НАБОР 2004 - На прага на студентството

  • 60 177
  • 746
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 1 215
Днес записахме девойката в СУ право и официално и ние обявяваме край на КСК 2023.
В понеделник с чиста съвест една седмица почивка на морето да заредим батериите, че септември ни чака седмокласна епопея.

# 16
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
Честито на всички вече студенти и успех на останалите чакащи!
На добър път и много успешно и весело стидентство!

Аз бих искала да повдигна пак въпроса с декларация по обазец 7 за здравните осигуровки. Коя дата се пише като начална? Погледнах в сайта на МОН, втори сроок на 12 клас приключва на 16.05, а реално до кога са осигурени от държавата?

# 17
  • Мнения: 822
Успех на децата в новите им начинания!  Да са здрави! Да следват уверено мечтите си!

# 18
  • Мнения: 379
Децата са осигурени до 30.06.

# 19
  • София
  • Мнения: 6 803
Аз да питам отново, в СУ правят ли проблем за платежно без мокър печат?

# 20
  • Мнения: 2 755
Благодаря за новата тема! Нека студентството бъде щастливо и успешно! 🙂🍀🍀🍀

# 21
  • София
  • Мнения: 2 333
Аз да питам отново, в СУ правят ли проблем за платежно без мокър печат?
Не, не изискват изобщо мокър печат за платежно. Само пълномощното го гледат под лупа;)

# 22
  • Мнения: 12 406
Днес записахме девойката в СУ право и официално и ние обявяваме край на КСК 2023.
В понеделник с чиста съвест една седмица почивка на морето да заредим батериите, че септември ни чака седмокласна епопея.
Силно ти съчувствам за седми клас, това за мен е най-гадното кандидатстване от всички, защото е един шанс без право на грешка в общи линии.
Аз миналата година затворих и тази образователна глава, за щастие. Grinning

Клеми, не мисля, че ще е проблем, че няма мокър печат.

А аз сега седя и се чудя тази ISIC карта, дето я извадихме като се записа в СУ, защото беше задължително, сега какво да я прави щерката? Трябва ли да вади нова, да закрива тази, трябва ли й изобщо, някой има ли представа?

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 1 215
Аз да питам отново, в СУ правят ли проблем за платежно без мокър печат?
Не, не изискват изобщо мокър печат за платежно. Само пълномощното го гледат под лупа;)


Ха, ха, Скиорче, точно това споделих в колата навръщане на мъжа ми. Днес за пръв път ми искаха личната карта, когато представих пълномощното в юридическия факултет. За трети път ми се наожи да го полвам пълномощното, чака сега ме провериха и по лична карта. За второ класиране - подавам в исторически факултет, за трето - във факултет класически филологии.
Така че това за пълномощното много зависи.

За сравнение - в ПУ - право,  за записване на първо класиране на девойката, пак аз я записвах, даже и не ми искаха пълномощно.

За печата - и аз мисля, че няма да има проблем.

За тази прословута карта - късно снощи видях, че към заявлението ни не се е прикачила снимка. Видях, че има прикачена, но пише, че е проблемна. Не е във форматът проблема. Тази сутрин рано тръгнахме, приеха всички документи, питах за картата - не знаели. Но имало и други заявления без снимки. Казаха да се свържа с тях. Намерих един мейл и го пратих на девойката да им пише. Дано има отговор.

# 24
  • Мнения: 11 688
И нас се опитаха да ни подлъжат, че картата е задължителна. Първоначално попълнихме формуляра, но след като разменихме по няколко въпроса и отговора изтеглихме заявлението Satisfied

# 25
  • Мнения: 5 132
И нас се опитаха да ни подлъжат, че картата е задължителна. Първоначално попълнихме формуляра, но след като разменихме по няколко въпроса и отговора изтеглихме заявлението Satisfied

Бихте ли споделила защо го оттеглихте? Няма ли да бъде полезна на бъдещите студенти?

# 26
  • Мнения: 12 406
В изискваните документи на СУ я бяха описали като задължителна.
Аз нямам против самата карта, тя дава намаления и смятам, че ще е полезна, поне за БДЖ, ако не за друго. Grinning
Чудех се дали трябва да се преиздава, но май няма нужда, доколкото прочетох междувременно.

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 290
Излезе трето класиране в МУ София.
За който се интересува

# 28
  • Мнения: 1 292
Надявам се да ме приемете в групичката на набор 2004, нищо че синковеца е набор 2003. След един неуспешно положен изпит по теория на професията миналата година пропусна следването. Сега е с вашия набор и ви чета с удоволствие, черпя информация , а и може и да търся такава от вас. След кандидастване във ВТУ и ПУ,  беше приет и в двата, но избра ПУ за пълно наше разочарование. Дано изборът му не се окаже грешен. Много ще се радвам ако между вас има и други, чиито деца са решили да учат в ПУ.

# 29
  • София/Благоевград
  • Мнения: 362
Тина, видях че те питаш за информация за общежитията. МУ Варна имат 2 такива, мин. година като се интерисувахме ни казаха, че стаите са за 3 деца, събират ги от различни направления от различни години. Медицина, рехабилитация, зъботехника, от първи до последен курс. Не знам при такъв подбор няма ли да си пречат, тъй като ангажираността им е различна и интересите също.                                 За сведение девойката е на квартира.

Ами в процес на размисли сме- общежитие ли, квартира ли .... От една страна вероятно в тази среда най се усеща студентския живот, но пък ако условията са неприемливи и е твърде шумно ... Как ще се учи се чудя...
За Варна има и друг вариант / не знам дали е по-евтино от квартира/ - Кампус 90 /няма да цитирам сайта/. На мои познати синът им е там и е доволен.

Общи условия

Активация на акаунт