Априлчета 2024 - Бледа е втората чертичка, но априлско бебче има 🐣

  • 30 841
  • 731
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 6
Момичета, да дам отчет и за мен. Днес кацнах на 12г.с., източиха ми нужната кръв за всички изследвания + БХС, че покрай тях направо настаних и на мъжа да му вземат малко за кръвна група и резус фактор (така де, да го тествам припада ли на кръв, че се готвим да присъства на раждането). На мен ми се иска да работя със Зебрите за раждането. Бях и на отворени врати на Св. Лазар, не съм се запознала с Ла Вита Нова, но не бях очарована от прехвалването по време на консултацията. Лекарите идвали в рамките само на няколко минути, по всяко време, бля бля. Аре, моля ти се, те тия лекари ги държат с договор да живеят в Студентски град ли или какво? Харесвам работата на Олга Дукат и генерално това, което се говори за клиниката, но просто тея преувеличения малко ми идваха в повече - баш като търговците за събиране на стволови клетки.
Та, насочила съм се към зебрите, просто защото ги следя от 2015г. Заради тях се спрях и на лекаря, при когото се следя (по ЗК между другото), защото бяха споменали, че е част от изборите им, когато назначават лекар на раждането. Малко са ми грубички, признавам. Не съм имала личен-личен контакт с тях, най-малкото защото към момента не ми отговарят дори. Писах им мейл миналата седмица, още нямам отговор, но както се вижда по седмицата ми - хич не бързам. Grinning
В петък съм на ФМ, а дотогава то АГ имаме успокоение че нухална гънка е напълно в норма (NT 1mm) и се видя и през коремния и през вагинален ехограф ясна носна кост. Не планирам да правя пренатест, ако не излезе нищо притеснително на ФМ.
Пол не знаем, но признавам, че откакто го направихме му говоря да бъде момиче. Grinning Всички устройства са заредени на червена светлина, за да люпя женско пиле още от преди овулацията. Grinning
А направо се изприщвам, като видя разговорите ви за колички. Нищо не съм гледала и не съм търсила. Знам, че наближава сезонът на намаленията и съм в тиха паника, мъничко ми се поплаква. Ние нямаме собствен автомобил, та и това ме притеснява много, но.. One step at a time.
Прекрасна седмица да имате!

Последна редакция: пн, 16 окт 2023, 16:59 от MarKar

# 691
  • Мнения: 93
Здравейте, да изкажа и своето положение Simple Smile  Преди две седмици мина ФМ и БХС и всичко излезе, че е добре. Странното за мен дойде от факта , че тогава ми казаха, че плацентата е задна, а вчера на ЖК при следящата ме доки - каза, че е предна. На някого случвало ли му се ? Знам, че реално няма медицинско значение дали е задна или предна, само за усещането на бебечето, но пък това разминаване малко ме обърка. Също така от няколко дни имам болки в матката ниско, които се усещат и към кръста , за които вчера ми изписаха Но Шпа 3х2 и Магнерод 2х2 . Каза ми , че било от разтягането и растежа . В момента съм 14+4г.с.

# 692
  • Мнения: 58
Включвам се с много глупав въпрос и го осъзнавам напълно😳 12,5 г.с съм и идните дни ще ми правят БХС. Разбрах, че ще ми взимат доста кръв за изследвания и много се притесних имам много голям страх от взимане на кръв, игли и т.н. Искам да попитам бързо ли става, много ли взимат доста се притеснявам 🙈

# 693
  • Мнения: 360
Включвам се с много глупав въпрос и го осъзнавам напълно😳 12,5 г.с съм и идните дни ще ми правят БХС. Разбрах, че ще ми взимат доста кръв за изследвания и много се притесних имам много голям страх от взимане на кръв, игли и т.н. Искам да попитам бързо ли става, много ли взимат доста се притеснявам 🙈
Не се притеснявай,  то е като взимане на кръв и за другите изследвания които си правила до сега.
И аз не обичам тази процедура, винаги гледам на другата страна , за да не виждам иглата и така не ми става лошо .

# 694
  • София
  • Мнения: 3 453
Не са ми взимали повече кръв от нормалното като при ПКК например. За пренаталния взеха повече, но разбираемо. Даже за БХС ме боцкаха с бебешка игла, че бях 3 дни поред на всякакви изследвания и ръката ми беше синя и не решето без здрава вена.
Колкото повече стягаш ръката и мускула, толкова повече ще те боли и ще е синьо после. Трябва да отпуснеш възможно най-много. Ако трябва си тананикай някоя песен, мисли за нещо друго, не гледай как те бодат.
А този страх ще се наложи да го преодолееш някак си Grinning Няма да имаш избор и след раждането. Там са инжекции, абокати и какво ли не. До края имаме и още бая изследвания за пускане.

Аз да се оплача, че пак съм хремава. А не съм излизала кой знае колко. Вечер не се спи, синусите болят. Правя промивки, ама пак е ужас. И все повече ме наляга задуха и бързата умора. Другата седмица съм на преглед и ще питам АГ какво ще правим желязото (набедила съм го като виновник за това). Очаквам да иска скоро да пускам пак изследвания и да каже кога да правя втората ФМ (ще съм 17гс като се видим с нея).

# 695
  • Мнения: 34
Аз съм от тези, които буквално припадат при взимане на кръв 😂 Винаги ми прилошава, случвало се е и да повръщам, абе, не съм картинка за гледане, като ми взимат кръв. Аз правих генетичен тест, за който ми взеха кръв първо и след няколко дни ми взеха и за стандартните изследвания и мога да кажа, че сега, когато знаеш, че причината това да се прави е малкото бебче, което расте в теб, е съвсем различно. Бях си съвсем добре и двата пъти. Много помага да си легнала, докато взимат кръв. Също ако може някой да ти говори нещо или ти самата да говориш каквото и да е, ще те разсея и пак е от полза. Наистина взимат повече, отколкото аз очаквах, но пак минава бързо. Ще се справиш със сигурност и после ще си много горда със себе си! 😊💪🏻
Включвам се с много глупав въпрос и го осъзнавам напълно😳 12,5 г.с съм и идните дни ще ми правят БХС. Разбрах, че ще ми взимат доста кръв за изследвания и много се притесних имам много голям страх от взимане на кръв, игли и т.н. Искам да попитам бързо ли става, много ли взимат доста се притеснявам 🙈

# 696
  • Мнения: 6
Включвам се с много глупав въпрос и го осъзнавам напълно😳 12,5 г.с съм и идните дни ще ми правят БХС. Разбрах, че ще ми взимат доста кръв за изследвания и много се притесних имам много голям страх от взимане на кръв, игли и т.н. Искам да попитам бързо ли става, много ли взимат доста се притеснявам 🙈

Grinning Спокойно.. Аз също съм така, затова минах всичко в един ден. Достата кръв е тази, назначена по ЗК - ПКК, кръвна захар, тест за хепатити, сифилис и ХИВ. Доста чак не е - 4 колбички ги изброих. Бодат те веднъж, така че няма какво да го мислиш. После хапваш и отиваш на БХС - там буквално само те боцват. Лаборантката чак ми се скара, че съм била стиснала юмрук. Като видях после, че им трябвало само 0,5мл - умрях от смях.

И най-важното - стискайте го това памуче поне 5 минути, за да не ви посиняват ръцете. Досега една синка нямам, откакто хубаво притискам за няколко минутки след като извадят иглата.

Едно оплакване и от мен.. Вместо да ми минава гаденето и повръщането, става все по-зле. Гаденето е почти денонощно, особено нощем. Повръщането вече не пропуска ден и е на фонтан. Искрено съжалявам за дните, в които се притеснявах, че не ми е лошо. И имам чувството, че излизането от първия триместър няма да помогне. Grinning

Последна редакция: вт, 17 окт 2023, 17:30 от MarKar

# 697
  • Мнения: 306
Хаха за тези, които мислят, че симптомите ще отминат... Аз гадене не съм имала. Ама гледай сега какво е в средата на 4 месец с киселини 😂пак намалих храненето. На всичкото отгоре се събуждам всяка сутрин в 4 с болки в кръста и не мога да си намеря поза за спане. Тепърва се започва 😂

# 698
  • София
  • Мнения: 3 453
Охх пу пу гаденето вече го няма (така да си стои изчезнало!), киселините не са ме застигнали още (бяха ужасния предния път). Ама пишкането по 3-4 пъти вечер ме съсипва Grinning Тъкмо бях почнала макс по веднъж да ставам и сега пак.

А за стискането на ръката след боцкане - охх да ви кажа аз и по 10-15мин съм стискала, но имам ужасно тънки вени и се пукат много лесно (дори с бебешките игли да ме боцкат). На едната ръка дори не могат да намерят за изследвания. Лекарите и лаборантите всеки път се виждат в чудо. На предното раждане едвам успяха в предродилна да сложат абокат на третия път, после се запушваше, зор да намерят къде нов и бях за чудо и приказ 5 дни. Това ми беше по-тежко от самото раждане.

# 699
  • София
  • Мнения: 280
И мен непрестанното пишкане ме мъчи. През нощта задължително ставам поне веднъж към 3-4 часа. После не мога да заспя бързо и имам чувството, че тъкмо съм се унесла и звъни алармата.

Аз минах БХС и ФМ два пъти и потвърждавам, че количество кръв, което взимат е минимално, така че няма страшно. Много бързо става.

# 700
  • Мнения: 119
Събирам мнения за количките на Easywalker, все повече клоня към тях, а първоначално харесах на Cybex.. Scream

# 701
  • Мнения: 1 491
Днес излезе моя Пренатален тест. Излезе много висок риск за Даун. Другата седмица ще правя амниоцентеза, за да мога да прекъсна бременността. Гадно е, много, мисля, че няма смисъл да се надявам на добър резултат.

# 702
  • Мнения: 2 631
Съжалявам, стискам палци всичко да е наред. Пиши след процедурата.
Днес излезе моя Пренатален тест. Излезе много висок риск за Даун. Другата седмица ще правя амниоцентеза, за да мога да прекъсна бременността. Гадно е, много, мисля, че няма смисъл да се надявам на добър резултат.

# 703
  • Мнения: 41
Днес излезе моя Пренатален тест. Излезе много висок риск за Даун. Другата седмица ще правя амниоцентеза, за да мога да прекъсна бременността. Гадно е, много, мисля, че няма смисъл да се надявам на добър резултат.

Ужасно съжалявам за това, което ти се случва. Представям си през какъв ужас преминамаш. От цялото си сърце ти пожелавам ти да си от случаите с грешка.  Стискам палци манипулацията да мине леко!

# 704
  • Мнения: 1 491
Днес излезе моя Пренатален тест. Излезе много висок риск за Даун. Другата седмица ще правя амниоцентеза, за да мога да прекъсна бременността. Гадно е, много, мисля, че няма смисъл да се надявам на добър резултат.

Ужасно съжалявам за това, което ти се случва. Представям си през какъв ужас преминамаш. От цялото си сърце ти пожелавам ти да си от случаите с грешка.  Стискам палци манипулацията да мине леко!
А има ли такива случаи? Не намерих информация за това. Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт