Осмокласници - 2023/2024 - Тема 1

  • 59 850
  • 816
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 749
Нямате основание за притеснение. Системата свърши работата си за четирите централизирани класирания за вашия набор. Предполагам, че съвсем скоро дори няма да има достъп до профилите.
Да, благодаря Ви.

Последна редакция: вт, 15 авг 2023, 22:13 от Krasivost

# 46
  • Мнения: 7 114
Да се придържаме към заглавието на темата. Остава само месец ваканция.
Дрехи си има. Вече поглежда и в моя гардероб, но ще си носи нейните неща.

# 47
  • Мнения: 21 455
Дидева, ще публикуваш ли движение между 4-те класирания и тази година (с едно повече)?
Преди го качвах веднага след второ класиране ( само за 1-2. класиране). В момента не съм сигурна, че ще продължа да го правя. Твърде голямата динамика в сферата на образованието някак ми убива желанието за всякакви дейности, свързани с нея.

# 48
  • Мнения: 416
Извинявам се, за тези помощи последно иска ли се бележка от училището. Описана е като приложение, но четох, че не я искат.

# 49
  • Мнения: 462
Здравейте.
Пак ли изчезна информацията в инфоприем!?
Влезнах просто така и гледам пак няма информация от второ, трето и четвърто класиране, при вас така ли е?
Пише или не класиран  или класирането не е обявени???

Може ли някой да провери, как стоят нещата има ли бъг в сайта за трето и четвърто класиране?!

Какъв бъг може да има?

# 50
  • Мнения: 749

Последна редакция: вт, 15 авг 2023, 22:09 от Krasivost

# 51
  • София
  • Мнения: 243
Жабче, благодаря Flowers Hibiscus

# 52
  • Мнения: 914
Да, подписи на двамата родители, освен това, когато миналата година подавах на място за първокласника, ми поискаха и личната карта на съпруга ми - евентуално копие или снимка на телефона. Тази година подадох онлайн и за двете деца.
На кой линк се подаваше онлайн. Уж си го бях запазила, ама някъде съм го затрила и все не ми остава време да ходя на място.

Трябва да имате КЕП или ПИК на НАП или НОИ
Ето тук е обяснено как става - потърсете "Описание на електронно заявяване" https://egov.bg/wps/portal/egov/dostavchitsi+na+uslugi/izpalnite … i/uslugi-814/3121
Първо обаче трябва да си направите профил в edelivery.egov.bg/
Честно казано, отнема си време.
Благодаря, оказа се бързо и лесно. Попълних за 10тина минути това, което щях да пиша и на ръка, ако бях отишла лично до Социалните, за сега само за по-малкото ми дете, т.к. за 8. клас ми казаха от канцеларията на училището, че автоматично щяло да става всичко и те не издавали вече такава бележка за записване в 8. клас (не че при записването издаваха, трябваше да се чака РС през септември), септември щяло да е отразено при социалните.

# 53
  • Мнения: 462
Вероятно си правят редакциите с оглед на приключилите през системата класирания. Вие защо проверявате? Нали детето ви е записано в Първа английска?

# 54
  • Мнения: 749
Вероятно си правят редакциите с оглед на приключилите през системата класирания. Вие защо проверявате? Нали детето ви е записано в Първа английска?
Просто така реших Simple Smile

# 55
  • Сливен
  • Мнения: 203
Подадох заявлението електронно с регистрация с ПИК от НАП, стана бързо. Обадиха ми се да ми поискат документ за банковата сметка, въпреки че не пишеше че се изисква такава, явно искат да минимизират риска от сгрешени данни. Обясниха ми, че за подадените през юли документи превеждат сумите около 15ти август, аналогично за следващия месец. На сайта пишеше, че не се изисква бележка при подаване след 15.09., т.е. парите ще се чакат около 15.10. в такъв случай.
Чете си бавно славно, древногръцката митология й хареса, даже си я обсъждаме. Математика мисля да припомня като дойде септември. И ние се усетихме, че беше с униформа и сега трябва да попълваме сериозно гардероба.
На сайта на училището има списък с учебници и след него - забележка: закупуването на учебниците да се коментира с учителите след започване на годината. За какво е този списък тогава?!!!
Припомних си за пореден път, че децата учат и се справят въпреки системата, а не заради нея и се успокоих.

# 56
  • Мнения: 7 114
Инфоприем си е съвсем наред. Всичко си е там.  Голяма скука цари, за да се газира толкова човек.

# 57
  • Мнения: 749
Инфоприем си е съвсем наред. Всичко си е там.  Голяма скука цари, за да се газира толкова човек.


А, не, не Simple Smile. Тъкмо мислех, че сме ваканция и малко весело настроение вече и за капак това Sad.
На записан на трето класиране до днес си седеше ЗАПИСАН и хоп днес Класирането не е обявено.
В предни теми преди записването на приети за трето имаше подобно нещо.
За това питах, може да е за приетите на трето и записани, защото сега е записване за четвърто.
Знам ли?!

# 58
  • Мнения: 590
Според мен записването за четвърто вече завърши, последния срок беше в понеделник. По-скоро вероятно вече се подготвят да махнат данните от сайта. На мен пък ми е интересно дали РУО-тата са задължени да изнасят минималния и максималния бал на четвърто класиране, както за предишните 3? Просто някаква статистика да си направи човек, за догодина на който ще му трябва

# 59
  • Мнения: 7 114
Krasivost, при толкова сериозно усещане за льо гранде проблем и свободно време, на крак до МОН и множество жалби и искания всичко да ви обяснят. Заради вас вчера си погледнах инфоприем-а, където името на детето ми е все така неправилно, но пък в базата на министерството си е наред „докато всички чакаха резултати, аз звънях за такива глупости да си уточня, за да не ми излезе през носа след години доказването, че дипломата на моето дете е на моето дете). Няма как в една добре подплатена жалба като им се оплачете, че на потребителят рони му излиза информацията, а на вас не ви, да не вземат сериозни мерки.

Иначе от личен опит, когато на сайта на училището (или на информационното табло в хола на директора, че може и такива да има) излезе радпределението на класовете, се заявява нов профил на ученик в Школо. Системата и в момента го позволява това добавяне на нов ученик, но няма смисъл без класен ръководител и персонал във ваканция да се правят излишни гимнастики.

Общи условия

Активация на акаунт