Татко на 23!?

  • 2 076
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте момичета/момчета имам нужда от няколко съвета , аз съм на 23 год а моята приятелка на 20 скоро научихме , че ще ставаме родители тя е вьв 2 месец от бременноста , като цяло мисля , че съм готов за това да поема ангажимента и съм готов да издържа физически и психически , но въпреки това все пак ми е леко притеснено спрямо това , че ще ставаме родители в доста ранна възраст , а дали ще се грижим правилно за бебчо , дали ще сме добри родители и още много въпроси изникват в мислите ми  , освен това аз от 6 год съм в чужбина и  мисля да заминаваме на там за да  може бебо да има по-добро бъдеще, че в България стана доста трудно в днешно време , нали ги гледам моите връстници , наркотици алкохол чалга общо взето пълна деградация освен това ние сме от ромски произход , но това е друга тема.. та въпросът ми е някой от вас ставал ли е мама или тати на тези ранни  години и как го приехте вие !?

Последна редакция: пн, 28 авг 2023, 17:25 от YE Gold 746177

# 1
  • София
  • Мнения: 35 328
Съвсем нормална възраст за етноса ви, не знам какво те притеснява?
Предполагам си със семейството си в чужбина, ще има кой да ви помага.
Иначе всеки има страхове, никой не се е родил научен, но се справяме.

# 2
  • Мнения: 6
Съвсем нормална възраст за етноса ви, не знам какво те притеснява?
Предполагам си със семейството си в чужбина, ще има кой да ви помага.
Иначе всеки има страхове, никой не се е родил научен, но се справяме.
Благодаря ви за бьрзият отговор , надявам се  да бъдем доста добри родители , относно етноста ни  ме притеснява дане би някой ден детето ни да се сблъска с някаква дискриминация въпреки , че аз никога не съм усещал и не съм получавал , но нали някой хора са доста резервирани към ромският народ…  #nohate #respect

# 3
  • София
  • Мнения: 35 328
С идеята ви за чужбина ще отпадат тези притеснения, там никой не го интересува какъв си, ако работиш и си плащаш сметките.
Спокойно, ще се справите.

# 4
  • Мнения: 30 000
Поздравления за това, че се чувстваш достатъчно отговорен, за да се вълнуваш от бъдещето на детето си. Напълно нормална възраст, за да станеш баща, особено щом бремеността вече е факт. Ако имаш подкрепа от други членове на семейството (баби, дядовци, лели...), няма да усетите толкова тежестта на родителството, най-вече заради това, че бебето е 24/7 заетост.
Както ти каза Ms.Gorgeous, в чужбина няма значение произход, само това да живееш според правилата, да си плащаш сметките и те така..... Детето ти ще има повече възможности, отколкото в България.
Успех на теб и на майката!.....и няма неотгледани деца.

# 5
  • Мнения: 6
Поздравления за това, че се чувстваш достатъчно отговорен, за да се вълнуваш от бъдещето на детето си. Напълно нормална възраст, за да станеш баща, особено щом бремеността вече е факт. Ако имаш подкрепа от други членове на семейството (баби, дядовци, лели...), няма да усетите толкова тежестта на родителството, най-вече заради това, че бебето е 24/7 заетост.
Както ти каза Ms.Gorgeous, в чужбина няма значение произход, само това да живееш според правилата, да си плащаш сметките и те така..... Детето ти ще има повече възможности, отколкото в България.
Успех на теб и на майката!.....и няма неотгледани деца.
Сърдечно ви благодаря за това, че сте толкова позитивна.
Аз също смятам, че чужбина дава повече възможности на младите хора и тези който те първа ще се раждат и развиват  в чужбина.  въпреки, че България оства винаги в  сьрацата ни , но за съжаление такива са ни управниците …
Като цяло имаме подрепата на семействата ни която е добра новина въпреки , че мама бе скиптична леко спрямо това , че ставам баща на 23 защото ми е последна година в Университет , но се причупи което е добра новина.
Много благодаря за отговорите чувствам се по-добре! Simple Smile #tnh #tbh #FR

# 6
  • Мнения: 40
23 г. е нормална възраст за всеки етнос.
Не се притеснявай дали ще се грижите правилно - с желание всичко се постига. Бъдете търпеливи, защото няма рецепта за правилно - най-важното е много любов, всичко друго има в магазина.
Пък и 20 - 23 г. е много по-хубава възраст, защото разликата с детето не е толкова голяма. Успех и да бъде здраво!

# 7
  • Мнения: 46
Честито и на двама ви! Според мен се притеснявате излишно, сега сте млади и пълни с енергия, ще може да устоявате на по-малко сън или на допълнителна работа. За чужбина няма да ви е проблем произхода, ако си работите законно и си плащате сметките, там всеки който не е германец, белгиец, англичанин и рус със сини очи е равносилен на хлебарка, те са расисти към всички имигранти. В чужбина бебешкото мляко, памперсите, детските мебели, детски дрешки са по-евтини. Само че ако нямате близки там на жена ви може да й е трудно сама по цял ден, ако вие работите до късно. Може да няма приятелки и все пак трябва да извежда детето на разходки и чист въздух, просто обмислете и социалния аспект за нея. Детето ви ще получи добро образование, не бият децата в детските ясли и градини. Ние имаме три съседски семейства роми, които работят в Германия и се връщат лятото, даже едните купиха къщата до нас, направиха основни ремонти, едните май скоро ще се прибират за постоянно, оправят се хората, събраха си парички и сега дори и да се приберат им е уредено, ремонтирано, което и да изберете ще се оправите, само да се поддържате двамата.

# 8
  • Мнения: 1 302
Щом се съмняваш, щом си задаваш въпроси, значи те е грижа и ще бъдете добри родители. Идеални не, такива няма и не е нужно Wink

# 9
  • Мнения: 6
Сърдечно ви благодаря за това , че сте толкова позитивна , много ми помогна вашият отговор.
Надявам се бебо да има добро бъдеще лично за мен най важно е то да бъде здраво образовано да  запази моралните ценности и да има уважение към хората все пак това е единственият начин да успее иначе друг начин  не виждам , относно ромите всички знаем , че има и добри и лоши които живеят като нормални граждани и такива които живеят на гърба на държавата което е доста грозно според мен , но се надявам за тези които живеят все още в зоната си на комфорт скоро да започват да се интегрират … време е !
Бъдете здрава! Simple Smile

Последна редакция: пн, 28 авг 2023, 16:24 от YE Gold 746177

# 10
  • Мнения: 7 461
Съвсем нормална възраст, спокойно!

# 11
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 125
Най-добрата ми приятелка стана мама малко преди да стане на 21,а мъжът ѝ -на 23.Справят се страхотно като родители и имат три деца-на 18,15 и 9 години,а тя завърши три специалности в университета за това време.
Мисля че когато човек е готов да поеме отговорност възрастта на която ще стане родител е без значение (защото някои и на 40+ не стават за такива).

# 12
  • Мнения: 1 063
Родителството се учи в движение, всичко е инвидуално. Смятам, че ще ви е по-лесно на тази възраст, отколкото след 10г примерно, тогава ще имате изградени навици, а сега сте лесно адаптивни.

# 13
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 743
Е не е нужно да се изтъква етнос толкова пъти, не носи никакви бонус точки. В чужбина млади бащи бол, ще се впишете съвсем нормално, има предостатчно конкретна информация стига да научите местния език да си я четете, ще се запознаете с други родители, ще си говорите и ще се подкрепяте.  Не е нужно и да се черни родината, също не носи бонус точки, нито тук нито там. А и това дете е добре да го закърмите с толерантност, не с омраза към това или онова, в чужбината така е прието, ще ви е много по-лесно в живота ако се впишете в местния манталитет.

# 14
  • Мнения: 53
Здравейте! Аз съм бременна за първи път и съм на доста повече години от вашите. Дори човек да е готов и независимо годините, когато му дойде до главата винаги си задава тези въпроси според мен, защото това е нещо, през което минава за първи път и му е напълно непознато. Не се притеснявайте, вярвам, че ще се справите. И близките ще помагат. Съгласна съм, че в чужбина го няма този расизъм, така че не го мислете. Чудесно е,че на вашите години сте осъзнати и мислите за бъдещето! Желая ви успех! Безпроблемна бременност на приятелката ви и здраво бебенце,което много да ви радва! Simple Smile

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт