел, който също е лекар и неин ментор. Той пък идва като стажант, който е бил най-добрият във випуска си в университета. Още в началото между тях се заражда напрежение, защото той не се държи с обичайното раболепие към по-старшите, а тя реши да му посвие малко самочувствието. Но, когато я видя в действие при изключително инфарктна случка, започна да изпитва възхищение, а след като на двамата им се наложи да работят заедно при друг случай, направо си се влюби в нея. Целувката дойде след като видя как ѝ се карат заради решение, което е взела, за да спаси пациент. И, докато при него тази целувка беше съвсем осъзната, за нея дойде като гръм от ясно небе и тя се поддаде по-скоро заради емоциите, които я предшестваха.
Понякога пък някой поглед или докосване са заредени с повече еротика от откровена такава. Като тангото в Усещане за жена, например. За мен лично, тази сцена бе по-наситена с емоции от колкото, когато си легнаха заедно.

Тези "награди" за целувка са по-скоро закачка към зрителите и феновете. Честно казано не бях се интересувала, но след като Рори спомена се поразрових и видях, че заради десетата си годишнина през 2016 г. tvN са дали и такава награда. Уточнявам, че става въпрос само за сериали на tvN.
Печелят Гуки и Ън Джи - Reply 1997
2-ро място са за Ерик и Со Хьон Джин - Another Oh Hae-young (тя е актрисата и от Романтичния доктор)
3. Бо и Хьери - Reply 1988
4. Чо Ин Сонг and Го Хьон Джунг - Dear My Friends
5. Чонг У и Го Ара - Reply 1994
6. Чо Джонг Сук и Пак Бо Йонг - Oh My Ghost
7. Ким Джи Сок и Йе Джин Уон - Another Oh Hae-young
Не са класирани:
Lee Jin-wook and Jo Yoon-hee - Nine
Yeon Woo-jin and Han Groo - Marriage, Not Dating
Yoon Doo-joon and Seo Hyun-jin - Let's Eat 2

Последна редакция: ср, 06 сеп 2023, 14:23 от 2в1

# 25
  • Варненска клюкарка
  • Мнения: 15 466
Ха ха Марги, Проф, видях имената Joy Тема със списъци и трите страхотни!

Ако ще е конкретно за такава класация според мен,  или поне при мен се е случвало да харесам изпълнение по тази част без да съм гледала сериала, или и да съм го гледала но самия сериал/историята да не ми харесва. Примерно смятам Секретарката за абсолютна боза, но Пако и Минка ми харесват, имам и други подобни примери. Имам и обратното, да ми харесва историята, главните, но по тънката част да се стискат и  целят кой-където  свари, само не там където е нужно и изпълнението им да не ми хареса. Ако ме разбирате Joy Смятам и че по тази част в по-голяма степен нещата зависят от актьорите, кой колко желае да даде от себе си (не колко може, за моженето това всички го могат)  а не толкова от режисьора. Повечето корейци обаче доста се раздават и рядко има за критика. Щом ме хващат сцени от Шортс без хабер да си имам откъде са, нито кои са актьорите, значи мога и да ги оценявам как ми изглежда тънката част- чувствена, страстна, скромна и т.н. Гледам да съм обективна.
Тези дни в Шортс Джуно ми излезе с друга колежка и нея също я метна на един плот и се забравиха там, нито я знам актрисата, нито сериала, него едва го познах, от по-ранните му сериали беше явно, но отново беше доста чувствено изпълнение. Така или иначе, засега  по тънката част Джуно и Юна ме оставиха с отворена уста, а любимите ми сериали са други. Зад кадър също при тях видях най химичните сетове.

Това което описах по-нагоре беше от награди на СБС. Основното награждаване мина, мисля че 11 награди взе ТГ не че много важно, вътрешнозаводски са. Когато отново повикаха на сцената ГГ точно за забавление на публиката беше това за целувките, а по реакциите им,  се видя че  главните не очакваха.

# 26
  • Мнения: 6 206
Останаха ми 4 серии от Чудовището. Много съм впечатлена от начина по който обръщат внимание на темата за психичните дефицити като следствие от тежка емоционална травма в детството. Често причинена от членове на семейството. В никой от 4те общо казано психо сериала, които съм гледала акцента не е върху кървища, жестокости и зрелища както е в американските филми с подобна тематика. Акцента е върху емоционалните травми и последствията. Нещо което в някои корейски сериали ми  боде очите - липса на родителска топлина и сякаш изхвърляне на "пилетата" от гнездото твърде рано и начина по който това се отразява на светоусещането на младежите и начина по който се вписват в обществото. Отново сериал, който мога да гледам с удоволствие повече от един път.

# 27
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 702
Роца, обикновено Шортс ми вади много неща и много неща научавам от там, като нямам идея за тях, не съм ги и търсила на друго място, та така видях Джуно с още 2 колежки и отново хич не беше зле. Уинона в пресните изпълнения го класира като за десятка, а на предишните мога да му дам към 7-8 получава му се, Joy
Белл, точно това казвах и аз - в в сравнение с предните му сериали, в Кингланд беше още по-добре Wink Не че предните му не бяха добре.

Тия дни платформата за азиатски сериали Вики Ракутен пусна в Инстаграм акаунта си компилация с цАлувки Nature Fire Nature Fire Nature Fire (дано линкът да излиза правилно) - https://www.instagram.com/p/CwRnOn2BqAS/?utm_source=ig_web_copy_ … =MzRlODBiNWFlZA==

И както има много добри целувки, така има и мноооого зле. В личната ми класация е един китайски сериал, където Той се старае и влага от себе си, а Тя се държи като умряла скумрия Joy
То и затова един от критериите ми за любим актьор/актриса е "достоверност на екранните целувки" (което обяснява и Джуно в "списъка" Wink )

Профи, аз бях виждала тези "клетки" по гарите в Япония, където можеш да седнеш за малко, да поработиш между два влака на спокойствие, или ако закъсняваш за среща.
От мен малко фенки на J-pop група, които бях пускала в другата тема (като сме на вълна "кадри от онази част на света" и "фенове")
Скрит текст:





# 28
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 12 034
Еха! Понякога завиждам за мащабите на фенството. У нас не виждам как би се случило такова нещо. Не само сме по-малко, като численост, но и имам усещането, че не сме склонни да сме нито толкова всеотдайни, нито толкова последователни, като манталитет. А колко стока, (виждам "оборудването" на фенките в снимките на Роца), съответно пари, се въртят е трудно дори да си го представим. Спомням си, че най-евтинките неща, продавани на концертите на Шуга в Щатите вървяха по 15 долара. Тениските бяха от 45 нагоре. И не бяха много качествени, като отговорността за изработването и доставката на всички стоки си беше на местна американска компания. По-качествени, по мнението на закупилите ги потребители, бяха стоките предлагани онлайн от търговския отдел на HYBE. Но 90 долара за худи, вярно с Шуга и със символите на турнето му, са си цифра. Особено като се има предвид, че основната маса потенциални купувачи са тийн.

# 29
  • Варненска клюкарка
  • Мнения: 15 466

Тия дни платформата за азиатски сериали Вики Ракутен пусна в Инстаграм акаунта си компилация с цАлувки Nature Fire Nature Fire Nature Fire (дано линкът да излиза правилно) - https://www.instagram.com/p/CwRnOn2BqAS/?utm_source=ig_web_copy_ … =MzRlODBiNWFlZA==
Ха, не очаквах че ще мога да видя видео от ИГ, ама видях 5-6 толкова ли са? Пако и Минка естествено ги познах веднага, а дамата на Джи коя е?Доста огън хвърлиха и те.

Така е, има сеериали в които се вижда че пича добре се справя с ролята, в тънките моменти се старае, а като му се падне някоя заспала, общите моменти някак не се получват. На мен едни кадри на Пако и главната заспала от Хуаранг са ми много смешни, тя в ръцете му се свила като скарида, Пако работи, ама режисьора някъде извън кадър вика стоп и Пако се обръща по посока на гласа и гледа безпомощно, лицето му напрегнато...нищо общо със забавата която снимат на сетовете зад кадър в такива моменти. В същото време съм виждала как беше с Минка и с каката зад кадър, чувала съм и режисьора зад кадър на Кингленд как извика едно протяжно "уааауу" на сцената която поради естеството си дори нямаше дубли, защото всичко плувна във вода.  И друго имаше- когато водата започна да се излива по главите им дори клепачите им не трепнаха Heart

Проф, мисля че такъв тип фенство има почва в богатите финансово общества, а корейци и японци не са за оплакване, пък селбритата им правят големи гъдели в това отношение, много си уважават феновете, има по нещо за всички, та как после и те да не отвръщат.

Понеже много ви хареса онова изпълнение на пиано ви донесох три популярни композиции на Ричард Клайдерман и една на Йирума, не музика, а космос. Сигурна съм всичките сте ги чували и докато сте ги слушали сте искали да продължи повече Heart

Richard Clayderman - Ballade Pour Adeline
https://www.youtube.com/watch?v=Xtm1zH6WOT8

Richard Clayderman - Mariage D'Amour
https://www.youtube.com/watch?v=tjC3fjVcDjY

Love Story - Richard Clayderman (Piano Tutorial)
https://www.youtube.com/watch?v=sd50Qk-oSCU

Yiruma - Kiss The Rain
https://www.youtube.com/watch?v=GJWU2Y_tGRk

Последна редакция: ср, 06 сеп 2023, 20:03 от Беллора

Общи условия

Активация на акаунт