Термин Септември 🤰🏻2023 💝 (Тема 3)

  • 17 554
  • 221
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 230
привет момичета,
вчера посетихме ортопед. лекаря препоръча да вземем още едно мнение по отношение на жълтеницата, която не е отминала все още. бебко стана на 43 дни. има ли други при които се е задържала все още? препоръча ли ви нещо личния лекар/педиатъра? при нас само коментира, че е все още жълт и до там ,нито изследвания, нито терапия...
на пегледа ортопеда проепъча да му разтварям крачетата и да правим масаж.

Petkova93 Бебеко се роди 3,400 изписаха ни 3,350.

# 196
  • Мнения: 1 177
привет момичета,
вчера посетихме ортопед. лекаря препоръча да вземем още едно мнение по отношение на жълтеницата, която не е отминала все още. бебко стана на 43 дни. има ли други при които се е задържала все още? препоръча ли ви нещо личния лекар/педиатъра? при нас само коментира, че е все още жълт и до там ,нито изследвания, нито терапия...
на пегледа ортопеда проепъча да му разтварям крачетата и да правим масаж.

Petkova93 Бебеко се роди 3,400 изписаха ни 3,350.
Изцяло на кърма ли сте? На нас педиатъра ни препоръча да спра кърмата за 2 дни, понеже това била кърмаческа жълтеница. Спрях я, цедих се, но бебето се запече. Сега сме си пак на кърма изцяло, определено се избели и няма вече жълтеница.

# 197
  • Мнения: 6 889
привет момичета,
вчера посетихме ортопед. лекаря препоръча да вземем още едно мнение по отношение на жълтеницата, която не е отминала все още. бебко стана на 43 дни. има ли други при които се е задържала все още? препоръча ли ви нещо личния лекар/педиатъра? при нас само коментира, че е все още жълт и до там ,нито изследвания, нито терапия...
на пегледа ортопеда проепъча да му разтварям крачетата и да правим масаж.

Petkova93 Бебеко се роди 3,400 изписаха ни 3,350.
Ако бебето е на кърма, предлагам да прочетете тази статия. Няма нужда да спирате кърмата въобще, а да кърмите активно, да будите бебето и да се храни достатъчно. Жълтеницата може да продължи и три месеца, няма да го увреди по никакъв начин. Важно е да се храни достатъчно. Ако бебето се е родило 3400 и сега наистина е 5 кг, и е било изтеглено коректно (чисто голо и без памперс), то няма повод за тревога. Може да ми пишеш с точни дати и да ти пратя крива на растежа.

# 198
  • Мнения: 69
Мами, здравейте!
Тези от вас, които са дали на бебенцата вит. К на капки на 30ти ден, вит. К1 или К2 дадохте?
В нашата епикриза пише само вит.К и не пише дозировка.
Утре сме на преглед и съм взела К1, но искам да си сверя часовника преди да отида.

# 199
  • Мнения: 269
Сега ни изписаха от болницата с к2 дадох 20 капки еднократно .Преди почти пет години с каката ни изписаха к1 и по спомен бяха 2 капки.

# 200
  • Мнения: 69
Сега ни изписаха от болницата с к2 дадох 20 капки еднократно .Преди почти пет години с каката ни изписаха к1 и по спомен бяха 2 капки.
И на сестра ми от Шейново са й изписали к2, а аз знам, че се дава К1, затова съм в чуденка.

# 201
  • Мнения: 42
В болницата още й бяха дали К1 и сега на прегледа на първия месец пак й дадоха К1 и това беше.

# 202
  • Мнения: 683
Момичета, колко наддадоха вашите бебчета първият месец? Записвала съм за големия ми син и е наддал 800гр (смесено хранене), а сега девойката (само на кърма) е +1500...та съм доста впечатлена...

# 203
  • Мнения: 62
Момичета, колко наддадоха вашите бебчета първият месец? Записвала съм за големия ми син и е наддал 800гр (смесено хранене), а сега девойката (само на кърма) е +1500...та съм доста впечатлена...
Моя господин наддаде 900грама. На кърма, но се изцеждах. В началото сме давали най много 5пъти адаптирано мляко. От началото на втори месец е изцяло кърмене и ще видим дали се справям добре. По мой изчисления трябва да наддаде малко над 1кг. Но има време до 29.10

# 204
  • Мнения: 251
Моята девойка е 1 кг отгоре, като сме на смесено хранене, защото кърмата ми е малко.

Относно коликите, оказа се, че не сме ги преборили. Пробваме вече с капки инфакол и борина също.

# 205
  • Мнения: 1 725
Ние сменихме млякото на аптамил органик и бам невероятни колики, не може да спи. Сега направо се чудя какво мляко да взема. Дайте съвети. Давам и инфакол, но според мен не помага. И със първото дете много го ползвах и оттогава имам същото мнение.

# 206
  • Велико Търново
  • Мнения: 867
Малчо наддаде 1,500 кг и цели 8 см 😯 , изцяло на кърма е . Инфакола помагаше на каката, но тя нямаше и много колики, сега нещо не му действат на него.

Аз да попитам мамите на породени дечица, как сте с майчинството. За бебе  2 получавам цяло майчинство, но за първото уж трябва да получавам половината от втората година, която е минимална заплата. Аз получих някакви 100 и няколко лева.

# 207
  • Мнения: 1 725
Явно са го преизчисли ли спрямо болничния, затова ....не се пада цял месец.

# 208
  • Мнения: 683
Инфакол и gripe water давам аз и няма много колики, но яко пръцкане. Не знам дали помагат или най-лошото тепърва предстои. С батковците ЛЛ предписваше еспумизан л и био гайа, не знам колко помагаха, защото те си имаха стабилни колики и доста ревяха.

За майчинството, което се застъпва на теория трябва да получите 100% за едното и 50% за другото, най-добре си влезте в профила в НАП и вижте за какво са 100лв. Аз имах отделен превод на подобна стойност, защото са ми превели за 1 ден от септември...

# 209
  • Мнения: 269
Наддаде 1300 гр.и 5 см.,изцяло на АМ Аптамил комфорт.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт