Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 36

  • 20 868
  • 777
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 6 876
Ragazza, звънни на консултант по кърмене - НАПК или Ла лече лига. За да се случва често такова нещо - запушване, рагади, блистери, болка дори - значи има някаква причина. В такъв случай е добре да се търси причината, докато се работи по отсраняване на проблема. Ако не се открие тя, следва този порочен кръг, в който не е нужно да се завърташ.

# 661
  • Мнения: 5 142
Подкрепям. Ако мога да дам един едничък съвет на всяка кърмеща ще е този, който получих тук, когато писах докато се прибирахме от болницата и бях с рагада - не трябва да боли. Толкоз Simple Smile

Не чакай, почти винаги има какво още да се направи, обади се на специалист.

За температурата да си кажа - бях с висока, над 38, не помня точно и изобщо не се усещах, че имам, тъй че проверявайте от време на време под мишницата от страната на проблема Simple Smile

# 662
  • Мнения: 1 738
Момичета как да се справя с този проблем...от няколко дни малката започва да суче дърпа 1-2 минути и от там изплюва гърдата извива се и започва да ме гледа право в лицето и да се усмихва и гука и повече немога да я накарам да захапе.. ако я накарам дръпне силно 3-4 пъти и пак изплюе и ме гледа така и се смее...налага се да се цедя,защото стават твърди гърдите...

# 663
  • София
  • Мнения: 8 646
Повечето бебета преминават през такива моменти, когато се разсейват, играе им се и не сучат много адекватно.
Давам идея да кърмите на по-сумрачно място, на тихо...да няма много дразнители наоколо. Може да давате нещо да държи- има разни силиконови герданчета за майки или дрънкалка. Да суче и да си дрънка с ръка, може да се прелъже по-дълго да хапва.
Друго...по-често кърмене, за да може да си набавя количеството за цял ден. Предлагате по-честичко, вече и нищем също. Бебетата обикновено сучат по-спокойно като са сънливи и може да използвате тези моменти да предлагате по- на често.

# 664
  • Мнения: 1 738
Повечето бебета преминават през такива моменти, когато се разсейват, играе им се и не сучат много адекватно.
Давам идея да кърмите на по-сумрачно място, на тихо...да няма много дразнители наоколо. Може да давате нещо да държи- има разни силиконови герданчета за майки или дрънкалка. Да суче и да си дрънка с ръка, може да се прелъже по-дълго да хапва.
Друго...по-често кърмене, за да може да си набавя количеството за цял ден. Предлагате по-честичко, вече и нищем също. Бебетата обикновено сучат по-спокойно като са сънливи и може да използвате тези моменти да предлагате по- на често.
Да опитвам се по на често или когато е заспала...тя още не хваща нищо в ръчички и да го оглежда....гледа само мен и се смее..момичета а ако бебчетата ви спят цяла вечер какво правите...моето момиче спи и пропуска едно хранене и ако изкарам цяла вечер на сутринта гърдите ми са корави...да изцеждам и тогава с помпа ли незнам...

# 665
  • Мнения: 5 142
Моята спеше от 20:30 до към 6 като беше на 2-3 месеца. По препоръка изцеждах малко на ръка (не мога с помпа) вечер към 12-1 преди да си легна Simple Smile 20-30 мл от гърда някъде. Имах си за първите палачинки и малко за даряване.
После я тресна регреса и нямаше нужда Joy

Другия вариант е да кърмиш по време на сън,  но на моето не му се нравеше Simple Smile

# 666
  • София
  • Мнения: 8 646
Надежда Х, на колко е бебето?
Може да изцеждаш до омекване на гърдите/облекчение. Важното е да не ти е дискомфортно.

# 667
  • Мнения: 125
Някой има ли идея дали може да се приема колаген като добавка докато кърмя? 😁 има ли значение какъв точно?

# 668
  • София
  • Мнения: 8 646
Може, да. Даже би бил от полза за организма на майката. Засега няма изследвания, доказващи преминаване в кърмата, не повишава пряко количества на кърмата. Но пък здравия майчин организъм се справя по-добре с лактацията.
Това е въпрос по темата в инфант риск. Отговорът е пестелив, но е красноречив(там отговарят лекари, IBCLC и доброволни консултанти).
https://www.infantrisk.com/forum/forum/medications-and-breastfee … llagen-supplement
Важно е да е чист и хубав.

# 669
  • Мнения: 189
Солариум при отбиване? Кърмим се само вечер 2/3 пъти, но така от месец… исках изцяло да съм спряла за да отида, но съм нездравословно бяла…

# 670
  • София
  • Мнения: 8 646
Безопасно е, но е добре да не се печеш гола. Поне гърдите да са закрити с нещо, за да не се раздразни кожата
https://llli.org/breastfeeding-info/tanning-beds-fake-tans/

# 671
  • Мнения: 189
Благодаря!

# 672
  • Мнения: 1 738
Надежда Х, на колко е бебето?
Може да изцеждаш до омекване на гърдите/облекчение. Важното е да не ти е дискомфортно.
Деси след 10 дни става на 4 месеца.Продължава да ми прави така денем....суче 2 минути и пуска гърдата и почва да се хили и гука и немога да я накарам да засуче...ако настоявам започва да дърпа нервно и веднага изплюва и пищи...цедя и и го давам със шише...не че го иска но с шише поне успявам да я накарам да пие нещо....и спи цяла вечер от 10 до 6-7 ...  В 2 се опитах да я нахраня не иска...към 6 доста добре изсука и двете гърди спейки без да я будя...така спря и да качва...а е весела...беше крива 3 дни но на 28 слагахме ваксина пневмококи и мисля че беше от нея...яко ни текат лиги и се плюнчи ...знам че е много малка ,но дали не я дразнят венците..  не виждам да има никъде бяло...и личната гледа каза няма млечница

# 673
  • Мнения: 2 747
Надежда , имайте напредвид,че има някаква регресия към 3-4 месец и това е причината да спират да сучат и да оглеждат света около тях,отминава не се притеснявайте

# 674
  • Мнения: 5 142
Мацки, хелп.
Щерката (1г2м) от месец някъде си вдигна времето за сучене покрай зъби и боледувания. Казвам времето, защото реално не знам колко суче, колко се успокоява. Има дни, в които суче сумарно 20-30 мин, има и по час-час и половина. Обаче от цялото това нещо започна да ме боли дясната гърда по време на сучене, преди два дни някъде, днес вече боли доста. Боли "отвътре", не зърното. Не е остра болка, но е до степен, в която не мога да кърмя. Нямам други симптоми и оплаквания. Нямам история с много запушвания и проблеми, само веднъж съвсем в началото и мина бързо. По тази причина не съм чела достатъчно за такива случаи.
Моля за съвет - колко е спешно да отида на преглед още утре? Не знам дали за такова време ще мога да намеря читав лекар. Мамолог? Предполагам? Изобщо трябва ли да ходя? Колко почивка мога да ѝ дам без да се притеснявам от друг тип влошаване? Ще се радвам на всякакви насоки по тези въпроси и не само Simple Smile

Последна редакция: чт, 04 апр 2024, 18:03 от Inferiya

Общи условия

Активация на акаунт