Осмокласници - 2023/2024 - Тема 1

  • 59 848
  • 816
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 304
Чете поредицата "Алена кралица" в момента. Страшно много чете, но само каквото сама си е избрала. Иначе съм подхвърлила една христоматия 😜, ако реши...
Раница има една кожена, от някаква промоция на Петрол беше, не е мръднала, но е среден размер. Ще видим тази година ще и върши ли работа.
Тетрадки ще изчакам да видя имат ли изисквания учителите и тогава ще взема. Обикновено от Озон купувам, имат добри намаления септември.

Последна редакция: ср, 16 авг 2023, 10:40 от silvery

# 31
  • Мнения: 312
Привет, родители!
Извинявам се, че се намесвам в темата ви, но реших, че тук е най - удачно да питам, като вече минали по този път.
Чета ви още от първо класиране и се вълнувам с вас.
Успех на всички деца и поздравления за рисковите "играчи" сред вас. Яки нерви имате, хора! Браво на вас!
На питането ми - чета доста положителни отзиви за школа Образователни технологии.
По Бел дилема нямам - г-жа Поли Попова или г-жа Щерева.
Обаче, мили хора, как стои въпросът с математиката там?
Някой знае ли нещо конкретно за следните преподаватели от там по Математика - Иванова, Савова, Гаврилов, Трайкова.
Ще ми бъдат полезни всакакви коментари по темата.
Другата ми опция е школа Междучасие - Иван Симеонов в комбинация с Костов по Бел, но само вариант он - лайн.
Някой има ли опит с онлайн обучението на Междуасие? Какво представлява то по същество?
Благодаря предварително за всяко мнение!

Последна редакция: вт, 15 авг 2023, 18:18 от *FIORE*

# 32
  • София
  • Мнения: 4 867
Синът ми беше в Междучасие при Иван Симеонов. Беше много доволен от заниманията и от подхода. Говореха на един език и си допаднаха като стил на работа.
Един от големите плюсове беше липсата на големи домашни. Работеха основно по време на школата. Допускам, че може и да е имало задачи за дорешаване вкъщи, но в нашия случай всичко или почти всичко се свършваше, докато трае заниманието. А и като цяло Симеонов не вярва в решаването на задачи до припадък.

За мен като родител на седмокласник от СМГ беше важно да има организирана системна и редовна работа, без да се налага аз да викам, ръчкам и напомням.

# 33
  • София
  • Мнения: 856
Благородно завиждам на тези, които писаха, че децата им са прочели книгите 😉
Нашата започна със сонетите на Шекспир / предполагам, че защото е най-тънката/ и вика “ много е тъпо”. Сега мъчи митовете- много имена имало 🤭 Аз я карам винаги да чете целите книги, не изучаваните глави. Не може да вникнеш в едно произведение от откъс. А и обща култура. Срам ме е като гледам клипчета и питат някой тинейджър кой е примерно Хамлет и те гледат тъпо

# 34
  • Мнения: 590
РУО Враца публикува на страницата свободните места за пето класиране. Нищо интересно. В паралелката, в която чаках изобщо нямаше свободни места след второ класиране. Най-после се настроих психически, че ще учи в тази конкретна паралелка. Успех на тези, които ще си пробват късмета.

# 35
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 995
Аз хвърлих един поглед на заявлението за еднократна помощ за осмокласник и се почувствах тъпа. Laughing То направо да те откаже да искаш пари от държавата е направено. Laughing
Искат се подписи и на двамата родители, доколкото схващам.
https://asp.government.bg/uploaded/files/7221-Prilozhenie-12.docx

# 36
  • София
  • Мнения: 165
Да, подписи на двамата родители, освен това, когато миналата година подавах на място за първокласника, ми поискаха и личната карта на съпруга ми - евентуално копие или снимка на телефона. Тази година подадох онлайн и за двете деца.

# 37
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Привет в новата тема! Преведоха ми и на мен парите за помощта днес, която подадох онлайн на 14.07.
Книги - какво е това?!? Не мога да ги накарам да излязат навън, какво остава за книги 😁
Раницата ще си му е старата Пума, която геройски издържа тежкия в буквален смисъл 7 клас и не помръдна, чак не очаквах.

# 38
  • Мнения: 914
Да, подписи на двамата родители, освен това, когато миналата година подавах на място за първокласника, ми поискаха и личната карта на съпруга ми - евентуално копие или снимка на телефона. Тази година подадох онлайн и за двете деца.
На кой линк се подаваше онлайн. Уж си го бях запазила, ама някъде съм го затрила и все не ми остава време да ходя на място.

# 39
  • Мнения: 749

Последна редакция: вт, 15 авг 2023, 22:11 от Krasivost

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 1 268
В заявлението до социалните(на хартия) подписах таткото. Лична карта негова не са ми искали. Стана бързо

# 41
  • Мнения: 785
Моят син чете,с удоволствие.Дон Кихот му хареса,до последно съчувствие на идалгото и правеще предположения за финала.Хамлет го очарова.От задължителната литература е прочел всичко( на Декамерон сподели учудване и леко съмнение наистина ли такива са били нравите),сега продължава с препоръчителната за НГДЕК по история. Вечер четем заедно и споделяме впечатления, аз за мое съжаление нищо не помня от историята,но това пък дава възможност да ми разказва и разяснява...
Раницата си остава същата от 3 години,но то и с онлайн обучението не е ползвана плътно три години.
Обаче униформите на НГДЕК, ах,униформите.Една фирма ги шие,друга ги прекупува и препродава на родителите,а кой какви комисиони всички по веригата не искам и да мисля.За една близка с къс ръкав тип лакодта идват 60 лв.Поръчах повече емблеми...

# 42
  • Мнения: 21 455
Нямате основание за притеснение. Системата свърши работата си за четирите централизирани класирания за вашия набор. Предполагам, че съвсем скоро дори няма да има достъп до профилите.

# 43
  • Мнения: 433
Точно. Дидева, ще публикуваш ли движение между 4-те класирания и тази година (с едно повече)?

# 44
  • София
  • Мнения: 165
Да, подписи на двамата родители, освен това, когато миналата година подавах на място за първокласника, ми поискаха и личната карта на съпруга ми - евентуално копие или снимка на телефона. Тази година подадох онлайн и за двете деца.
На кой линк се подаваше онлайн. Уж си го бях запазила, ама някъде съм го затрила и все не ми остава време да ходя на място.

Трябва да имате КЕП или ПИК на НАП или НОИ
Ето тук е обяснено как става - потърсете "Описание на електронно заявяване" https://egov.bg/wps/portal/egov/dostavchitsi+na+uslugi/izpalnite … i/uslugi-814/3121
Първо обаче трябва да си направите профил в edelivery.egov.bg/
Честно казано, отнема си време.

Общи условия

Активация на акаунт