Ремонт на асансьор

  • 1 129
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 40
Имате ли проф. домоуправител. Това е негово задължение. Ако не.. наемете. Иначе пътят е много тежък е ще си изпадерете колите, ще си пикаете пред вратите не става. Голяма разправия е. Всички са длъжни дя платят и то според притежаваните идеални части от нот.акт.

# 16
  • Мнения: 20
Здравейте,

Не знам дали тук е мястото да питам, но ще се пробвам, дано да има някой с опит в тази област Simple Smile

Асансьора ни е спрян, след наводнение на етаж от съседите ни. Според фирмата, която поддържа асансьора ни (Евролифт ООД), трябва да се подмени честотен реяулатор на врата, като първоначално казаха, че проблема е само на етажа, на който е било наводняването. Попитахме ги дали може да заключат проблемната врата и да пуснат асаньора, за да се ползва от останалите етажи, казаха че не можело, защото повредата била в кабинната врата.

Много съм мнителна, не им вярвам, вече 4-ти ден сме без асансьор, бременна съм в 5-ти месец и живеем на 6-ти етаж! Не се знае кога ще се отстрани проблема и това ме изнервя още повече.

Някой имал ли е подобрен проблем в ежедневието си и как сте се справили? Имам ли основание да се съмнявам.

# 17
  • Мнения: 8 819
Свиквайте събрание на етажната собственост. Трябва да се вземе решение - кога, как, с какви средства ще поправите вратата. Този проблем касае всички.

# 18
  • Мнения: 20
Свиквайте събрание на етажната собственост. Трябва да се вземе решение - кога, как, с какви средства ще поправите вратата. Този проблем касае всички.

Обсъждаме го със съседите ми в общата ни вайбър група. Общо взето никой не вярва на този ремонт, никой не иска да плаща, но нямаме избор, общо взето.
Хората с наводнението мълчат и не подемат самоинициатива за разхода, от части ги разбирам, защото сега ще имат доста разходи покрай възстановяването на щетите, но ситуацията с асансьора е мега гадна.

# 19
  • Мнения: 8 819
Не е проблем само на виновниците, асансьорът е скъпо съоръжение, всички трябва да плащат, е, на виновника му сложете двойна вноска или да плати и за някой социално слаб.
Събрание. С домоуправителя се свържи, нямаш време за групи и соц. мрежи. Очи в очи. Вземете решение за писмено гласуване, и след това двама да минат по етажите за подпис.

Общи условия

Активация на акаунт