Окосмяване по лицето на дете

  • 2 958
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • FRANCE
  • Мнения: 2 225
Кола маска. Опитна козметичка ще ги махне за секунди. За лазер е малка. Най-рано на 13 (14  не съм сто процента сигурна) и с редовен цикъл .

# 16
  • Мнения: 346
Много благодаря за отговорите и за подкрепата!
Всъщност, защо не може с лазер? С какво вреди?
За изскубването се притеснявам, че започнем ли веднъж - ще загрубеят, след което поне няколко месеца ще трябва да спре да ги скубе, за да мине на лазер.
За фотоепилация какво мислите?

# 17
  • Melmak
  • Мнения: 3 019
Лазерна епилация на деца не се прави. Както на бременни и кърмещи, няма тестове върху такива групи. Като порасне може да си прави лазер, ако реши, но поне да изчака още няколко години, докато порасне.

Иначе кола маската няма как да й навреди. А и от кола маската космите няма да загубеят. Могат даже да станат по-тънки и слаби.

# 18
  • Мнения: 29 386
Сега има много варианти за премахване на нежеланото окосмяване. За съжаление тези, които са с траен ефект, не се препоръчват за деца под 14 години. Консултирайте се с дерматолог, за да види какво е състоянието. ВЕроятно и ендокринолог ще е необходим.
Иначе аз се родих с фотоепилатора. От 6-7 години някъде го имам, забравих какво е нежелани косми. Голямото му предимство е, че си го ползваш вкъщи, когато имаш нужда.

# 19
  • Мнения: 1 262
Заведете детето на ендокринолог да се проследи нивото на хормоните, козметичните процедури са ясни, но медицинския преглед е наложителен.

# 20
  • София
  • Мнения: 17 775
Единствената причина лазерната да не се препоръчва за деца са хормоните и "загубата на ефекта". Но реално би поддържала зоната в прилично състояние много повече от кола маска и изсветляване. Вече струва почти колкото тях.

# 21
  • Мнения: 1 168
Това щях да напиша и аз - не се препоръчва на деца заради нестабилния хормонален фон. Т.е. може да трябват повече процедури за пълното изличаване на космите. Не че лазерът ще я облъчи радиоактивно.

# 22
  • Мнения: 29 386
Доколкото разбрах космите са тъмни. Един фотоепилатор ще е добра инвестиция.

# 23
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 412
Консултирайте се с детски ендокринолог преди всичко.

# 24
  • Мнения: 9 532
на нас козметичката ни каза, че не препоръчва махане на мъхчетата над устната преди да се урегулира цикъла, а е по-добре да се обезцветява. можело с някой фотоепилатор за домашна употреба обаче. върви разбери.

# 25
  • Мнения: 46 518
Трайната епилация е най-добре като идея, ако не намерите козметик, който да се съгласи и имате финансова възможност - домашен уред.
Дъщеря ми пробва с лазерна, но от гледна точка на болката си предпочита лентичките кола маска пред лазерна и конец.

Последна редакция: пн, 14 авг 2023, 23:07 от Не се сърди, човече

# 26
  • Мнения: 29 386
Фотоепилацията не боли.

# 27
  • София
  • Мнения: 3 840
Фотоепилатор от тези за домашна употреба ще свърши работа.

# 28
  • Мнения: 46 518
Фотоепилацията не боли.
Объркала съм я с лазерна. Редактирам.

# 29
  • София
  • Мнения: 35 107
Боли фотоепилацията на висока степен и към сензитивни зони.
Мустак и интим минавам на 2-3.

Познато дете на 11 водят на лазерна епилация но в чужбина, две години се дърпаха преди тя да се срине тотално.
Като кажат - дете е! Не разбират същите деца колко могат да са жестоки.

Общи условия

Активация на акаунт