АС и други романтични К-драми - тема 4

  • 16 981
  • 736
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 525
The Fabulous  го има в телеграм с превод. Нетфликски е, 8 епизода. И другите два ги има там.

# 46
  • Мнения: 6 867
Сериалът на Бо и АйЮ се открива с две залавия You Have Done Well и Thank You for Your Hard Work. На Нетфликс е и снимките са започнали през март. Няма обявена дата за излъчване, но е почти сигурно, че няма да е до края на тази година.

The Fabulous/Невероятните на бг.

Бел, каката до Че е Сонг Хье Кьо, а агенцията ѝ United Artists Agency е корейска.  Пакито/Пак Хьонг Шик и Бясното/Ю А Ин също са в тази агенция.
Фенското клипче за нея и Сончето явно е било заради връзката им с Бини. Все пак едната е бивше гадже, а другата е настоящата съпруга.

Рори, Звездолин, Гуки и Бо са заедно, защото са номинирани за някоя награда на телевизия KBS. При тях забелязах и Ча Те Хьон. Той и Звездолин печелят за сериала The Producers, Гуки и Бо за Чудовището, Ким Со за School 2015, Йо Джин Гу за Orange Marmalade. Освен това Бо и Ким Со са водещи на наградите. В кадрите се вижда и Чанг Хьок, който пък печели за The Merchant. А другата девойка, която получава награда заедно с Ким Со е Че Су Бин, която участва в споменатия The Fabulous/Невероятните. Тя е и принцесата в Лунната светлина, а вероятно скоро ще я гледаме отново по Лейдито в Аз не съм робот.

# 47
  • Мнения: 6 227
Тази кака от снимката не е ли каката от сериала с Бо от 2018г. Ако е тя нямам думи. На тази снимка изглежда по млада, свежа и красива, отколкото в сериала преди 5г. Не знам дали ще мога да гледам някаква романтика между тях. Когато е снимал ролята Бо е бил на 25г., но са му сложили ужасна прическа с която хем изглежда на 18г., хем изглежда леко женствен, а жената с която се предполага, че ще ги обвържат романтично изглежда на 40+ и дори и от разстояние изглежда като майка на героя на Бо, а как ли ще изглеждат в един кадър в романтична сцена.
По принцип нямам проблем с разлика в годините между партньорите и в двете посоки, но в някакви разумни граници. Да кажем 7-8г. максимум, но тук чисто визуално не мисля че ще мога да ги приема. И все пак ще опитам да дам шанс 2-3 серии. Ако за толкова не свикна и за 7 еп. няма да свикна. Освен ако историята не се окаже много интересна и вълнуваща, но до тук единственото интересно е фотоапарат със сантиментална стойност който може би е част от историята на семейството на героя. Знам, че не харесах и 1 еп. на Лунна светлина, а после ми хареса основно заради каста, но ми хареса. Но там нямах проблем с визията на актьорите, а тук ме напушва на смях прическата на Бо и някак ме държи на емоционална дистанция визията на главната.
Героят на Бо е някак неестествен. Или той преиграва или изглежда неестествено заради много видимата разлика във възрастта

Последна редакция: чт, 07 сеп 2023, 16:08 от Рори72

# 48
  • Варненска клюкарка
  • Мнения: 15 483
Упс, аз пък за малко да я пратя при девойките, не я познах, въпреки че не ми минава ни един тур в Шортс без Сонг Хье Кьо.  Изглежда почти като наборка на Ча. Вярно че се сещам бяха я снимали в някакви градини в Париж, реклама на бижута - Жардин дьо нещо си, беше украсена от глава до пети в скъпи бижута....

Крис, мерси, вярно че в Телеграм още не съм търсила, добре че каза.

Все забравям да кажа че бях попаднала на едно видео за най високите IQ резултати сред айдълите, не запомних всички, но все пак каквото ми е останало докато не съм забравшила и него.  
10. някой от 2РМ Оk нещо си
9. някой от Супер Джуниър -140т.
8. Сонг Джонг Ки - 140 т.
7. Ча -142 т.
5.  Ким Те Хи 148 т. - една от трите кралици и по мъж мадам батко Рейн
4. RM от BTS 148т.
3. някой от TVХQ -150т.
2.  BlockB 156
1.  не можах да го разчета но беше с цифра 160.
Данните от тестовете им са известни в интернет, феновете просто са ги подредили....Самите цифри също не успях да видя всичките защото бяха изписани със светло син шрифт, а върху тях заглавието с дебел бял шрифт на Шортс.

# 49
  • Мнения: 6 227
Белл, нещо с цифрите не е наред. Резултатите над 130 са резултати говорещи за гениалност. Това го знам от психолога, който прави такъв тест на тийна, когато го обследваха преди много години. За неговия резултат съвсем малко под 130 каза че е много висок. А пък 160 май е бил коефицента на Айнщайн. Не вярвам всите айдъли да са свръх гении и вместо да се занимават с наука да живеят като шоу звезди.

# 50
  • Мнения: 6 867
Бел, в предния ми пост линкът е към плейтюб за The Fabulous на бг.

# 51
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 12 051
За този със 160-те точки нищо не мога да кажа, но поне за RM от BTS мога да го потвърдя. Още от ученическите му години е известно, че е сред единия % на гениалните корейски деца. Което изобщо не го задължава да се занимава с наука. Впрочем, той преди няколко месеца, след излизането на самостоятелния му албум, се включи заедно с истински учени от неговата страна, както и с други популярни лица, в една заснета поредица - телевизионно шоу, озаглавена "Енциклопедия на безсмислените човешки знания", с което даде своя дан на науката Laughing. Не претендирам за точност във възпроизвеждането на заглавието. При положение, че има интереси в музиката, и по-специално в рапа, защо да се занимава с нещо, което не го влече?! А и настоящото му положение на айдъл отдавна го е направило милиардер. Нещо, което нямаше да бъде, ако беше станал учен.
А и установените айдъли с високо IQ са едва двадесетина, което е нищо на фона на общата им бройка.
Не знам защо смяташ, че впечатляващото IQ едва ли не задължава притежателя му да се втурне в дебрите на познанието и изследванията. И Шарън Стоун е с над 140, но е искала и е станала известна актриса, а не примерно молекулярен биолог.
Както навремето беше казал един мой познат, не е важно колко ти е IQ-то, а каква част от него съумяваш да използваш и за какво.

# 52
  • Варненска клюкарка
  • Мнения: 15 483
The Fabulous. Супер!

Рори вярно е. Джоди Фостър  и Томи Лий Джоунс също са с много високо IQ, помня че нейното беше някаква чудовищна цифра, но я забравих, завършили са Йейл, тя е с 2  Оскара,  и не знам си колко номинации, учила е като частна ученичка и се е снимала от бебе, започвайки с реклама на 11 месеца. Мисля че неговия Оскар е един. Четох че Ча е математик, а знаеш ли математика, знаеш всичко един тест за интелигентност никак няма да  се опре на такъв човек. Бях писала за това че години е бил младши председател на училището, вероятно е имало защо, като се има предвид нивото на образователната им система и как родителите там натискат децата си да учат, от невръстни ги записват по уроци, пиано и изкуства, всичко което може да развие мозъка. А това не е пълния списък, както каза Проф, има още няколко но от определена възраст нататък родителите много трудно могат да влияят на изборите им, особено ако вече са опитали от любимите си неща.
Скрит текст:
Моето 7 г. ходи на уроци по математика 3 часа седчмично, защото смятах че в ПМГ-то му часовете не са достатъчни. В 11 клас каза че ще учи медицина и влезе още на предварителните изпити с 26ти резултат, няма да казвам каква му беше подготовката че няма да ми повярвате. Миналата седмица подаде документи за демонстратор по химия, чакаме резултат....нямам представа колко му е IQ-то но определено е много умен, с 2 прочита е способен да запомня по страницца текстове със сложна терминология наизуст, решава логически и геометрични задачи (да, знам че други неща има в IQ тестовете, но все пак) на които аз докато стигна края на условието съм забравила началото. А както вече знаем, в ЮК всички са на нещо като състезание тип  по-по-най от най ранна възраст, така че защо не?

Впрочем интелигентността не възниква случайно на късна възраст, нито тези хора на 10г са знаели че ще стават айдъли, решението е дошло на по-късен етап,но от това интелигентността не страда. Характерът се оформя от най-ранна детска възраст - ум, воля, също.

Последна редакция: чт, 07 сеп 2023, 22:14 от Беллора

# 53
  • Мнения: 6 227
2 в 1, ти какво впечатление имаш за този сериал Бойфренд. Има нещо доста дразнещо в героя на Бо, но не мога да реша актьорът ли не се справя или ролята му е разписана така. Мисля, че няма да продължа след 3та серия. Изглежда по-особен от Мин и по-странен от Тек. Като лепка е, леко инфантилен, като подмазвач все се оправдава и ласкае, но и тя не е съвсем като за годините си и положението си. Това ефект от сценария ли е в смисъл неудобство на героите или неудобство на младия актьор пред звездата, която му партнира и затова се престарава и преиграва.

Последна редакция: пт, 08 сеп 2023, 02:13 от Рори72

# 54
  • Мнения: 6 867
Рори, просто не им се получи. По принцип разликата в годините не ми е проблем, но в случая много си личеше. Дали беше режисьорско виждане или зле написана роля, но наистина и Бо, и каката на моменти не се държаха адекватно. Не е сериал, който бих повторила или препоръчала.
И дано не те откажа предварително, но и за Record of Youth мнението ми е същото.

# 55
  • Русе
  • Мнения: 2 274
https://www.youtube.com/watch?v=tO-IDgofK70

Здравейте, Дами!
Започвам поста си с музикален поздрав, наскоро открит, който много ми хареса! Предполагам, че се досетихте откъде е...
Да, справих се с "Цвете на злото" и оживях. Simple Smile Скромното ми мнение е, че това е много сериозен сериал от където и да го погледнеш ! Екипът артисти е избран перфектно, а Джун Ги още повече ми се издигна в очите. Той е хамелеон!!! Изумена съм как е успял да обхване и пресъздаде този образ, наистина. Едно красиво лице може да ме накара да го погледна, веднъж...и ако няма какво още да ми покаже, ще си остане само това. С Джун Ги такава опасност няма. Препоръчвам сериала и се надявам да ви се хареса и на вас!

След сериозното кино мисля малко да премина към по-леко и развлекателно. Simple Smile Дали "Романтичният Доктор" или "Hospital Playlist"ще ми свършат работа?

# 56
  • Варненска клюкарка
  • Мнения: 15 483
2в1, оправих си цитата на линка който даде за The Fabulous, от телефона не бях уцелила правилния пост.

Уинона, аз в Цветето открих и Мун Че Уон -  според мен нейния образ на моменти дори затъмняваше ГГерой, но през цялото време главните си партнираха страхотно. Сякаш рядко съм виждала да изграждат толкова силни и логични женски образи, но тук много ми хареса актрисата и превъплъщението и. Имаше 2-3 глупости в последна серия и без тях щях да мина спокойно, но и така ми хареса много, един от любимите ми сериали е, а в началото замалко да го зарежа.

Бях описала този момент който видях в едно руско видео - Ча в Бягащия човек и наказана участничка, която той трябваше да полее с кофа черна боя. Тя беше в краката му и той нямаше как да не я уцел, щеше да я унизи ужасно, но много внимателно го избегна като метна течността напред и съвсем малко от нея попадна на косата и, а после и се изнвини, прегърна я, вдигна я и се опита да почисти леките щети по нея, макар че тук последните две не се виждат... Много са галантни и възпритани тези момчета, този е поредния такъв който виждам.
https://www.youtube.com/shorts/6x0Mrs2wkKQ

# 57
  • Мнения: 6 867
А "наказаната" участничка от е актрисата Чон Со Мин. Може да я погледнете в Something About 1%. Романтична комедия, която чудесно става за разтоварка.

Малко да се позабавлявате и посмеете Grinning.

Силата на корейските аджуми Joy - над 700 души се събират в жегата насред Сеул и пеят заедно с популярния трот певец Young Tak.

Когато ти си легенда на трота, получаваш легендите от третото поколение к-поп групи за твои backup танцьори
Kim Yeon Ja - Amor Fati
BTS, EXO, GOT7, NCT, Twice, BTOB, Momoland...


winona, и двата са хубави, така че, който и да избереш няма да сбъркаш.
Лично на мен, Романтичния доктор ми е една идея по-любим Hands V.

Последна редакция: пт, 08 сеп 2023, 00:26 от 2в1

# 58
  • Мнения: 6 227
Сериалът го няма онлайн с бг превод и гледам с руски субтитри. 3та серия изобщо не тръгна, на 4та заспах, ще погледна и 5та защото си казах да видя 3 серии преди окончателно да реша да го зарежа и съм сигурна че няма да усетя, че съм пропуснала 2 серии. Но някъде около каката се мярна бившия й. Също ми изглежда по-млад от нея, но не така фрапиращо, няма усещане за общуване между различни поколения и не стоят така дразнещо в общ кадър. Така че тази много видима разлика със сигурност ми е повлияла. Като им гледам диалозите си мисля че сценарият също куца. А като имам предвид, че Бо се справи чудесно с не лесните образи на Мин и Тек, беше сладък и въздействащ на зрителя в образа на лунния принц, който е съвсем нормален човек и го видях в Младежкия лагер като себе си си мисля, че и режисьорът не се е справил с пресъздаването на сценария и е пренавил актьорите. Отделно имам личното усещане, че Бо като актьор на реални 25г. не се чувства сигурен в себе си в ролята на младеж увлечен по кака. Офис сцените му с колегите и приятелката от училище са се получили далеч по-добре от сцените с каката. Че даже и пиянските му сцени във 2и епизод ми се видяха различно изиграни сред колегите и с каката.
Сега чак ми стана любопитно да видя Пако в сходната му роля, макар че от споделеното в темата подразбирам че добре се е получило, но избягвах сериала именно заради разликата от 15г. и горещите сцени, защото при такава видима изпитвам недоверие в романтичните чувства на героите и съответно няма как да ме докоснат героите и историята и да изпитам удоволствие от гледането. Поради по-кратката филмография на Бо, а и това че по спомен тази кака беше спомената в темата с още две актриси като кралица сред актрисите от своето поколение (нали не бъркам каката) реших да пробвам сериала, но не ми се получава. Двамата на екран в последната сцена, която видях преди да заспя изглеждаха като майка и син седнали на пейка. Синът задрямал на рамото на майка си след като го е водила на обяд, а тя излъчваше загриженост от типа "Как да се справя с това непослушно дете" без грам усещане за романтичен интерес към него.
Аз също не бих препоръчала този сериал и вероятно дори и с прескачане на цели серии няма да успея да го догледам дори и за да мога да го отметна сред к-сериалите като изгледан.

Последна редакция: пт, 08 сеп 2023, 02:57 от Рори72

# 59
  • Варненска клюкарка
  • Мнения: 15 483
Рори, Пако и каката се гтледат леко, историята е забавна и оставя приятно чувство. От 5-те сериала които съм гледала с него, този ми беше най-интересен като сюжет. Страстната сцена не е романтика, тя се случва в началото на сериала, мисля че беше във втора- и двамата пияни, Пако тръгна да я прибира че беше взела да обръща всяка чаша която видеше, но каката беше на скорост и вкъщи реши да си допива с бира, налетя му, той първо се стресна, но подпали много бързо и ако не беше извадил от задния си джоб документите си да ги хвърли на шкафчето до леглото, сигурно щяха да стигнат до края, но каката ги видя и много бързо изтрезня Joy После съдбата се погрижи да ги срещне още няколко пъти, на нея и беше неловко и го избягваше, той пък обратното, първо се появи любопитството му към нея и неусетно хлътна. Тя също хлътна, но и пред себе си не искаше да си признае, че се вълнува от някакъв келеш, по някое врем се появи и бившия и и тя се колебаеше между двамата, а Пако направо полудя че му се изплъзва. Каката  не беше някоя красавица, но имаше ярко присъствие на екрана. Голяма част от историята мина и в борбата и със себе си. Романтиката беше много по-спокойна в сравнение с челните им  сблъсъци.Може да се каже че оставиха финала полуотворен. Не се ожениха, тя карше някаква квалификация в Лондон и си идваше периодичтно, той студент по медицина, имаше 8 г. да учи и по нищо не изглеждаше че смятат да стават обикновено семийство с деца, куче и т.н. А Пако беше много сладък, закачлив и страстен във всичко което правеше.
Опитвам се да се сетя къде съм виждала приятелчето му-съквартирант, струва ми се че беше другия кандидат за сърцето нва главната в Извънземното, но не съм сигурна.

Сонг Хье Кьо я знам самоп от Шортс, първо започнаха да ми излизат с бившия и мъж Сонг Джонг ки на сватбените им снимки (забравих с колко му е кака - 2 или 4 години нещо такова) явно покрай новия му брак Шортс ми извади голямата болка на феновете им. После ми тръгнаха с кадри от общия им сериал, така стигнах до музиката - ОСТ вероятно е най-най-най -гледания който съм срещала досега на К-сериал, някои от песните са с по 200 милиона посещения на официалните видеа, отделно размножените от феновете където има по още 30-50 милиона  гледания. В момента на първа страница имаме 3 песни от ОСТ с обща цифра към 400 милиона посещения. Най често я виждам като рекрамно лице на луксозни марки, или в съпоставки със Сончето, че както вече каза 2в1 и двете имат общо с Бинчо - едната му е съпруга а другата една от официално потвърдените любими жени. По този начинп видях че има впечатляваща като цифра филмография- 37 проекта, Сон Йе Джин има 32, но тя последните близо 2 години не е на линия- сватба, бременност, бебе иначе да е дръпнала с поне още 3... От това което виждам  Сонг Хье Кьо ми изглжда някак доста хладна, но както казах впечатленията ми са само от кратксите видеа.

Последна редакция: пт, 08 сеп 2023, 08:47 от Беллора

Общи условия

Активация на акаунт