Караница на детска площадка

  • 2 472
  • 25
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 2
Здравейте!
С моето дете ни се случи следният нелеп и безумен казус. Тук на една площадка където излизаме има две деца които си играеха с малкия, обаче майка им никога не им носеше играчки (тя винаги правеше изречения защо носим играчки, защото децата се карат и т.н.) и те все дърпаха нашите, това няколко пъти докато един ден вече го бутнаха, едното го ухапа по ръката. И с майката се скарахме много сериозно и вече не си говорим, децата не играят. Обаче тази жена всеки път когато нейните деца вземат наша играчка дори и малкия да не си играе, тя им я взима и им казва това не е наше, чуждо е и го връщат. Обаче моето дете е малко (на 1г. и 3м.)  и всичко чуждо му е интересно и като се заиграе с техни играчки, то са едни физиономии, като оставим играчката им започва да я тръшка да я прибира, абе не е добре жената с нервите но вече и аз не знам как да процедирам, защото не съм и аз длъжна да не давам на моето дете да не играе с техни играчки при положение че са оставени на площадката. Другото което е че тази жена е толкова злобна че като отворят нещо за ядене и малкият е наоколо, дори не му дава. Просто нямам думи, а няма друга площадка където да ходим. Били ли сте в такава ситуация и как сте процедирали?

# 1
  • Мнения: 36 009
тяхната храна е тяхна, техните играчки са техни и никой не е длъжен да дава на теб или на детето ти нищо от своите неща
ако ги даде - на добра воля е, ако не - сръдните са излишни особено щом тя не дава на децата си да пипат вашите неща
как процедираш - учиш детето си от малко, че никой външен не му е длъжен с нищо и се оглеждаш друго място за разходка - убедена съм, че някъде по-далеч ще намериш
успех ти желая!

# 2
  • Мнения: 6 599
Не разбрах казуса. Искате жената и децата й да се държат по-добре с Вашето дете, на което всичко трябва да се дава, така ли?

# 3
  • София
  • Мнения: 28 707
Скрит текст:
Здравейте!
С моето дете ни се случи следният нелеп и безумен казус. Тук на една площадка където излизаме има две деца които си играеха с малкия,
обаче майка им никога не им носеше играчки
Скрит текст:
(тя винаги правеше изречения защо носим играчки, защото децата се карат и т.н.) и те все дърпаха нашите, това няколко пъти докато един ден вече го бутнаха, едното го ухапа по ръката. И с майката се скарахме много сериозно и вече не си говорим, децата не играят. Обаче тази жена всеки път когато нейните деца вземат наша играчка дори и малкия да не си играе, тя им я взима и им казва това не е наше, чуждо е и го връщат. Обаче моето дете е малко (на 1г. и 3м.)  и всичко чуждо му е интересно и
като се заиграе с техни играчки,
Скрит текст:
то са едни физиономии, като оставим играчката им започва да я тръшка да я прибира, абе не е добре жената с нервите но вече и аз не знам как да процедирам, защото не съм и аз длъжна да не давам на моето дете да не играе с техни играчки при положение че са оставени на площадката. Другото което е че тази жена е толкова злобна че като отворят нещо за ядене и малкият е наоколо, дори не му дава. Просто нямам думи, а няма друга площадка където да ходим. Били ли сте в такава ситуация и как сте процедирали?
Това не го разбрах.

Относно храната съм съгласна с нея. Когато синът ми беше малък непрекъснато му повтарях да не приема храна и напитки от други хора. Освен това тя не знае детето ти има ли алергии, няма ли (а и това не е нейна работа), какъв му е режимът, яде ли всичко, не яде ли... Нито трябва да храни чуждите деца.

Скрит текст:
Здравейте!
С моето дете ни се случи следният нелеп и безумен казус. Тук на една площадка където излизаме има две деца които си играеха с малкия, обаче майка им никога не им носеше играчки (тя винаги правеше изречения защо носим играчки, защото децата се карат и т.н.) и те все дърпаха нашите, това няколко пъти докато един ден вече го бутнаха, едното го ухапа по ръката. И с майката се скарахме много сериозно и вече не си говорим, децата не играят.
Обаче тази жена всеки път когато нейните деца вземат наша играчка дори и малкия да не си играе, тя им я взима и им казва това не е наше, чуждо е и го връщат.
Скрит текст:
Обаче моето дете е малко (на 1г. и 3м.)  и всичко чуждо му е интересно и като се заиграе с техни играчки, то са едни физиономии, като оставим играчката им започва да я тръшка да я прибира, абе не е добре жената с нервите но вече и аз не знам как да процедирам, защото не съм и аз длъжна да не давам на моето дете да не играе с техни играчки при положение че са оставени на площадката. Другото което е че тази жена е толкова злобна че като отворят нещо за ядене и малкият е наоколо, дори не му дава. Просто нямам думи, а няма друга площадка където да ходим. Били ли сте в такава ситуация и как сте процедирали?
Съвсем правилно постъпва според мен. По принцип чуждите вещи са чужди и е добре децата да се учат от малки на това (поне аз така действах със сина ми).
В общи линии ми се струва, че се опитваш да наложиш твоята гледна точка на друг човек.

Последна редакция: пн, 28 авг 2023, 18:33 от milenaka

# 4
  • София
  • Мнения: 23 007
Не си много права според мен. Аз специално се опитвам да уча децата си да споделят, но им казвам да не пипат нищо чуждо без разрешение. А храна като цяло на детска площадка изобщо не трябва да има.

# 5
  • София
  • Мнения: 35 167
Трагикомично ми е.

# 6
  • София
  • Мнения: 13 363
На други деца храна не давам, нито на моите позволявам да взимат от непознати.
Играчки се споделят само с деца,с които сме отишли да играят заедно и самите деца са предложили играчките за обща игра.
Избягвам да нося играчки навън, изключвайки ролери, тротинетки, велосипеди и подобни, които нито давам, нито позволявам да ползват от други деца.
И на площадки не ходя с моите деца, освен да се полюлеят на някоя люлка. Има далеч по-забавни неща навън, които може да се правят.

# 7
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 677
На тази възраст на дъщеря ми се стараех да я науча да пита, преди да вземе. Винаги съм гледала да ограничавам пипанено на чужди играчки.
Тя не обичаше да дава нейните и не съм я карала на сила, с уговорката, че щом не дава да се пипат нейните неща, тя няма да пипа чуждите.

Относно храната - по площадките не е място за ядене и според мен.
И е по-добре да не му дават, отколкото директно да му бутат в устата какво ли не, защото то било детенце и му се ядяло. Аз за такива изпълнения съм вдигала скандал на разни баби, които на 1г бебе бутат зрънчо... Още се ядосвам като се сетя колко са спрели във времето някои хора и как не се замислят за елементарни неща.
Дори и днес, когато дъщеря ми е на 7, винаги ме поглежда, преди да вземе храна на вън от човек - естествено - само от познати и дори приятели.

Хората не можем да променим - можем да управляваме само ресурсите, които са в наши ръце.

# 8
  • Мнения: 1 791
Здравейте!
С моето дете ни се случи следният нелеп и безумен казус. Тук на една площадка където излизаме има две деца които си играеха с малкия, обаче майка им никога не им носеше играчки (тя винаги правеше изречения защо носим играчки, защото децата се карат и т.н.) и те все дърпаха нашите, това няколко пъти докато един ден вече го бутнаха, едното го ухапа по ръката. И с майката се скарахме много сериозно и вече не си говорим, децата не играят. Обаче тази жена всеки път когато нейните деца вземат наша играчка дори и малкия да не си играе, тя им я взима и им казва това не е наше, чуждо е и го връщат. Обаче моето дете е малко (на 1г. и 3м.)  и всичко чуждо му е интересно и като се заиграе с техни играчки, то са едни физиономии, като оставим играчката им започва да я тръшка да я прибира, абе не е добре жената с нервите но вече и аз не знам как да процедирам, защото не съм и аз длъжна да не давам на моето дете да не играе с техни играчки при положение че са оставени на площадката. Другото което е че тази жена е толкова злобна че като отворят нещо за ядене и малкият е наоколо, дори не му дава. Просто нямам думи, а няма друга площадка където да ходим. Били ли сте в такава ситуация и как сте процедирали?
2 нелепи твърдения едно след друго.
1 - Напротив, длъжна си да не му даваш да си играе с чужди играчки, още повече ако собствениците им имат против. Това къде ги оставят и дали там им е мястото е друг въпрос. Но чуждата собственост е чужда и не мога да разбера как има хора, които се възмущават, че не им били давали да ползват нещо чуждо.
2 - Никой не е длъжен да ви храни по площадките, това вече е смешно Joy

Моето дете редовно си е играело с чужди играчки, но преди това изрично питаме може ли.
За храната - пак е яла какво ли не - чипсове, кюфтета Joy, хляб Joy И пак изрично хората са искали да я почерпят. Не сме седели с гладен поглед да чакаме да ни почерпят нито сме имали някакви очаквания.

И изобщо  какви са тия криворазбрани модели на поведение на детската площадка не мога да разбера - никой на никого не е длъжен. Ако вие сте си давали играчките и евентуално храната - никой не е длъжен да прави същото, че чак и тема с оплакване в бг-мама да се пуска...

# 9
  • Мнения: 1 706
Проблемът е във Вашия телевизор! По площадките се яде Зайо Байо и солети. Все за толкова имате 50ст, за да не се налага да чакате чуждото благоволение. Играчките също не са длъжни да споделят. Ако Вашето дете счупи тяхна скъпа играчка, ще я платите ли?

# 10
  • Мнения: 468
Как бих подходила аз:
- друга площадка или друг тип занимание или по друго време на площадката;
- нося нещо вкусно като междинна закуска за моето дете (призлява ми при мисълта нЕкой непознат да тръгне да го черпи с неговото си... бляк!)
Впрочем има вече и не толкова вредни пакетирани храни. Или домашен кекс, или плод...
- обяснявам "тази играчка не е твоя, твоят - примерно - багер е вкъщи" / гледам да има играчки, които харесва
- ако някой играе с неговите играчки и мойто се дразни, казвам "това е твоята лопатка, момчето само я взе за малко да я разгледа/да си поиграе, ей-сега ще ти я върне" --- съответно гледам да си я получи обратно по мирен начин
- ако нещо изчезне, не се тръшкам. Ако детето забележи и е тъжно, утешавам и казвам, че сигурно ще се намери следващите дни.

Скарването е неприятно, но и ти трябва да си коригираш мисленето.
Може пък и да се сдобрите вие, майките, и децата. Това са дребни неща 😉
Успех!

Последна редакция: пн, 28 авг 2023, 20:35 от Ида

# 11
  • Мнения: 805
Майки без работа.

# 12
  • София
  • Мнения: 11 502
Ейййй, значи ако другите деца дърпат играчките на твоето - много лошо.
После жената като не дава на децата си да играят с вашите играчки - пак лошо.
После като други не дават на вашето дете техни играчки - още по-лошо, защото "не съм и аз длъжна да не давам на моето дете да не играе с техни играчки при положение че са оставени на площадката".
Първо, изобщо знаете ли какво искате?
Второ - предполагам, че отглеждате златното яйце?
Ами не ходете по площадки с играчките си и научете детето ви да не иска чуждите. Ако това не е възможно - не ходете по площадки.
Аз като не съм водила детето, не виждам да съм го ощетила нещо. Даже напротив.

# 13
  • Мнения: 61
На мен ми изглежда, че проблем имате Вие, а не въпросната майка. По обективни причини не съм била аз на площадката, но не бих и постъпила много различно от нея.

# 14
  • Мнения: 5 171
И аз не разбрах. Тя никога не носи играчки, но не дава вашето да си играе с тях Rolling Eyes Ми разберете се нормално може ли, не може ли и това да важи за всички. Вече как ще ограничи тя своите да искат вашите играчки и вие вашето да иска чуждите си е ваш бизнес.

Иии да, по-скоро ще шляпна през пръстите някой, който се опита да даде храна на детето ми.

# 15
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 294
Това някакъв майтап ли е?
Или е "синдром на новоизлюпената майка" в много остра и изразителна фаза?
Никой не е длъжен да си предоставя играчите и храната на отрочето ти, нито е длъжен да носи свои играчки по площадките. Всичко е въпрос на добра воля, ако ли не- голям си праз.
Другата майка постъпва много по- правилно и опитно. Може би е добре да преосмислиш нещата.

# 16
  • Мнения: 10 642
От всичко написано най-много ме впечатли, че се е скарала с "оная" и после чака хем да черпят детето ѝ, хем да нямат нищо против детето ѝ да им пипа играчките, хем се дразни, че правят физиономии. Simple Smile Явно си търси повод за скандали...

# 17
  • Мнения: 468
Ох, и аз нямах потребност да ходя и водя детето на площадка, но то самО започна да си иска на люлка и пързалка като минавахме наоколо.
Взе че му хареса в пясъка с формички и играчки и така тръгнахме на площадка редовно, с наши играчки.

# 18
  • Мнения: 12 268
Нормално чуждите играчки са по-интересни. Нормално е да има обмен на играчки между децата, но става с питане и разрешение на собственика.
На 1-2 годинки децата рядко си взаимодействат и играят заедно, те още проучват света и са си самодостатъчни. Като си намери приятели някой ден ще играят заедно с играчките си и ще споделят и храната си.
Ако някой не дава на детето си да пипа чужди играчки, не защото другото дете е против, а защото са чужди "Това на е наше, върни го", значи той не иска и неговото дете да споделя играчките си. Не може да очаквате да дават техните играчки, ако не трябва да пипат Вашите.  Иначе аз на моите съм казвала да вземат навън само тези играчки, за които няма да им е жал, ако се счупят и, че щом носят на площадката играчки трябва да са готови и да споделят, ако им поискат.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 1 860
Чуждите вещи с чужди и не се пипат, независимо къде са оставени,и никои не е длъжен да черпи всички на площадката. Децата трябва да се възпитават от малки.
Имам физическа непоносимост към детските площадки, не ми пречат децата а чалнатите им майки.

# 20
  • Мнения: 9 758
Нелепица някаква, с твърде много разминавания и противоречия.

# 21
  • Мнения: 2
Проблемът е във Вашия телевизор! По площадките се яде Зайо Байо и солети. Все за толкова имате 50ст, за да не се налага да чакате чуждото благоволение. Играчките също не са длъжни да споделят. Ако Вашето дете счупи тяхна скъпа играчка, ще я платите ли?
И аз не разбрах. Тя никога не носи играчки, но не дава вашето да си играе с тях Rolling Eyes Ми разберете се нормално може ли, не може ли и това да важи за всички. Вече как ще ограничи тя своите да искат вашите играчки и вие вашето да иска чуждите си е ваш бизнес.

Иии да, по-скоро ще шляпна през пръстите някой, който се опита да даде храна на детето ми.
Олеее, Не е изобщо до парите. Как решихте че опира до 50 ст и и ги нямам, и чакам благоволение на някой да почерпи детето ми. 🤣 Напротив винаги ние черпим други деца. Купила съм абсолютно същото нещо и още куп други, но което и дете да дойде при мен винаги съм давала и за това нещо не бих намесила предишна караница. Опира до възпитанието ми.
Нормално чуждите играчки са по-интересни. Нормално е да има обмен на играчки между децата, но става с питане и разрешение на собственика.
На 1-2 годинки децата рядко си взаимодействат и играят заедно, те още проучват света и са си самодостатъчни. Като си намери приятели някой ден ще играят заедно с играчките си и ще споделят и храната си.
Ако някой не дава на детето си да пипа чужди играчки, не защото другото дете е против, а защото са чужди "Това на е наше, върни го", значи той не иска и неговото дете да споделя играчките си. Не може да очаквате да дават техните играчки, ако не трябва да пипат Вашите.  Иначе аз на моите съм казвала да вземат навън само тези играчки, за които няма да им е жал, ако се счупят и, че щом носят на площадката играчки трябва да са готови и да споделят, ако им поискат.
Така е, съгласна съм че на тази възраст няма как да се получи игра между децата. Те виждат някоя играчка и я оставят точно след 5 Мин., а аз никога не съм правила проблем за това че някой взима наша играчка, стига малкият да не си играе в момента с нея.
И аз не разбрах. Тя никога не носи играчки, но не дава вашето да си играе с тях Rolling Eyes Ми разберете се нормално може ли, не може ли и това да важи за всички. Вече как ще ограничи тя своите да искат вашите играчки и вие вашето да иска чуждите си е ваш бизнес.

Иии да, по-скоро ще шляпна през пръстите някой, който се опита да даде храна на детето ми.
Не носеше преди този случай, и винаги се дърпаха наши играчки, след като се скарахме започна да носи и тя.

Последна редакция: пн, 28 авг 2023, 22:35 от bambi_bambi

# 22
  • Мнения: 9 758
Не би трябвало да раздаваш храна на чужди деца. Не си запозната дали имат алергии или някакви противопоказания. Не можеш да рискуваш здравето им.

# 23
  • Мнения: 468
GB ме изпревари. Не е нормално да черпиш непознати деца. Ако някое много тъжно гледа и иска, редно е да питаш първо майка му. Точно заради алергии, хранителни режими итн.

Последна редакция: пн, 28 авг 2023, 22:32 от Ида

# 24
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 294
Научете детето си отрано, че никой с нищо не му е длъжен. Площадките не са някаква комуна, в която всичко е общо.

# 25
  • Мнения: 36 009
Ключ по молба на автора.

Общи условия

Активация на акаунт