Отговори
# 585
  • Мнения: 2 696
Здравейте момичета! Имам един въпрос, който не ми дава мира. Много често приспивам бебка гушната, обаче главата и е върху ръката ми, т.е леко е повдигната  и наскоро се замислих дали е полезно да я държа така, в момента в който я пусна да легне на леглото отваря очите за секунди. Как мислите вие? На 40 дни ще стане утре.
И аз много често я държа така. Не мисля, че има проблем.

# 586
  • Мнения: 277
Честита рожбичка!!! Бъдете здрави и бързо възстановяване на теб!


Здравейте, момичета! Днес в 9:35ч се роди Християн с планово секцио. Бебко тежи 3,240кг и е 52см. 🩵🩵

# 587
  • Мнения: 11
Да се похваля и аз с леко закъснение за една малка госпожица - Николета, 3280, 21.08.2023. Вече сме си вкъщи и малката много умело се учи как да гали нервите на мама и тати Simple Smile Успех на момичетата, които още чакат раждането и да вдъхна малко спокойствие - не е никак страшно, а чувството да си гушнеш бебето след 9 месеца връзка само в корема не може да се сравни с нищо на земята Wink

# 588
  • Мнения: 253
Да се похваля и аз с леко закъснение за една малка госпожица - Николета, 3280, 21.08.2023. Вече сме си вкъщи и малката много умело се учи как да гали нервите на мама и тати Simple Smile Успех на момичетата, които още чакат раждането и да вдъхна малко спокойствие - не е никак страшно, а чувството да си гушнеш бебето след 9 месеца връзка само в корема не може да се сравни с нищо на земята Wink


Честита рожба! Бъдете здрави и щастливи!

# 589
  • Мнения: 3
Здравейте, момичета! За пръв път пиша тук. Терминът ми беше на 28.08., но на бебчето ми май му е хубаво в корема на мама. Ходя на тонове, всичко е нормално и сега в четвъртък ще ходя пак на преглед. Най-вероятно може да се наложи предизвикване със системи. Въпросът ми някоя от вас родила ли е по този начин и ако да как минаха нещата, как се чувствахте?

# 590
  • Мнения: 62
Здравейте,мами!
И аз да се разпиша: днес ,след планово секцио в 36г.с+2дни , се роди нашия син Кристиан -цели 3450гр и 49см в АГ Селена с др . Д. Ставрев 😇🍀
Причината за ранната дата е по мед препоръки от Ендокринолога ми и АГто, тъй като съм с диабет тип1 преди бременоста.

# 591
  • Мнения: 277
Честито на новите бебчета! Бъдете живо и здрави и много спокойни!

И аз утре влизам в Селена. Доволна ли си от грижите? Бебчето първия ден може ли да е при теб?

Иначе коя е групата във фейсбук и пишете ли там?


Здравейте,мами!
И аз да се разпиша: днес ,след планово секцио в 36г.с+2дни , се роди нашия син Кристиан -цели 3450гр и 49см в АГ Селена с др . Д. Ставрев 😇🍀
Причината за ранната дата е по мед препоръки от Ендокринолога ми и АГто, тъй като съм с диабет тип1 преди бременоста.

# 592
  • Мнения: 62
Честито на новите бебчета! Бъдете живо и здрави и много спокойни!

И аз утре влизам в Селена. Доволна ли си от грижите? Бебчето първия ден може ли да е при теб?

Иначе коя е групата във фейсбук и пишете ли там?


Здравейте,мами!
И аз да се разпиша: днес ,след планово секцио в 36г.с+2дни , се роди нашия син Кристиан -цели 3450гр и 49см в АГ Селена с др . Д. Ставрев 😇🍀
Причината за ранната дата е по мед препоръки от Ендокринолога ми и АГто, тъй като съм с диабет тип1 преди бременоста.


Аз съм секцио. Така,че първия ден го видях като се роди-показаха ми го за 20секунди. После и на таткото. Цял ден се възстановявах и не се чувствах добре. Освен това на втория ден/сега/ ме раздвижиха ,захраниха и чакам педиатър да мине, за да каже как е бебко и дали може  да ми го свалят да го видя. За сега е това ….
За бебко незнам как се грижат, но за мен аз съм много доволна. Много са отзивчиви всички. Ако имате въпроси , питайте….

# 593
  • Мнения: 277
Честито на новите бебчета! Бъдете живо и здрави и много спокойни!

И аз утре влизам в Селена. Доволна ли си от грижите? Бебчето първия ден може ли да е при теб?

Иначе коя е групата във фейсбук и пишете ли там?


Здравейте,мами!
И аз да се разпиша: днес ,след планово секцио в 36г.с+2дни , се роди нашия син Кристиан -цели 3450гр и 49см в АГ Селена с др . Д. Ставрев 😇🍀
Причината за ранната дата е по мед препоръки от Ендокринолога ми и АГто, тъй като съм с диабет тип1 преди бременоста.

Родих преди 3 седмици с планово секцио в Селената и ако имам втора бременност отново бих родила там. Изключително доволна съм от грижите.. акушерките и всички дежурни екипи бяха страшно мили, изчерпателни в обясненията, усмихнати.
Аз родих в 10 сутринта, към 17 часа ми доведоха бебчо да се видим и го взеха след 20-30 минути. На следващия ден рехабилитаторка свали катетъра и ме раздвижи. Тогава вече имах възможност да звънна в детска стая и да помоля да ми го доведат. От този на момент нататък има възможност бебето да си остане при майката, като го взимат само 2 пъти на ден по 2-3 часа за тоалет и консултации.

# 594
  • Мнения: 277
Благодаря ви много, мами! Успокоихте ме много, аз не бях подготвена за секцио и сега в последния момент разучавам Simple Smile
С кърменето как са нещата щом първия ден не е при вас, ако сте решили да кърмите? От АМ лесно ли ще мине на кърма..

# 595
  • Мнения: 225
Ако ти нямаш проблем с гърдите, не е предпоставка за да не се получи кърменето. При мен кърмата слезе на вторият ден, малката си засука на третия без проблем. Проблемът дойде, че на едната гърда така и не ми се отпушиха каналите като хората, което няма общо със секциото. Почна да се препълва, съответно не можех да изцедя като хората.  При нас се оказа генетично обременяване. И леля ми е била така с първото, с второто сякаш каза, че по-лесно са тръгнали.
Моят съвет е искай помощ от акушерките, на мен ми дадоха и лекарства за отпушване, уви не се повлиях. Но въпреки това, ми оказаха много голяма подкрепа, показаха ми как да цедя на ръка, никоя не ми е направила физиономия или да ми каже, че няма да ми помогне, нито съм усетила да искат да ме претупат. Но ако не поискаш, поне моите впечатления са, че няма да откликнат сами. Не става въпрос за твоята болница, но силно вярвам, че навсякъде е така. Някак малко незаслужено отритната остана тяхната професия, а те правят не по-малко от докторите за нас.

# 596
  • Мнения: 277
Благодаря за отговора! А много ли ви беше гадно като не си усещахте от кръста надолу?

# 597
  • Мнения: 2 129
Честито на Bubeto1989 и Melkataaaa! Живи и здрави да са бебоците! 👣

Успех на останалите, на които им предстои среща с малките съкровища! 🍀

# 598
  • Мнения: 225
Благодаря за отговора! А много ли ви беше гадно като не си усещахте от кръста надолу?

Аз по скоро си усещах краката като изтръпнали, но повярвай ми около 10 мин като извадят бебето, такава еуфория от чувства почваш да изпитваш, че останалата операция мина като миг. Един съвет (макар непоискан) усетиш ли, че почва да те пуска упойката почни по мъничко да си движиш пръстите на краката, после глезените. Съвсем леко, без резки движения и до степента, до която да не е дисконфортно. После пробвай да свиеш в коленете и така докато дойде момента да те раздвижат. Елементарно е, но на мен супер много смятам, че това ми помогна да се възстановя бързо. И се движи след като се вдигнеш, не се залежавай.

# 599
  • Мнения: 277
Благодаря за ценната информация и съвети!

Благодаря за отговора! А много ли ви беше гадно като не си усещахте от кръста надолу?

Аз по скоро си усещах краката като изтръпнали, но повярвай ми около 10 мин като извадят бебето, такава еуфория от чувства почваш да изпитваш, че останалата операция мина като миг. Един съвет (макар непоискан) усетиш ли, че почва да те пуска упойката почни по мъничко да си движиш пръстите на краката, после глезените. Съвсем леко, без резки движения и до степента, до която да не е дисконфортно. После пробвай да свиеш в коленете и така докато дойде момента да те раздвижат. Елементарно е, но на мен супер много смятам, че това ми помогна да се възстановя бързо. И се движи след като се вдигнеш, не се залежавай.

Общи условия

Активация на акаунт