Нежелана бременност

  • 1 241
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3

Последна редакция: вт, 23 апр 2024, 12:50 от Natta12

# 1
  • Мнения: 41 034
Ти робиня ли си? Крепостна?
Той те бил завел. Той искал. Ти не си искала, но не си се пазила.
Лекуващият лекар трябва да пази лекарска тайна, а не да дава отчет на приятеля ти, независимо дали ще разбере или не.
А и как мислиш да го правиш този аборт, ако не си независима? На черно у дома с някакви незнайни илачи?

П.П. Ако пък си непълнолетна или малолетна докторът трябва да иска да види майка ти, не приятеля ти. На какъв доктор те е водил този?

Последна редакция: вт, 23 апр 2024, 10:35 от Черна станция

# 2
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 119
Няма да види плод, но вероятно ще се досети или ще те разпита. Все пак това са хора дето не падат от Луната, но начинът по който си решила да действаш е глупав. Вероятно си твърде младичка.

# 3
  • Мнения: 3
Няма да види плод, но вероятно ще се досети или ще те разпита. Все пак това са хора дето не падат от Луната, но начинът по който си решила да действаш е глупав. Вероятно си твърде младичка.

Последна редакция: вт, 23 апр 2024, 12:51 от Natta12

# 4
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 119
Това, че имаш кървене не е фактор, че няма да се износи плода.

# 5
  • Мнения: 1 513
Медикаментозния аборт не е просто да изпиеш едно хапче и край-бебето го няма. Не го правете без знанието на лекар! Хапчетата  също се изписват от лекар, в аптеката няма да ви продадат хапчетата без да са назначени от лекар. След такъв аборт, следва отново посещение при лекар, за да проследи успешен ли е и дали няма някакви усложнения от него. Не знам как си го представяте изобщо. Здравето трябва да ви е най-важно.

# 6
  • Мнения: 3 207
И после какво? Ще продължиш да забременяваш и да абортираш тайно, за да си спестиш неприятен разговор с приятеля си?

# 7
  • Мнения: 12 809
Иди сама на гинеколог, който ти си избереш и без приятеля си,  и се консултирай за този медикаментозен аборт. Тук в БГ мамма има такава тема също, но по-добре е да се посъветваш с лекар.

Вие ако правите секс без предпазни средства, защото, видиш ли, той иска, пак ще забременееш. Не е работа това. Ще се докараш до там, да искаш вече деца, но да не можеш да имаш. Помисли си как да се предпазваш в бъдеще, може и това да обсъдиш с ТВОЯ гинеколог.

# 8
  • Мнения: 12 132
Който не.иска деца взема мерки да се пази. Нормално е да те е страх да станеш майка, особено, ако не си психически готова за това. Може би това не е твоя човек, от когото да имаш деца. Тялото си е твое, крайното решение - също. Явно разликата с партньора ти е по-голяма щом твърдиш, че на него му е време, а на теб ти е рано. Не му губи времето, бъди честна с него - ако иска семейство и деца, а твоите цели са други - кажи му го и се разделете мирно и кротко. Така той ще има шанс да срещне жена, която е готова за семейство, а ти ще имаш шанс за друг партньор, с когото да израствате заедно.

# 9
  • Мнения: 12 809
Но и това покровителствено / бащинско отношение, той да те води насам-натам, без ти да го желаеш, не е партньорско. Сякаш ти си безгласна буква в тази връзка.

# 10
  • Мнения: 3
Но и това покровителствено / бащинско отношение, той да те води насам-натам, без ти да го желаеш, не е партньорско. Сякаш ти си безгласна буква в тази връзка.

Последна редакция: вт, 23 апр 2024, 12:51 от Natta12

# 11
  • Мнения: 12 132
Е той партньор ли ти е или баща? На колко години е той, на колко ти?

# 12
  • Мнения: 41 034
Не съм непълнолетна нито малолетна просто не искам за момента деца. Не съм готова. Той е по- голям от мен и на него му е време.

Ами като не си се вземаш в ръце и отиваш САМА на гинеколог, обсъждате нещата (и за аборта, и за контрацепция след това) и действаш.
И май наистина е хубаво да преосмислиш връзката си, явно сте на много различен етап и опциите не са розови - или ти с нежелана бременност, незряла и подчинена, или ако се пазиш той излъган в очакванията си. И ако разбере евентуално скандали, насилие...

Всички, които правят глупости и после пускат теми, започват с "ама не ме съдете", но разбери, че даже и да не звучим любезно, ние не те съдим, а се опитваме да ти дадем доброжелателен съвет.

# 13
  • Мнения: 477
Но и това покровителствено / бащинско отношение, той да те води насам-натам, без ти да го желаеш, не е партньорско. Сякаш ти си безгласна буква в тази връзка.




То аз съм безгласна буква и за това съжалявам. И се опитвам да го приема това че ще ставам родител но ми е трудно и се разтройвам супер много.

Страх ли те е от него? Само така мога да си обясня всичко, което написа.

# 14
  • Мнения: 315
Цитат на: Natta12 link=topic=1649848.msg47931291#msg47931291
[/quote

То аз съм безгласна буква и за това съжалявам. И се опитвам да го приема това че ще ставам родител но ми е трудно и се разтройвам супер много.

Момиче, ТЯЛОТО СИ Е ТВОЕ!
Защо си безгласна буква? Зависима ли си от него?
Ти решаваш кога да забременееш, от кого да забрененееш. Превенция се казва.
Партньор, който не зачита желанието на жената  в това отношение, не е партньор, а...  Биеш му дузпата веднага.

Значи искаш да идеш на друг гинеколог, за да направиш медикаментозен аборт, но се притесняваш, че после приятелят ти като те заведе на първия лекар, последният дали няма да разбере за този медикаментозен аборт??
Не си в час. Не подреждаш нещата в главата си изобщо.
Какво ще постигнеш? Нали като излезеш от този лекар с твоето мислене пак ще се озовеш в същото положение - нова нежелана бременност.

Общи условия

Активация на акаунт