Караница на детска площадка

  • 2 461
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Това някакъв майтап ли е?
Или е "синдром на новоизлюпената майка" в много остра и изразителна фаза?
Никой не е длъжен да си предоставя играчите и храната на отрочето ти, нито е длъжен да носи свои играчки по площадките. Всичко е въпрос на добра воля, ако ли не- голям си праз.
Другата майка постъпва много по- правилно и опитно. Може би е добре да преосмислиш нещата.

# 16
  • Мнения: 10 601
От всичко написано най-много ме впечатли, че се е скарала с "оная" и после чака хем да черпят детето ѝ, хем да нямат нищо против детето ѝ да им пипа играчките, хем се дразни, че правят физиономии. Simple Smile Явно си търси повод за скандали...

# 17
  • Мнения: 468
Ох, и аз нямах потребност да ходя и водя детето на площадка, но то самО започна да си иска на люлка и пързалка като минавахме наоколо.
Взе че му хареса в пясъка с формички и играчки и така тръгнахме на площадка редовно, с наши играчки.

# 18
  • Мнения: 12 018
Нормално чуждите играчки са по-интересни. Нормално е да има обмен на играчки между децата, но става с питане и разрешение на собственика.
На 1-2 годинки децата рядко си взаимодействат и играят заедно, те още проучват света и са си самодостатъчни. Като си намери приятели някой ден ще играят заедно с играчките си и ще споделят и храната си.
Ако някой не дава на детето си да пипа чужди играчки, не защото другото дете е против, а защото са чужди "Това на е наше, върни го", значи той не иска и неговото дете да споделя играчките си. Не може да очаквате да дават техните играчки, ако не трябва да пипат Вашите.  Иначе аз на моите съм казвала да вземат навън само тези играчки, за които няма да им е жал, ако се счупят и, че щом носят на площадката играчки трябва да са готови и да споделят, ако им поискат.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 1 857
Чуждите вещи с чужди и не се пипат, независимо къде са оставени,и никои не е длъжен да черпи всички на площадката. Децата трябва да се възпитават от малки.
Имам физическа непоносимост към детските площадки, не ми пречат децата а чалнатите им майки.

# 20
  • Мнения: 9 706
Нелепица някаква, с твърде много разминавания и противоречия.

# 21
  • Мнения: 2
Проблемът е във Вашия телевизор! По площадките се яде Зайо Байо и солети. Все за толкова имате 50ст, за да не се налага да чакате чуждото благоволение. Играчките също не са длъжни да споделят. Ако Вашето дете счупи тяхна скъпа играчка, ще я платите ли?
И аз не разбрах. Тя никога не носи играчки, но не дава вашето да си играе с тях Rolling Eyes Ми разберете се нормално може ли, не може ли и това да важи за всички. Вече как ще ограничи тя своите да искат вашите играчки и вие вашето да иска чуждите си е ваш бизнес.

Иии да, по-скоро ще шляпна през пръстите някой, който се опита да даде храна на детето ми.
Олеее, Не е изобщо до парите. Как решихте че опира до 50 ст и и ги нямам, и чакам благоволение на някой да почерпи детето ми. 🤣 Напротив винаги ние черпим други деца. Купила съм абсолютно същото нещо и още куп други, но което и дете да дойде при мен винаги съм давала и за това нещо не бих намесила предишна караница. Опира до възпитанието ми.
Нормално чуждите играчки са по-интересни. Нормално е да има обмен на играчки между децата, но става с питане и разрешение на собственика.
На 1-2 годинки децата рядко си взаимодействат и играят заедно, те още проучват света и са си самодостатъчни. Като си намери приятели някой ден ще играят заедно с играчките си и ще споделят и храната си.
Ако някой не дава на детето си да пипа чужди играчки, не защото другото дете е против, а защото са чужди "Това на е наше, върни го", значи той не иска и неговото дете да споделя играчките си. Не може да очаквате да дават техните играчки, ако не трябва да пипат Вашите.  Иначе аз на моите съм казвала да вземат навън само тези играчки, за които няма да им е жал, ако се счупят и, че щом носят на площадката играчки трябва да са готови и да споделят, ако им поискат.
Така е, съгласна съм че на тази възраст няма как да се получи игра между децата. Те виждат някоя играчка и я оставят точно след 5 Мин., а аз никога не съм правила проблем за това че някой взима наша играчка, стига малкият да не си играе в момента с нея.
И аз не разбрах. Тя никога не носи играчки, но не дава вашето да си играе с тях Rolling Eyes Ми разберете се нормално може ли, не може ли и това да важи за всички. Вече как ще ограничи тя своите да искат вашите играчки и вие вашето да иска чуждите си е ваш бизнес.

Иии да, по-скоро ще шляпна през пръстите някой, който се опита да даде храна на детето ми.
Не носеше преди този случай, и винаги се дърпаха наши играчки, след като се скарахме започна да носи и тя.

Последна редакция: пн, 28 авг 2023, 22:35 от bambi_bambi

# 22
  • Мнения: 9 706
Не би трябвало да раздаваш храна на чужди деца. Не си запозната дали имат алергии или някакви противопоказания. Не можеш да рискуваш здравето им.

# 23
  • Мнения: 468
GB ме изпревари. Не е нормално да черпиш непознати деца. Ако някое много тъжно гледа и иска, редно е да питаш първо майка му. Точно заради алергии, хранителни режими итн.

Последна редакция: пн, 28 авг 2023, 22:32 от Ида

# 24
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Научете детето си отрано, че никой с нищо не му е длъжен. Площадките не са някаква комуна, в която всичко е общо.

# 25
  • Мнения: 35 967
Ключ по молба на автора.

Общи условия

Активация на акаунт